back

Чернігівщина жнивує

17-07-2014 | 09:40

Прийшов липень до хати — нема коли спочивати, кажуть в народі. Але цьогорічний вінець літа не радує аграріїв Чернігівщини сонячними днями.

Перший комбайн вийшов в поле 1 липня, що на тиждень пізніше ніж 2013 року. Та з 15 днів жнивування лише 4 були без дощів. За першу декаду липня кількість опадів подекуди складала 54 мм або 138% від норми.

Тож хлібороби намагаються не згаяти жодної погожої днини. Станом на 16 липня, повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, обмолочено 7% прогнозованих обсягів при середній врожайності майже 45 ц/га (у 2013-му на відповідну дату було оброблено 38% збіжжя при урожайності 36,5 ц/га). Крім того, обмолочена майже половина площ озимого ріпаку (48%) при врожайності понад 23 ц/га.

До збирання ранніх зернових приступили практично по всій області. Начальник управління сільського господарства Семенівської райдержадміністрації Олександр Кравцов розповів, що і в цьому північному районі вже почали жнивувати: прибрано хлібних злаків на площі понад 60 га. Зібране дає надію на гарний урожай. Всього ж під ранні зернові на Семенівщині було задіяно близько дев’яти тисяч гектарів полів.

— В районі досить і палива, і сільгосптехніки, і, головне, працьовитих селянських рук. На заваді збиранню врожаю може стати лише негода. Проте хлібороби сподіваються на краще і готові докласти всіх зусиль, щоб зібрати і зберегти урожай, — запевнив Олександр Кравцов.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації