back

На Чернігівщині запроваджується надзвичайний стан: що це означає

23-02-2022 | 16:12

Рада національної безпеки і оборони України на сьогоднішньому засіданні ухвалила рішення про запровадження надзвичайного стану на всій території нашої країни, крім Донецької та Луганської областей, де триває Операція об’єднаних сил. З цього приводу у Чернігівській облдержадміністрації відбувся брифінг.

— Надзвичайний стан — це не воєнний. Будуть певні обмеження, але вони регулюватимуться на конкретній територіальній одиниці залежно від ситуації. Фактично прийняття такого рішення дає можливість для більш швидких управлінських рішень у разі їх потреби, — повідомив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус. — Найголовніше — комендантської години не буде. Вона може бути введена окремим рішенням оперативного штабу, до якого ввійдуть представники органів влади, силових структур та військові. На сьогодні ж ситуація в області контрольована і моніториться 24/7. Головний наш внутрішній ворог — паніка, підстав для якої немає.

На цьому наголосив і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Він запевнив, що наразі комунальні служби працюють оперативно в звичному режимі. Так буде і надалі. Решту ж рішень диктуватиме час. Владислав Атрошенко закликав чернігівців поповнювати лави територіальної оборони, підрозділи якої нині формуються. За його словами, в міській раді розглядається можливість додаткового фінансового стимулювання охочих захищати свій край.

Під час брифінгу повідомлено, що найближчим часом будуть організовані та проведені 30-денні навчальні збори резервістів ТрО.

Зазначимо, що в області в посиленому режимі працюють силові структури, особливо в прикордонних громадах.

Важливо! Після введення надзвичайного стану проводитиметься посилений контроль в’їздів/виїздів на території міст та області. Може обмежуватися рух транспортних засобів та їх огляд, діятиме заборона на проведення масових заходів та мітингів.

В’ячеслав Чаус порадив довіряти інформації лише з офіційних джерел. Брифінги оперативного штабу проводитимуться щоденно о 10:00, на яких озвучуватиметься уся інформація про подальші кроки влади та необхідні дії мешканців Чернігівщини.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.