back

В період весняно-польових робіт аграріям не можна втрачати ні хвилини часу

14-04-2011 | 16:29

14 квітня під головуванням заступника голови облдержадміністрації з питань агропромислового розвитку Олександра Шанойло відбулася нарада щодо активізації роботи по організації весняно-посівної кампанії в регіоні.

В нараді взяли участь заступники голів райдержадміністрацій з питань АПР, науковці та спеціалісти сільськогосподарської галузі.

«Наше головне завдання – не втратити ні хвилини дорогоцінного часу. Якщо потрібно, ми повинні працювати цілодобово. Всі наші зусилля мають бути направлені на якісне і своєчасне проведення весняно-посівної кампанії. Зараз для аграріїв золотий час для того, аби подбати про майбутні урожаї» - зазначив Олександр Шанойло відкриваючи засідання.

За словами заступника начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Миколи Колеснікова в області 73 тис га посівних площ вже засіяно ранніми зерновими, що становить більше 50 % прогнозованих обсягів.

Він закликав представників районів активізувати роботу на місцях, підкресливши, що сільгосппідприємства області забезпечені всім необхідним для ведення весняно-польових робіт включаючи насіннєвий матеріал, добрива, техніку, засоби захисту. «Ми маємо все, але не маємо часу», - додав він.

За словами представників регіонального відділення Аграрного фонду України на Чернігівщині вже активно розпочалося авансування господарств за форвардними угодами, які дають можливість закуповувати мінеральні добрива, паливно-мастильні матеріали, і в стислі терміни виконувати увесь об'єм весняно-польових робіт.

На нараді також були присутні доктори сільськогосподарських наук, професори, члени-кореспонденти НААНУ Микола Доля та Олександр Бердніков, які проводили інвентаризацію озимих культур в області.

За словами вчених, стан озимих культур в регіоні – є задовільним. Хоча частина площ потребує пересівання. Для недопущення погіршення фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь, отримання зерна високої якості, в тому числі продовольчого, сільськогосподарським підприємствам необхідно провести комплекс заходів з захисту посівів зернових культур проти бур’янів, хвороб і шкідників з використанням карбонатно-аміачних сумішей та новітніх ресурсозберігаючих технологій.

«Адже, щоб отримати хороший урожай, рослини повинні бути здоровим», - зазначив Микола Доля.

Підсумовуючи нараду, Олександр Шанойло доручив присутнім на місцях організувати роботу по ефективному проведенню весняно-польових робіт в оптимальні строки та з дотриманням всіх технологічних вимог, провести детальний аналіз озимих зернових і при потребі, спрогнозувати площі пересіву зернових, врахувавши при цьому думку науковців, забезпечити якісне протруювання насіння та догляд за посівами.

Наприкінці наради заступник голови ОДА нагадав присутнім про необхідність забезпечення участі районів на традиційних передвеликодніх ярмарках в обласному центрі та організації таких ярмарків в містах та районних центрах.

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації