back

Перш ніж підписувати договір - проведіть аудит техумов

15-09-2014 | 17:17

Інспекція Держенергонагляду України відзначає цьогоріч своє сімдесятиліття. Сьогодні в її складі 36 обласних та міських підрозділів. У штаті інспекції Держенергонагляду у Чернігівській області працює 26 спеціалістів, 16 з яких — інспектори.

Про це під час чергового брифінгу в облдержадміністрації розповів начальник відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у центральному регіоні» Анатолій Котляренко. Основна задача держенергонагляду — контроль технічного стану енергомереж та споживачів енергії. Для цього тільки протягом І півріччя поточного року проведено 165 обстежень та перевірок споживачів електричної енергії та електропередавальних організацій, в ході яких виявлено майже 2,5 тисячі порушень. Ці порушення зафіксовані, видані відповідні приписи, які було виконано у встановлені терміни.

Крім того, інспекція Держенергонагляду під постійним контролем тримає виконання графіка розчистки трас повітряних електроліній, здійснює перевірки за скаргами та зверненнями споживачів з питань енергопостачання.

Присутні на брифінгу представники громадського об’єднання підприємців висловлювали невдоволення діями обленерго як монополіста на ринку електропостачання. Тому цікавилися, чи впливає на цю діяльність інспекція Держенергонагляду.

Як відповів начальник інспекції Держенергонагляду у Чернігівській області Андрій Клименко, щороку проводиться дві планові та 5-7 позапланових перевірок обленерго, в ході яких з’ясовують готовність технічного обладнання та персоналу забезпечити енергопостачання. Також раз на квартал оглядають електролінії: чи у належному вони стані, чи не заросли гіллям навколишніх дерев тощо.

Суттєвою проблемою підприємці та фахівці Держенергонагляду вважають завищення енергопостачальними організаціями потреб при під’єднанні того чи іншого об’єкта до мережі. Щоб не платити зайвого, підприємцям варто звернутися за аудитом технічних умов до інспекції Держенергонагляду. Але зробити це необхідно до підписання договору про приєднання до мережі. Бо після фахівці інспекції вже нічим зарадити не зможуть.

Андрій Клименко зауважив, що зі скаргами на якість енергопостачання або за фаховим аналізом технічних умов приєднання до електромережі можна звертатись в Чернігові за адресою вул. Текстильників, 10 або за телефоном 654-289.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації