back

Володимир Івашко: Утримати позитивну динаміку експорту

20-08-2014 | 16:30

В умовах складної фінансово-економічної ситуації в області активно вживаються заходи, спрямовані підвищення експортної активності, сприяння поліпшенню умов доступу продукції підприємств Чернігівщини на світові ринки.

Зовнішньоторговельний оборот за січень-червень склав 603,8 мільйона доларів США, що на 13 % більше, ніж торік за цей же час. При цьому експорт збільшився на 25,7 %, імпорт – на 0,9 %.

За 6 місяців Чернігівщина експортувала до країн ЄС 38,1% всіх товарів, до країн СНД – 42 %.

На збільшення експорту вплинуло зростання поставок мінеральних продуктів, рослинних олій, зернових культур, молока та молочних продуктів, котлів, машин, взуття, деревини й виробів із неї, готових харчових продуктів, виробів із паперу та картону, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Попри економічні труднощі завдяки спільній роботі органів влади та виробників області створені умови для нарощування експортного потенціалу, виходу підприємств приоритетних галузей регіону на нові ринки.

Зовнішньоекономічна діяльність – це один з ключових факторів підвищення конкурентоспроможності підприємств, — говорить голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко. — Маємо зберегти позитивну динаміку експорту, зосередити основні акценти на сприянні зростанню економічної присутності підприємств області на ринках зарубіжних держав.Прес-служба облдержадміністрації