back

Ситуація на державному кордоні в межах Чернігівщини контрольована

22-07-2014 | 16:17

Про поточний стан на державному кордоні у межах Чернігівської області поінформував 22 липня на брифінгу начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону Олександр Дудко.

За його словами, починаючи з 23 січня поточного року охорона державного кордону здійснюється в посиленому режимі. Протягом минулого тижня обстановка на кордоні суттєвих змін не зазнала. Персоналом прикордонного загону забезпечено недоторканість кордонів держави, безперебійну роботу всіх пунктів пропуску та належну безпеку осіб, що перетинають державний кордон.

За минулий тиждень на Чернігівщині через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 66,4 тисяч осіб та 12,5 тисяч транспортних засобів. У порівнянні з позаминулим тижнем, зафіксовано збільшення пасажирського потоку на 8 тисяч осіб. Затримано 4-х порушників державного кордону. Загалом, транспортний потік зменшився в кілька разів. Це, за словами Олександра Дудка, обумовлено відсутністю бажаючих серед громадян РФ та Білорусі відпочивати на півдні України.

До адміністративної відповідальності притягнуто 39 осіб, на яких накладено штрафів на суму 16200 гривень.

Також за минулий тиждень через державний кордон не пропущено 115 осіб, з яких 18 — потенційні незаконні мігранти. Серед них 48 громадян Російської Федерації, 20 з яких не змогли підтвердити мету своєї поїздки до України. А ще 28 не мали відповідного фінансового забезпечення свого перебування.

На випадок збройного вторгнення Чернігівський прикордонний загін має достатню кількість озброєння (стрілецького та протитанкового). А всі його підрозділи пройшли бойове злагодження. Акцентував увагу Олександр Дудко на зміні морального аспекту у підході до охорони державного кордону з боку персоналу прикордонної служби.

— Прикордонники морально зміцніли. Вони здатні прийняти бій. Зміни відбулися докорінні, і це добре, — зазначив Олександр Дудко.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації