back

Володимир Івашко: Мережу дошкільних навчальних закладів буде розширено

04-08-2014 | 14:37

Як свідчить статистика, дошкільним вихованням в області охоплено 90,3% дітей від 3 до 6 років. Перевантаження ДНЗ залишається проблемним питанням: обласний показник – 114 дітей на 100 місць. У м. Ніжин він сягає 207.

Відповідно до Програми соціально-економічного розвитку передбачається відкриття 10 дошкільних навчальних закладів. Уже відкрито 4 додаткові групи на базі діючих закладів Варвинського, Талалаївського та Срібнянського районів. На часі – відкриття дитячих садків у Бобровицькому, Новгород-Сіверському та Щорському районах. Влада Ніжина вишукує можливості для відкриття додаткових 11 груп, що дасть можливість здобувати дошкільну освіту 221 дитині.

Як відзначає голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, дошкільне виховання є необхідним атрибутом для підготовки дитини до здобуття основної освіти. Тому завдання влади на місцях – збереження мережі існуючих дитячих садків та відновлення роботи тих, що за певних причин не працюють.

Так, у Чернігові тривають ремонтні роботи у ДНЗ №11 на 120 місць, який використовувався не за призначенням, звільнено ДНЗ №9, у приміщенні якого працював «Укртелеком», на черзі – повернення дітям ще двох закладів.

За дорученням голови облдержадміністрації створено районну комісію з обстеження приміщення Батуринської ЗОШ, якою надано пропозиції щодо виділення окремих кімнат для відкриття у цьому навчальному році двох додаткових груп.

Навіть в умовах жорсткої економії бюджетних коштів ми маємо забезпечити кожній дитині, у тому числі і тій, яка проживає в сільській місцевості, право на якісну дошкільну освіту. Це може бути зроблено шляхом повернення до системи освіти перепрофільованого дошкільного закладу; створення НВК; відкриття приватного закладу чи групи. Із залученням спонсорських коштів та допомогою небайдужих людей додаткові місця в дитячих садках необхідно відкрити в кожному районі й місті, а черги – ліквідувати, - зазначає Володимир Івашко.


Прес-служба облдержадміністрації