back

Чернігівщина експортує товари в 28 країн ЄС

25-09-2014 | 12:45

Останнім часом, як повідомляє Головне управління статистики в області, значно покращилась зовнішньоекономічна діяльність Чернігівщини. Підтвердженням цього є зростання обсягів експорту за сім місяців поточного року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року експорт збільшився майже на 27%, що становить близько 383 мільйони доларів США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало понад 56 мільйонів доларів США.

Серед експортних товарів провідне місце займають зернові культури —більш як 95 мільйонів доларів США, деревина та вироби з неї — близько 27 мільйонів доларів США. Також добре продаються папір та картон, молоко та молочні продукти, мінеральні продукти, взуття.

Партнерами підприємств та організацій області стали 106 країн світу, з них — 28 країн ЄС. Експерти підкреслюють збільшення майже вдвічі експорту товарів до країн Європейського Союзу. Зокрема, зріс обсяг поставок мінеральних продуктів, зернових культур, взуття, електричних машин. Найбільше Чернігівщина продає Литві, Іспанії, Італії, Румунії, Бельгії, Німеччині, Нідерландам, Польщі та Великій Британії.

Серед інших країн — Російська Федерація, Білорусь, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Туреччина, Молдова та Китай.

Водночас, фахівці зазначають про збільшення імпорту з країн ЄС. Вартість ввезених товарів перевищила 5 мільйонів доларів. Це відбулося за рахунок купівлі готових харчових продуктів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, продукції хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості, котлів, машин.

Найвагоміші імпортні поставки товарів до нашої області, серед країн-членів ЄС, здійснюють з Німеччини, Італії, Великої Британії, Польщі та Нідерландів.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА