back

Обласний кардіодиспансер впроваджує сучасні методи діагностики

15-10-2014 | 10:58

Віднедавна у клініко-діагностичній лабораторії обласного кардіологічного диспансеру можна продіагностувати систему згортання крові та провести повний імунохімічній аналіз біологічних рідин людини. Це стало можливим з появою у закладі нового високоточного обладнання.

У обласному кардіодиспансері встановлені аналізатор коагуметричний «Sysmex CA 50», для діагностики системи згортання крові, та гематологічний аналізатор «Sysmex ХР-300». Якість отриманого аналізу підвищується за рахунок високочутливої апаратури та реагентів, що дозволяють проводити диференційну діагностику захворювання. Прилади виготовлені у Японії.

Унікальний на теренах Чернігівщини аналізатор «Liason», виробництва Італії, призначений для проведення імунохімічного аналізу біологічних рідин людини.

— Поява такого обладнання дозволяє проводити дослідження на наявність клінічно значущих інфекційних маркерів. Це необхідно для діагностики серцево-судинних захворювань. Зокрема, гіпертонії, цукрового діабету, онкомаркерів; маркерів остеопорозу, анемії; визначення гормонів щитовидної залози, репродуктивної функції та багато іншого, — зазначає головний лікар диспансеру Ігор Батог.

Перевага цих апаратів в тому, що вони дають можливість отримати результат за 15 хвилин і майже вдвічі дешевше.

Собівартість аналізу знижується за рахунок економного використання реактивів: на проведення 25 досліджень одночасно використовується така ж кількість реактивів, як на виготовлення одного.

Вартість такого медичного комплексу складає близько 90 тисяч євро. Ця сума була надана благодійним фондом «Доступні ліки», з яким диспансер співпрацює не один рік.

Наразі, у лабораторії працюють 2 лікарі вищої категорії та 5 лаборантів.

У планах медичного закладу — створення оперативного центру забору крові.

— Не зважаючи на спроби реорганізувати чи, навіть, припинити діяльність диспансеру, медичний заклад вдалося втримати на плаву. На сьогодні він не лише існує, а й інтенсивно розвивається. В свою чергу, обласна державна адміністрація максимально сприятиме його діяльності, — підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман. — Адже модернізація у сфері медичного обслуговування надзвичайно важлива. Усім відомо, що правильно встановлений діагноз — це запорука ефективного лікування.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації