back

Особливу увагу - охороні довкілля Чернігівщини

16-07-2014 | 15:32

Питання реалізації державної політики у галузі охорони довкілля, проект обласної програми поводження з домашніми тваринами, виконання рішення обласної ради «Про створення комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради» обговорили учасники наради, яка відбулась 16 липня у Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Костянтин Лубенцов, депутат обласної ради Арсен Дідур, представники Департаменту агропромислового розвитку ОДА, Держекоінспекції у Чернігівській області, Громадської ради при облдержадміністрації.

Як повідомила в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Тканко, Чернігівщина крім різноманітності природних і природно-антропогенних ландшафтів, має також складне поєднання екологічних проблем – від забруднення радіонуклідами, викидів та скидів забруднюючих речовин до питань якості міського середовища і транзиту та акумуляції забруднюючих речовин.

На початок року в області залишається не утилізовано 268,6 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

- У використанні засобів захисту рослин необхідне запровадження жорсткої сертифікації. У той же час держава не повинна платити гроші за утилізацію пестицидів, що здійснюється приватними компаніями, – зазначив Костянтин Лубенцов.

Не зважаючи на щорічне проведення на території області робіт по ліквідаційному тампонажу артезіанських свердловин, їх кількість не тільки не зменшується, а навпаки зростає. У 2013 році за кошти власників було проведено ліквідаційний санітарно-технічний тампонаж 31 артезіанської свердловини у 12 районах області.

Природно-заповідний фонд Чернігівської області нараховує 663 об’єкти, з них 23 - об’єкти загальнодержавного значення. Об’єкти природо-заповідного фонду займають площею 254,53 тис.га., що становить 7,7 % площі області.

Загальний обсяг видатків у поточному році за екологічними програмами оцінюється в 11 млн грн., з яких 5 млн повинно надійти з екологічного податку, а решта коштів з видатків на програми минулого року.

Йшлося на нараді і про проект Програми поводження з домашніми тваринами. За результатами моніторингу ситуації, яка склалась у Чернігівській області в сфері поводження з домашніми тваринами було встановлено, що прийняті окремими місцевими радами правила утримання домашніх тварин, у тому числі в м.Чернігові, не виконуються у зв`язку з відсутністю належного контролю за їх дотриманням.

За 6 місяців поточного року Департаментом екології та природних ресурсів було видано 34 дозволи на водокористування.

Актуальним на сьогодні залишається питання знешкодження біля 130 тис. тонн рідких промислових токсичних відходів у м. Чернігові.

З метою повного обліку та опису місць видалення відходів, а також для контролю за кількісним та якісним складом відходів в області ведеться реєстр місць видалення відходів. На початок року в ньому обліковувалось 370 об'єктів.

Директор комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради Анатолій Мороз акцентував увагу присутніх на необхідності зміни статусу закладу на комунальне підприємство та відсутність фінансування для проведення землевпорядних робіт.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації