back

Голова облдержадміністрації взяв участь у засіданні оргкомітету з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

05-08-2014 | 17:35

5 серпня в Кабінеті Міністрів України відбулося засідання оргкомітету з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання, участь у якому взяв голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко. У ході засідання його учасники поінформували про виконання попередніх доручень та заходи, що пройшли в регіонах на вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

Зокрема, в області проводиться планомірна робота, спрямована на виконання Указів Президента України, розпоряджень Кабінету Міністрів України, рішень засідань Громадської гуманітарної ради щодо відзначення на належному рівні ювілею Тараса Шевченка.

На Чернігівщині знаходиться 53 об’єкти історії та монументального мистецтва, пов’язані з життям та діяльністю Т.Г.Шевченка. Проведення ремонтних робіт з благоустрою і впорядкування цих об’єктів організовано на громадських засадах та шляхом залучення спонсорських коштів. В області впроваджено 3 тематичні екскурсійно-туристичні маршрути «Шляхами Т.Г. Шевченка».

Як відзначив очільник області, Чернігівська обласна адміністрація і надалі буде приділяти першочергову увагу проведенню заходів, спрямованих на вшанування пам’яті генія вітчизняної літератури Тараса Григоровича Шевченка.

Стримуючим фактором виконання усіх запланованих заходів є відсутність належного фінансування. Тому я закликаю долучитися до збереження пам’яток культури, пов’язаних з перебуванням на Чернігівщини Тараса Шевченка, місцевих меценатів та небайдужу громадськість. Наше шанобливе ставлення до збереження надбання письменника повинно бути гідним його пам'яті, - підкреслив Володимир Івашко.


Прес-служба облдержадміністрації