back

Жоден творчий колектив Чернігівщини не бере участь у фестивалі «Слов’янська єдність» на кордоні трьох держав у Сеньківці

28-06-2014 | 09:51

«Творчі колективи, які працюють у галузі культури Чернігівської області, не беруть участь у святкових заходах, які проводить Російська Федерація сьогодні, 28 червня, на кордоні трьох держав біля с. Сеньківка Городнянського району, що на Чернігівщині», — заявляє директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Сергій Мойсієнко.

Нагадаємо, що російська сторона анонсувала проведення 28 червня Міжнародного фестивалю слов’янських народів «Слов’янська єдність – 2014». У тому числі, було заявлено про участь творчих колективів Чернігівщини.

За словами Сергія Мойсієнка, творчі колективи області до Монументу Дружби не виїжджали. Жодних узгоджених творчих програм, жодного залучення артистів культурних установ чи майстрів мистецтв до ярмарок чи виставок.

«А сам девіз фестивалю, запропонований російською стороною, «Мы вместе: живи и пой, славянская душа!» — звучить як знущання, зважаючи на фактичну анексію Російською Федерацією Криму та спроби дестабілізувати ситуацію у східних областях України. У той час, як наші земляки гинуть під кулями, нам пропонують святкові заходи», — каже Сергій Мойсієнко.

Крім того, за наявною інформацією, всі творчі колективи області солідарні щодо відмови від участі у святкуваннях у Сеньківці. А деяким колективам від російської сторони навіть надходили приватні пропозиції щодо участі у фестивалі «Слов’янська єдність – 2014». За таке пропонувались підвищені гонорари.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА