back

У селі Кучинівка з’явиться новий дитячий садок

31-07-2014 | 17:02

З першого вересня малеча села Кучинівка Щорського району піде у новий дошкільний навчальний заклад. Реконструкція дитячого садка здійснюється за державні кошти та спонсорську допомогу з Італії.

Італійці для українських дітей

Уже декілька років поспіль за підтримки міжнародного благодійного фонду «Аріадна» кучинівські діти відпочивають в італійських сім’ях. Іноземці виявили бажання подивитися на місце проживання їх тимчасових гостей. Тоді, у 2012 році під час спілкування з італійськими благодійниками сільський голова Валентина Карась зазначила про гостру необхідність відновлення дошкільного закладу.

У результаті - італійці виділили 370 тисяч гривень. На ці кошти вже замінено покрівлю, вікна, двері, встановлено внутрішні перегородки, змонтовано тепло- та електромережі, куплено котел на твердому паливі. Роботи виконувались підрядною організацією ТОВ «ВК Енергодар» (м. Київ). Та, на жаль, спонсорських коштів не вистачило для повного оновлення закладу.

Підтримка місцевої влади

У 2013 році на кошти Кучинівської сільської ради зроблено кошторис на завершення робіт з реконструкції та проведено експертизу кошторисної документації. Тоді ж сільська громада звернулася по допомогу до обласної влади. За обласні кошти придбано глибинний насос та пробурено свердловину для забору води; прокладено доріжки.

Також вже закуплено меблі, постільну білизну та обладнання для кухні на суму понад 73 тисячі гривень. На сьогодні ведуться внутрішні роботи. Для повного завершення необхідно ще 83 тисячі гривень.

Осторонь не залишаються і місцеві жителі. Вони допомагають упорядкувати територію закладу.

- Сільська громада дуже вболіває за долю дитячого садка, — каже голова Кучинівської сільської ради Валентина Карась. - Адже у селі є 52 дітей дошкільного віку. Нині уже подано 10 заяв на запис до різних груп. Сам заклад зможе прийняти 20 малюків.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА