back

Третя хвиля мобілізації: хто йде захищати країну

28-07-2014 | 15:35

В Україні розпочалася третя хвиля мобілізації. Як і в попередні дві хвилі часткова мобілізація триватиме 45 діб. Про це повідомив начальник Чернігівського гарнізону, обласний військовий комісар полковник Костянтин Нікулін 28 липня під час чергового брифінгу для представників засобів масової інформації.

Говорячи про мобілізаційні заходи, він зазначив, що їх проведення дозволить привести у бойовий стан по всій Україні 5 військових частин та 44 частини бойового забезпечення. Як що під час попередніх етапів мобілізації йшло доукомплектування бойових частин, то зараз будуть укомплектовуватися навчальні частини технічного та тилового забезпечення.

Таким чином на території області буде укомплектовано одну з військових частин. Скільки саме чоловіків буде призвано до армійських лав з Чернігівщини, полковник не повідомив. Лише зауважив, що в основному це буде офіцерський та сержантський склад, тобто ті, хто мають досвід проходження попередньої військової служби і зможуть забезпечити підготовку перемінного особового складу. Він також нагадав, що мобілізацію проводять місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати.

Наразі в країні йде підготовка до можливої загальної мобілізації. Адже, не зважаючи на всі зусилля з боку Збройних Сил України, інших військових формувань, які задіяні в антитетористичній операції, Російська Федерація продовжує поставляти зброю та техніку бойовикам. У разі розгортання повномасштабної війни будуть створені військові загони, куди будуть залучатися усі без виключення.

- Чоловіки у віці від 25 до 60 років за викликом мають прибути до військоматів та пройти медичний огляд, аби визначити стан здоров’я і придатність до військової служби. Громадяни, які мають відхилення у стані здоров’я повинні повідомити про це військові комісаріати протягом 7-ми діб, - підкреслив військовий комісар.

Молоді ж люди віком від 18 до 25 призиватимуться до армійських лав на строкову службу. Загалом, на думку Костянтина Нікуліна, не за горами той час, коли служба у Збройних Силах України буде не ганебною, а почесною і престижною.

- Ми продовжуємо підтримувати 13-й та 41-й батальйони територіальної оборони, які виконують бойове завдання на сході країни. На сьогодні вже проводиться процедура тендерної закупівлі 100 комплектів засобів захисту. До комплекту входять бронежилет «Корсар» 4 рівня захисту та кевларовий шолом. Це спорядження разом з іншим гуманітарним вантажем скоро буде доставлено в зону АТО, - повідомив начальник Чернігівського гарнізону.

Серед іншого, Костянтин Нікулін відповів на запитання журналістів, які стосувалися соціального захисту мобілізованих та їх родин, надання земельних ділянок військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО та інші актуальні питання, пов’язані з мобілізацією.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації