24-06-2014 | 15:09
Питання функціонування об’єктів життєзабезпечення в умовах припинення постачання природного газу з Російської Федерації, та заходи щодо приведення тарифів на енергоносії та комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня розглянули на нараді, що пройшла 23 червня в облдержадміністрації.
Крім представників Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури ОДА до обговорення долучились заступники голів райдержадміністрацій та міських рад, представники ПАТ «Чернігівобленерго», ПАТ «Облтеплокомуненрго», ПАТ «Чернігівоблгаз», ПП «Енергозбут» та місцевих комунальних підприємств, а також Державної інспекцій по контролю за цінами в області.
Як зазначалось, на Чернігівщині ведеться підготовка до опалювального періоду 2014-2015 років. На разі середній рівень підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери складає від 15 до 30 %.
Водночас, державні установи, які фінансуються з місцевих та районних бюджетів, мають заборгованість за опалення у розмірі 14,2 млн грн., за спожитий природний газ — 6,8 млн грн. Більше того, спостерігається тенденція до збільшення цієї заборгованості. Борги бюджетних установ за електроенергію становлять близько 5 млн грн.
У цілому, фінансовий стан підприємств ЖКГ області залишається кризовим. А існуючі тарифи не дозволяє поліпшити якість послуг, що надаються. Протягом останніх чотирьох місяців збитки підприємств ЖКГ сягнули 111,1 млн. грн.
Тому відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 25.03.2014 № 81 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування проводиться робота з приведення тарифів для населення до економічно обґрунтованого рівня, за рахунок їх збільшення в середньому на 40%.
Водночас, з 1 липня поточного року набуває чинності постанова КМУ від 5 квітня 2014 № 83, якою передбачено надання населенню компенсації на оплату послуг з тепло- та газопостачання.
Отримати компенсацію зможуть сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував прожиткового мінімуму, а займатиметься цим питанням Департамент соціального захисту населення ОДА.
У зв’язку з припиненням постачання газу з РФ, виникла необхідність забезпечення споживання природного газу в межах лімітів та переходу на резервні види палива, посилення роботи щодо підвищення рівня розрахунків за спожитий природний газ, реконструкції котельного обладнання та встановлення сучасних твердопаливних котлів, встановлення приладів обліку, в тому числі побудинкових.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації