back

Вживаються заходи щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання африканською чумою свиней

05-09-2014 | 13:56

5 вересня заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА, яке відбулось у Головному управлінні ветеринарної медицини в Чернігівській області.

У роботі комісії взяли участь керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, представники Департаменту ветеринарної медицини Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, ветеринарної міліції, обласного управління лісового та мисливського господарств, державної служби з надзвичайних ситуацій, начальники управлінь та державних лікарень з ветеринарної медицини в районах та містах, директори районних державних лабораторій ветеринарної медицини.

Під час засідання обговорено хід виконання рішення протоколу засідання ДНПК при ОДА №3 від 01.09.2014 року та План заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканською чумою свиней в приватному секторі с. Охрамієвичі, Корюківського району, Чернігівської області.

Про роботу, проведену в епіцентрі захворювання та зоні захисту, поінформував начальник управління забезпечення протиепізоотичної роботи Департаменту ветеринарної медицини Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Мар’ян Троцький.

За результатами обговорення комісією ухвалені рішення, які стосуються заборони ввозу та вивозу свиней з господарств зони нагляду (Щорського, Городнянського, Менського, Сосницького, Коропського, Корюківського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Ріпкинського, Чернігівського районів) та посилення контролю за приватними господарствами мисливців.

Також заборонено приймати посилки від громадян з продуктами та сировиною тваринного походження із зони захисту.

Після закінчення термінів заборон, вивезення свиней планується на переробне підприємство ТОВ «Торговий дім» Чернігівський» та інші переробні підприємства з метою невідкладного забою та переробки туш під наглядом спеціалістів державної служби ветеринарної медицини України.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації