back

120 років виповнилося класику вітчизняного і світового мистецтва Олександру Довженку

11-09-2014 | 08:56

10 вересня вшанувати пам'ять видатного українського письменника і кіномитця на його батьківщині у смт Сосниця зібралися численні прихильники таланту Олександра Петровича.

В урочистостях, які проходили у літературно-меморіальному музеї О.П.Довженка, взяли участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв, народні депутати України Руслан Марцинків та Олег Ляшко, діячі кіномистецтва України, представники творчої інтелігенції, державних установ та громадськості.

Цього року літературно-меморіальний музей зустрічав гостей оновленим: за дорученням голови обласної державної адміністрації Володимира Івашка зроблено ремонт дахів меморіальних будівель, перероблено пічне опалення у хаті.

Звертаючись до присутніх, Сергій Журман згадав про нелегку долю Олександра Довженка та його родини.

З раннього дитинства він поневірявся, страждав, але він мріяв. Мріяв про єдину, цілісну, могутню, незалежну землю, яку він називав своєю батьківщиною, своєю Україною.

Ще молодий військовий кореспондент Олександр Довженко написав: «Ми схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, хто врятував від ганьби і загибелі не тільки свою Батьківщину, а й усе людство!» На превеликий жаль, ми зараз згадуємо ці слова все найчастіше, коли гинуть наші земляки, - зауважив Сергій Журман.

Присутні вшанували пам'ять загиблих земляків хвилиною мовчання.

Не заростає стежка до хати Олександра Довженка, з року в рік сюди приходять прихильники його творчості. Життя митця вимірюється тим, що він зробив для людей. Тож, нехай пам’ять про Олександра Довженка живе в наших серцях, а його ідеї втілюються у життя заради світлого майбутнього Української держави, - наголосив Сергій Журман.

Він також вручив Державну нагороду «Заслужений працівник культури України» директору літературно-меморіального музею ім. О.П.Довженка Любові Наконечній.

Перед присутніми виступили народні депутати України, Голова державної служби України з питань кіно Міністерства культури України Пилип Ільєнко; лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка 2014 року, композитор, народний артист України, лауреат премії ім. Миколи Лисенка, член Національних спілок композиторів і кінематографістів України Володимир Губа; Голова Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України ім. Олександра Довженка 2008 року Сергій Тримбач.

В рамках заходу відбулося спецпогашення маркованого художнього конверту, присвяченого 120-річчю від дня народження О.Довженка.

Також на території літературно-меморіального музею гості свята оглянули експозиції виставок декоративно-прикладного мистецтва “А над «Сосницьким краєм вишиванка цвіте”, “Чарівна лоза”, “Квіти - Довженку”, експозицію краєзнавчого музею; послухали українські народні пісні у виконанні професійних творчих колективів обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, аматорських фольклорних колективів Сосницького району.Прес-служба облдержадміністрації