back

На Голубих озерах відбувся Міжнародний фестиваль авторської пісні

07-07-2014 | 10:00

Вже втретє на Голубих озерах за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації відбувся Міжнародний фестиваль авторської пісні, організований благодійним фондом імені Софії Русової. Захід зібрав велику кількість не тільки конкурсантів, відомих виконавців з України, Білорусі, Литви, а й шанувальників бардівської пісні, прихильників відпочинку на озерах.

Протягом трьох днів, з 4 по 6 липня, учасники фестивалю та відпочивальники мали змогу насолодитися чудовою музикою, цілющою водою та літнім відпочинком.

На березі великого Голубого озера було облаштовано наметове містечко. Учасники фестивалю брали участь у творчих майстернях та майстер-класах, охоче змагалися у спортивних та туристичних змаганнях. А щовечора на березі озера палили ліричні пісенні вогнища, зокрема, пам’яті Володимира Висоцького, гітара «по колу» тощо.

- Пісенна творчість є невід’ємною складовою національної культури. Саме у ній у найбільшій мірі знаходять своє відображення духовність, традиції та ментальність народу. Дуже гарно, що у цьому фестивалі гармонійно поєднуються українська традиція і авторська пісня, - наголосив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман під час церемонії нагородження переможців фестивалю. Він висловив сподівання, що наступний фестиваль буде не менш масштабним та об’єднає ще більше авторів і виконавців бардівської пісні.

Родзинкою ж фестивалю стало театралізоване Купальське дійство, підготовлене академічним ансамблем пісні і танцю «Сіверські клейноди» з традиційними народними гуляннями, піснями, танцями, стрибками через вогнище, дівочими співами, віночками на тихій гладі Голубого озера та спусканням з гори вогняного колеса-сонця, яке є символом літнього сонцевороту. І до світанку не згасали вогнища біля наметів і над озерами пливла авторська пісня.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації