back

Жителі Чернігівщини мають отримувати всебічну медичну допомогу

25-06-2014 | 15:19

Актуальні питання розвитку галузі охорони здоров’я на Чернігівщині обговорили під час чергового брифінгу в облдержадміністрації, який відбувся 25 червня.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш розповів, зокрема, про фінансування медичної галузі, зазначивши, що в поточному році надійшли кошти у розмірі 960 млн грн., з необхідних 1,36 млрд грн. Але медичні працівники докладають максимум зусиль, щоб надати населенню області якісні послуги.

Найбільшою перешкодою для надання медичної допомоги населенню є суттєва розгалуженість населених пунктів, багато з яких мають невелику чисельність жителів.

У центрах екстреної медичної допомоги налічується 111 автомобілів, з них 36% за технічним станом підлягають списанню, 24,6% потребують капітального ремонту.

Цього року Чернігівщина отримає 35 нових автомобілів для центрів екстреної медичної допомоги.Із них 27 вже курсують на теренах регіону, а решта надійде найближчим часом.

Торкнувся Петро Гармаш і питання реформування галузі охорони здоров’я, зазначивши, що Законом України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я», який набув чинності з 1 березня 2014 року, подальшу реорганізацію медичних закладів заборонено. Але до цього питання будуть повертатися, адже медицина в Україні потребує суттєвих змін.

Наразі в середньому, укомплектованість медичних закладів лікарями є недостатньою і становить близько 80%. Є райони, де цей показник сягає лише 60%. Тому, на думку Петра Гармаша, майбутнє за потужними лікувальними закладами, які будуть надавати і хірургічну, і екстрену медичну допомогу пацієнтам.

На даний час в області працює близько 240-а сімейних лікарів, ще 38 таких лікарів проходять інтернатуру, і очікується приїзд 38-ми інтернів за результатами розподілу у вищих навчальних закладах. Загалом, на Чернігівщині створено 20 центрів первинної медико-санітарної допомоги, яким підпорядковані ФАПи і амбулаторії.

Під час брифінгу журналісти мали змогу отримати змістовні відповіді на запитання, які стосувались сплати благодійних внесків до медичних закладів, встановлення лікарями важких діагнозів, з метою уникнення громадянами призову до війська, функціонування обласного кардіологічного диспансеру, створення перинатального центру, реорганізації Ріпкинської районної лікарні та амбулаторії у с. Вертіївка Ніжинського району, отримання пацієнтами безкоштовних ліків, лікування хворих на хронічні ниркові захворювання, демографічної ситуації та мобілізації лікарів до війська.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації