back

Для стимулювання нарощування експорту потрібно знайти баланс інтересів бізнесу і влади

29-07-2014 | 19:37

Таку тезу озвучив голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко в ході зустрічі з керівниками підприємств-експортерів та представниками органів виконавчої влади, на якій розглянуто актуальні питання роботи експортерів області.

Таких питань накопичилося вдосталь, адже, за словами експортерів, влада довгий час не реагувала на їх неодноразові звернення, натомість вимагаючи збільшення експорту продукції.

Як відзначали учасники зустрічі, основними стримуючими факторами, які гальмують розвиток зовнішньої торгівлі, є несвоєчасність та неповне відшкодування податку на додану вартість, численні перевірки контролюючими органами, затягування з оформленням необхідних документів тощо.

За словами голови правління ПрАТ «Насіння Чернігівщини» Сергія Берестового, замість основної роботи – виплати заробітної плати працівникам та допомоги армії – керівники підприємств вимушені втрачати час на вирішення штучно створених чиновниками проблем.

Голова Чернігівського обласного об’єднання організації роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар озвучив наступне: підприємства-експортери регіону готові працювати на повну потужність, але за умови децентралізації дозвільних послуг, за якими інколи доводиться вистоювати чималенькі черги у столиці.

Керівники Головного управління Міндоходів в області та Чернігівської митниці погодилися на співпрацю з підприємцями у вирішенні тих питань, що стосуються їхньої компетенції, адже левова частка проблем все ж таки вимагає перегляду чинного законодавства та вирішення на центральному рівні.

Центр почує: запевнив присутніх голова облдержадміністрації. За його дорученням підсумком зустрічі стане звернення до Міністерства економіки, Прем’єр-міністра України та інших органів центральної влади, які мають вплив на поліпшення бізнес-клімату в країні.

Я підтримаю усі пропозиції і кроки для того, щоб Чернігівщина була політично стабільною та економічно розвинутою. Йде суттєве випробування вітчизняної економіки, як наслідок – зменшення інвестицій. Навіть не чекаючи ініціативи згори ми маємо знайти баланс інтересів бізнесу і влади в частині розвитку підприємницької діяльності, створенні нових робочих місць, наповненні бюджетів усіх рівнів та виконання соціальних програм, - підкреслив Володимир Івашко.Прес-служба облдержадміністрації