Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   


                   

                   

                   

                   

                  22 Травня 2014 14:46

                              Інформація

                  про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли

                  до обласної державної адміністрації у І кварталі 2017 року

                                   Упродовж січня – березня 2017 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 3404 письмових звернення громадян, що на 817  звернень менше, ніж у відповідному періоді 2016 року. На особистий прийом звернулось 17 мешканців області ( 28 за відповідний період 2016 року).

                           Найбільш активними у звітному періоді були мешканці Бахмацького району, від яких у звітному періоді було отримано 373 звернення. На другому місці – жителі Чернігівського району, які надіслали у різний спосіб 266 звернень. Далі, за кількістю надходжень, вирізняються Ічнянський (194), Ніжинський (144), Козелецький (139), Прилуцький (132) райони та міста: Чернігів (768), Ніжин (272), Прилуки (187).

                           Слід відмітити, що поряд із зменшення (у порівнянні з відповідним періодом 2016 року) загальної кількості звернень громадян, що надійшли до облдержадміністрації, спостерігається збільшення  таких надходжень з Бахмацького (+147), Городнянського (+35), Коропського (+22), Чернігівського (+25) районів та м. Чернігова (+113).

                           Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 90 % складають заяви чи клопотання, 9 % – скарги,  1 % – пропозиції і зауваження.

                           22 % (26 % у І кварталі 2016 р.) від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Зокрема, це інваліди І, ІІ та ІІІ групи (36 %), діти війни (19 %), одинокі матері (17 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (11 %), багатодітні сім’ї, „Матері-героїні” (10 %), ветерани праці (5 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (2 %).

                           3 % (стільки ж у І кварталі 2016 р.) письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                           - Адміністрації Президента України – 62 (55 у 2016 р.),

                           - Кабінету Міністрів України – 42 (34 у 2016 р.),

                           - Верховної Ради України – 16 (18 у 2016 р.).

                           Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 3072 (або 90 %) звернень.

                           На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І кварталі 2017 року звернувся 141громадянин (72 – за відповідний період 2016 року).

                           Всього у зверненнях було порушено 3454 різноманітних питань, переважна більшість яких (1831 або 53 %) стосувалась соціального захисту.      Передусім, це клопотання щодо пришвидшення розгляду заяв про призначення житлових субсидій, державних допомог одиноким матерям і сім’ям з дітьми та перегляд розміру уже призначених виплат. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Бахмацького, Чернігівського, Ічнянського районів та міста Чернігова. 

                           Друге місце за актуальністю посіли питання комунального господарства.  Вони    склали   22 %  від  загальної    кількості.    Найбільше мешканців області турбували питання, пов’язані з оплатою комунальних послуг, переважно щодо перегляду рахунків за газо- і  теплопостачання. У зимовий період надходили скарги на несвоєчасне розчищення доріг від снігу. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів і м. Чернігова.

                           4 % порушених у зверненнях питань стосувались  охорони здоров’я, найактуальнішими продовжували залишатись проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами та клопотання щодо проведення лікування поза межами області. Найбільше таких звернень надходило від жителів Городнянського, Бахмацького, Сосницького районів та міст Чернігова і Прилук.

                           По 3 % склали питання аграрної політики, транспорту і зв’язку, праці і заробітної плати, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку.

                           Серед питань аграрної політики переважали клопотання щодо пришвидшення розгляду питань виділення у власність земельних ділянок, проведення розрахунків за здані в оренду земельні та майнові паї (найбільше з Корюківського, Бахмацького, Чернігівського районів і м. Чернігова); транспорту і зв’язку – скарги з приводу відмови у пільговому перевезенні, клопотання щодо перевірки правомірності підвищення плати за проїзд, заяви щодо відновлення роботи стаціонарних телефонів (найбільше з Чернігівського, Прилуцького районів і м. Чернігова); праці і заробітної плати – виплата заробітних плат (найбільше з міст Чернігова і Ніжина); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих підприємств і установ (найбільше з Корюківського району від гр. Настоящої Т.М., в ході розгляду не підтвердились).

                           По 1 % становили питання житлової політики  та освіти. Питання житлової політики стосувались забезпечення житлом громадян, які мають встановленні законодавством пільги (найбільше з Бахмацького району і м. Чернігова), а серед питань освіти переважали питання щодо діяльності та подальшого функціонування навчальних закладів (найбільше з  Городнянського, Чернігівського районів і м. Чернігова).

                           7 % від усіх питань становили питання промислової, економічної та фінансової політики, екології, культури та туризму, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин.

                           880 (або 26 %) звернень вирішено позитивно.

                           На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації частіш звертались мешканці Бахмацького, Прилуцького, Козелецького районів, а також міст Чернігова і Ніжина.

                           Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства  (щодо розчищення від снігу місцевих доріг та автомобільних доріг загального користування, неналежної якості комунальних послуг), соціального захисту (пришвидшення призначення субсидій і державних допомог), транспорту і зв’язку (відмова у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами), праці і заробітної плати (виплата заробітної плати), аграрної політики (виділення у власність земельних ділянок).

                           Питання, що порушувались у 32 зверненнях, були вирішені позитивно.

                           Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів. Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація.        

                           Колективних звернень у звітному періоді отримано 53 (65 у відповідному періоді 2016 року). Найбільше їх надійшло від жителів Ічнянського (8 ), Чернігівського (5 ) районів і м. Чернігова (8).

                           Повторних звернень надійшло 83 (81 у 2016 році) і найбільше з Бахмацького (14), Ічнянського (10), Козелецького (10) районів і м. Прилуки (10).   Як засвідчує аналіз таких звернень, стосувались вони, у переважній  більшості, питань призначення житлових субсидій і підставою до подання був несвоєчасний розгляд заяв громадян про призначення субсидій органами соціального захисту населення.

                  Відділ роботи із зверненнями громадян

                  апарату облдержадміністрації

                   

                  Інформація

                  про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли

                  до обласної державної адміністрації у І півріччі 2017 року

                          

                            Упродовж січня – червня 2017 року на адресу обласної державної адміністрації надійшло 5970 письмових звернення громадян, що на 676  звернень менше, ніж у відповідному періоді 2016 року. На особистий прийом звернулось 36 мешканців області ( 64 за відповідний період 2016 року).

                           Найбільш активними у звітному періоді були мешканці Бахмацького району, від яких у звітному періоді було отримано 495 звернень. На другому місці – жителі Чернігівського району, які надіслали у різний спосіб 401 звернення. Далі, за кількістю надходжень, вирізняються Ічнянський (304), Прилуцький (242), Козелецький (224), Ніжинський (210) райони та міста: Чернігів (1535), Ніжин (441), Прилуки (322).

                           Слід відмітити, що поряд із зменшення (у порівнянні з відповідним періодом 2016 року) загальної кількості звернень громадян, що надійшли до облдержадміністрації, спостерігається збільшення  таких надходжень з Городнянського (+63), Коропського (+26), Чернігівського (+11) районів та м. Чернігова (+246).

                           Серед звернень, що надійшли до облдержадміністрації і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, 90 % складають заяви чи клопотання, 9 % – скарги,  1 % – пропозиції і зауваження.

                           27 % від усіх звернень складають звернення від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Зокрема, це інваліди І, ІІ та ІІІ групи (36 %), багатодітні сім’ї, одинокі матері, „Матері-героїні” (29 %), діти війни (18 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (11 %), інваліди, учасники війни та бойових дій (9 %), ветерани праці (5 %), потерпілі та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (3 %).

                           3 % письмових звернень надійшло до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня, з них:

                           - Адміністрації Президента України – 112 (133 у 2016 р.),

                           - Кабінету Міністрів України – 67 (72 у 2016 р.),

                           - Верховної Ради України – 28 (36 у 2016 р.).

                           Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді надійшло 5357 (або 90 %) звернень.

                           На „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації у І півріччі 2017 року звернувся 261 громадянин (174 – за відповідний період 2016 року).

                           Через портал iGov у звітному періоді надійшло 1 онлайн- звернення до голови облдержадміністрації.

                           Всього у зверненнях було порушено 6086 різноманітних питань, переважна більшість яких (2816 або 46 %) стосувалась соціального захисту.           Передусім, це клопотання щодо пришвидшення розгляду заяв про призначення житлових субсидій, державних допомог одиноким матерям і сім’ям з дітьми та перегляд розміру уже призначених виплат. Найбільше таких звернень надійшло від жителів Бахмацького, Чернігівського, Ічнянського районів та міста Чернігова. 

                           Друге місце за актуальністю посіли питання комунального господарства.  Вони    склали   25 %  від  загальної    кількості.    Найбільше мешканців області турбували питання, пов’язані з оплатою комунальних послуг, переважно щодо перегляду рахунків за газо- і  теплопостачання. У зимовий період надходили скарги на несвоєчасне розчищення доріг від снігу. Найбільше таких питань порушувалось у зверненнях мешканців Бахмацького, Прилуцького, Чернігівського районів і м. Чернігова.

                           6 % порушених у зверненнях питань стосувались  охорони здоров’я, найактуальнішими продовжували залишатись проблеми із забезпеченням ліками за пільговими рецептами та клопотання щодо проведення лікування поза межами області. Найбільше таких звернень надходило від жителів Городнянського, Бахмацького, Сосницького районів та міст Чернігова і Прилук.

                           4 % становили питання транспорту і зв’язку (скарги з приводу відмови у пільговому перевезенні, клопотання щодо перевірки правомірності підвищення плати за проїзд, заяви щодо відновлення роботи стаціонарних телефонів).  Частіш такі проблеми турбували жителів Чернігівського, Прилуцького районів і м. Чернігова.

                           По 3 % склали питання аграрної політики, праці і заробітної плати, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку.

                           Серед питань аграрної політики переважали клопотання щодо пришвидшення розгляду питань виділення у власність земельних ділянок, проведення розрахунків за здані в оренду земельні та майнові паї (найбільше з Бахмацького, Городнянського, Корюківського та Чернігівського районів і м.Чернігова); праці і заробітної плати – виплата заробітних плат (найбільше з Козелецького району та міст Чернігова і Ніжина); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – повідомлення про зловживання службовим становищем керівників окремих підприємств і установ (найбільше з Корюківського району від гр. Настоящої Т.М., в ході розгляду не підтвердились).

                           2 % становили питання освіти, серед яких переважали питання щодо діяльності та подальшого функціонування навчальних закладів (найбільше з  Городнянського, Новгород-Сіверського і м. Чернігова).

                           11 % від усіх питань становили питання промислової, економічної, житлової та фінансової політики, екології, культури та туризму, сім’ї, молоді та спорту, інформаційної політики, діяльності об’єднань громадян, центральних, місцевих органів влади, обороноздатності та міжнаціональних відносин.

                           1401 (або 23 %) звернень вирішено позитивно.

                           Як свідчить аналіз, частіш на „гарячу” телефонну лінію голови облдержадміністрації звертались мешканці Бахмацького, Прилуцького, Козелецького районів, а також міст Чернігова і Ніжина.

                           Серед порушених у зверненнях питань переважали питання комунального господарства  (щодо розчищення від снігу місцевих доріг та автомобільних доріг загального користування, неналежної якості комунальних послуг), соціального захисту (пришвидшення призначення субсидій і державних допомог), комунального господарства (щодо оплати комунальних рахунків), транспорту і зв’язку (відмова у пільговому перевезенні), охорони здоров’я (забезпечення ліками за пільговими рецептами), праці і заробітної плати (виплата заробітної плати), аграрної політики (виділення у власність земельних ділянок).

                           Питання, що порушувались у 33 зверненнях, були вирішені позитивно.

                           Щодо решти звернень, які надійшли на адресу обласної державної адміністрації, було вжито визначених законодавством заходів. Громадянам надані роз’яснення, необхідна інформація.        

                           Колективних звернень у звітному періоді отримано 98 (140 у відповідному періоді 2016 року). Найбільше їх надійшло від жителів Ічнянського (11 ), Чернігівського (10 ) районів і м. Чернігова (22).

                           Повторних звернень надійшло 83 (81 у 2016 році) і найбільше з Бахмацького (14), Ічнянського (10), Козелецького (10) районів і м. Прилуки (10).

                             

                   

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua