back

На сільгосппідприємствах Чернігівщини використовуються альтернативні види палива

06-10-2014 | 10:43

В.о. голови облдержадміністрації Сергій Журман 4 жовтня з робочим візитом відвідав місто Щорс. Мета поїздки — ознайомлення зі станом будівництва зерноскладу та зерносушарки приватного виробничого комерційного підприємства «Імпульс».

Основним видом діяльності підприємства є переробка деревини, виготовлення брикетів та надання автопослуг. Будівництво зерноскладу із зерносушаркою — інвестиційний проект, генеральним підрядником якого є столична компанія «КБК».

— Будівництво такого сільськогосподарського комплексу у нашій області є кроком до покращення економіки регіону. Адже цей проект допоможе заощадити на використані блакитного палива. До того ж створюватиметься чимало робочих місць. Приємним є те, що інвестори — українці. Адже розвиток нашої країни — це перш за все результат діяльності її громадян, — підкреслив Сергій Журман.

На сьогодні готовність об’єкту становить 58%. Уже освоєно понад 18 мільйонів гривень, із 24 запланованих. За перший рік будівництва встановлено автомобільні та залізничні ваги, одну ємкість для зберігання зерна на 3,5 тисяч тонн, підготовано під’їзну колію для завантаження вагонів, оснащено завальну яму і топочну Та особливістю проекту є те, що сушарка, потужністю 700 тонн на добу, буде працювати на дровах, а не на природному газу, як було раніше. Перехід на альтернативні види палива у сільгоспвиробництві сприятиме здешевленню і самої процедури сушіння, як результат — зменшення собівартості переробленого тут зерна.

Ввести об’єкт в експлуатацію планується до середини жовтня.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації