back

Підготовка до зими: максимальне використання місцевих ресурсів в умовах обмеженого фінансування

30-07-2014 | 15:17

Взяти під особистий контроль споживання газу в межах доведених лімітів, вжити заходів щодо переведення котелень на альтернативні види палива та розрахуватися за спожиті енергоносії – такі завдання перед керівниками міст і районів області поставив голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко на засіданні Колегії.

Стан готовності підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років проаналізував директор Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Петро Головач.

Він наголосив, що рівень готовності обладнання, яке буде задіяне в осінньо-зимовий період, становить майже 60%. В стані готовності 54,4% котелень, більша частина житлових будинків та об’єктів бюджетної сфери: дитячих садків, шкіл та лікарень.


Підхід до роботи в зимових умовах у районів різний. Якщо у м. Прилуки теплові мережі підготовлені на 100%, вище середньообласного показника проходить підготовка у м. Ніжин, Бахмацькому та Носівському районах, то у Срібнянському вона ще не розпочиналась.

Маючи значний знос водопровідних та каналізаційних мереж, зовсім не планували виконувати роботи по їх заміні у Борзнянському Городнянському, Козелецькому, Менському, Новгород-Сіверському, Носівському та Талалаївському районах.

Важливою складовою у забезпеченні стабільного енергопостачання є розрахунки за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги, на що неодноразово звертав увагу голова облдержадміністрації. Проте серед найбільших боржників так і залишилися установи Козелецького, Ніжинського, Ріпкинського та Чернігівського районів.


Заслухавши звіти окремих голів РДА щодо готовності до опалювального сезону, очільник області нагадав, що цей період стане своєрідним іспитом для керівників районів на відповідність займаним посадам.

- Ще раз наголошую: в умовах обмежених фінансових ресурсів розраховувати на суттєву підтримку держави не варто. Необхідно якомога максимально використовувати місцеві ресурси та власний потенціал. Резервів у вас більш ніж достатньо. Пам’ятайте, що людям потрібні не ваші звіти про зроблене, а тепло в оселях взимку. Саме за цим критерієм вони даватимуть оцінку вашій роботі, тому ви несете за це особисту відповідальність, - підкреслив Володимир Івашко.Прес-служба облдержадміністрації