Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа                     22 Травня 2014 14:46

                     Інформація про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до обласної державної адміністрації протягом 9 місяців 2016 року

                     Протягом січня – вересня 2016 року до обласної державної адміністрації надійшло 9837 письмових пропозицій, заяв та скарг громадян, що на 3922 (або 40 %) більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. На особистий прийом в облдержадміністрацію звернулось 86 громадян, у відповідному періоді минулого року – 35.

                     Серед звернень, що надійшли до обласної державної адміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 93 % складають заяви чи клопотання, 6 % – скарги, 1 % – пропозиції і зауваження.

                     29 % від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги, зокрема інваліди І, ІІ та ІІІ групи (10%); одинокі матері, багатодітні сім’ї, матері-героїні (11 %), діти війни (3 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (3 %), ветерани праці (1 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (1 %).        

                     4 % (6 % у відповідному періоді минулого року) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 192 (203 у 2015 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 110 (99 у 2015 р.)

                     - Верховної Ради України – 50 (51 у 2015 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 8843 (або 90 %) звернення (4955 у відповідному періоді 2015 року).

                     На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації упродовж 9 місяців 2016 року надійшло 276 звернень (206 за відповідний період минулого року).

                     Всього у зверненнях було порушено 10034 питання, з них 5344 (53 %) соціального захисту. У звітному періоді найбільш актуальними для жителів області були питання, пов’язані з призначенням житлових субсидій. А саме: клопотання щодо пришвидшення розгляду заяв та прийняття рішень; скарги з приводу несвоєчасної виплати субсидії готівкою для придбання твердого палива. Невдоволення мешканців області викликали також зволікання із призначенням та виплатою соціальних допомог. Найбільше таких звернень надходило з Прилуцького, Чернігівського, Бахмацького, Ічнянського районів та міст Чернігова, Ніжина і Прилук.

                     Продовжували залишаться актуальними і питання комунального господарства, вони становили 18 %  від загальної кількості порушених питань. Передусім громадян турбували питання, пов’язані з підвищенням тарифів на комунальні послуги, які часто не відповідали їх якості. Значне невдоволення жителів багатоквартирних житлових будинків викликало прийняте ПАТ „Чернігівгаз” рішення щодо встановлення загальнобудинкових газових лічильників. Найбільше такі питання  порушувались  у зверненнях, що надходили з Чернігівського, Прилуцького, Носівського, Бахмацького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     Питання охорони  здоров’я  становили 5 % від загальної кількості. Як і раніше, невдоволення жителів області викликало закриття окремих медичних закладів та неналежне функціонування діючих установ. Залишалось проблемним і питання забезпечення хворих ліками на пільгових умовах. Частіш такі проблеми порушувались у зверненнях мешканців Прилуцького, Бахмацького, Сосницького районів і м. Чернігова.

                     Питання транспорту і зв’язку становили 4%, в основному це були скарги з приводу відмови у пільговому проїзді в транспорті. Продовжували надходити скарги з приводу неналежної якості стаціонарного зв’язку, які надає Чернігівська філія ПАТ „Укртелеком”. Найбільше звернень з даної тематики надходило з Чернігівського, Прилуцького районів та м. Чернігова.

                     Також 4% від загальної кількості склали питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (найбільше з Корюківського, Ічнянського районів, міст Чернігова і Ніжина), серед яких переважали звернення стосовно діяльності окремим посадових і службових осіб та повідомлення про факти корупційних дій.

                     По 2 % від загальної кількості становили питання аграрної політики, праці і заробітної плати, охорони здоров’я.

                     Серед питань аграрної політики переважали заяви з приводу несвоєчасної виплати орендної плати та клопотання щодо виділення у власність земельних ділянок (найбільше з Прилуцького,  Корюківського, Козелецького, Бахмацького районів).

                     Серед питань праці і заробітної плати актуальними продовжували залишались проблеми щодо своєчасної виплати заробітної плати (найбільше з Ічнянського, Прилуцького, Талалаївського, Городнянського районів і міст Чернігова і Ніжина).

                     По 1 % склали питання житлової політики, освіти і наукової діяльності.

                     Серед питань житлової політики переважали клопотання щодо поліпшення житлових умов (найбільше з м. Чернігова).

                     Серед питань освіти найбільше турбували жителів області (переважно Прилуцького, Бобровицького районів) питання подальшого функціонування навчальних закладів.

                     8 % від усіх питань становили питання промислової, економічної, фінансової, інформаційної політики, екології, сім’ї, молоді та спорту, культури, діяльності об’єднань громадян та органів влади та інші.

                     3024 (або 30 %) звернень вирішено позитивно.

                     Серед порушених у зверненнях на „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації питань переважали питання соціального захисту (пришвидшення призначення житлових субсидій і соціальних допомог), комунального господарства (щодо порядку оплати комунальних рахунків), транспорту і зв’язку (відмова у пільговому проїзді).

                     Питання, що порушувались у 18 зверненнях, були вирішені позитивно.          Колективних звернень у звітному періоді отримано 193 (165 у відповідному періоді 2015 року). Найбільше їх надійшло від жителів Чернігівського (щодо покращення транспортного обслуговування, забезпечення належного водопостачання), Ічнянського (ремонт місцевих доріг), м. Чернігова (щодо введення в експлуатацію багатоквартирних житлових будинків).

                     Повторних звернень надійшло 530 (289 у 2015 році). Найчастіше їх надсилали жителі Козелецького, Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського  районів та міста Чернігова.  В основному,  підставою до їх подання була незгода з прийнятими  за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

                     Відділ роботи із зверненнями громадян

                     апарату облдержадміністрації                     Інформація про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до обласної державної адміністрації протягом січня – червня 2016 року

                     Упродовж січня - червня 2016 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло всього 6710 ( 3540 за відповідний період 2015 року) пропозицій (зауважень), заяв (клопотань) та скарг, з них - 6646 письмових звернень громадян, що на 3128 звернень більше, ніж у відповідному періоді 2015 року. На особистий прийом звернулось 64 мешканці області ( 22 за відповідний період 2015 року).

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 96 % складають заяви чи клопотання, 3 % – скарги, 1 % – пропозиції і зауваження.

                     30 % від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це інваліди І, ІІ та ІІІ групи (31 % від всієї кількості звернень цієї категорії громадян), одинокі матері (26 %), багатодітні сім’ї, „Матері-героїні” (14 %), діти війни (12 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (9 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (4 %), ветерани праці (4 %).

                     4 % письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 133 (119 у 2015 р.),

                     - Кабінету Міністрів України – 72 (66 у 2015 р.),

                     - Верховної Ради України – 36 (32 у 2015 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 6323 (або 95 %) звернень. На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І півріччі 2016 року звернулось 174 громадянина (130 – за відповідний період 2015 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 6787 питань, переважна більшість стосувалась соціального захисту громадян (3805 або 56 %). Передусім, це клопотання щодо пришвидшення розгляду заяв про призначення житлових субсидій, призначення державних допомог одиноким матерям та сім’ям з дітьми, надання матеріальної допомоги. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Прилуцького, Чернігівського, Ічнянського, Ніжинського районів та міста Чернігова.

                     16 % становили питання комунального господарства. Жителів області турбували питання, пов’язані з оплатою комунальних послуг (перегляд рахунків за газопостачання). В зимовий період було чимало нарікань на несвоєчасне розчищення доріг від снігу. Переважно такі питання порушувались мешканцями Прилуцького, Чернігівського, Козелецького районів і міст Чернігова та Ніжина.

                     5 % від всієї кількості питань стосувались охорони здоров’я, серед яких найактуальнішими продовжують залишатись проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами. Найбільше таких звернень надходило від жителів Прилуцького, Сосницького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     4 % склали питання праці і заробітної плати (переважно щодо індексації заробітних плат) і найбільше їх порушували мешканці Прилуцького, Талалаївського, Ічнянського районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     По 3 % склали питання аграрної політики, транспорту і зв’язку, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку.

                     Серед питань аграрної політики переважали заяви з приводу несвоєчасної виплати орендної плати та питань землекористування (найбільше з Прилуцького, Козелецького, Корюківського районів і м. Чернігова); транспорту і зв’язку – скарги щодо відмови у пільговому проїзді в транспорті громадян, які мають передбачені законодавством пільги (найбільше з Чернігівського, Прилуцького районів і м. Чернігова); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих підприємств і установ (найбільше з Корюківського району і м. Чернігова).

                     1 % склали питання освіти, переважно щодо діяльності навчальних закладів (найбільше з Сосницького району і м. Чернігова).

                     9 % від усіх питань становили питання житлової, промислової та фінансової політики, екології, культури та туризму, сім’ї, молоді та спорту, діяльності центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин.

                     2184 (або 32 %) звернення вирішено позитивно.

                     Серед порушених у зверненнях на „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації питань переважали питання соціального захисту населення (пришвидшення призначення субсидій і державних допомог), комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків), транспорту і зв’язку (відмова у пільговому перевезенні).

                     Питання, що порушувались у 12 зверненнях, були вирішені позитивно.

                     За ініціативи голови обласної державної адміністрації 9 червня і 21 червня цього року відбулися виїзні зустрічі голови облдержадміністрації спільно з керівниками правоохоронних органів, СБУ, військового комісаріату і Державної фіскальної служби в області з громадянами Чернігівської області (Ніжинського, Куликівського, Носівського, Менського, Сосницького, Корюківського, Сновського, Городнянського районів). В ході даних заходів 53 мешканці області мали змогу поставити запитання на найбільш актуальні теми безпосередньо керівництву області та отримати відповідні роз’яснення. Інші ж, порушені в ході таких зустрічей питання, направлені відповідним органам виконавчої влади для ґрунтовного розгляду і реагування.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, заявникам надані роз’яснення, додаткова інформація або повідомлено про заходи, які необхідно вжити для вирішення порушених проблем.

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 140 (99 у відповідному періоді 2015 року). Найбільше їх надійшло від жителів Чернігівського (щодо добровільного об’єднання територіальних громад) і Ічнянського (щодо ремонту доріг) районів та м. Чернігова (щодо завершення будівництва та введення в експлуатація багатоквартирних житлових будинків).

                     Повторних звернень надійшло 326 (153 у 2015 році), частіше звертались жителі м. Чернігова та Козелецького, Прилуцького, Чернігівського районів. Підставою для їх подання була незгода з прийнятим за результатами розгляду попередніх звернень рішенням, тривалий час розгляду поданих заявниками документів щодо призначення житлових субсидій та відсутність повідомлень про їх призначення.

                     Відділ роботи із зверненнями громадян

                     апарату облдержадміністрації                     Інформація про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до обласної державної адміністрації протягом січня – березня 2016 року

                     Упродовж січня – березня 2015 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 4221 письмове звернення громадян, що на 2560  звернень більше, ніж у відповідному періоді 2015 року. На особистий прийом звернулось 28 мешканців області ( 5 за відповідний період 2015 року).

                              Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 96 % складають заяви чи клопотання, 3 % – скарги,  1 % – пропозиції і зауваження.

                              26 % (31 % у І кварталі 2015 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це інваліди І, ІІ та ІІІ групи (30 %), одинокі матері (29 %), багатодітні сім’ї, „Матері-героїні” (14 %),  діти війни (12 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (7 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (4 %), ветерани праці (3 %).        

                              3 % (7 % у І кварталі 2015 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                              - Адміністрації Президента України – 55 (67 у 2015 р.),

                              - Кабінету Міністрів України – 34 (32 у 2015 р.),

                              - Верховної Ради України – 18 (16 у 2015 р.).

                              Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 3895 (або 92 %) звернень (1389 у відповідному періоді 2015 року).

                              На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І кварталі 2016 року звернулось 72 громадянина (43 – за відповідний період 2015 року), переважна більшість яких мешканці міста Чернігова та інших областей.

                      

                              Всього у зверненнях було порушено 4288 питань, переважнo щодо соціального захисту (2809 або 65 %). Передусім, це клопотання щодо пришвидшення розгляду заяв про призначення житлових субсидій, призначення державних допомог одиноким матерям та сім’ям з дітьми, надання матеріальної допомоги. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Прилуцького, Чернігівського, Бахмацького, Ніжинського районів та міст Чернігова і Прилук. 

                              12 % становили питання комунального господарства.  Найбільше турбували питання, пов’язані з оплатою комунальних послуг (перегляд рахунків за газопостачання). В зимовий період було чимало нарікань на несвоєчасне розчищення доріг від снігу. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Прилуцького, Козелецького районів і м. Чернігова.

                              4 % звернень громадян стосувалось  питань охорони здоров’я, серед яких найактуальнішими продовжували залишатись проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами. Найбільше таких звернень надходило від жителів Прилуцького, Козелецького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                              По 3 % склали питання аграрної політики, праці і заробітної плати, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку.

                              Серед питань аграрної політики переважали заяви з приводу несвоєчасної виплати орендної плати (найбільше з Бахмацького і Сосницького районів); праці і заробітної плати – виплата індексації заробітних плат (найбільше з Прилуцького, Талалаївського районів і м. Чернігова); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих підприємств і установ (найбільше з Корюківського району).

                              2 % від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку. В основному, це скарги на відмову у безкоштовному проїзді в транспорті громадянам, які мають передбачені законодавством пільги. Частіше такі питання порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського, Ічнянського районів і м. Чернігова.

                              1 % склали питання освіти, переважно щодо діяльності навчальних закладів (найбільше з Ріпкинського району і м. Чернігова).

                              9 % від усіх питань становили питання житлової, промислової та фінансової політики, екології, культури та туризму, сім’ї, молоді та спорту, діяльності центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин.

                              1403 (або 33 %) звернень вирішено позитивно.

                              Серед порушених у зверненнях на „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації питань переважали питання соціального захисту (пришвидшення призначення субсидій і державних допомог), комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків), транспорту і зв’язку (відмова у пільговому перевезенні).

                              Питання, що порушувались у 4 зверненнях, були вирішені позитивно.

                              Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів. Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація.

                     Відділ роботи із зверненнями громадян

                     апарату облдержадміністрації                     Інформація
                     про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли
                     до обласної державної адміністрації протягом січня – грудня 2015 року

                     Упродовж січня – грудня 2015 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 9558 (6881 у відповідному періоді 2014 року) письмових звернень громадян і на особистий прийом звернулись 65 мешканців області (115 у 2014 році).

                              Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 94 % складають заяви чи клопотання, 5% – скарги,  1% – пропозиції і зауваження.

                              25 %  від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це інваліди І, ІІ та ІІІ групи (11 %), одинокі матері, багатодітні сім’ї, матері-героїні (5 %), діти війни (5 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (2 %), ветерани праці (1 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (1 %).     

                              5 % (6 % у 2014 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                              - Адміністрації Президента України – 269 (247 у 2014 р.),

                              - Кабінету Міністрів України – 148 (102 у 2014 р.),

                              - Верховної Ради України – 73 (39 у 2014 р.).

                              Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 8286 (або 87 %) звернень (5750 у 2014 році).

                              Всього у зверненнях було порушено 9791 питання, переважна кількість щодо соціального захисту (4559 або 47 %).  Якщо у першому півріччі переважали клопотання щодо надання матеріальної допомоги, підвищення розміру державних допомог та нарікання на несвоєчасну їх виплату, то з серпня 2015 року найбільш актуальними для мешканців області постали питання, пов’язані з призначенням житлових субсидій. Передусім, це невдоволення  з приводу термінів розгляду заяв; клопотання щодо перегляду розміру призначених субсидій та скарги з приводу несвоєчасної виплати субсидій готівкою для придбання твердого палива. Зазначені питання хвилювали жителів усіх районів області, а найбільше – Козелецького, Бахмацького, Новгород-Сіверського, Чернігівського районів та міст Чернігова і Прилук. 

                              Друге місце за актуальністю посіли питання  комунального господарства, вони становили 17 % від загальної кількості порушених питань.  Громадян турбували питання, пов’язані з підвищенням тарифів на комунальні послуги та встановленням нових норм їх споживання. Вихід із ситуації, яка склалась, громадяни знаходили у пошуку способів зекономити та заощадити кошти та оплату житлово-комунальних послуг. Це позначилось на збільшенні звернень щодо встановлення будинкових лічильників (переважно газо- та теплопостачання), виконання робіт по утепленню багатоквартирних житлових будинків. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Чернігівського, Бахмацького, Козелецького районів і міст Чернігова і Ніжина.

                              6 % звернень стосувалось  питань охорони здоров’я. Серед проблем у сфері охорони здоров’я продовжували залишатись: відсутність ліків за пільговими рецептами та підвищення цін на них, а також неможливість придбати медичні препарати через затримку процедури реєстрації. Найбільше таких звернень надходило від жителів Бахмацького, Прилуцького, Козелецького, Чернігівського районів та міст Чернігова і Прилук.

                              По 5 % від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку, праці і заробітної плати.

                              Серед питань транспорту і зв’язку переважали скарги з приводу відмови у пільговому проїзді громадянам, що мають передбачені законодавством пільги (найбільше з Чернігівського, Прилуцького, Ніжинського районів і м. Чернігова).

                              Серед питань праці і заробітної праці актуальними залишались проблеми щодо  несвоєчасної виплати заробітної плати (найбільше з Городнянського, Корюківського, Новгород-Сіверського районів і м. Чернігова).

                              Питання сфери аграрної політики склали 4 %, серед яких переважали заяви з приводу несвоєчасної виплати орендної плати за землю та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок. Найбільше таких звернень надійшло  з Чернігівського, Бахмацького, Корюківського, Прилуцького  районів і м. Чернігова.

                              Також 4 % від загальної кількості становили питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку. Серед даної тематики переважали повідомлення про зловживання службовим становищем керівників установ та організацій (переважно з Корюківського району і м. Чернігова).

                              По 2 % склали звернення з питань житлової політики та освіти.

                              Серед питань житлової політики  переважали клопотання щодо поліпшення житлових умов (переважно пільгових категорій громадян) та пришвидшення завершення будівництва багатоквартирних житлових будинків за державними програмами фінансування. Найбільше звернень з означених питань надійшло від мешканців Бахмацького, Бобровицького, Прилуцького районів і м. Чернігова.

                              Найбільше жителів області (переважно з Ічнянського і Прилуцького районів) турбували питання в галузі освіти, пов’язані з подальшим функціонуванням навчальних закладів.

                              8% усіх порушених у зверненнях питань стосувалися регіональної політики, підприємництва, екології та природних ресурсів, сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури і спорту, промислової політики.

                              Колективних звернень у звітному періоді надійшло 228 (206 у відповідному періоді 2014 року). Найбільше їх надійшло від жителів Чернігівського (щодо покращення транспортного обслуговування населених пунктів), Ічнянського (щодо проведення адміністративно-територіальної реформи), Козелецького (щодо ремонту місцевих автомобільних доріг), Куликівського  (щодо закриття Хибалівської ЗОШ) та м. Чернігова (вирішення питання завершення будівництва та введення в експлуатацію багатоквартирних житлових будинків).

                              Повторних звернень надійшло 467 (256 у 2014 році), частіш їх надсилали жителі Новгород-Сіверського, Бахмацького, Козелецького районів і м. Чернігова. В основному,  підставою до їх подання була незгода з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

                              2415 (або 25 % від загальної кількості) звернень вирішено позитивно.

                              На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації упродовж  2015 року звернулось 368 громадян (268 у 2014 році).

                              Серед порушених у зверненнях питань переважали проблеми житлово-комунального господарства (ремонт автомобільних доріг, благоустрій прибудинкових територій), соціального захисту (надання матеріальної допомоги, пришвидшення призначення субсидій), охорони здоров’я  (забезпечення ліками за пільговими рецептами), праці і заробітної плати (виплата заробітної плати).

                              Питання, що порушувались у 31 зверненні, були вирішені позитивно.

                      

                                       

                     Відділ роботи із зверненнями громадян

                     апарату облдержадміністрації                     Інформація про стан роботи із зверненнями громадян,
                     що надійшли до обласної державної адміністрації
                     протягом протягом 9 місяців 2015 року

                     Упродовж січня – вересня 2015 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 5915 письмових звернень громадян і на особистий прийом звернулось 35 громадян. За відповідний період минулого руку було зареєстровано 4370 письмових звернень і 108 громадян побувало на особистому прийомі в облдержадміністрації.

                     Серед звернень, що надійшли до обласної державної адміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 94 % складають заяви чи клопотання, 5 % – скарги, 1 % – пропозиції і зауваження.

                     34 % від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги, зокрема інваліди І, ІІ та ІІІ групи (12%); одинокі матері, багатодітні сім’ї, матері-героїні (5 %), діти війни (5 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (3 %), ветерани праці (2 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (1 %).

                     6 % (стільки ж у відповідному періоді минулого року) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 203 (181 у 2014 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 99 (66 у 2014 р.

                     )

                     - Верховної Ради України – 51 (31 у 2014 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 4955 (або 84 %) звернення (3151 у відповідному періоді 2014 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 6072 питання, з них 2345 (39 %) соціального захисту. Передусім, це клопотання щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами, підвищення розміру державних допомог та нарікання на їх несвоєчасну виплату. З серпня ц. р. найбільш актуальними для жителів області постали питання, пов’язані з призначенням житлових субсидій. А саме: невдоволення з приводу зволікання з розглядом заяв та прийняттям рішення; клопотання щодо перевірки правильності нарахування розміру субсидій; скарги з приводу несвоєчасної виплати субсидії готівкою для придбання твердого палива. Найбільше таких звернень надходило з Бахмацького, Новгород-Сіверського, Чернігівського, Носівського, Прилуцького районів та міст Чернігова і Прилук.

                     Друге місце за актуальністю посіли питання комунального господарства, вони становили 19 % від загальної кількості порушених питань. Громадян турбували питання, пов’язані з підвищенням тарифів на комунальні послуги та встановленням нових норм їх споживання. Вихід із ситуації, яка склалась, громадяни знаходили у пошуку способів зекономити та заощадити кошти на оплату житлово-комунальних послуг. Це позначилось на збільшенні клопотань щодо встановлення будинкових лічильників (переважно газу та теплопостачання), виконання робіт по утепленню багатоквартирних житлових будинків.

                     Чимало надходило нарікань на роботу підрозділів ПАТ „Чернігівгаз”, а саме: несвоєчасне надходження платіжних документів, складність, а часто і неможливість передати показники лічильника.

                     Найбільше звернень даної тематики надходило з Чернігівського, Новгород-Сіверського, Бахмацького, Прилуцького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     По 7 % від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку, праці і заробітної плати та охорони здоров’я.

                     Серед питань транспорту і зв’язку переважали скарги з приводу відмови у пільговому проїзді громадянам, що мають передбачені законодавством пільги (найбільше з Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького районів і м. Чернігова).

                     Серед питань праці і заробітної плати актуальними залишались проблеми щодо своєчасної виплати заробітної плати (найбільше з Городнянського, Корюківського, Новгород-Сіверського районів і м. Чернігова).

                     Серед проблем у сфері охорони здоров’я продовжували залишатись невдоволення громадян з приводу відсутності ліків за пільговими рецептами, підвищенням цін на них, а також неможливістю придбати необхідні медичні препарати через затримку процедури реєстрації.

                     4 % становили питання аграрної політики, серед них переважали заяви з приводу несвоєчасної виплати орендної плати за землю та клопотання щодо виділення у власність земельних ділянок. Найбільше таких звернень надійшло з Чернігівського, Корюківського, Прилуцького і Бахмацького районів.

                     Також 4 % склали питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (найбільше з Корюківського району і м. Чернігова), серед яких переважали повідомлення про зловживання службовим становищем керівників установ та організацій.

                     По 2% склали звернення з питань житлової політики та освіти і наукової діяльності.

                     Серед питань житлової політики переважали клопотання щодо поліпшення житлових умов (переважно пільгових категорій громадян) та пришвидшення завершення будівництва багатоквартирних житлових будинків (найбільше з Бахмацького району та обласного центру).

                     Серед питань освіти найбільше турбували жителів області (переважно Ічнянського і Прилуцького районів) питання подальшого функціонування навчальних закладів.

                     1438 (або 24 %) звернення вирішено позитивно.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації за 9 місяців 2015 року звернулось 206 громадян (192 – за відповідний період 2014 року).

                     Серед порушених у зверненнях питань переважали проблеми житлово-комунального господарства (ремонт місцевих автомобільних доріг, благоустрій прибудинкових територій), соціального захисту (надання матеріальної допомоги, пришвидшення призначення житлових субсидій), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами), праці і заробітної плати (виплата заробітної плати).

                     Питання, що порушувались у 15 зверненнях, були вирішені позитивно.

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 165 (143 у відповідному періоді 2014 року). Найбільше їх надійшло від жителів Чернігівського (щодо покращення транспортного обслуговування населених пунктів), Козелецького (щодо ремонту місцевих автомобільних доріг), Куликівського (щодо закриття Хибалівської ЗОШ) районів та м. Чернігова (вирішення питання завершення будівництва багатоквартирних житлових будинків).

                     Повторних звернень надійшло 289 (188 у 2014 році). Найчастіше їх надсилали жителі Бахмацького, Новгород-Сіверського, Козелецького районів та міст Чернігова і Ніжина. В основному, підставою до їх подання була незгода з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату облдержадміністрації


                     Інформація про стан роботи із зверненнями громадян,
                     що надійшли до обласної державної адміністрації
                     протягом І півріччя 2015 року

                     Упродовж січня – червня 2015 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 3518 письмових звернень громадян, що на 1023 звернення більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. На особистий прийом звернулись 22 мешканці області (77 у 2014 році).

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 94 % складають заяви чи клопотання, 5% – скарги, 1% – пропозиції і зауваження.

                     34 % від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це інваліди І, ІІ та ІІІ групи (13%), інваліди, учасники війни та бойових дій (8%), діти війни (5%), одинокі матері, багатодітні сім’ї, матері-героїні (5%), ветерани праці (2%), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (1%).

                     6% (7% у 2014 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 119 (108 у 2014 р.),

                     - Кабінету Міністрів України – 66 (49 у 2014 р.),

                     - Верховної Ради України – 32 (18 у 2014 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 2910 (або 83%) звернень (1902 у відповідному періоді 2014 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 3591 питання, переважна кількість щодо соціального захисту (1217 або 34%). Передусім, це клопотання щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами, необхідністю лікування; заяви з приводу затримки виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції; скарги на зволікання з призначенням житлових субсидій. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Бахмацького, Менського, Чернігівського, Прилуцького, Бобровицького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     20% становили проблеми комунального господарства. Громадян турбували питання, пов’язані із зменшенням норм споживання житлового-комунальних послуг та підвищенням тарифів на них. Почастішали клопотання щодо безкоштовного встановлення засобів обліку комунальних послуг (переважно газу та теплопостачання); нарікання на зволікання з ремонтом житлових будинків, комунікацій, місцевих доріг. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Бахмацького, Прилуцького, Новгород-Сіверського, Чернігівського районів і міст Чернігова і Ніжина.

                     9% звернень стосувалось питань охорони здоров’я. В основному громадяни висловлювали невдоволення відсутністю ліків за пільговими рецептами, підвищенням цін на ліки, неможливістю придбати призначені їм препарати через затримку процедури перереєстрації. Також заявники скаржились на неналежне надання допомоги персоналом лікарень, неправомірне стягнення плати за надання медичних послуг. Найбільше таких звернень надходило від жителів Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів та міст Чернігова і Прилуки.

                     7% склали питання праці і заробітної плати, серед них актуальними продовжують залишатись проблеми щодо своєчасної виплати заробітної плати (найбільше з Городнянського, Корюківського районів і м. Прилуки).

                     Також 7% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку. В основному, це скарги на відмову у безкоштовному проїзді в транспорті громадянам, які мають передбачені законодавством пільги, а також невдоволення з приводу підвищення вартості проїзду. Частіше такі питання порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського, Бобровицького, Прилуцького, Бахмацького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     Питання аграрної політики склали 5%, серед яких актуальними були звернення з приводу несвоєчасної виплати орендної плати за землю та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок. Частіш такі звернення надсилали мешканці Бахмацького, Чернігівського районів і м. Чернігова.

                     4% від загальної кількості становили питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку і 2% - житлової політики.

                     Серед порушених питань про дотримання законності та охорони правопорядку були повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ і підприємств (найбільше від жителів Корюківського району і м. Чернігова), а серед питань житлової політики переважали клопотання щодо поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян, а також забезпечення тимчасовим житлом громадян, переміщених із територій проведення АТО (найбільше від жителів Прилуцького району і обласного центру).

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 99 (92 у відповідному періоді 2014 року). Найбільше їх надійшло від жителів м. Чернігова та Чернігівського району і стосувались вони, переважно, вирішення питань землекористування, незадовільного транспортного забезпечення населених пунктів та кадрових призначень у місцевих державних адміністраціях.

                     Повторних звернень надійшло 153 (94 у 2014 році), частіш їх надсилали жителі м. Чернігова і Бахмацького району. Переважно підставою до їх подання була незгода з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

                     558 (або 16%) звернень вирішено позитивно.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату облдержадміністрації


                     Інформація про стан роботи із зверненнями громадян,
                     що надійшли до обласної державної адміністрації
                     протягом І кварталу 2015 року

                     Упродовж січня – березня 2015 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 1661 письмове звернення громадян, що на 669 звернень більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. На особистий прийом звернулось 5 мешканців області ( 45 у 2014 році).

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 94 % складають заяви чи клопотання, 5% – скарги, 1% – пропозиції і зауваження.

                     31% (38% у 2014 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це інваліди І, ІІ та ІІІ групи (48%), діти війни (18%), одинокі матері, багатодітні сім’ї, „Матері-героїні” (17%), інваліди, учасники війни та бойових дій (7%), ветерани праці (6%), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (3%).

                     7% (9% у 2014 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 67 (63 у 2014 р.),

                     - Кабінету Міністрів України – 32 (18 у 2014 р.),

                     - Верховної Ради України – 16 (8 у 2014 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 1389 (або 84%) звернень (736 у відповідному періоді 2014 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 1687 питань, переважна кількість щодо соціального захисту (635 або 38%).

                     Передусім, це клопотання щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами, необхідністю лікування; заяви з приводу затримки виплати щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції; скарги на зволікання з призначенням житлових субсидій. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Бахмацького, Менського, Чернігівського, Прилуцького, Бобровицького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     14% становили питання комунального господарства. Громадян турбували питання, пов’язані із зменшення норм споживання житлового-комунальних послуг та підвищення тарифів на них. Почастішали клопотання щодо безкоштовного встановлення засобів обліку комунальних послуг (переважно газу та теплопостачання). Почастішали нарікання на зволікання з ремонтом житлових будинків, комунікацій, місцевих доріг.

                     Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Бахмацького, Прилуцького, Новгород-Сіверського, Чернігівського районів і міст Чернігова і Ніжина.

                     9% звернень громадян стосувалось питань охорони здоров’я. В основному громадяни висловлювали невдоволення відсутністю ліків за пільговими рецептами, підвищенням цін на ліки, неможливістю придбати призначені їм препарати через затримку процедури перереєстрації.

                     Також заявники скаржились на неналежне надання допомоги персоналом лікарень, неправомірне стягнення плати за надання медичних послуг. Найбільше таких звернень надходило від жителів Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів та міст Чернігова і Прилуки.

                     8 % склали питання праці і заробітної плати, серед них актуальними продовжують залишатись проблеми із своєчасною виплатою заробітної плати (найбільше з Городнянського, Корюківського районів і м. Прилуки).

                     7% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку. В основному, це скарги на відмову у безкоштовному проїзді в транспорті громадянам, які мають передбачені законодавством пільги, а також невдоволення з приводу підвищення вартості проїзду. Частіше такі питання порушувались у зверненнях мешканців Чернігівського, Бобровицького, Прилуцького, Бахмацького районів та міст Чернігова і Ніжина.

                     Питання аграрної політики склали 5%, серед яких актуальними були звернення з приводу несвоєчасної виплати орендної плати за землю та клопотання щодо отримання у власність земельних ділянок. Частіш такі звернення надсилали мешканці Бахмацького, Чернігівського районів і м. Чернігова.

                     4% від загальної кількості становили питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку і 3% - житлової політики.

                     Серед порушених питань дотримання законності та охорони правопорядку були повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ і підприємств (найбільше від жителів Корюківського районів і м. Чернігова), а серед питань житлової політики переважали клопотання щодо поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян, а також забезпечення тимчасовим житлом громадян, переміщених із територій проведення АТО (найбільше від жителів Прилуцького району і обласного центру).

                     357 (або 21%) звернень вирішено позитивно.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату облдержадміністрації
                     Інформація
                     про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли
                     до обласної державної адміністрації протягом 2014 року

                     Упродовж січня – грудня 2014 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 6881 письмове звернення громадян і на особистий прийом звернулось 115 громадян, що у відсотковому виразі на 30 % більше, ніж за аналогічний період минулого року (5560 письмових звернень і 159 громадян скористалось правом на особистий прийом керівництвом облдержадміністрації).

                     Серед звернень, що надійшли до обласної державної адміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 90% складають заяви чи клопотання, 6% – скарги, 4% – пропозиції і зауваження.

                     25% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги, зокрема інвалідів І, ІІ, ІІІ групи (10%); багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (9%); дітей війни (4%); учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (1,3%).

                     Водночас із збільшенням (у порівнянні з відповідним періодом минулого року) загальної кількості звернень, зменшилась кількість надходження письмових звернень через органи влади вищого рівня з 14% до 6%, а саме:

                     - Адміністрації Президента України – 247 (515 у 2013 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 102 (200 у 2013 р.)

                     - Верховної Ради України – 39 (42 у 2013 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 5760 (або 84%) звернень (3813 у 2013 році).

                     Всього у зверненнях було порушено 7086 питань, з них 2160 (30%) соціального захисту. Передусім, це клопотання щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами, забезпечення засобами реабілітації інвалідів, підвищення розміру державних допомог та нарікання на їх несвоєчасну виплату. Найбільше таких звернень надходило з Бахмацького, Козелецького, Корюківського, Прилуцького, Чернігівського районів та міст Чернігова і Прилук.

                     Актуальними для мешканців всіх районів області були проблеми комунального господарства (звернення даної тематики становили 23% від загальної кількості). В основному це клопотання щодо проведення ремонту місцевих автомобільних доріг та впорядкування прибудинкових територій, а також скарги з приводу відключення електропостачання, яке відбувалось упродовж грудня 2014 року.

                     13% склали питання праці і заробітної плати, серед яких актуальними були проблеми своєчасності виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, порушення вимог законодавства про працю суб’єктами господарювання. Звернення даної тематики надходили від мешканців усіх районів області, а найбільше (половина від загальної кількості) від жителів Щорського району, а також міст Чернігова і Прилук.

                     Продовжували турбувати мешканців області і проблеми у сфері охорони здоров’я (6% від загальної кількості). Переважно це заяви про надання допомоги у забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами та скарги на відсутність в аптечних закладах необхідних ліків. Частіше звернення із зазначених питань надсилали жителі Бахмацького і Сосницького районів, а також міст Чернігова і Прилук.

                     Питання аграрної політики склали 5%, серед них переважали клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави. Також порушувались питання передачі у власність земельних ділянок, виплати орендної плати за землю, скарги щодо порушення фізичними та юридичними особами вимог земельного законодавства. Найбільше таких звернень надійшло з Корюківського, Чернігівського, Менського і Новгород-Сіверського районів.

                     5% від загальної кількості становили звернення з питань житлової політики, переважно щодо поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян, приватизації житлового фонду. Найчастіше такі звернення надходили від жителів Бахмацького, Носівського районів та обласного центру. Серед даної тематики слід відмітити також звернення, пов’язані з вимушеним переселенням жителів Криму, Донецької та Луганської областей до інших, більш безпечних регіонів, у т. ч. і до Чернігівської області.

                     4% від загальної кількості становили звернення з питань транспорту і зв’язку (найбільше з Носівського, Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів) і 2% – забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (найбільше з Корюківського району і м. Чернігова).

                     Серед питань транспорту і зв’язку переважали скарги з приводу відмови у пільговому проїзді, а з питань дотримання законності та охорони правопорядку – скарги на дії працівників правоохоронних органів і повідомлення про зловживання службовим становищем керівниками окремих установ і підприємств.

                     1253 (або 18%) звернення вирішено позитивно.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації упродовж 2014 року звернулось 268 громадян (309 у 2013 році), переважна більшість яких мешканці м. Чернігова.

                     Серед порушених у зверненнях питань переважали проблеми житлово-комунального господарства (ремонт місцевих автомобільних доріг, благоустрій прибудинкових територій, забезпечення населення скрапленим газом), соціального захисту (надання матеріальної допомоги, перевірка правильності призначення пенсій і державних допомог та своєчасність їх виплати), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами).

                     Питання, що порушувались у 34 зверненнях, були вирішені позитивно.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на розгляд до обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів.

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 206 (382 у 2013 році). Найбільше їх надійшло від жителів Козелецького (щодо ремонту місцевих автомобільних доріг, будівництва качиної ферми), Борзнянського (врегулювання земельних конфліктів) районів та м. Чернігова (вирішення питання завершення будівництва багатоквартирних житлових будинків).

                     Повторних звернень надійшло 256 (277 у 2013 році). Найчастіше їх надсилали жителі Корюківського району і обласного центру. В основному, підставою до їх подання була незгода з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату облдержадміністрації


                     Інформація
                     про стан роботи із зверненнями громадян,
                     що надійшли до обласної державної адміністрації протягом 9 місяців 2014 року

                     Упродовж січня – вересня 2014 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 4370 письмових звернень громадян і на особистий прийом звернулось 108 громадян. За відповідний період минулого руку було зареєстровано 3384 письмових звернень і 96 громадян побувало на особистому прийомі в облдержадміністрації.

                     Серед звернень, що надійшли до обласної державної адміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 90% складають заяви чи клопотання, 6% – скарги, 4% – пропозиції і зауваження.

                     31% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги, зокрема одинокі матері (21%), інваліди ІІ групи (20%), з багатодітних сімей (15%), діти війни (13%), ветерани праці (9%), інваліди ІІІ групи (8%), інваліди І групи (7%), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (3%), учасники війни та бойових дій (2%), інваліди війни (2%).

                     Водночас із збільшенням (у порівнянні з відповідним періодом минулого року) загальної кількості звернень громадян, зменшилась кількість надходження письмових звернень через органи влади вищого рівня з 15% до 6%, а саме:

                     - Адміністрації Президента України – 181 (372 у 2013 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 66 (163 у 2013 р.)

                     - Верховної Ради України – 31 (27 у 2013 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 3551 (або 81%) звернення (2475 у відповідному періоді 2013 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 4532 питання, з них 1597 (35%) соціального захисту. Передусім, це клопотання щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами, забезпечення засобами реабілітації інвалідів, підвищення розміру державних допомог та нарікання на їх несвоєчасну виплату. Найбільше таких звернень надходило з Бахмацького, Козелецького, Корюківського, Прилуцького, Чернігівського районів та міст Чернігова і Прилук.

                     15% склали питання праці і заробітної плати, серед яких актуальними були проблеми своєчасності виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, порушення вимог законодавства про працю суб’єктами господарювання. Звернення даної тематики надходили від мешканців усіх районів області, а найбільше (половина від загальної кількості) від жителів Щорського району, а також міст Чернігова і Прилук.

                     Продовжували турбувати мешканців області проблеми комунального господарства та благоустрою, вони становили 12% від загальної кількості звернень і найбільше звернень даної тематики надходило з Бахмацького, Прилуцького, Носівського районів та міст Чернігова і Ніжина. В основному це клопотання щодо проведення ремонту місцевих автомобільних доріг та впорядкування прибудинкових територій, скарги на неякісне електропостачання житлових будинків. Продовжували надходити звернення стосовно несвоєчасного забезпечення населення скрапленим газом.

                     Як і раніше, громадяни наголошували на проблемах у сфері охорони здоров’я (7% від загальної кількості). Переважно, це заяви про надання допомоги у забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами та нарікання на відсутність в аптечних закладах необхідних ліків. Частіше звернення із зазначених питань надсилали жителі Бахмацького і Сосницького районів, а також міст Чернігова і Прилук.

                     6% становили звернення з питань житлової політики, переважно щодо поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян, приватизації житлового фонду. Найбільше такі звернення надходили від жителів Бахмацького, Носівського районів та обласного центру. Серед даної тематики слід відмітити також звернення, пов’язані з вимушеним переселенням жителів Криму, Донецької та Луганської областей до інших, більш безпечних регіонів, у т. ч. і до Чернігівської області.

                     Питання аграрної політики склали 5%, серед них переважали клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави. Також порушувались питання передачі у власність земельних ділянок, виплати орендної плати за землю, скарги щодо порушення фізичними та юридичними особами вимог земельного законодавства. Найбільше таких звернень надійшло з Корюківського, Чернігівського, Менського і Новгород-Сіверського районів.

                     Також 5% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку (найбільше з Носівського, Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів) і 2% – забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (найбільше з Корюківського району і м. Чернігова).

                     Серед питань транспорту і зв’язку переважали скарги з приводу відмови у пільговому проїзді, а з питань дотримання законності та охорони правопорядку – скарги на дії працівників правоохоронних органів і повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ і підприємств.

                     1097 (або 24%) звернень вирішено позитивно.

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 143 (268 у відповідному періоді 2013 року). Найбільше їх надійшло від жителів Козелецького, Чернігівського районів та м. Чернігова.

                     Повторних звернень надійшло 188 (166 у 2013 році). Найчастіше їх надсилали жителі Корюківського району і м. Чернігова. В основному, підставою до їх подання була незгода з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на розгляд до обласної державної адміністрації, було вжито всіх визначених законодавством заходів щодо їх належного розгляду.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату облдержадміністрації


                     Інформація
                     про стан роботи із зверненнями громадян,
                     що надійшли до обласної державної адміністрації у І півріччі 2014 року

                     Упродовж січня – червня 2014 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 2440 письмових пропозицій, заяв та скарг громадян, що на 159 звернень менше, ніж у відповідному періоді 2013 року. Кількість звернень громадян на особистий прийом зросла: з 56 у 2013 році до 77 у поточному.

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 94,4% складають заяви чи клопотання, 5% – скарги, 0,6% – пропозиції і зауваження.

                     34% (32% у 2013 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це інваліди І, ІІ та ІІІ груп (34%), багатодітні сім’ї та одинокі матері (34%), діти війни (16%), ветерани праці (8%), учасники та інваліди війни, учасники бойових дій (5%), учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи (3%).

                     7% (15% у 2013 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 108 (261 у 2013 р.),

                     - Кабінету Міністрів України – 49 (115 у 2013 р.),

                     - Верховної Ради України – 18 (21 у 2013 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 1902 (або 75%) звернення, що на 263 звернення більше, в порівнянні з відповідним періодом 2013 року (1639).

                     Всього у зверненнях було порушено 2549 питань, переважно щодо соціального захисту (802 або 31%). Передусім, це клопотання щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами, забезпечення засобами реабілітації інвалідів, підвищення розміру державних допомог та нарікання на їх несвоєчасну виплату.

                     Найбільше таких звернень надходило з Бахмацького, Корюківського, Прилуцького районів та міст Чернігова і Прилук.

                     Питання комунального господарства становили 13% (найбільше від жителів Бахмацького, Прилуцького районів, міст Чернігова і Ніжина). В основному це звернення з приводу проведення ремонту місцевих автомобільних доріг та впорядкування прибудинкових територій, скарги на неякісне електропостачання житлових будинків та несвоєчасне забезпечення населення скрапленим газом.

                     12% склали питання праці і заробітної плати, серед яких актуальними були проблеми своєчасності виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, порушення вимог законодавства про працю суб’єктами господарювання. Частіше такі звернення надходили від мешканців Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Козелецького районів і м. Чернігова. Не було звернень даної тематики з Варвинського району.

                     8% звернень громадян стосувалось питань охорони здоров’я. В основному це клопотання про надання допомоги у забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами та нарікання на відсутність в аптечних закладах необхідних ліків. Частіше з такими проблемами стикались жителі Бахмацького і Сосницького районів, а також міст Чернігова і Прилук.

                     Питання аграрної політики склали 6%, серед них переважали клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави. Також порушувались питання передачі у власність земельних ділянок, виплати орендної плати за землю, скарги щодо порушення фізичними та юридичними особами вимог земельного законодавства. Найбільше таких звернень надійшло з Корюківського і Менського районів.

                     6% становили звернення з питань житлової політики, переважно щодо поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян, приватизації житлового фонду. Найбільше такі звернення надходили від жителів обласного центру.

                     5% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку (найбільше з Прилуцького, Бахмацького, Носівського, Чернігівського районів) і 3% – забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (найбільше з Корюківського району і м. Чернігова).

                     Серед питань транспорту і зв’язку переважали скарги з приводу відмови у пільговому проїзді, а серед порушених питань дотримання законності та охорони правопорядку – скарги на дії працівників правоохоронних органів і повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ і підприємств.

                     561 (або 22%) звернення вирішено позитивно.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І півріччі 2014 року звернулось 87 громадян (163 – за відповідний період 2013 року), переважна більшість яких мешканці обласного центру.

                     Серед порушених у зверненнях питань переважали проблеми житлово-комунального господарства (ремонт місцевих автомобільних доріг та благоустрій прибудинкових територій), соціального захисту (надання матеріальної допомоги, перевірка правильності призначення пенсій та державних допомог), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами).

                     Питання, що порушувались у 14 зверненнях, були вирішені позитивно.

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 92 (177 у відповідному періоді 2013 року). Найбільше їх надійшло від жителів м. Чернігова і в переважній більшості вони стосувались вирішення питання завершення будівництва багатоквартирних житлових будинків за державною програмою „Доступне житло”, а також приватизації квартир у будинках, побудованих за кошти орендного підприємства „Чернігівоблбуд”. Вирішення останнього можливе лише при умові внесення відповідних змін до чинного законодавства України та урядових нормативно-правових актів.

                     Повторних звернень надійшло 94 (79 у 2013 році). Найчастіше їх надсилали жителі м. Чернігова. В основному, підставою до їх подання була незгода з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на розгляд до обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату облдержадміністрації


                     Доповідна записка
                     про стан роботи із зверненнями громадян,
                     що надійшли до обласної державної адміністрації
                     у І кварталі 2014 року

                     Упродовж січня – березня 2014 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 992 пропозиції, заяви та скарги громадян, що на 398 звернень менше, ніж у відповідному періоді 2013 року. Кількість звернень громадян на особистий прийом дещо зросла: з 39 у 2013 році до 45 у цьому.

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 94,4% складають заяви чи клопотання, 5% – скарги, 0,6% – пропозиції і зауваження.

                     38% (30% у 2013 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це інваліди ІІ групи (20%), діти війни (18%), одинокі матері (13%), багатодітні сім’ї (11%), ветерани праці (10), інваліди ІІІ групи (9%), інваліди, учасники війни та бойових дій (7%) інваліди І групи (7%), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (2%).

                     9% (16% у 2013 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 63 (130 у 2013 р.),

                     - Кабінету Міністрів України – 18 (77 у 2013 р.),

                     - Верховної Ради України – 8 (12 у 2013 р.).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 736 (або 74%) звернень (842 у відповідному періоді 2013 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 1037 питань, переважна кількість щодо соціального захисту (291 або 28%). Передусім, це клопотання щодо надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами, забезпечення засобами реабілітації інвалідів, підвищення розміру державних допомог та нарікання на несвоєчасну їх виплату (переважно сім’ям з дітьми). Найбільше таких звернень надійшло від жителів Козелецького, Бобровицького, Коропського, Прилуцького районів та м. Чернігова.

                     13% склали питання праці і заробітної плати, серед них актуальними продовжують залишатись проблеми із своєчасною виплатою заробітної плати (найбільше з Новгород-Сіверського району і м. Чернігова).

                     Питання комунального господарства становили 12%. В основному це звернення з приводу проведення ремонту місцевих доріг та впорядкування прибудинкових територій, скарги на неякісне електропостачання житлових будинків та несвоєчасне забезпечення населення скрапленим газом. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Бахмацького, Новгород-Сіверського, Ніжинського районів і міст Чернігова і Ніжина.

                     9% звернень громадян стосувалось питань охорони здоров’я. В основному це клопотання щодо надання допомоги у забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами та нарікання на відсутність в аптечних закладах необхідних ліків. Найбільше таких звернень надходило від жителів Бахмацького, Чернігівського районів та міст Чернігова і Прилуки.

                     Питання аграрної політики склали 8%, серед них переважали клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави. Також порушувались питання отримання у власність земельних ділянок та виплати орендної плати за землю. Частіше такі звернення надсилали мешканці Бобровицького, Новгород-Сіверського і Чернігівського районів.

                     6% становили звернення з питань житлової політики, переважно щодо поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян, приватизації житлового фонду; найбільше їх надходило від жителів Бахмацького району та обласного центру.

                     5% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку і 2%забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку.

                     Серед питань транспорту і зв’язку переважали скарги з приводу відмови у пільговому проїзді, найчастіше такі проблеми з’являлись у мешканців Чернігівського району і м. Чернігова.

                     Серед порушених питань дотримання законності та охорони правопорядку переважали скарги на дії працівників правоохоронних органів і повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ і підприємств (найбільше від жителів м. Чернігова).

                     150 (або 14%) звернень вирішено позитивно.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І кварталі 2013 року звернулось 28 громадян (89 – за відповідний період 2013 року), переважна більшість яких мешканці обласного центру.

                     Серед порушених у зверненнях питань переважали проблеми житлово-комунального господарства (ремонт місцевих доріг та впорядкування прибудинкових територій) і соціального захисту (надання матеріальної допомоги, перевірка правильності призначення пенсій та державних допомог).

                     Питання, що порушувались у 6 зверненнях, були вирішені позитивно.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів.

                     Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація. Для вирішення порушених питань надавались відповідні доручення головою (38) та заступниками голови (943) облдержадміністрації. Хід розгляду 78% звернень контролювалось обласною державною адміністрацією.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян апарату
                     обласної державної адміністрації

                     *****


                     Інформаційна довідка щодо стану роботи із зверненнями громадян у 2013 році

                     Упродовж січня-грудня 2013 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 5560 (+ 518 проти відповідного періоду 2012 року) письмових звернень громадян і на особистий прийом звернулось 159 (- 45 проти відповідного періоду минулого року) громадян.

                     35 % від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги, зокрема інвалідів І, ІІ та ІІІ групи (11 %); учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (9 %); дітей війни (6 %); членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (4 %).

                     14 % (- 5% проти відповідного періоду минулого року) письмових звернень надійшли до обласної державної адміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - з Адміністрації Президента України – 515 (624 у 2012 році);

                     - з Кабінету Міністрів України – 200 (297 у 2012 році);

                     - з Верховної Ради України – 42 (54 у 2012 році).

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді отримано 3813 (або 68 %) звернень (3032 у відповідному періоді 2012 року).

                     Усього у зверненнях було порушено 5789 питань переважно щодо соціального захисту (1439 або 26 %), комунального господарства (1132 або 19 %), праці і заробітної плати (747 або 13 %), охорони здоров’я (553 або 9 %), аграрної політики (456 або 8 %), житлової політики (347 або 6 %), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (161 або 3 %).

                     15% звернень вирішено позитивно.

                     Першочергово вирішувались питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ області та державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям.

                     Стосовно решти звернень, заявникам надані відповідні роз’яснення; питання, що потребують додаткового опрацювання, знаходяться на контролі обласної державної адміністрації.

                     У рамках телевізійного проекту „Діалог з країною” за участю Президента України В.Ф.Януковича до обласної державної адміністрації надійшло 104 звернення, в яких було порушено 108 питань (переважно щодо соціального захисту, охорони здоров’я, житлові, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства). Питання, що порушувались у 46 зверненнях, вирішені позитивно.

                     6 серпня 2013 року проведено брифінг голови обласної державної адміністрації про підсумки роботи зі зверненнями громадян у рамках реалізації проекту „Діалог з країною”, стан виконання актів і доручень Президента України та Уряду в області.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови обласної державної адміністрації упродовж 2013 року звернулось 309 громадян. Серед порушених питань переважали проблеми житлово-комунального господарства (вжиття заходів щодо розчистки від снігу доріг та вулиць у населених пунктах); соціального захисту (щодо перевірки правильності призначення державних допомог); транспорту і зв’язку (відсутність трансляції обласного радіомовлення); аграрної політики (приватизація земельних ділянок); праці і заробітної плати (погашення заборгованості із заробітної плати).

                     Питання, що порушувались у 107 зверненнях, вирішені позитивно.

                     Щодо решти звернень – вжито відповідних заходів реагування.

                     У звітному періоді отримано 382 колективних звернень (363 у відповідному періоді 2012 року) і стосувались вони переважно погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, ремонту доріг, покращання транспортного обслуговування населення, проблем комунального господарства (нарікання на якість комунальних послуг).

                     Повторних звернень надійшло 277 (269 за аналогічний період 2012 року). Основною підставою для їх подання була незгода авторів з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

                     Районними державними адміністраціями упродовж 2013 року розглянуто 7765 звернень (9374 за аналогічний період 2012 року), з них письмових – 4022, на особистому прийомі – 3743.

                     Усього у зверненнях було порушено 7845 різних питань, переважно щодо соціального захисту, комунального господарства, аграрної сфери, праці і заробітної плати, охорони здоров’я.

                     40 % від усіх звернень, що надійшли до районних державних адміністрацій, були вирішені позитивно.

                     Зокрема, районними державними адміністраціями була надана матеріальна допомога на суму понад 200 тис. грн громадянам, які з різних життєвих обставин опинились у скрутному матеріальному становищі.

                     Відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109, з метою сприяння громадянам у вирішенні відповідно до чинного законодавства питань, з якими вони звертаються до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при обласній державній адміністрації.

                     Відділ роботи із зверненнями громадян апарату
                     обласної державної адміністрації

                     *****


                     ІНФОРМАЦІЯ
                     про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли
                     до обласної державної адміністрації протягом дев’яти місяців 2013 року

                     І. Упродовж січня – вересня 2013 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 3824 письмові звернення громадян і на особистий прийом звернулось 96 громадян. За відповідний період минулого руку було зареєстровано 3445 письмових звернень і 187 громадян побувало на особистому прийомі в облдержадміністрації.

                     Серед звернень, що надійшли до обласної державної адміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 95,5% складають заяви чи клопотання, 4% – скарги, 0,5% – пропозиції і зауваження.

                     31% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги, зокрема інваліди ІІ групи (21%), діти війни (20%), інваліди ІІІ групи (10%), інваліди І групи (9%), учасники війни та бойових дій (9%), з багатодітних сімей (7%), одинокі матері (6%), інваліди війни (5%), ветерани праці (6%), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (5%).

                     15% письмових звернень надійшло до обласної державної адміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 372 (447 у 2012 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 163 (205 у 2012 р.)

                     - Верховної Ради України – 27 (39 у 2012 р.)

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 2475 (або 65%) звернень (1921 у відповідному періоді 2012 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 3995 питань переважно щодо соціального захисту (26%). Передусім, це клопотання щодо перерахунку розміру пенсій та соціальних допомог, надання матеріальної допомоги, забезпечення засобами реабілітації інвалідів. Найбільше питань соціальної сфери порушувалось жителями Менського, Козелецького, Бахмацького, Новгород-Сіверського районів, міст Чернігова і Прилук.

                     Питання комунального господарства склали 19% (найбільше у зверненнях мешканців Бахмацького, Козелецького, Корюківського і Чернігівського районів). Якщо у першому кварталі переважали питання розчистки доріг від снігу, то упродовж першого півріччя порушувались проблеми ремонту доріг та впорядкування територій населених пунктів. Також чималу частку становили питання забезпечення населення (переважно сільського) скрапленим газом.

                     Звернення громадян з питань охорони здоров’я становили 11%. В основному це клопотання щодо надання допомоги у проведенні лікування за бюджетні кошти, забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами. Почастішали звернення з приводу збереження медичних закладів (переважно дільничних лікарень). Найбільше звернень даної тематики надходило з Бахмацького, Носівського, Новгород-Сіверського районів і м. Чернігова.

                     9% склали звернення з питань аграрної політики, серед яких переважали заяви з приводу одержання правовстановлюючих документів на земельні ділянки (нарікання з приводу змін до процедури виготовлення і видачі) та клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави. Найбільше питань аграрної сфери порушувалось у зверненнях жителів Чернігівського, Менського, Прилуцького районів.

                     8% становили звернення з питань праці і заробітної плати (найбільше з Прилуцького, Чернігівського районів і м. Чернігова) і актуальними в них були проблеми своєчасної виплати заробітної плати.

                     6% склали питання житлової політики, серед яких переважали клопотання щодо покращання житлових умов (особливо пільгових категорій громадян). Найбільше звернень з житлових питань надходило з Бахмацького, Козелецького, Менського районів і м. Чернігова.

                     5% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку (покращання транспортного обслуговування, відновлення дротового радіомовлення) і найбільше їх порушувалось у зверненнях мешканців Чернігівського, Ічнянського районів і м. Чернігова.

                     3% становили питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (найбільше з Ічнянського району і м. Чернігова). Переважно це були повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ та організацій.

                     15% звернень вирішено позитивно.

                     У рамках телевізійного проекту „Діалог з країною” за участю Президента України В.Ф.Януковича до обласної державної адміністрації надійшло 104 звернення, в яких було порушено 108 питань (переважно щодо соціального захисту, охорони здоров’я, житлові, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства). Питання, що порушувались у 34 зверненнях, вирішені позитивно.

                     10% від усієї кількості письмових звернень надійшло до обласної державної адміністрації з Адміністрації Президента України. Частіш у зверненнях до Президента України громадяни порушували питання: соціального захисту (збільшення розміру соціальних виплат, надання матеріальної допомоги), житлової політики (забезпечення житлом), комунального господарства (ремонт доріг), охорони здоров’я (надання допомоги у проведенні лікування за бюджетні кошти), аграрної політики (виділення земельних ділянок).

                     43 звернення було взято на контроль Адміністрацією Президента України, з яких на даний час вирішено – 12.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови обласної державної адміністрації за дев’ять місяців 2013 року надійшло 238 звернень громадян. Серед питань, які порушувались мешканцями області, переважали питання житлово-комунального господарства (вжиття заходів щодо розчистки від снігу доріг та вулиць у населених пунктах); соціального захисту (щодо перевірки правильності призначення державних допомог); транспорту і зв’язку (відсутність трансляції обласного радіомовлення); аграрної політики (приватизація земельних ділянок); праці і заробітної плати (погашення заборгованості із заробітної плати).

                     Питання, що порушувались у 80 зверненнях, вирішені позитивно.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито відповідних заходів реагування.

                     Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація. Для вирішення порушених питань надавались відповідні доручення головою (74) та заступниками голови облдержадміністрації (3067). Хід розгляду 80% звернень контролювалось обласною державною адміністрацією.

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 268 (263 у відповідному періоді 2012 року), найбільше їх надсилали мешканці Бахмацького, Новгород-Сіверського районів та м. Чернігова і стосувались вони переважно погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, ремонту доріг, покращання транспортного обслуговування населення, проблем комунального господарства (нарікання на якість комунальних послуг).

                     Повторних звернень надійшло 166 (197 за аналогічний період 2012 року). В основному підставою до їх подання була незгода авторів з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.

                     ІІ. Районними державними адміністраціями упродовж дев’яти місяців 2013 року розглянуто 5159 звернень, з них письмових – 3052, усних (на особистому прийомі) – 2107.

                     Інформація
                     щодо розгляду звернень громадян районними державними
                     адміністраціями протягом дев’яти місяців 2013 року

                     №№
                     пп

                     Назва районів і міст

                     всього звернень

                     письмові

                     на особистому прийомі

                     порушено питань

                     вирішено позитивно

                     1.

                     Бахмацький

                     243

                     197

                     46

                     243

                     18

                     2.

                     Бобровицький

                     197

                     178

                     19

                     197

                     75

                     1

                     Борзнянський

                     80

                     60

                     20

                     104

                     4

                     4.

                     Варвинський

                     154

                     53

                     101

                     154

                     7

                     5.

                     Городнянський

                     105

                     84

                     21

                     105

                     14

                     6.

                     Ічнянський

                     216

                     132

                     84

                     216

                     55

                     7.

                     Козелецький

                     294

                     169

                     125

                     294

                     52

                     8.

                     Коропський

                     89

                     42

                     47

                     89

                     83

                     9.

                     Корюківський

                     308

                     111

                     197

                     308

                     120

                     10.

                     Куликівський

                     106

                     64

                     42

                     135

                     33

                     11.

                     Менський

                     190

                     143

                     47

                     190

                     56

                     12.

                     Ніжинський

                     218

                     106

                     112

                     218

                     46

                     13.

                     Н.-Сіверський

                     223

                     175

                     48

                     326

                     113

                     14.

                     Носівський

                     197

                     116

                     81

                     197

                     102

                     15.

                     Прилуцький

                     375

                     246

                     129

                     375

                     78

                     16.

                     Ріпкинський

                     117

                     99

                     18

                     117

                     48

                     17.

                     Семенівський

                     100

                     34

                     66

                     110

                     14

                     18.

                     Сосницький

                     201

                     84

                     117

                     207

                     177

                     19.

                     Срібнянський

                     37

                     37

                     -

                     37

                     -

                     20.

                     Талалаївський

                     159

                     71

                     88

                     166

                     25

                     21.

                     Чернігівський

                     616

                     453

                     163

                     616

                     136

                     22.

                     Щорський

                     140

                     63

                     77

                     140

                     67

                      

                     РАЗОМ

                     4365

                     2717

                     1648

                     4544

                     1038


                     Всього у зверненнях було порушено 4544 різних питання, серед яких переважають питання соціального захисту (лідирують Ічнянський, Корюківський, Менський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Носівський, Семенівський, Чернігівський райони).

                     Питання комунального господарства у звітному періоді були найбільш актуальними для мешканців Бахмацького, Варвинського, Городнянського, Козелецького, Ріпкинського районів; аграрної сфери – для жителів Борзнянського, Коропського, Куликівського, Срібнянського, Талалаївського районів; праці і заробітної плати – Прилуцького і Щорського районів; охорони здоров’я – Бобровицького району.

                     24% від усіх звернень, що надійшли до районних державних адміністрацій, були вирішені позитивно.

                     Відділ роботи із зверненнями громадян апарату
                     обласної державної адміністрації

                     *****


                     ІНФОРМАЦІЯ
                     про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли
                     до обласної державної адміністрації у І півріччі 2013 року

                     Упродовж січня – червня 2013 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 2599 (2211 у відповідному періоді 2012 року) письмових пропозицій, заяв та скарг громадян і на особистий прийом звернулось 56 (199 у 2012 році) громадян.

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 95,5% складають заяви чи клопотання, 4% – скарги, 0,2% – пропозиції і зауваження.

                     32% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це – інваліди ІІ групи (21%), діти війни (20%), інваліди ІІІ групи (10%), інваліди І групи (9%), учасники війни та бойових дій (9%), з багатодітних сімей (7%), одинокі матері (6%), інваліди війни (5%), ветерани праці (6%), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (5%).

                     15% письмових звернень надійшло до обласної державної адміністрації від органів влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 261 (306 у 2012 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 115 (106 у 2012 р.)

                     - Верховної Ради України – 21 (28 у 2012 р.)

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 1639 (або 63%) звернень (1244 у відповідному періоді 2012 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 2711 питань переважно щодо соціального захисту (683 або 26%). Передусім, це клопотання щодо перерахунку розміру пенсій та соціальних допомог, надання матеріальної допомоги, забезпечення засобами реабілітації інвалідів. Найбільше питань соціальної сфери порушувалось у зверненнях, які надходили з Менського, Бахмацького, Козелецького районів і м. Чернігова.

                     Питання комунального господарства склали 19% (найбільше у зверненнях жителів Бахмацького, Чернігівського районів та м. Чернігова) і серед них переважали клопотання щодо розчистки доріг від снігу. Також чималу частку становили питання впорядкування територій населених пунктів та ремонту доріг.

                     Звернення громадян з питань охорони здоров’я становили 13%. В основному це клопотання щодо надання допомоги у проведенні лікування за бюджетні кошти, забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами. Чимало надходило заяв з приводу збереження медичних закладів (переважно дільничних лікарень). Найбільше звернень даної тематики надходило від мешканців Бахмацького, Носівського, Чернігівського та Борзнянського районів.

                     8% склали звернення з питань аграрної політики (найбільше з Прилуцького, Менського, Бобровицького районів), серед яких актуальними були клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави.

                     7% (найбільше від мешканців Прилуцького, Чернігівського районів і м. Чернігова) становили звернення з питань праці і заробітної плати і 6% (найбільше з Бахмацького району і м. Чернігова) – житлової політики. Серед звернень громадян з питань праці і заробітної плати актуальними залишались проблеми із своєчасною виплатою заробітної плати. А серед житлових питань переважали клопотання щодо покращення житлових умов (особливо пільгових категорій громадян).

                     5% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку (переважно клопотання щодо відновлення дротового радіомовлення) і 3% – питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ та організацій).

                     15% звернень вирішено позитивно.

                     У рамках телевізійного проекту „Діалог з країною” за участю Президента України В.Ф.Януковича до обласної державної адміністрації надійшло 104 звернення, в яких було порушено 108 питань (переважно щодо соціального захисту, охорони здоров’я, житлові, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства). Питання, що порушувались у 34 зверненнях, вирішені позитивно.

                     Зокрема було вжито заходів щодо своєчасної виплати державних допомог сім’ям з дітьми, що мешкають у Корюківському, Ніжинському, Новгород-Сіверському районах. Отримали лікування за бюджетні кошти та забезпечені медичними препаратами за пільговими рецептами 6 мешканців області (з Корюківського, Новгород-Сіверського, Срібнянського районів та міст Ніжина і Прилуки).

                     Також були забезпечені скрапленим газом жителі Корюківського району. Вживались заходи щодо забезпечення виплати заробітної плати працівникам медичних закладів Бобровицького району і м. Прилуки.

                     10% від усієї кількості письмових звернень надійшло до обласної державної адміністрації з Адміністрації Президента України. Частіш у зверненнях до Президента України громадяни порушували питання: соціального захисту (збільшення розміру соціальних виплат, надання матеріальної допомоги), житлової політики (забезпечення житлом), комунального господарства (ремонт доріг), охорони здоров’я (надання допомоги у проведенні лікування за бюджетні кошти), аграрної політики (виділення земельних ділянок).

                     25 звернень було взято на контроль Адміністрацією Президента України, з яких на даний час вирішено – 7.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови обласної державної адміністрації у першому півріччі 2013 року надійшло 163 звернення. Серед питань, які порушувались мешканцями області, переважали питання житлово-комунального господарства (вжиття заходів щодо розчистки від снігу доріг та вулиць у населених пунктах); соціального захисту (щодо перевірки правильності призначення державних допомог); транспорту і зв’язку (відсутність трансляції обласного радіомовлення); аграрної політики (приватизація земельних ділянок); праці і заробітної плати (погашення заборгованості із заробітної плати).

                     Питання, що порушувались у 55 зверненнях, вирішені позитивно.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито відповідних заходів реагування.

                     Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація. Для вирішення порушених питань надавались відповідні доручення головою (53) та заступниками голови облдержадміністрації (2121). Хід розгляду 80% звернень контролювалось обласною державною адміністрацією.

                     Колективних звернень у звітному періоді отримано 177 (157 у відповідному періоді 2012 року) і стосувались вони переважно погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, ремонту доріг, покращання транспортного обслуговування населення, проблем комунального господарства (нарікання на якість комунальних послуг).

                     Повторних звернень надійшло 79 (81 за аналогічний період 2012 року). В основному підставою до їх подання була незгода авторів з прийнятими за результатами розгляду попередніх звернень рішеннями.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату обласної державної адміністрації


                     *****


                     ІНФОРМАЦІЯ
                     про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли
                     до обласної державної адміністрації у І кварталі 2013 року

                     Упродовж першого кварталу 2013 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 1390 (1062 у відповідному періоді 2012 року) письмових пропозицій, заяв та скарг громадян і на особистий прийом звернулось 39 (42 у 2012 році) громадян. Таким чином, з початку цього року зберігається тенденція щодо збільшення кількості письмових звернень громадян, що надходять до облдержадміністрації.

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 95,5% складають заяви чи клопотання, 4% – скарги, 0,2% – пропозиції і зауваження.

                     Колективних звернень отримано 87, повторних – 30.

                     30% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це – інваліди ІІ групи (21%), діти війни (18%), інваліди ІІІ групи (12%), інваліди І групи (10%), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (8%), з багатодітних сімей (7%), ветерани праці (7%), одинокі матері (6%), учасники війни та бойових дій (5%), інваліди війни (5%).

                     16% письмових звернень надійшло до облдержадміністрації від органів влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 130 (134 у 2012 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 77 (53 у 2012 р.)

                     - Верховної Ради України – 12 (11 у 2012 р.)

                     Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 842 звернення (624 у відповідному періоді 2012 року).

                     Всього у зверненнях було порушено 1462 питання, переважно щодо соціального захисту (376 або 26%). Передусім, це клопотання щодо перерахунку розміру пенсій та соціальних допомог, надання матеріальної допомоги, забезпечення засобами реабілітації інвалідів. Частіше такі звернення надходили з Бахмацького, Менського, Новгород-Сіверського, Носівського районів та м. Чернігова.

                     Питання комунального господарства склали 18% і серед них переважали звернення з приводу розчистки доріг від снігу. Також чималу частку становили питання впорядкування територій населених пунктів та ремонту доріг. Продовжували надходити скарги на неякісні комунальні послуги та необґрунтовано підвищені тарифи на них. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Бахмацького, Ріпкинського, Чернігівського районів і міст Чернігова і Прилуки.

                     Звернення громадян з питань охорони здоров’я становили 13%. В основному, це клопотання щодо надання допомоги у проведенні лікування за бюджетні кошти, забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами. Чимало надходило заяв з приводу збереження медичних закладів (переважно дільничних лікарень). Найбільше таких звернень надходило від жителів Бахмацького, Носівського районів і м. Чернігова.

                     9% склали звернення з питань аграрної політики, серед яких актуальними були клопотання щодо підтримки сільськогосподарських виробників з боку держави. Також порушувались питання отримання у власність земельних ділянок, виплати орендної плати за землю, врегулювання земельних конфліктів. Частіше такі звернення надсилали мешканці Прилуцького, Менського, Бобровицького та Ічнянського районів.

                     По 7% становили звернення з питань житлової політики та праці і заробітної плати. Серед звернень з житлових питань переважали клопотання щодо покращення житлових умов (особливо пільгових категорій громадян), ремонту житлового фонду і найбільше їх надсилали мешканці Бахмацького і Чернігівського районів та обласного центру. А серед питань праці і заробітної плати актуальними залишались проблеми із своєчасною виплатою заробітної плати (найбільше з Прилуцького, Новгород-Сіверського районів і м. Чернігова).

                     4% від загальної кількості становили питання транспорту і зв’язку: клопотання щодо відновлення проводового радіомовлення, нарікання на якість телефонного зв’язку та скарги на відмову у пільговому проїзді. З такими проблеми частіш звертались мешканці Ічнянського району і міст Чернігова і Прилук.

                     Питання забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку склали 3% від загальної кількості. Переважно це повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих установ та організацій. Найбільше таких звернень надходило від жителів Ічнянського району та м. Чернігова.

                     241 (17%) звернення вирішено позитивно.

                     60% від усієї кількості письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через Урядову гарячу лінію. 175 (або 21%) з них були вирішені позитивно.

                     В рамках телевізійного проекту „Діалог з країною” за участю Президента України В.Ф.Януковича до обласної державної адміністрації надійшло 104 звернення. Найбільше отримано звернень від мешканців Чернігівського (9), Щорського (8), Ріпкинського (6), Бахмацького (5) районів та міста Чернігова (25).

                     Всього у зверненнях до Президента України було порушено 108 питань, переважно щодо соціального захисту, охорони здоров’я, житлові, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства. Питання, що порушувались у 34 зверненнях, вирішені позитивно.

                     Зокрема, було вжито заходів щодо своєчасної виплати державних допомог сім’ям з дітьми, що мешкають у Корюківському, Ніжинському, Новгород-Сіверському районах. З даного питання було отримано 6 звернень.

                     Отримали лікування за бюджетні кошти та забезпечені медичними препаратами за пільговими рецептами 6 мешканців області (з Корюківського, Новгород-Сіверського, Срібнянського районів, та міст Ніжина і Прилуки).

                     Також були забезпечені скрапленим газом жителі Корюківського району. Вживались заходи щодо забезпечення виплати заробітної плати працівникам медичних закладів Бобровицького району і м. Прилуки.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у 1 кварталі 2013 року надійшло 89 звернень і найбільше – від мешканців міст Чернігова (34) та Чернігівського (9) і Ріпкинського (7) районів.

                     Серед питань, які порушувались мешканцями, переважали питання житлово-комунального господарства, а саме: вжиття заходів щодо розчистки від снігу доріг та вулиць в населених пунктах (найбільше від жителів Чернігівського, Козелецького, Ріпкинського районів і м. Чернігова); соціального захисту (щодо правильності призначення державних допомог); транспорту і зв’язку (відсутність трансляції обласного радіомовлення); аграрної політики (приватизація земельних ділянок); праці і заробітної плати (погашення заборгованості із заробітної плати).

                     Питання, що порушувались у 25 зверненнях, були вирішені позитивно. Так, була влаштована до дитячого дошкільного закладу дитина мешканки м. Ічня. Вжито заходів щодо вирішення питання приватизації земельних ділянок жителями м. Чернігова, виплати заборгованості із заробітної платі мешканцям Прилуцького району, надання матеріальної допомоги жителям області, які опинились у скрутному матеріальному становищі. В терміновому порядку вирішувались звернення з питань розчистки від снігу доріг в населених пунктах.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів.

                     Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація. Для вирішення порушених питань надавались відповідні доручення головою та заступниками голови облдержадміністрації. Хід розгляду 69% звернень контролювався обласною державною адміністрацією.


                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату обласної державної адміністрації

                     *****


                     Про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли
                     до обласної державної адміністрації у 2012 році

                     Протягом січня – грудня 2012 року до обласної державної адміністрації надійшло 5042 письмові пропозиції, заяви та скарги громадян і на особистому прийому побувало 204 відвідувачі. У 2011 році було зареєстровано 3480 письмових звернень і 267 звернень на особистий прийом.

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 92% складають заяви чи клопотання, 7% – скарги, 1% – пропозиції і зауваження.

                     31% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це – інваліди І, ІІ та ІІІ групи (43%), учасники та інваліди війни, учасники бойових дій (15%); діти війни (15%); члени багатодітних сімей, одинокі матері, матері-героїні (14%); учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та особи, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи (6%); ветерани праці (6%).

                     19% письмових звернень надійшло до облдержадміністрації від органів влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 624 (708 у 2011 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 297 (219 у 2011 р.)

                     - Верховної Ради України – 45 (54 у 2011 р.)

                     Всього у зверненнях було порушено 5367 різних питань, переважно щодо комунального господарства, соціального захисту, аграрної політики.

                     Аналіз питань, які порушувались у зверненнях, свідчить, що найважливішими для мешканців області у звітному періоді були проблеми комунального господарства, яких стосувалось майже кожне четверте звернення.

                     Одним з найбільш важливих питань комунальної сфери, що турбує громадян, є зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, а також низький рівень таких послуг. Загалом питань комунальної сфери було порушено 1214 (або 23% від загальної кількості) і найбільше у зверненнях, що надходили з Носівського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів та міст Чернігова, Ніжина і Прилук.

                     На другому місці за актуальністю – питання соціального захисту (1120 або 21%). Як і у минулому році, громадян найбільше турбували питання пенсійного забезпечення (зокрема, перерахунку розміру пенсій), збільшення державних соціальних допомог, надання матеріальної допомоги. Частіш такі питання порушували мешканці Чернігівського, Козелецького, Носівського, Бахмацького, Ріпкинського районів і м. Чернігова.

                     Питань праці і заробітної плати порушено 858 (або 16% від загальної кількості). В основному, це скарги на невиплату (або неповну виплату) заробітної плати працівникам закладів освіти та охорони здоров’я. Такі звернення надходили з усіх районів області, а найбільше – від мешканців Щорського, Новгород-Сіверського, Прилуцького, Городнянського, Ріпкинського, Коропського районів та м. Чернігова.

                     Аграрні питання склали 8% (432) від загальної кількості. Їх автори, насамперед, скаржились на зволікання з видачею державних актів на землю, занижені закупівельні ціни на молоко. Найчастіше такі питання порушувались у зверненнях мешканців Борзнянського, Чернігівського, Бахмацького та Носівського районів.

                     У зверненнях громадян також порушувались питання охорони здоров’я – 396 (або 7%). В основному, це невдоволення з приводу відмови надавати послуги лікування безкоштовно у лікувально-профілактичних закладах та клопотання щодо отримання необхідного лікування. Гострою залишалась, також, проблема із забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами. Вирішення таких проблем є актуальним для жителів всіх районів області, а найбільше – Бахмацького, Козелецького, Ічнянського, Новгород-Сіверського районів і м. Чернігова.

                     Важливим для громадян залишається вирішення житлових питань, вони становили 6% (351) від загальної кількості. Переважно, це клопотання щодо поліпшення житлових умов, надання допомоги у придбанні житла, ремонту житлового фонду. Частіш такі питання порушувались у зверненнях, що надходили з Бахмацького, Носівського, Сосницького, Чернігівського районів і міста Чернігова.

                     5% від загальної кількості становили звернення з питань транспорту і зв’язку. Це, в основному, скарги на відмову у безкоштовному перевезенні пільгової категорії громадян, клопотання щодо покращення транспортного обслуговування пасажирських перевезень. Найбільше звернень даної тематики надходило у звітному періоді від жителів Чернігівського, Корюківського, Менського, Бахмацького, Новгород-Сіверського районів і м. Чернігова.

                     2% від загальної кількості склали звернення з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку. Переважно, це скарги на зловживання службовим становищем керівників окремих установ і організацій, на дії або бездіяльність правоохоронних органів щодо розслідування правопорушень, на невиконання судових рішень про виплату надбавки до пенсії дітям війни та потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи громадянам. Частіш такі повідомлення надходили з Чернігівського, Козелецького і Ріпкинського районів.

                     24,5 відсотків від усіх звернень, що надійшли до облдержадміністрації, вирішені позитивно.

                     Через Адміністрацію Президента України упродовж звітного періоду надійшло 624 (або 12,3% від загальної кількості) письмових звернень. Найчастіше у зверненнях до Глави держави громадяни порушували питання соціального захисту (30%), комунального господарства (20%), житлові (13%), аграрної політики (10%), охорони здоров’я 8%), праці і заробітної плати (5%), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (3%), транспорту і зв’язку (2%). 81 звернення було взято на контроль Адміністрацією Президента України, з яких на даний час вирішено позитивно – 25.

                     На „гарячу лінію” голови облдержадміністрації упродовж 2012 року надійшло 636 звернень і найбільше – від мешканців міст Чернігова, Ніжина, а також Борзнянського, Козелецького, Корюківського, Новгород-Сіверського районів.

                     Серед питань, що порушували громадяни, переважали питання житлово-комунального господарства (скарги на незадовільну роботу комунальних служб, завищені тарифи на комунальні послуги), праці і заробітної плати (погашення заборгованості по заробітній платі), транспорту і зв’язку (скарги на відмову у безкоштовному перевезенні пільговиків), соціального захисту (перерахунок розміру пенсій), аграрної політики (приватизація земельних ділянок).

                     Питання, що порушувались у 133 (або 21%) зверненнях, вирішені позитивно.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів. Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація. Для вирішення порушених питань надавались відповідні доручення, хід розгляду яких контролювався. Так, за зверненнями громадян безпосередньо головою облдержадміністрації упродовж року було дано 155 доручень, заступниками голови – 4356.

                     Проведені виїзні дні-приймальні облдержадміністрації у Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Щорському та Ріпкинському районах, під час яких до голови облдержадміністрації звернулось 49 громадян. За їх підсумками складені відповідні доручення, хід виконання яких контролювався. Питання, що порушувались у 20 зверненнях, були вирішені.

                     У порівнянні з відповідним періодом 2012 року кількість колективних звернень збільшилась на 14 одиниць. Найбільше їх надходило з Чернігівського, Бобровицького, Бахмацького, Ріпкинського, Козелецького, Менського районів та м. Чернігова і стосувались вони, переважно, ремонту та газифікації житлового фонду; ремонту автомобільних доріг та покращення транспортного обслуговування населення; приватизації земельних ділянок.

                     Кількість повторних звернень також зросла на 16 одиниць. Найбільше повторних звернень надходило від жителів Бахмацького, Козелецького, Бобровицького, Чернігівського районів і м. Чернігова.

                     Передусім, підставою до подання повторних звернень є незгода громадян з прийнятими за результатами розгляду їх попередніх звернень рішеннями.

                     На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 21 лютого 2008 року № 67 „Про першочергові заходи облдержадміністрації по реалізації Указів Президента України від 7 лютого 2008 року № 109\2008 та № 110\2008 щодо поліпшення стану роботи із зверненнями громадян” перевірявся стан роботи із зверненнями громадян в Коропській, Куликівській райдержадміністраціях; головних управліннях: житлово-комунального господарства, праці та соціального захисту населення; управління капітального будівництва облдержадміністрації.

                     Доповідні записки за результатами перевірок були надіслані відповідним райдержадміністраціям та структурним підрозділам облдержадміністрації для врахування у роботі та вжиття заходів по усуненню виявлених недоліків.


                     Д О В І Д К А
                     про стан виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року
                     №109\2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення та гарантування
                     конституційного права на звернення до органів державної влади та
                     органів місцевого самоврядування”

                     З метою забезпечення вимог Конституції України, Закону України „Про звернення громадян” та на виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109\2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” обласною державною адміністрацією проводиться робота, спрямована на забезпечення належних умов щодо реалізації конституційного права громадян на письмове звернення та особистий прийом, оперативне вирішення проблемних питань, що порушуються у зверненнях.

                     Стан виконання Указу Президента України розглянуто на розширених засіданнях Колегії облдержадміністрації 28 лютого та 25 травня 2012 року.

                     З метою забезпечення відкритості і прозорості в роботі органів державної виконавчої влади підтримується постійна взаємодія із засобами масової інформації.

                     За період з січня по вересень 2012 року організовано 20 прямих телефонних ліній, у ході проведення яких з жителями області у прямому ефірі обласного радіо безпосередньо спілкувалися начальники головних управлінь: культури, туризму і охорони культурної спадщини, агропромислового розвитку, економіки, праці та соціального захисту населення; управлінь: охорони здоров’я, освіти і науки, у справах сім’ї та молоді; відділу з питань фізичної культури та спорту, служби у справах дітей облдержадміністрації; головного управління Пенсійного фонду України в області.

                     Згідно із затвердженим головою облдержадміністрації графіком, у прямому ефірі обласного телебачення та радіомовлення, а також на сторінках обласної газети „Деснянська правда”, виступили голови: Бахмацької, Борзнянської, Ічнянської, Козелецької, Коропської, Корюківської, Куликівської, Ніжинської, Новгород-Сіверської, Прилуцької, Ріпкинської, Семенівської, Сосницької, Срібнянської, Чернігівської, Щорської райдержадміністрацій та начальники головних управлінь: агропромислового розвитку, економіки, культури, туризму і охорони культурної спадщини, житлово-комунального господарства; управлінь: сім’ї та молоді, освіти і науки, охорони здоров’я, преси та інформації; відділу з питань фізичної культури та спорту, служби у справах дітей облдержадміністрації.

                     Також у звітному періоді за участю працівників відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій було проведено 8 семінарів щодо роботи із зверненнями громадян для працівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

                     Протягом січня – вересня 2012 року до обласної державної адміністрації надійшло 3445 письмових пропозицій, заяв та скарг громадян, що на 817 (або 24%) більше у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. На особистий прийом в облдержадміністрацію звернулось 187 громадян, у відповідному періоді минулого року – 218.

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 92 відсотків складають заяви чи клопотання, 7 відсотків – скарги, 1 відсоток – пропозиції і зауваження.

                     31% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це – інваліди І, ІІ та ІІІ групи (43%), учасники та інваліди війни, учасники бойових дій (15%); діти війни (15%); члени багатодітних сімей, одинокі матері, матері-героїні (14%); учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та особи, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи (6%); ветерани праці (6%).

                     20% письмових звернень надійшло до облдержадміністрації від органів влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 447 (564 у 2011 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 205 (160 у 2011 р.)

                     - Верховної Ради України – 36 (39 у 2011 р.)

                     Всього у зверненнях було порушено 3720 різних питань. Насамперед, це питання комунального господарства, соціального захисту, аграрної політики.

                     Аналіз питань, які порушувались у зверненнях, свідчить, що найважливішими для мешканців області у звітному періоді були проблеми комунального господарства. Майже кожне четверте звернення стосувалось проблем цієї сфери.

                     Одним з найбільш важливих питань комунальної сфери, що турбує громадян, є зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Варто звернути увагу на той факт, що періодичне та часто недостатньо обґрунтоване і пояснене споживачам підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а також низький рівень таких послуг викликає справедливе невдоволення людей. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях, що надходили з Носівського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів та міст Чернігова, Ніжина і Прилук.

                     На другому місці за актуальністю – питання соціального захисту (769 або 21%). Як і у минулому році, громадян найбільше турбували питання пенсійного забезпечення (зокрема, перерахунку розміру пенсій), збільшення державних соціальних допомог, надання матеріальної допомоги. Частіш такі питання порушували мешканці Чернігівського, Козелецького, Носівського, Бахмацького, Ріпкинського районів і м. Чернігова.

                     Питань праці і заробітної плати порушено 404 (або 11% від загальної кількості). В основному, це скарги на невиплату (або неповну виплату) заробітної плати працівникам закладів освіти та охорони здоров’я. Найбільше таких звернень надходило від мешканців Щорського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Прилуцького районів та м. Чернігова.

                     У зверненнях громадян також порушувались питання охорони здоров’я – 329 (або 9%). В основному, це невдоволення з приводу відмови надавати послуги лікування безкоштовно у лікувально-профілактичних закладах та клопотання щодо отримання необхідного лікування. Гострою залишалась, також, проблема із забезпеченні медичними препаратами за пільговими рецептами. Вирішення таких проблем є актуальним для жителів всіх районів області, а найбільше – Бахмацького, Козелецького, Новгород-Сіверського районів і м. Чернігова.

                     Аграрні питання склали 8% (303) від загальної кількості. Їх автори, насамперед, скаржились на зволікання з видачею державних актів на землю, занижені закупівельні ціни на молоко. Найчастіше такі питання порушувались у зверненнях мешканців Борзнянського, Чернігівського, Бахмацького та Носівського районів.

                     Важливим для громадян залишається вирішення житлових питань, вони становили 7% (278) від загальної кількості. Переважно, це клопотання щодо поліпшення житлових умов, надання допомоги у придбанні житла, ремонту житлового фонду. Частіш такі питання порушувались у зверненнях, що надходили з Бахмацького, Ніжинського, Носівського, Сосницького, Чернігівського районів і міста Чернігова.

                     6% від загальної кількості становили звернення з питань транспорту і зв’язку. Це, в основному, скарги на відмову у безкоштовному перевезенні пільгової категорії громадян, клопотання щодо покращення транспортного обслуговування пасажирських перевезень. Чимало надходить звернень (переважно від сільських жителів) з проханням відновити проводове (дротове) радіомовлення. Найбільше звернень даної тематики надходило у звітному періоді від жителів Чернігівського, Менського, Козелецького районів і м. Чернігова.

                     2% від загальної кількості склали звернення з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку. Переважно, це скарги на зловживання службовим становищем керівників окремих установ і організацій, на дії або бездіяльність правоохоронних органів щодо розслідування правопорушень, на невиконання судових рішень про виплату надбавки до пенсії дітям війни. Частіш такі повідомлення надходили з Чернігівського і Козелецького районів.

                     24,5 відсотків від усіх звернень, що надійшли до облдержадміністрації, вирішені позитивно.

                     На „гарячу лінію” голови облдержадміністрації упродовж 9 місяців цього року надійшло 508 звернень і найбільше – від мешканців міст Чернігова (215), Ніжина (35), а також Борзнянського (33), Козелецького (18), Корюківського (17), Новгород-Сіверського (14) районів.

                     Серед питань, що порушували громадяни, переважали питання житлово-комунального господарства (скарги на незадовільну роботу комунальних служб, завищені тарифи на комунальні послуги), праці і заробітної плати (погашення заборгованості по заробітній платі), транспорту і зв’язку (скарги на відмову у безкоштовному перевезенні пільговиків), соціального захисту (перерахунок розміру пенсій), аграрної політики (приватизація земельних ділянок).

                     Питання, що порушувались у 118 (або 23%) зверненнях, вирішені позитивно.

                     Проведені виїзні дні-приймальні облдержадміністрації у Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Щорському та Ріпкинському районах, під час яких до керівництва облдержадміністрації звернулось 49 громадян. За їх підсумками складені відповідні доручення та взяті на контроль. На даний час вирішені питання, що порушувались у 20 зверненнях.


                     Про стан роботи із зверненнями громадян,
                     що надійшли до обласної державної адміністрації у І півріччі 2012 року

                     Упродовж січня – червня 2012 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 2211 (1815 у відповідному періоді 2011 року) письмових пропозицій, заяв та скарг громадян і на особистий прийом звернулось 119 (162 у 2011 році) громадян. Таким чином, з початку цього року спостерігається збільшення кількості письмових звернень на 18% і зменшення звернень на особистий прийом на 26,5%.

                     Зменшення кількості звернень громадян на особистий прийом до обласної державної адміністрації сталося завдяки запровадженню з 5 вересня 2011 року „гарячої” телефонної лінії голови облдержадміністрації, яка дала змогу жителям області звертатись до керівництва облдержадміністрації щоденно за безкоштовним телефонним номером, не витрачаючи час та кошти на особисті поїздки до обласного центру.

                     Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 90% складають заяви чи клопотання, 9,7% – скарги, 0,3% – пропозиції і зауваження.

                     32% від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги. Це – інваліди, І, ІІ та ІІІ групи (13%); учасники та інваліди війни, учасники бойових дій (5%), діти війни (5%); члени багатодітних сімей, одинокі матері, матері-героїні (5%); учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та особи, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи (2%).

                     21% письмових звернень надійшло до облдержадміністрації від органів влади вищого рівня, з них:

                     - Адміністрації Президента України – 306 (401 у 2011 р.)

                     - Кабінету Міністрів України – 140 (106 у 2011 р.)

                     - Верховної Ради України – 28 (28 у 2011 р.)

                     Всього у зверненнях було порушено 2397 питань, переважно щодо комунального господарства (537 або 22%), соціального захисту (498 або 21%), праці і заробітної плати (270 або 11%), охорони здоров’я (240 або 10%), аграрної політики (193 або 8%), житлової політики (167 або 7%), транспорту і зв’язку (122 або 5%), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (52 або 2%).

                     24% від усіх звернень, що надійшли до облдержадміністрації, були вирішені позитивно.

                     На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у звітному періоді надійшло 344 звернення, 48 з яких були вирішені у терміновому порядку.

                     Проведені виїзні дні-приймальні облдержадміністрації у Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Щорському та Ріпкинському районах, під час яких до голови облдержадміністрації звернулось 49 громадян. За їх підсумками складені відповідні доручення, хід виконання яких контролюється. На даний час вирішені питання, що порушувались у 9 зверненнях.

                     14% від усієї кількості письмових звернень надійшло до облдержадміністрації з Адміністрацію Президента України. Частіш у зверненнях до Президента України громадяни порушували питання: соціального захисту, житлової політики, комунального господарства, аграрної політики, охорони здоров’я.

                     46 звернень було взято на контроль Адміністрацією Президента України, з яких на даний час вирішено – 5.

                     Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів.

                     Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація. Для вирішення порушених питань надавались відповідні доручення, які перебували на контролі. Так, за зверненнями громадян безпосередньо головою облдержадміністрації за шість місяців було дано 77 доручень, заступниками голови – 2074.

                     Відділ роботи із зверненнями громадян
                     апарату облдержадміністрації


                     „Право на звернення та вимоги до нього”

                     Згідно з Конституцією України (стаття 40) усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

                     Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об’єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів регулює Закон України „Про звернення громадян” від 2 жовтня 1996 року. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, установ, організацій незалежно від форм власності, підприємств, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

                     Згідно із Законом України „Про звернення громадян” існують певні вимоги до подачі звернення, а саме: звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, установам, організаціям незалежно від форм власності, об’єднанням громадян, підприємствам або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненням питань, українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.

                     У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

                     Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.

                     Звернення може бути подано як окремо особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

                     Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження.

                     Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян, підприємствами або посадовими особами зверненні не входить до їх повноважень, воно в термін не більше п’яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

                     Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.

                     Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

                     Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особа, яка подала звернення.

                     Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у звернення, не може перевищувати сорока п’яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено.

                     Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

                     Назад

                     Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                     Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                     Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                     Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua