back

Оренда водойм на Чернігівщині буде здійснюватись відповідно до нових вимог чинного законодавства

09-10-2014 | 13:21

Питання надання водних об’єктів у користування на умовах оренди відповідно до положень чинного законодавства розглянули на нараді, яка відбулась 9 жовтня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Костянтина Лубенцова.

В обговоренні взяли участь керівники Департаментів агропромислового розвитку та екології та природних ресурсів ОДА, представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Головного управління Держземагенства, Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства та Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.

Як зазначалось, на Чернігівщині налічується близько 5 тисяч водойм, з яких 1882 є штучними. Перспективними для надання в оренду, за результатами зведеної інвентаризації, є 1360 водойм, що мають площу більше 0,5 га.

На даний час в оренді на території області перебуває 169 водних об’єктів із загальної площею водного дзеркала 1,8 тисяч гектарів.

Починаючи з 1 липня поточного року надання у користування водойм на умовах оренди здійснюється при наявності паспорта водного об’єкту. Замовником паспорта виступає орендодавець, облдержадміністрація або відповідний орган місцевого самоврядування. У затвердженому порядку вже паспортизовано 6 ставків та 1 водосховище.

Плата за користування водоймою надходить до обласного бюджету. У середньому вартість використання 1 гектару площі водойми, відповідно до діючих договорів, становить 30 гривень. За дев’ять місяців поточного року орендарями до бюджету області перераховано 39,6 тисяч гривень. Згідно розрахунків за методикою, розробленою Міністерством екології та природних ресурсів, планується збільшення плати за користування водним об’єктом в середньому до 300 гривень за 1 гектар. Від цього дохід обласного бюджету також збільшиться на 2 мільйони гривень, при передачі всіх перспективних водойм в оренду.

За результатами обговорення учасники наради ухвалили рішення про необхідність підготовки проекту розпорядження облдержадміністрації «Про надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території Чернігівської області» та здійснення організаційних заходів щодо забезпечення місцевими органами влади однозначного застосування положень чинного законодавства з питань надання в оренду водних об’єктів.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації