back

Володимир Івашко: Не треба відволікати аграріїв від збирання врожаю

31-07-2014 | 08:45

Пора жнив для хліборобів Чернігівщини є своєрідним випробуванням злагодженості дій як господарського комплексу, так і органів влади.

Завдання, поставлене в цьому році в цій складній для держави ситуації – стабілізувати обсяги виробництва зерна на одержаних в попередні роки показниках – а це 3 млн тонн.


Про хід жнив та підготовку до посіву озимих йшлося на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра Савченка, у цьому році холодний червень поряд з двохдекадними дощами липня відтермінували початок збирання на тиждень. А разом із збиральними роботами майже на 21 день.

Сьогодні область має намолоченими понад 500 тис. тонн зерна. Залишилося ще 40% незібраних площ.


70% з 1211-ти наявних зернозбиральних комбайнів працюють більше 10-ти років. З метою поліпшення ситуації та зменшення строків збирання, запобігаючи втратам зерна, передбачається додатково залучити близько 260 зернокомбайнів.

Попереду не менш важлива робота – збирання кукурудзи на зерно.

Відповідно до обласної Програми формування регіональних ресурсів продовольчого зерна, потреба області в продовольчому зерні для виробництва хліба та хлібобулочних виробів на 2014-2015 маркетинговий рік складає 53,7 тис тонн, в тому числі: пшениці – 41,3 тис тонн, жита – 12,4 тис тонн. На сьогодні Програму виконано на 22%.

Але в цю гарячу пору є для аграріїв певні стримуючі фактори, про які говорив голова Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств, директор ТОВ «Козацьке» Бобровицького району Сергій Чубовський.

За його словами, в період жнив значно активізувалася діяльність контролюючих та перевіряючих органів, які заважають роботі сільгосппідприємств та ставлять збиральну кампанію під загрозу зриву. До того ж багатьох працівників, задіяних на збиранні урожаю, було мобілізовано.

На це голова облдержадміністрації відповів, що зараз головне завдання – зібрати врожай вчасно і з мінімальними втратами, тому влада зробить все можливе для нормальної роботи сільгосппідприємств.

Не треба відволікати аграріїв від збирання врожаю, контролюючі органи та наглядові структури почекають, - підкреслив Володимир Івашко.

Він зауважив: необхідно вжити необхідних заходів, щоб допомогти аграріям довести до кондицій зерно у частині сушіння. Основна маса сушарок в районах на газу і перевести їх на альтернативне паливо швидко не вдасться. А сушити зерно потрібно, особливо зерно кукурудзи.

До того ж зараз треба закласти якісне підґрунтя для майбутнього врожаю озимих культур. І зробити це у відповідності до науково обґрунтованих вимог та згідно з планами нарощування обсягів виробництва.

Аграрний потенціал області має значні резерви, тому наше завдання – розвивати галузь, використовуючи їх у повному обсязі, - наголосив очільник області.



Прес-служба облдержадміністрації