back

Відкрито перше відділення загальної практики сімейної медицини

20-09-2010 | 16:08

У Чернігові в районі «Масани» урочисто відкрито перший спільний медичний заклад на засадах сімейної медицини по обслуговуванню дорослих та дітей – відділення загальної практики/сімейної медицини який є структурним підрозділом 3-го поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні №1.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Хоменко та Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

Керівник області у вітальному слові, зокрема, відзначив, що урочисті заходи з нагоди відкриття нових лікувальних закладів стають звичними для Чернігова. Тільки за минулий і поточний роки в обласному центрі відкрито відділення нейрохірургії та відділення гемодіалізу в обласній лікарні, відділення комп’ютерної томографії в онкодиспансері. У Чернігівських міськлікарнях № 1 і 2 встановлено нові резонансні томографи.

Все це, наголосив Володимир Хоменко, робиться владою з метою забезпечення населення доступною високоякісною медичною допомогою незалежно від місця проживання, наближення медичної допомоги до мешканців районів, віддалених від центру, як у сільській місцевості, так і в місті.

Загальна кількість населення району обслуговування цього відділення складає 12950 осіб, з них понад 3 тисячі дітей. Радіус обслуговування – близько 10 км. Надання медичної допомоги буде проводитися бригадним методом, для чого планується створити 9 дільниць: 5 – для обслуговування дорослого населення і 4 – дитячого.

З різних джерел майже на 3 мільйони гривень профінансовано будівельно-монтажні роботи відділення, тут вже встановлено сучасне обладнання вартістю майже 200 тисяч гривень, а найближчим часом заклад поповниться устаткуванням ще на 500 тисяч гривень.

Від обласної державної адміністрації заклад отримав у подарунок повітряний стерилізатор — апарат для знезараження медичного інструментарію та 4 негатоскопи — прилади для читання рентгенологічних знімків

Голова облдержадміністрації назвав символічним те, що відкриття нового лікувального закладу у віддаленому від центру мікрорайоні відбувається в рамках відзначення Дня міста та 67-ї річниці визволення Чернігова від фашистських загарбників.

Він вручив дев’яти ветеранам Великої Вітчизняної війни слухові апарати та повідомив, що до кінця року слуховими апаратами в області будуть забезпечені всі ветерани.

Керівники міста і області урочисто перерізали червону стрічку на вході до відділення, оглянули приміщення педіатричної та терапевтичної частини відділення загальної практики/сімейної медицини, денний стаціонар і фізіотерапевтичний кабінет.

Прес-служба облдержадміністрації