back

Президент підпише Закон "Про очищення влади"

03-10-2014 | 16:52

Президент України Петро Порошенко заявив, що підпише Закон «Про очищення влади» (про люстрацію), хоча і не вважає його досконалим.

Виступаючи у Львівському національному університеті, Глава держави зазначив: «Я дуже уважно вивчив проект Закону "Про очищення влади" у тій редакції, в якій минулого тижня його ухвалила Верховна Рада. Він не є досконалим, є дуже проблемним. Значна частина людей без вини змушені змиритися і пройти інколи принизливу процедуру. Я не в захваті від цього, я бажав би кращого. Але в цих умовах люстрації бути, і закон буде підписано».

За словами Петра Порошенка, він прийняв рішення підписати Закон про люстрацію через необхідність очищення всього державного апарату. «Впевнений, що позитивного в цьому законі все ж більше, і що Україна буде кращою», - заявив Президент.

Президент наголосив, що будуть вивчені рекомендації Венеціанської комісії, Конституційного суду, рішення ЄС щодо гармонізації українського законодавства, рішення Ради Європи, рекомендації Європейського суду з прав людини. «Як Президент не маю права ігнорувати. Але ми за об’єднання країни, і люстрація відбудеться», - відзначив Глава держави.

Президент не виключив можливості, при наявності зауважень Венеціанської комісії та Конституційного суду, внесення змін в цей закон.


Прес-служба Президента України