back

Відкрилася виставка-продаж унікальних витворів сучасного ювелірного мистецтва

14-10-2010 | 20:47

14 жовтня о у рамках проекту «Мистецтво підтримує мистецтво» в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася виставка-продаж унікальних витворів сучасного православного ювелірного мистецтва Класичного ювелірного дому «Лобортас».

Виставка у Чернігові відкриває цикл виставок-турне, які пройдуть у Москві, Санкт-Петербурзі, Мілані, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Києві і будуть присвячені творчості великого ювеліра XIX-XX століть Карла Фаберже в проекті «Фаберже православний».

На виставці «Діамант православної віри» презентовані роботи ювелірного Дому «Лобортас», серед яких мала лампада для благодатного вогню – прообраз лампади, в якій традиційно доставляється Святий вогонь з Єрусалиму до Києво-Печерської Лаври. Також «Лобортас» представив дорогоцінні предмети і прикраси, створені на основі найдавніших традицій і сучасних досягнень ювелірного мистецтва. Серед експонатів – роботи, які одержали престижні нагороди і дипломи міжнародних виставок, а також роботи з приватних колекцій світських і духовних осіб.

Також у рамках виставки добродійна організація «Слов'янський фонд» представила унікальний проект «Парк Київська Русь» – Центр культури та історії Київської Русі. Метою проекту є відображення культурного і архітектурного образу Дитинця Києва V-XIII століть і атмосфери Київської Русі з максимальною історичною достовірністю.

На відкриття виставки завітали голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, архієпископ Чернігівський та Новгород-Сіверский Амвросій, голова ювелірного дому «Лобортас» Ігор Лобортас та президент благодійної організації «Слов`янський фонд» Володимир Янченко.

Відкриваючи захід, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, зокрема, зазначив, що ця виставка невипадково відкрилася саме у древньому Чернігові у день великого православного свята – Покрови Божої Матері.

«Ця виставка повертає нас до християнських святинь, духовних традицій, до витоків православ’я», - наголосив Володимир Хоменко

Керівник області також висловив сподівання, що подальша співпраця з Ігорем Лобортасом та Володимиром Янченком буде взаємовигідною та підвищить туристичну привабливість області.

Прес-служба облдержадміністрації