back

Проблемами пасажирських перевезень на Чернігівщині зайнялась громадськість

26-06-2014 | 16:22

Питання підвищення вартості проїзду в пасажирському транспорті, а також методів боротьби з нелегальними перевізниками розглянули на засіданні «круглого столу», яке 26 червня пройшло за ініціативи Громадської ради при облдержадміністрації.

До діалогу долучились керівники структурних підрозділів ОДА, керівництво УМВС, обласної прокуратури, ДАІ м. Чернігова, Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, представники Чернігівської міськради, перевізників, громадських організацій.

Як зазначалось, Чернігівською міськрадою розроблено проект модернізації рухомого складу пасажирського транспорту загального користування та оптимізації мережі маршрутів у м. Чернігові. Однак його реалізація ускладнюється економічними труднощами.

Подорожчання проїзду на чернігівських маршрутах №24, 35 та 37 пов’язано з переходом їх роботи у режим маршрутного таксі. Така необхідність виникла у зв’язку з великою відстанню між зупинками на даних маршрутах, та, відповідно, частими проханнями пасажирів робити зупинки на вимогу. Загалом, вартість проїзду визначається на основі економічних розрахунків, що подаються до контролюючих органів перевізниками.

Перевізники кажуть, що держава затримує перерахування компенсацій за послуги пільговикам. У той же час, можливості здійснювати соціальний захист пільгових категорій громадян у повній мірі залежать перш за все від наповнюваності місцевих бюджетів.

Учасники зустрічі акцентували увагу на наявності великої кількості нелегальних перевізників, особливо на міжміських маршрутах.

Також обговорювались питання розміщення в автобусах табличок з написом «маршрутне таксі», захисту прав інвалідів на проїзд, організації пільгового проїзду всіма перевізниками для дітей з сімей мобілізованих, встановлення вартості проїзду, необхідності проведення роз’яснювальної роботи з водіями щодо паління та голосної музики в транспорті.

У підсумку запропоновано створити комісію для перевірки перевізників-ліцензіатів, яким були винесені попередження контролюючими органами. Також лунали думки щодо запровадження контролю за продажем білетів на проїзд через податкові органи або міські ради. Варто також провести повну перевірку фінансового стану перевізників на всіх маршрутах Чернігова. А ще — знизити тариф на проїзд з 2,5 грн. до 2 грн. в міських автобусах великої місткості. Щодо перевізників, які виконують рейси без дозволів на міжміських маршрутах, то їх діяльність має бути приведена у відповідність до чинного законодавства або припинена.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації