back

Розвиток туристичної галузі сприяє залученню інвестицій

19-09-2014 | 08:05

Розвиток туристичної галузі – це один із пріоритетних напрямків соціального-економічного розвитку регіону. В останні роки туризм став однією із найприбутковіших галузей світової економіки. Чернігівська область має надзвичайно великий туристично-рекреаційний потенціал. Саме туризм забезпечує відновлення фізичних та духовних сил людини, її працездатності і здоров’я, сприяє підвищенню зайнятості населення, розвитку ринкових відносин, міжнародному співробітництву. Розвиток туристичної галузі буде сприяти і залученню інвестицій в область.

Про це сказав директор Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації Олег Міщенко під час засідання круглого столу на тему «Розвиток туристичної галузі в Чернігівській області».

На зустрічі також були присутні науковий керівник «Інституту інтелектуальних інвестицій» Валентин Підвисоцький, перший заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко, начальник управління стратегічного розвитку та туризму міської ради Борис Атрощенко, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко, голова правління ПАТ «Полікомбанк» Микола Тарасовець та керівники місцевого самоврядування, громадських організацій і агентств.

Учасниками засідання обговорено питання щодо створення інвестиційно-інноваційного туристичного кластеру Чернігівської області.

Водночас, визначені основні стратегічні завдання, а саме: забезпечення збалансованого розвитку області та управління туристичним середовищем; створення цікавих туристичних продуктів на основі туристичного потенціалу області; забезпечення галузі висококваліфікованими кадрами для обслуговування туристів; активна рекламно-інформаційна діяльність.

Головним завданням визначено формування на території області конкурентоспроможної туристично-рекреаційної галузі як однієї з провідних галузей економіки та створення туристичного продукту, здатного максимально задовольнити потреби внутрішнього і міжнародного туризму. Об’єктивно регіон для цього має всі необхідні передумови.

У результаті переговорів учасники засідання вирішили доручити КП «Центр державно-приватного партнерства» спільно з Чернігівською агенцією регіонального розвитку «Вектор» розробити модель взаємодії суб’єктів – учасників кластеру та внести пропозиції щодо активізації їх роботи в маркетинговому і організаційному аспектах, за принципом технічного коридору, для затвердження на наступному засіданні «круглого столу».Департамент інвестиційного розвитку
та капітального будівництва облдержадміністрації