back

Чернігів. Розпочинається проект, направлений на збереження та стале використання торфовищ Чернігівщини

13-09-2013 | 16:07

В м. Чернігів 12 вересня відбувся вступний семінар Проекту Європейської комісії – Програми розвитку ООН «Збереження та стале використання торфовищ». Даний Проект є одним із пілотних проектів програми «Clima East», запланований на 4 роки, та покликаний продемонструвати дієвість способів раціонального природокористування для пом’якшення наслідків змін клімату, адаптації до них.

Проект має продемонструвати, як в межах одного ландшафту можна відновити певні ділянки невикористаних деградованих сільськогосподарських торфовищ, розширити площу природоохоронних територій з урахуванням потреб збереження біорізноманіття та залучити місцеві громади до вирішення питань раціонального землекористування. Пілотним регіоном Проекту вибраний Ніжинський район нашої області. Важливим складовим компонентом реалізації проекту є створення на пілотній території природоохоронного об’єкту – регіонального ландшафтного парку. Партнером у реалізації даного напрямку виступатиме Асоціація природоохоронних територій України. Створення регіонального ландшафтного парку дасть змогу підвищити екологічну стабільність території, поєднати охорону та збереження біологічного та ландшафтного різноманіття зі створенням умов для відпочинку, розвитку зеленого туризму та інших видів рекреації.

Практичний підхід до відновлення деградованих торфовищ Чернігівщини, розвиток і збереження біорізноманіття дозволить отримати підвищення прибутковості відновлених земель для місцевих громад, забезпечити стале управління торфовищами. Крім того, виконання проекту дозволить відновити гідрологічний режим територій та зменшити викиди парникових газів на 4-8 тонн з гектару відновленого торфовища.

В обговоренні взяли участь партнери з представництва ЄС, Програми розвитку ООН в Україні, Державних агентств водних ресурсів України та екологічних інвестицій України, представники органів місцевого самоврядування - обласної ради та Ніжинської районної ради, виконавчої влади – Департаментів екології та природних ресурсів та економіки облдержадміністрації, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Держекоінспекції у Чернігівській області, науковці.

Довідково: В області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території Чернігівської області. У попередні десятиліття непродуманими меліоративними заходами було нанесено значну шкоду великій кількості цінних природних комплексів. На Чернігівщині було осушено близько 300 тис. га Поліських боліт, що призвело до зменшення водності малих річок, в окремих випадках деградації земельних і рослинних ресурсів.


За повідомленням Департаменту
екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації