facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                     


                                         2012


                    06.04.2012

                    Відбулося засідання організаційного комітету
                    з підготовки і відзначення в області
                    заходів з нагоди 67-ї річниці Перемоги у
                    Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

                    6 квітня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віктора Тканка відбулося засідання організаційного комітету з підготовки і відзначення в області заходів з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

                    Відкриваючи засідання, Віктор Тканко наголосив, що Президент України Віктор Янукович одним із першочергових завдань влади вважає надання всебічної допомоги та підтримки ветеранам Великої Вітчизняної війни.

                    «Під час виступу на урочистостях з нагоди 25-ї річниці заснування Організації ветеранів України Президент зауважив, що Уряд вже отримав низку доручень щодо державного регулювання втрачених заощаджень, стовідсоткового забезпечення інвалідів протезними виробами та інвалідними візками, збільшення доплат до пенсій для учасників війни на 30-50% з 1 травня 2012 року, підвищення виплат ветеранам та інвалідам війни», - додав він.

                    Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван поінформував присутніх про план обласних заходів з підготовки та відзначення 67-ї річниці Перемоги. За його словами, в усіх населених пунктах області будуть виконані роботи з упорядкування й облаштування меморіалів, пам’ятників, меморіальних дощок, місць поховань загиблих воїнів. Також планується проведення урочистих зборів, святкових концертів, мітингів-реквіємів, покладання квітів. Керівництво області традиційно зустрінеться з ветеранами, відвідає тих, хто перебуває у госпіталях, лікарнях, інтернатних закладах системи соціального захисту населення. В обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка відбудеться святковий концерт за участю кращих творчих колективів Брянської області Російської Федерації.

                    У навчальних закладах області проходитимуть зустрічі з ветеранами, тематичні години спілкування, конкурси на кращий твір, вірш, авторську пісню про війну. В бібліотеках та музейних установах області відбудуться тематичні виставки, присвячені Великій Перемозі та багато іншого.

                    Під час обговорення проекту плану заходів присутні озвучили ряд слушних пропозицій, які обов’язково будуть враховані.

                    Підсумовуючи результати засідання, Віктор Тканко наголосив: «День Перемоги – це знакове свято, під час якого ми вшановуємо пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя. Сподіваюсь, що ми всі докладемо максимум зусиль до того, щоб жоден ветеран в ці святкові дні не залишився поза увагою. Насправді їм потрібно не багато – це увага з боку держави, повага суспільства, розуміння їх проблем».

                    Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації

                    2011


                    23.09.2011

                    У партизанському «Лісограді»

                    Пам`ятний знак Партизанам Великої Вітчизняної війни урочисто відкрито у партизанському «Лісограді».

                    Ветерани партизанського руху з різних районів Чернігівської, Гомельської, Брянської областей привезли политу кров’ю землю з місць бойових дій партизанських загонів. Вона назавжди залишиться в “Лісограді” як символ поваги, вічної слави і вшанування пам’яті всіх, хто вів партизанську війну проти фашизму.

                    Учасники та гості світа ознайомилися з експонатами музейно-меморіального комплексу партизанської слави “Лісоград” та переглянули святковий концерт.

                    Прес-служба облдержадміністрації

                    23.09.2011

                    У с. Єліне Щорського району відкрито оновлений Музей історії партизанського руху на Чернігівщині

                    Святкові урочистості продовжилися у с. Єліне, де відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника «Партизанська сім’я» та посадка дерев у парку Слави на знак вшанування пам’яті партизанських сімей героїчного села Єлине.

                    Відкриваючи оновлений Музей історії партизанського руху на Чернігівщині як складову частину Музейно-меморіального комплексу партизанської слави “Лісоград”, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко подякував усім, хто долучився до благородної справи увічнення героїзму і мужності наших батьків, дідів і прадідів: музейним працівникам, будівельникам, реставраторам, архівістам, працівникам Щорської райдержадміністрації та Єлінської сільської ради.

                    Керівник області зазначив, що Єліне було одним з 37 сіл Чернігівщини, які отримали статус партизанських.

                    84 єлінця воювало у партизанському загоні, 28 мешканців села були партизанськими зв’язковими, на території села діяло 8 явочних квартир.

                    23 березня 1943 року окупанти спалили село і закатували майже 300 його мешканців.

                    «Тож, можна вважати, що сам факт відродження села Єліне також є реліквією музею. Бажаю всім присутнім, щоб пам’ять про героїчне минуле українського народу завжди пломеніла в наших серцях і спонукала до звитяжної праці на благо рідної Чернігівщини, процвітання вільної України», - наголосив Володимир Хоменко.

                    Після вручення відзнак облдержадміністрації офіційна делегація та жителі села оглянули музейні експонати.                    Прес-служба облдержадміністрації

                    22.09.2011

                    До Дня партизанської слави та 70-ї річниці початку партизанського руху в Україні

                    22 вересня з нагоди Дня партизанської слави та 70-ї річниці початку партизанського руху в Україні у Щорському районі пройшла низка святкових заходів, участь у яких взяли голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, керівники району, ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани партизанського руху, почесні гості із братніх держав Білорусі та Росії.

                    Розпочалося свято на центральній площі міста Щорс, де було розгорнуто тематичні виставки: «Щорський край в роки Великої Вітчизняної війни»; «Мужність ваша нам буде за приклад» – про Героїв Радянського Союзу, Кавалерів Ордена Слави – уродженців Щорського краю; «Експонат до музею» – виставка, зроблена руками учнів загальноосвітніх шкіл Щорського району; «Проходять роки, але пам’ять не вмира» - літературна експозиція Щорської центральної бібліотеки; тематична театралізована виставка «Щорсівщина в роки окупації»; та виставка «Куточок військовослужбовця».

                    На початку урочистостей відбулася церемонія передачі бойових прапорів партизанських загонів, які в роки війни діяли на території Щорського району, від ветеранів Великої Вітчизняної військовослужбовцям, які сьогодні захищають Вітчизну.

                    Щорсівців та гостей свята з Днем партизанської слави та 70-ю річницею початку партизанського руху в Україні привітав голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

                    «У найскладніші перші місяці війни, коли над країною нависла смертельна небезпека, а нашу область було окуповано фашистськими загарбниками, сотні чернігівців за покликом серця йшли у підпілля та до партизанських загонів. З кожним днем окупації рух народних месників ширився, залучаючи до збройної боротьби з поневолювачами мирних жителів – цілі родини і селища.

                    В ті роки Чернігово-Сіверська земля набула слави „партизанського краю”. Партизанські з’єднання, що діяли на території області, завдяки підтримці населення контролювали значні території, де місяцями не наважувалися з’явитися ворожі солдати.

                    На окупованих територіях фашисти проводити нищівні каральні операції, які забрали життя десятків тисяч мирних жителів та учасників руху опору», - наголосив керівник області.

                    Присутні вшанували пам’ять усіх загиблих – полеглих захисників та жертв Великої Вітчизняної війни – хвилиною мовчання.

                    Володимир Хоменко підкреслив: із плином років зростає наша повага до ветеранів, чия мужність і самовідданість у ті буремні роки дали можливість сьогодні всім нам жити під мирним небом, працювати над розбудовою своєї незалежної країни.

                    «Саме тому зі словами глибокої синівської вдячності звернувся до ветеранів Президент України Віктор Янукович: «Ваш життєвий досвід – безцінний. Він потрібен молодому поколінню, яке знає про війну лише з кінофільмів та книжок. Зустрічайтеся із школярами та студентством. Передавайте їм свої знання і досвід. Це допоможе їм вирости свідомими громадянами вільної країни».

                    Зберегти пам’ять про Велику Вітчизняну війну та її героїв – це не лише спільний обов’язок вдячних нащадків, а також і потужний стимул до духовного відродження, формування національної пам’яті нашого народу», - зазначив голова облдержадміністрації.

                    Він також вручив ветеранам державні нагороди та відзнаки облдержадміністрації.

                    Від імені голови правління благодійного фонду «Єдиний світ», народного депутата України Едуарда Прутніка присутніх зі святом привітав директор фонду Олександр Ільяшенко.

                    Згадали воєнні роки і ветерани з Російської Федерації та Республіки Білорусь.

                    Після урочистої частини учасники та гості свята поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам.

                    Прес-служба облдержадміністрації

                    19.09.2011

                    На Чернігівщині видано книгу і фотоальбом до 70-ї річниці партизанського руху

                    До Дня партизанської слави за обласною програмою «Українська книга», яку реалізує управління у справах преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації, побачили світ чергові видання – книга Людмили Студьонової «Право на безсмертя» та фотоальбом, присвячений 70-річчю партизанського руху на Чернігівщині.

                    Книга «Право на безсмертя» розповідає про діяльність у роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років Героя Радянського Союзу Кузьми Савелійовича Гнідаша (Кіма), уродженця села Салогубівка Талалаївського району (тепер Роменський район Сумської області). Під його командуванням оперативно-диверсійний загін ГРУ Червоної Армії діяв на теренах Чернігівської області і міста Києва з червня 1942 до вересня 1943 року та Білорусії з березня до червня 1944 року. У цій книжці вперше оприлюднені документи про К.С.Гнідаша та його групу, що зберігаються у фондах Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву Чернігівської області, Архіву СБУ в Чернігівській області, Остерського краєзнавчого музею. Широко використані спогади учасників описаних подій.

                    Видання розраховане на масового читача.

                    У фотоальбомі використані фотодокументи з фондів Державного архіву Чернігівської області, Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського, що розповідають про безсмертний подвиг партизанів Чернігівського краю.
                    Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    07.09.2011

                    До 70-річчя партизанського руху на Україні

                    7 вересня у Щорському районі заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко провів виїзну нараду з питань підготовки і відзначення в області 70-ї річниці початку партизанського руху та Дня партизанської слави.

                    Учасники наради – посадовці обласних і районних структур обговорили, деталізували, уточнювали, корегували порядок проведення урочистостей у м. Щорсі, відкриття відреставрованого пам’ятника воїнам-партизанам на території музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград» та музею «Партизанський рух на Чернігівщині в 1941—1943 роках» у с. Єліне Щорського району. Окремі доручення отримали представники влади Корюківського, Городнянського, Ріпкинського, Менського, Семенівського районів.

                    22.06.2011

                    До Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні

                    22 червня з нагоди Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні та 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет, ветерани війни та праці, представники державних установ та організацій, об’єднань громадян поклали квіти до Братської могили 24-х радянських воїнів, які загинули восени 1943 року при визволенні Чернігова та форсуванні Дніпра.

                    Головну пісню Великої Вітчизняної війни “Священная война” виконав повний склад військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.

                    Пам’ять мільйонів загиблих у роки війни присутні вшанували хвилиною мовчання.                    Також керівники області та міста, почесні гості, представники державних і громадських організацій та установ, мешканці міста поклали квіти на Меморіалі Слави на Болдиній горі.

                    Литію за загиблими в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років відправив архієпископ Чернігівський та Новгород-Сіверський Амвросій.

                    Прес-служба облдержадміністрації

                    09.05.2011

                    Відзначення Дня Перемоги

                    9 травня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники обласних та міських управлінь, підприємств, установ та громадських організацій поклали вінки і квіти до братської могили у сквері ім. М.М. Попудренка, взяли участь у вшануванні воїнів-визволителів біля Могили Невідомого солдата на Меморіалі Слави.

                    Свідченням того, що пам’ять про полеглих на війні, про ветеранів жива, стала цьогорічна ініціатива громадськості — провести 9 травня акцію «Нащадки переможців». Отже сьогодні чернігівські школярі взяли участь в урочистій ході вулицями Чернігова, тримаючи в руках портрети своїх дідів — учасників Великої Вітчизняної.

                    Вони також поспілкувалися з головою облдержадміністрації Володимиром Хоменко та поділилися сімейними спогадами про тих, хто воював на фронті.

                    Урочисті заходи на Болдиній горі завершилося покладанням квітів до вічного вогню і молебнем за полеглих воїнів, який відправив архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    З нагоди 66-ої річниці визволення України

                    28 жовтня до з нагоди 66-ї річниці визволення України від фашистських загарбників керівники області та міста, керівники управлінь, підприємств та організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники об’єднань громадян, громадськість міста поклали вінки і квіти до братської могили у сквері ім. М.М. Попудренка та Могили Невідомого солдата на Меморіалі Слави.


                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    З нагоди 66-ої річниці визволення України

                    25 жовтня з нагоди 66-ої річниці визволення України від фашистських загарбників в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка за участю керівництва області та міста, ветеранів Великої Вітчизняної війни, громадськості пройшли урочисті збори та святковий концерт.

                    Відкриваючи захід, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко наголосив, що для жителів Чернігово-Сіверського краю ця вікопомна дата стоїть поряд з Днем Великої Перемоги та визволенням Чернігівщини. Адже в ці дні усі ми з особливою силою відчуваємо велич народного подвигу, схиляємось перед самовідданістю і героїзмом захисників Вітчизни.

                    За визволення України віддали своє життя понад три з половиною мільйони солдатів і офіцерів, з них 20 тисяч – полягло у боях за Чернігівщину.

                    Пам’ять загиблих у битвах за Україну, у партизанських загонах і підпіллі, усіх героїв та жертв Великої Вітчизняної війни присутні вшанували хвилиною мовчання.

                    «Неупереджений погляд на історію Великої Вітчизняної війни засвідчує, що вистояти і перемогти в запеклій боротьбі може лише згуртоване суспільство, об’єднане спільністю інтересів і мети.

                    Без визволення України та Перемоги в 1944–1945 роках не постала б незалежна Україна у 1991 році. Бо саме переможний фінал Великої Вітчизняної означав і остаточне возз’єднання історичних українських земель, і входження України до складу фундаторів Організації Об’єднаних Націй», - зазначив голова облдержадміністрації.

                    Керівник області назвав пам’ять про війну та її героїв не просто безмежною синівською вдячністю, а активною оновлювальною силою, стимулом до праці, потужним чинником духовного відродження нації, протидії бездуховності і нігілізму. Подвиг ветеранів війни лягає відбитком і на сучасне життя, слугує постійним джерелом натхнення у нашому сьогоденні.

                    Володимир Хоменко зауважив: «Сьогодні ми впевнені в правильності обраного шляху, тому що знаємо, що необхідно зробити для побудови нової країни.

                    Ініційована Президентом України Віктором Януковичем Програма економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” передбачає широкий спектр проведення системних реформ, спрямованих на створення сучасної потужної економіки і підвищення рівня життя людей».

                    Він також повідомив, що обласною державною адміністрацією ведеться активна робота щодо розроблення Середньострокової програми соціально-економічного розвитку області на 2011-2015 роки, яка включатиме завдання з практичного втілення на регіональному рівні положень державної Програми економічних реформ.

                    «Означена програма стане основою діяльності місцевих органів влади на наступні п’ять років. Її реалізація посилить позиції Чернігівщини серед регіонів України. Закликаємо всіх, хто готовий працювати на добробут Чернігівщини та України, приєднуватися до нас.

                    Вірю, що поєднавши наші зусилля, ми разом збудуємо нову країну, нову Чернігівщину!» - наголосив Володимир Хоменко.

                    З вітальним словом до присутніх також звернувся Чернігівський міський голова Олександр Соколов, після чого відбувся урочистий концерт за участю артистів театру та філармонійного центру, а також Національного академічного оркестру народних інструментів України.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    Турботою старість зігріта

                    22 жовтня свій 100-річний ювілей відсвяткувала жителька села Роздольне Носівського району Ганна Мефодіївна Петренко. Вже доброю традицією стало вітати своїх земляків з ювілеями. Ось і сьогодні чимало поважних людей з квітами і подарунками зібралося у оселі. Серед них: заступник голови обласної адміністрації Олександр Шанойло, голова Носівської РДА Анатолій Красносільський, начальник управління праці та соціального захисту населення Микола Хахуда, директор територіального центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян Людмила Нестеренко, численна рідня бабусі.

                    Нелегке життя випало Ганні Мефодівні. Ще з дитинства пізнала вона тяжку сирітську долю, черствий дитбудинківський хліб, воєнне лихоліття й не менш складний відбудовчий період. Все життя працювала у колгоспі, була й рядовою рільничницею, і ланковою. Вистояла перед житейськими випробуваннями, й ніколи не нарікала. Разом з нині вже покійним чоловіком, колишнім фронтовиком Олексієм Остаповичем, народили та підняли на ноги двох доньок. І тепер до затишної бабусиної оселі поспішають четверо онуків зі своїми сім’ями, стільки ж має Ганна Мефодівна й правнуків.

                    Не зважаючи на свій досить поважний вік, Ганна Мефодівна проживає сама - донька Ніна, яка мешкає у цьому ж селі, лише навідується до старенької. Сама ж не лише по господарству, а й на городі порається. До недавнього часу бабуся Ганна самостійно і газети читала, і новини по телевізору дивилася, активно цікавилася політикою, маючи свої переконання щодо дій влади. Нинішніми - задоволена.

                    «Дай Вам Бог здоров’я за те, що про нас, стариків, дбаєте», -- розчулена такою увагою до себе, дякувала гостям за подарунки та теплі, щирі слова.

                    Що дало змогу дожити до такого поважного віку? На це запитання Ганна Мефодіївна відповідала, що як людина глибоко віруюча, вважає, що стільки їх у Господа заслужила. Працювала, дбала про родину та дітей, завжди була спокійною та врівноваженою, а головне -- ніколи не тримала у серці злоби, чорної заздрості, жила з добром та світлою вірою у душі…

                    ***


                    Слухових апаратів закупили для всіх інвалідів Великої Вітчизняної

                    З ініціативи голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка та у зв’язку з відзначенням у цьому році 65-ї річниці Великої Перемоги інваліди Великої Вітчизняної війни отримали слухові апарати.

                    За дорученням управління охорони здоров’я облдержадміністрації Чернігівська обласна лікарня закупила 921 апарат на всіх ветеранів, що потребують корекції слуху і перебували на обліку станом на 1 травня цього року. Кошти на придбання апаратів у сумі близько 400 тис. грн. виділені з обласного бюджету.

                    Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Володимир Ященко, найближчим часом усі інваліди Великої Вітчизняної будуть забезпечені потрібною їм річчю і зможуть поліпшити якість свого життя.

                    Прес-служба управління охорони здоров’я
                    Чернігівської облдержадміністрації


                    ***


                    Честь і шана ветеранам!

                    1 жовтня, в Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана, обласний філармонійний центр зібрав тих, хто завжди молодий душею та серцем, чия потужна енергія спонукає дітей та онуків упевнено йти вперед – ветеранів війни та праці Чернігівщини.

                    Зі святом присутніх привітали голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

                    „Для мене велика честь бути в цей день разом з вами. Вклоняюся вашій мудрості, силі духу, вірі у майбутнє України та її народу”, - звернувся Володимир Хоменко до ветеранів.

                    „Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана – це нагода уважніше поставитися до проблем літніх людей та знову засвідчити всенародну повагу ветеранам війни і праці, нашим батькам і матерям, старшим друзям, за чиїми плечима нелегкі життєві дороги.

                    Чверть населення Чернігівської області складають ветерани війни та праці, військової служби та правоохоронних органів. Серед них 39 Героїв Соціалістичної Праці.

                    Особливо хочеться подякувати ветеранським організаціям – обласній раді Всеукраїнської організації ветеранів України, обласному відділенню Української Спілки ветеранів Афганістану, Чернігівській організації Асоціації ветеранів МВС України, ветеранським організаціям, що об’єднують дітей війни, жертв нацистських переслідувань та іншим.

                    Уклінна вдячність усім вам за те, що ми живемо в мирі та спокої. За те, що сьогодні ви своїм життєвим прикладом єднаєте людей різних поколінь, політичних поглядів і культурних уподобань. Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм – надійний місток, що з’єднує покоління”.

                    Як наголосив очільник області, одним із головних завдань у роботі органів виконавчої влади є посилення соціального захисту людей старшого покоління і ветеранів війни. В цьому полягає ключове завдання Президента України Віктора Федоровича Януковича – жоден ветеран Великої Вітчизняної війни не повинен залишитися без уваги і турботи. Підвищення рівня життя ветеранів війни та праці буде пріоритетом державної політики і має стати змістом роботи виконавчої влади на місцях.

                    Насамперед, йдеться про виконання в повному обсязі Закону України «Про підвищення державних соціальних стандартів». З першого жовтня передбачено вже вчетверте в поточному році підвищення пенсії у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму. Збільшено виділення коштів на придбання житла, автомобілів інвалідам Великої Вітчизняної війни першої групи, фінансову підтримку громадських організацій ветеранів.

                    За словами Володимира Хоменка, на виконання ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича, в області розроблено Програму відзначення Року ветерана. Кошти державного та місцевих бюджетів спрямовуються на оздоровлення, транспортне обслуговування ветеранів, телефонізацію їхніх домівок, покращення матеріальної бази медичних установ області.

                    Лише у минулому і поточному роках в обласному центрі відкрито відділення нейрохірургії та відділення гемодіалізу в обласній лікарні, відділення комп’ютерної томографії в онкодиспансері. У Чернігівських міських лікарнях № 1 і № 2 встановлено нові резонансні томографи.

                    „Все це робиться з метою забезпечення населення і ветеранів, у першу чергу, доступною якісною медичною допомогою незалежно від місця проживання, наближення медичної допомоги до мешканців районів, віддалених від центру, як у сільській місцевості, так і в місті”, - наголосив він.

                    Володимир Хоменко вручив орден «За мужність» I ступеня голові президії ради Прилуцької міської організації ветеранів Сергію Гордійовичу Шовкуну, орден княгині Ольги ІІІ ступеня – члену ради Прилуцької міської організації ветеранів Анастасії Микитівні Линник, члену Ніжинської Спілки ветеранів Афганістану Ії Аврамівні Брюховець, голові Чемерської сільської первинної ветеранської організації Козелецького району Тетяні Василівні Шевченко.

                    Активістам ветеранського руху області також були вручені Почесні грамоти облдержадміністрації та оголошені Подяки.

                    Як зазначалося, для всіх інвалідів Великої Вітчизняної війни області, які перебували в реєстрі, придбано слухові апарати. Вони їх отримають вже найближчим часом. 10 ветеранам голова облдержадміністрації вручив такі необхідні їм пристрої для корекції слуху під час урочистого заходу.

                    Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Святкування 67-ї річниці визволення Чернігівщини

                    21 вересня з нагоди 67-ї річниці визволення Чернігова від фашистських загарбників керівники області та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадських організацій та мешканці Чернігова поклали квіти у сквері ім. М.Попудренка та урочистою ходою рушили до Меморіалу Слави на Болдиній горі, де відбувся мітинг-реквієм.

                    З Днем визволення присутніх привітали Чернігівський міський голова Олександр Соколов та голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

                    Голова облдержадміністрації зачитав присутнім привітання Президента України Віктора Януковича з нагоди свята.

                    У вітальному слові керівник області звернувся зі словами вдячності і шани до земляків, які чотири довгих роки – на фронті і в тилу – всіма силами наближали світлу мить перемоги над ворогом.

                    Під час Великої Вітчизняної Чернігівщина зазнала значних руйнувань – внаслідок каральних операцій окупантів дощенту було спалено 21 село та місто Корюківку. 742 дні тривала окупація Чернігова. Але проти варварських дій загарбників на боротьбу піднялися жителі міста і області.

                    «Час невблаганний… Рідшають лави ветеранів війни. Але ніколи не згасне в наших серцях пам`ять про подвиг тих солдатів, які віддали своє життя за свободу рідної землі, за наше мирне сьогодення і щасливе майбутнє», - наголосив Володимир Хоменко.

                    Голова облдержадміністрації підкреслив, що піклування про рятівників нашої Вітчизни є святим обов’язком нашої держави, всього суспільства, кожного громадянина.

                    «Розбудовуючи нову країну, реалізуючи обласну народну програму «Будуємо нову Чернігівщину разом з Президентом», будемо приділяти постійну увагу ветеранам війни, старатися покращувати їхній добробут, зігрівати серця теплом і турботою»- зазначив голова облдержадміністрації.

                    Вшанування воїнів-визволителів завершилося покладанням квітів до вічного вогню.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    Урочистий вечір до Дня визволення Чернігова

                    20 вересня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка пройшов урочистий вечір-концерт «Чернігів – перлина краси і духовності».

                    З 67-ю річницею визволення Чернігова від фашистських загарбників чернігівців привітали голова облдержадміністрації Володимир Хоменко та Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

                    «В ці урочисті дні ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих фронтовиків-чернігівців, складаємо данину шани колишнім підпільникам і партизанам, оборонцям і визволителям рідної землі – усім, хто наближав довгоочікувану перемогу на фронтах і в тилу», - зазначив у своєму виступі Володимир Хоменко.

                    Він наголосив: з тих доленосних подій ми маємо взяти до уваги важливі уроки, адже визволення Чернігівщини та наступної Великої Перемоги не було би без віри людей у себе, свій народ і свою державу. Без такої віри не було б і стрімкої повоєнної відбудови країни, здійсненої завдяки героїчній самовідданій праці наших ветеранів, які заради кращого майбутнього своїх дітей відновлювали зруйновані міста, зводили мости і заводи, будували житло.

                    «Не декларації, а діяльна участь у спільній будівничій роботі, не вишукування причин для роз’єднання, а згуртування і консолідація – ось що визначає рівень життєздатності і соціальної спроможності народу, здатності ставити й успішно здійснювати великі завдання.

                    Це – важливо й потрібно завжди. І особливо – на сучасному етапі, коли країна рухається курсом глибоких реформ та системної модернізації країни, як засвідчив у своєму Посланні до українського народу Президент України Віктор Янукович.

                    Ми вже маємо позитивні зрушення в економіці, яка є зараз головною сферою будівництва нової країни. І треба зробити все, щоб закріпити їх і примножити, щоб стрілка на терезах не хитнулася назад. Бо відступ, як і на війні, може стати поразкою. А сьогодні нам, як і тоді, потрібна перемога – одна на всіх.

                    Сьогодні ми будуємо нову країну. І віримо, що нова Україна, нова Чернігівщина стануть гідним продовженням славних перемог, здобутих нашими батьками», - підкреслив керівник області.

                    Володимир Хоменко також вручив державні нагороди.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    З нагоди 65-ї річниці закінчення Другої світової війни

                    2 вересня з нагоди 65-ї річниці закінчення Другої світової війни за участю керівництва області і міста, керівників управлінь, підприємств та організацій, ветеранів Великої Вітчизняної війни, представників громадських організацій та політичних партій відбулося покладання квітів у сквері ім. Попудренка та на Меморіалі Слави на Болдиній горі.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко привітав ветерана Другої світової війни

                    З нагоді 65-ї річниці закінчення Другої світової війни голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко відвідав ветерана Другої світової війни (учасника бойових дій на Далекому Сході) Василя Гаркушу, який перебуває на лікуванні у Чернігівській центральній районній лікарні.

                    Гаркуша Василь Юхимович, 1925 р.н. в січні 1943 року призваний на військову службу та направлений на Далекий Схід.

                    Почав свій бойовий шлях в серпні 1945 року у Маньчжурії (Китай). Брав участь у визволенні ряду китайських міст (Харбін, Мудазян, Мулин, Линков). Під час бойових дій отримав контузію, втратив слух. У подальшому продовжував військову службу в м.Ямахе, де приймав участь в охороні залізничної станції. Потім до 1950 року служив в містах Далекого сходу.

                    Голова обласної державної адміністрації привітав Василя Юхимовича з 65-ю річницею закінчення Другої світової війни та вручив ветерану слуховий апарат і продуктовий набір.

                    Також Володимир Хоменко ознайомився з матеріально-технічною базою лікарні та ходом підготовки до роботи в осінньо-зимовий період.

                    Після чого голова обласної державної адміністрації відповів на запитання журналістів обласних та регіональних ЗМІ.

                    Зокрема, на запитання щодо фінансування медичного закладу Володимир Хоменко сказав, що Чернігівський район один із показових районів, де залучаються позабюджетні кошти для покращання матеріально-технічної бази лікувального закладу. А це близько 2 млн грн. І цей досвід повинні використовувати в інших регіонах області.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Менську довгожительку привітали з ювілеєм

                    На православне свято Маковея менянка Любов Петухова відсвяткувала своє сторіччя. Родом вона з Молдови, а у Мені живе з 1953 року.

                    До затишної оселі Любові Миколаївни з привітаннями і подарунками завітали заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець, голова райдержадміністрації Анатолій Соломко, міський голова Мени Михайло Кадушко.

                    Микола Стрілець вручив ювілярці вітальну адресу та цінний подарунок від Президента України Віктора Януковича, побажав їй міцного здоров’я, щастя, благополуччя і всіляких гараздів.

                    Іменинниця з радістю зустрічала гостей і разом з учасниками художньої самодіяльності районного Будинку культури заспівала українську народну пісню.

                    Раїса Михайленко, «Наше слово»,
                    фото автора.


                    ***


                    Сторічний ювілей бабусі Антоніни

                    Квітами та родинним теплом зустріла гостей оселя Антоніни Петрівни Кириченко, яка проживає в с. Нова Басань Бобровицького району. 12 липня довгожителька святкувала сторічний ювілей. Привітати її зі святом приїхали заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, голова райдержадміністрації Володимир Сидоренко, голова районної ради Олександр Шапченко, сільський голова Нової Басані Олександр Конопляник, голова ветеранської ради району Ольга Піддубна та представники соціальних служб району. Олександр Шанойло передав Антоніні Петрівні вітання від Президента України Віктора Януковича та побажав міцного здоров`я, щастя, сімейного затишку. Ювілярці дарували квіти та подарунки.

                    Народилася Антоніна Петрівна в с. Нова Басань у багатодітній селянській сім’ї, в якій виховувалося 13 дітей: сім хлопців та шість дівчат. У сім років залишилася круглою сиротою. Жила з братом у його будинку, де був млин і земельна ділянка. Коли в роки голодомору все забрали, доводилося тяжко бідувати. Народила чотирьох дітей. Працювала в колгоспі на різних роботах. Чоловік пішов на фронт. Як і багато українських жінок, залишилася сама з дітьми. На щастя, чоловік Митрофан повернувся з війни живим. Жили непогано, але несподівано сім’я втратила сина Григорія та доньку Катю. Незабаром помер і чоловік. Жінка жила сама. Коли почала слабнути, донька Оля забрала до себе.

                    Сьогодні в ювілярки гарна, дружня родина: чотири внуки, шість правнуків та три праправнуки. Бабуся Антоніна має чудову пам’ять: розповідає про своє життя в найменших подробицях. Читає газети та релігійні книжки, ще й допомагає по господарству. Диву даєшся, що Антоніна Петрівна в 100 років має такий ясний розум. А відповідь одна – любить людей і життя. Тож живіть, бабусю, ще довго в здоров’ї на радість усім.

                    За інформацією газети "Наше життя"


                    ***


                    Привітали зі 100-річним ювілеєм

                    10 липня свій 100-річний ювілей відсвяткувала жителька м.Чернігова Ольга Марківна Довгоброд.

                    Нелегкий життєвий шлях пройшла ця скромна жінка – вона рано залишилася без батька, овдовівши, сама виростила сина, пізніше після його трагічної загибелі присвятила себе вихованню єдиного онука.

                    Народилася ювілярка у містечку Тетіїв Київської області в сім’ї вчителя.

                    Все своє життя вона чесно трудилася: брала участь у відновленні зруйнованого Сталінграда, будувала залізницю на Півночі, сортувала листи на пошті, приймала молоко в колгоспі, працювала комендантом у гуртожитку, а також економкою.

                    Та попри всі пережиті негаразди і прикрощі її нелегкої долі, Ольга Марківна зберегла в своїй душі неймовірну доброзичливість, оптимізм, любов до життя і віру в людей.

                    Вона завжди із задоволенням спілкується з оточуючими її людьми, читає газети, дивиться телевізор.

                    У день ювілею з подарунками та найкращими побажаннями до довгожительки завітали заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Іван Коробка, голова Деснянської районної ради у м. Чернігіві Микола Сенькович.

                    Олександр Шанойло привітав Ольгу Марківну з цією визначною подією, передав їй вітання від Президента України Віктора Януковича та побажав ювілярці міцного здоров’я, щастя, благополуччя і всіляких гараздів.

                    Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Липневий день щедрий на ювілеї

                    1 липня виповнилося 100 років Наталії Кузьмівні Кабенок, яка мешкає в місті Чернігові. Наталія Кузьмівна родом із села Ведильці Чернігівського району, але зараз живе в обласному центрі в сім’ї дочки.

                    Перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко привітав ювілярку з цією визначною подією та передав їй вітання від Президента України Віктора Януковича.

                    Також до довгожительки з подарунками та найкращими побажаннями завітали секретар міськради Олег Шеремет, голова Новозаводської районної у місті Чернігові ради Олександр Глиняний.

                    Нелегким було життя Наталії Кузьмівни – увесь час вона важко пропрацювала в колгоспі. Та дуже любила співати і голос мала неабиякий, тож повсякчас веселила себе піснею. Українську народну заспівала ювілярка й гостям.                    Цього ж дня відсвяткувала сторічний ювілей і жителька с. Леньків Круг Чернігівського району Мотрона Миколаївна Бабич.

                    До її оселі завітали перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко, голова райдержадміністрації Микола Кудрик аби вшанувати почесну ювілярку, вручити їй подарунки та передати вітання від Президента України Віктора Януковича.

                    Мотрона Миколаївна народила шістьох дітей та не всіх судилося їй виростити. Залишилося тільки дві дочки, одна з них і доглядає матір. Зате багато послав Бог довгожительці нащадків: 6 онуків, 7 правнуків і 3 праправнуків. Вони й приносять радість бабусі, скрашуючи її старість.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Найстарішій мешканці Семенівського району виповнилося 110 років

                    1 липня, найстаріша мешканка Семенівського району Христина Аврамівна Нагорна із с. Жадове приймала привітання з нагоди свого ювілейного дня народження – їй виповнилося 110 років! Привітати з визначною датою довгожительку приїхали заступник голови - керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації М. І. Стрілець та голова районної державної адміністрації С. В. Євменов, які вручили їй квіти та подарунки, побажали міцного здоров’я та всіляких гараздів. М. І. Стрілець передав Христині Аврамівні привітання з нагоди 110-річчя від Президента України В.Ф. Януковича.

                    Х. А. Нагорна радо зустріла гостей, дякуючи за виявлену до неї увагу та шанобливе ставлення. Із задоволенням спілкувалась з гостями і навіть давала мудрі поради, побажала миру і злагоди країні, а всім людям – міцного здоров’я. Адже вона знає, який це неоціненний скарб, і сама допомагає людям зцілитися від хвороб за допомогою народної медицини. Взагалі про Христину Аврамівну можна сказати, що вона – невичерпне джерело людської мудрості.

                    Не дивлячись на свій поважний вік, Христина Аврамівна має світлий розум та чудову пам’ять, тільки от скаржиться на те, що болять ноги, і це не дозволяє їй вільно рухатися. Пересувається вона за допомогою стільчика, на який опирається руками. Але це зовсім не заважає їй потроху клопотатися по господарству. Вона сама ще може приготувати собі страву, серпом нажати кроликам трави, нагодувати курей. І саме працю вважає одним з головних чинників свого довголіття.

                    Олена Зволь


                    ***


                    Вітання зі 100-літнім ювілеєм

                    1 липня на сторічний ювілей до староруднянки Наталії Іванівни Холявко з’їхалася і зійшлася чи не вся її дружня, велика родина.

                    З визначною датою Наталію Іванівну привітали заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Шанойло, очільники району й села – Іван Орда, Михайло Яковець, Лідія П’ятківська, начальник управління соцзахисту населення райдержадміністрації Микола Колодюк.

                    Ювілярці вручили квіти та подарунки, побажали міцного здоров’я та всіляких гараздів. Олександр Шанойло передав Наталії Іванівні привітання з нагоди 100-річчя від Президента України Віктора Януковича.

                    Фото Олени Компанець
                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Вдячність ветерана

                    На адресу голови Чернігівської обласної державної адміністрації В.М.Хоменка надійшов лист від полковника у відставці, ветерана Великої Вітчизняної війни, прилучанина Петра Петровича Маляренка, в якому він висловлює щиру подяку за організацію та проведення святкування 65-ї річниці Великої Перемоги.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    27 червня виповнюється 90-років з дня народження Почесного громадянина міста Чернігова Олександра Молодчого

                    У Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови-керуючого справами виконкому Станіслава Віхрова відбулось засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення 90 – річчя з дня народження Почесного громадянина міста Чернігова Олександра Молодчого.

                    Під час засідання узгоджені основні питання щодо плану проведення урочистих заходів, з яким ознайомив присутніх начальник управління культури Олег Васюта, зокрема: покладання квітів до могили О. Молодчого, проведення урочистого мітингу за участю творчої інтелігенції та керівництва міста.

                    С. Віхров дав доручення всім відповідним структурам вжити необхідних заходів задля проведення урочистостей на належному організаційному рівні. “Ми маємо гідно вшанувати пам’ять видатного військового діяча Великої Вітчизняної війни та Почесного громадянина м. Чернігова, адже генерал-лейтенант авіації, двічі Герой Радянського Союзу Олександр Молодчий – “легенда” авіації світового рівня, ” – підкреслив він.

                    Довідково:

                    Олександр Гнатович Молодчий у роки Великої Вітчизняної війни (1941–45) – заступник командира ескадрильї, а потім командир ескадрильї авіаційного полку дальньої дії, здійснив 311 бойових вильотів, з них – 273 нічних.

                    За роки війни налітав 600 тис. кілометрів, провів у небі війни 1300 годин, у серпні 1942 року першим здійснив бомбардування Берліну. Його ратні подвиги відзначені 3-ма орденами Леніна, 3-ма орденами Червоного Прапора, орденами Олександра Невського, Вітчизняної війни 1-го ступеня, Червоної Зірки, Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, двічі відзначений Золотою Зіркою Героя Радянського Союзу.

                    Від березня 1965 року у запасі, спочатку оселився у рідному Луганську, а невдовзі переїхав до Чернігова, де жив до кінця життя. 25 серпня 1983 року сесія міської ради ухвалила рішення про присвоєння О.Г. Молодчому звання Почесного громадянина Чернігова.

                    Помер О.Молодчий 6 червня 2002 року в Чернігові. На могилі Героя у Чернігові встановлено пам’ятник. Пам’ять про нього збережено в назві однієї з вулиць міста: колишня Східночеська носить його ім’я. А на будинку по вул. Щорса, де він жив, встановлено меморіальну дошку.

                    Джерело: Відділ зв’язків з громадськістю міської ради


                    ***


                    «Слов’янської дружби джерело – 2010»

                    З нагоди Міжнародного Дня захисту дітей та з метою сприяння розвитку подальшого співробітництва між Україною, Російською Федерацією, Республікою Білорусь, поглиблення міжнародної співпраці у сфері освіти, 29-30 травня в м.Чернігові та с.Сеньківка Городнянського району було проведено Міжнародне дитяче свято «Слов’янської дружби джерело – 2010», присвячене 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У святі взяли участь дитячі та офіційні делегації України, Російської Федерації і Білорусії. Цього року українська сторона була господарем і організатором свята.

                    29 травня дитячі делегації Брянської та Гомельської областей ознайомились з пам’ятками Чернігова, відвідали урочисту лінійку слави на пагорбі біля Вічного вогню, присвячену 65-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні та ярмарку ремесел з презентацією майстер-класів з карвінгу, тістопластики, вишивки стрічками, художньої кераміки, паперової пластики та фітодизайну. В майстер класах за двома напрямками декоративно-прикладного мистецтва взяли участь представники дитячих делегацій Брянської та Гомельської областей.

                    Другий день свята урочисто розпочався біля Монумента Дружби у с.Сеньківка.

                    У заході взяли участь офіційні делегації трьох держав, до складу яких увійшли: заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко, начальник управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Анатолій Заліський, заступник голови облвиконкому Гомельської області Петро Кириченко, заступник Губернатора Брянської області Олександр Макаров та ветерани Великій Вітчизняній війни трьох держав. На святковому концерті виступили дитячі творчі колективи трьох держав.

                    Свято завершилось церемонією передачі символу фестивалю. У 2011 році приймаючою стороною буде Брянська область Російської Федерації.

                    За повідомленням управління освіти і науки облдержадміністрації


                    ***


                    Слова вдячності від ветеранів

                    «Цьогорічне відзначення перемоги у Великій Вітчизняній війні на Чернігівщині відзначалося по-особливому масштабно й святково», — ця фраза рефреном звучала у виступах керівників районних та міських організацій ветеранів України, які підбивали на семінарі у Чернігові перші підсумки підготовки та проведення святкування 65-ї річниці Великої Перемоги.

                    Голови ветеранських організацій відзначали, що завдяки спільним зусиллям місцевих органів влади та громадськості вдалося у повному обсязі реалізувати пріоритетні напрями роботи з урахуванням усіх вимог, поставлених Президентом України та Урядом держави.

                    Зокрема, наголошувалося на значному позитивному ефекті від проведеної в усіх районах області акції «Зі святом Перемоги!». У її рамках керівники органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій відвідали інвалідів війни, учасників бойових дій, солдатських удів, привітали їх з Днем Великої Перемоги, вручили ювілейні медалі «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941—1945 гг.» та подарунки. Така увага з боку керівництва органів влади була дуже схвально оцінена ветеранською громадськістю.

                    Підбиваючи підсумки розгляду цього питання, голова обласної організації ветеранів України Анатолій Москаленко висловив слова вдячності на адресу керівників обласної державної адміністрації, які зуміли організувати чітку роботу з підготовки та відзначення 65-ї річниці Перемоги в усіх районах і містах області.

                    Також було окреслено завдання перед керівниками ветеранських організацій щодо активної участі у заходах з нагоди Року ветеранів Великої Вітчизняної війни, святкування 20-річчя Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана України.

                    Чернігівська Обласна рада
                    Організації ветеранів України


                    ***


                    Відзначення 65-річчя Великої Перемоги

                    9 травня в обласному центрі почалося зі спецпогашення художнього маркованого конверту «65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні», яке також в цей день пройшло у містах-героях та в усіх обласних центрах України. Після цього голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Наталія Романова, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники обласних та міських управлінь, підприємств, установ та громадських організацій поклали вінки і квіти до братської могили у сквері ім. М.М. Попудренка, взяли участь у мітингу-реквіємі біля Могили Невідомого солдата на Меморіалі Слави.

                    Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко щиро привітав ветеранів – тих, хто мужньо пройшов фронтовими дорогами, чесно і сповна виконавши свій ратний обов’язок, і тих, хто своєю невтомною працею в тилу забезпечив здобуття тієї Великої Перемоги.

                    «Назавжди з нами понад чверть мільйона загиблих земляків з Чернігівщини. Вони вічно житимуть у душі кожної родини, в бронзі та граніті обелісків, у полум’ї вічного вогню, в пам’яті всіх народів, визволених від фашизму. Ніхто не забутий і ніщо не забуто в нашому серці. Ми вчилися і вчимося вірності Вітчизні у покоління переможців, гвардійців повоєнної відбудови. Від батьків дітям передаємо святу вдячність визволителям, щоденні турботи про наших сивочолих ветеранів, вдів, інвалідів війни.», - наголосив Володимир Хоменко.

                    Звертаючись до ветеранів, керівник області підкреслив, що вони, як ніхто, знають, що в складних змаганнях перемагає «не число, а вміння», організованість і відповідальність, і передусім моральний дух.

                    «Віримо: наш народ здатен подужати всі труднощі. У цьому переконаний і Президент України Віктор Янукович, який проголосив курс на підвищення соціальної захищеності кожного українця і виведення нашої економіки з глибокої кризи», - підкреслив Володимир Хоменко.

                    В ознаменування 65-ї річниці Великої Перемоги відбувся урочистий парад військових частин Чернігівського гарнізону.

                    Вшанування воїнів-визволителів завершилося покладанням квітів до вічного вогню і молебнем за полеглих воїнів.

                    Прес-служба облдержадміністрації                    ***


                    Вітання з нагоди 65-ї річниці Великої Перемоги                    Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни! Дорогі земляки!

                    Прийміть щирі й сердечні поздоровлення з нагоди 65-ї річниці Великої Перемоги.

                    9 травня 1945 року назавжди залишиться дорогим і священним святом для всіх поколінь. В цей день ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих чернігівців-фронтовиків, віддаємо данину поваги і шани солдатським матерям і вдовам, підпільникам і партизанам, оборонцям і визволителям рідної землі – усім тим, хто наближав довгоочікувану перемогу на фронті і в тилу.

                    Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім патріотам рідної землі, які згуртувавшись визволили Батьківщину від ворога. Цей приклад наших батьків і дідів не втратив актуальності і сьогодні. Лише об’єднавши спільні зусилля ми зможемо зробити нашу державу сильною, заможною і процвітаючою.

                    Дорогі ветерани! Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного і громадянського обов’язку – це високий приклад для наслідування. Наш обов’язок – бути гідними вашого безприкладного життєвого подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі, на славетній Чернігівщині.

                    Поки живе пам`ять, жоден учасник війни не залишиться поза нашою увагою. Вирішення питань соціального захисту ветеранів, поліпшення їх пенсійного та медичного обслуговування й надалі залишатиметься одним з пріоритетних напрямків роботи обласної влади.

                    9 травня до відновлених і впорядкованих солдатських пам’ятників і братських могил знову ляжуть живі квіти. І це буде виявом найвищої поваги та шани до всіх, хто відстояв для нас мир і свободу.

                    Прийміть щирі побажання міцного здоров`я, довгих років життя, благополуччя вам, вашим рідним та близьким, миру і щастя у нашому спільному домі. Нехай зігріває всіх нас незгасне світло Перемоги, додає сил та наснаги для добрих справ в ім’я щасливого майбутнього рідної землі.

                    Голова обласної
                    державної адміністрації
                    В.М. Хоменко
                    Голова обласної ради
                    Н.А.Романова                    ***


                    Привітання Президента України з 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війни                    Шановні співвітчизники!
                    Дорогі наші ветерани!

                    65 років тому наш народ здобув Велику Перемогу, яка врятувала світ від фашизму.

                    Сьогодні ми вільно живемо і розбудовуємо нашу країну саме завдяки подвигу Народу – Переможця.

                    Наш земний уклін усім, хто воював на фронтах Великої Вітчизняної, хто працював у тилу – для фронту і Перемоги, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Подвиг ваш – безсмертний, пам’ять про полеглих – вічна, вдячність народу – безмежна.

                    Сьогодні найвищий наш синівський обов’язок – зробити все, щоб життя наших ветеранів було гідним їхніх заслуг. І ми це зробимо!

                    Шановні ветерани!

                    Бажаю вам довгих років життя, міцного здоров`я, бадьорості, любові і поваги рідних та близьких, усього народу.

                    Вітаю зі святом Великої Перемоги увесь народ України.

                    Вірю – ми будемо разом йти до нових і нових перемог!

                    Зі святом вас, шановні співвітчизники!

                    Президент України Віктор Янукович                    ***


                    Привітання Прем`єр-міністра України Миколи Азарова з 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років                    Дорогі співвітчизники!

                    Історія людства не знає більш значної події, ніж Перемога над фашизмом.

                    Ми сьогодні вільно будуємо своє життя лише завдяки тому, що 65 років тому воїни-визволителі подолали смертельну загрозу для світу.

                    Нинішнім поколінням важко уявити, наскільки жахливою була та війна. Наші батьки і діди перемогли найсильнішу армію світу, на яку працювала вся окупована Гітлером Європа.

                    Народ України зробив один із найбільших внесків у спільну Перемогу. Ми маємо пишатися цим - як найвищим історичним досягненням, як величним виявом людської волі.

                    Цей історичний урок свідчить: якщо нашому народу було під силу здобути перемогу над таким ворогом, то йому під силу гідно подолати будь-які виклики.

                    В День Перемоги наш низький уклін ветеранам Великої Вітчизняної війни і ветеранам трудового фронту – за життя, за волю, за незалежну Україну.

                    Здоров’я вам, душевного спокою, добробуту.

                    Народу України хочу побажати миру, добра, впевненості у завтрашньому дні.

                    Зі святом Перемоги!

                    Прем’єр-міністр України Микола Азаров                    ***


                    У Довгунах і Коробках Ріпкинського району з`явився «блакитний вогник»

                    Попри труднощі з прийняттям бюджету та фінансуванням окремих його статей, питання газифікації залишатиметься одним з пріоритетів обласної влади. Особливо це стосується учасників війни та їх родин, які отримають «блакитний вогник» в оселях найближчим часом.

                    На цьому наголосив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко під час урочистого мітингу з нагоди введення в експлуатацію підвідного та вуличних газопроводів у селах Довгуни і Коробки Ріпкинського району. Він привітав присутніх з 65-ю річницею Великої Перемоги та за дорученням Президента України вручив ветеранам війни ювілейну медаль «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941–1945 гг.».

                    «У ваших серцях завжди житиме біль втрат і радість перемоги. Цей рік, оголошений в Україні Роком ветерана, спрямований Урядом і державою на те, щоб ви, ветерани Великої Вітчизняної, не почували себе забутими і пам’ятали про щоденне піклування держави, обласної та районної влад», - підкреслив керівник області.

                    Після урочистого запалення факела Володимир Хоменко відвідав оселі ветеранів Великої Вітчизняної війни, де запалив газ та поспілкувався з господарями осель.

                    Прес-служба облдержадміністрації                    ***


                    Відкриття Алеї Героїв у с.Ковпита Чернігівського району

                    7 травня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко взяли участь в урочистому відкритті Алеї Героїв у с.Ковпита Чернігівського району.

                    «Ми стоїмо перед величним меморіалом, спорудженим вдячними земляками. Він був відкритий у 1991-му році на знак пам’яті про воїнів-односельців, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

                    Віднині цей комплекс буде доповнювати Алея Героїв Радянського Союзу — уродженців різних куточків Чернігівського району» - зазначив Володимир Хоменко.

                    Голова обласної державної адміністрації подякував всім благодійникам, трудовим колективам підприємств і організацій, які долучилися до благородної справи увічнення пам’яті Героїв.

                    «Цьогорічне святкування ювілею Великої Перемоги відбувається під гаслом: «Ми перемогли разом!». Це не випадково, адже землю Росії, України, Білорусі вважали рідною і захищали сини різних народів. Тому дуже символічно, що Президент України Віктор Янукович підписав Укази про участь наших військовослужбовців у спільних з Республікою Білорусь та Російською Федерацією заходах щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Відомо, що і на ковпитській землі знайшли вічний спокій понад тисячу радянських воїнів різних національностей» - сказав Володимир Хоменко.

                    Вітаючи ветеранів з 65-ю річницею Великої Перемоги, голова облдержадміністрації звернувся до них зі словами вдячності за їх ратний подвиг на фронтах війни та самовіддану працю на відбудові країни у повоєнний період. Під час урочистостей, згідно з Указом Президента України Віктора Януковича, ветеранам було вручено ювілейні медалі «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.».

                    У заході також взяли участь: народний депутат України Михайло Чечетов, Голова Ради Товариства «Чернігівське земляцтво у місті Києві» Віктор Ткаченко, гості з Білорусі.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації                    ***


                    Олександр Шанойло привітав ветеранів

                    6 травня заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло у рамках акції «Зі святом Перемоги!» відвідав Городнянський район, де напередодні Дня Перемоги привітав ветеранів Великої Вітчизняної війни.

                    За дорученням Президента України заступник голови облдержадміністрації вручив ювілейні медалі «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941—1945 гг.» жителям Городні - Лідії Олександрівні Мацапурі, яка у роки війни була медичною сестрою, та інваліду війни Сергію Іллічу Воїнову.

                    Олександр Шанойло подякував ветеранам за героїзм і силу духу, проявлені в роки війни та ратну працю на теренах рідного краю, а також побажав їм міцного здоров’я, сімейного затишку та благополуччя.

                    За проявлену мужність у роки Великої Вітчизняної війни, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, героїко-патріотичне виховання молоді та з нагоди 65 – річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні ветерани-фронтовики отримали Подяки голови обласної державної адміністрації та подарунки.

                    Почесною грамотою обласної державної адміністрації також нагороджено жителя села Тупичів Городянського району Крачка Миколу Мойсійовича.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації                    ***


                    У рамках акції «Зі святом Перемоги»

                    До 65-ї річниці Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, у рамках акції «Зі святом Перемоги», перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко привітав зі святом ветеранів-фронтовиків, жителів обласного центру Івана Васильовича Бойка і Дмитра Федоровича Джевага та Чернігівського району Василя Михайловича Сотниченка та Олексія Миколайовича Селівона.

                    За дорученням Президента України, Станіслав Прокопенко вручив ветеранам ювілейні медалі „65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945гг.” та подяки голови обласної державної адміністрації за проявлену мужність у роки Великої Вітчизняної війни, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, героїко-патріотичне виховання молоді.

                    Вітаючи ветеранів, перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що увага до учасників війни з боку обласної влади не обмежуватиметься вітаннями лише на свята. За його словами, щоденна турбота і увага до ветеранів, вирішення їх проблем є святим обов’язком нащадків і запорукою довіри до влади тих, хто виборов для нас мир і свободу.

                    До свята ветерани отримали цінні подарунки та продуктові набори до святкового столу.

                    Прес-служба облдержадміністрації                    ***


                    Привітали ветеранів

                    5 травня в рамках акції «Зі святом Перемоги» заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Білоус та перший заступник голови, керівник апарату Бахмацької райдержадміністрації Ольга Допа завітали до фронтовиків, жителів Бахмаччини, Андрія Трохимовича Курила з с.Григорівки та дмитрівчанина Василя Івановича Тарабуна.

                    Наталія Білоус привітала ветеранів і їх родини із Днем Перемоги, вручила ювілейні медалі „65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945гг.” та подяки голови обласної державної адміністрації за проявлену мужність у роки Великої Вітчизняної війни, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, героїко-патріотичне виховання молоді.

                    Вітаючи ветеранів, гості побажали їм здоров’я, бадьорості духу, життєвого оптимізму, вручили цінні подарунки та продуктові набори до святкового столу.

                    У свою чергу ветерани подякували представникам влади за увагу та висловили надію, що наступним поколінням ніколи не доведеться зазнати тих випробувань, які випали на їх нелегку долю.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації                    ***


                    Володимир Хоменко відвідав обласний госпіталь для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни

                    6 травня голова облдержадміністрації Володимир Хоменко та Чернігівський міський голова Олександр Соколов відвідали ветеранів, що перебувають на лікуванні в обласному госпіталі для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни.

                    Керівник області передав ветеранам вітання з Днем Перемоги від Президента України Віктора Януковича та подякував їм за мирне небо, за відстояну у тяжких боях свободу рідної землі, вклонився пам’яті ветеранів, що не повернулися з фронту, згадав добрим словом тих, хто самовідданою працею в тилу наближав день Великої Перемоги.

                    Він також наголосив, що цей рік в Україні оголошено Роком ветерана, тому Президентом України, Урядом, органами виконавчої влади на місцях передбачено ряд заходів з метою гідного вшанування пам’яті полеглих воїнів-визволителів і надати належну увагу ветеранам, які сьогодні серед нас.

                    З боку обласної влади вживаються належні заходи для покращення медичного, соціального та побутового обслуговування ветеранів. Володимир Хоменко запевнив присутніх, що в обласному госпіталі для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни завжди будуть найкращі умови для лікування. Він також вручив Подяку облдержадміністрації колективу медичного закладу.

                    До свята Великої Перемоги 60 ветеранів Великої Вітчизняної війни, що перебувають на лікуванні у госпіталі, отримали ювілейну медаль “65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 гг.”

                    Прес-служба облдержадміністрації                    ***


                    Естафета пам’яті дорогою Перемоги

                    Друга світова війна вирувала 1418 днів та ночей, і була найтяжчою й найкривавішою з усіх воєн, що пережив наш народ за всю багатовікову історію. Вона обірвала життя 26,6 мільйонів людей. В Україні загинув кожний шостий її мешканець.

                    Страшним ураганом пронеслась вона Чернігівщиною, яка дала фронту біля 200 тисяч воїнів, які мужньо воювали на всіх фронтах, звільняючи рідну землю від гітлерівських зайд, штурмували Берлін. Кожний другий загинув на фронті. 16 тисяч солдатів і офіцерів Ріпкинщини героїчно боролись з ворогом, 10 тисяч назавжди залишились на полях боїв.

                    За часи окупації нашого краю було вбито, закатовано, розстріляно 1550 та вивезено в рабство 3054 мирних жителів.

                    При звільненні Ріпкинщини від німецько-фашистських загарбників та форсуванні Дніпра загинуло 6355 солдатів і офіцерів. Чернігівська земля покоїть 102 Героїв Радянського Союзу – синів 14 національностей, 46 із них поховано на території Ріпкинського району.

                    З метою увіковічнення пам’яті про Перемогу, вшанування героїчної бойової і трудової звитяги нашого народу в часи минулої війни та з метою вшанування загиблих в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років була проведена естафета пам’яті в районі: Ріпки-Даничі-Убіжичі-Петруші-Малинівка-Миси-Любеч. Стартувала вона в райцентрі. Благословили її учасників керівники району - голова райдержадміністрації Віктор Бугай та голова районної ради Юрій Лемешко, представники громадськості.

                    З хлібом-сіллю зустріли естафету в Даничах. В знак шани і поваги до тих, хто відстояв у бою незалежність Вітчизни, приніс прапор Перемоги в Європу, мир і незалежність, учасникам естафети був вручений коровай, а прийняв його фронтовик Іван Семенович Лисенко.

                    На першому етапі естафети до с. Даничі взяли участь і велосипедисти – учні Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та гімназії (22 школярів) - на чолі з вчителями фізичного виховання Тетяною Уланович, Іриною Родинченко та Олексієм Дем’яненком. Біля братської могили відбувся мітинг. Слова вдячності воїнам-визволителям за мирне небо, яке вони подарували нам ціною свого життя, односельцям, що полягли в борні з ворогом на фронтах війни, від імені всієї громади висловили даницький сільський голова Валентина Жернова, учні молодших класів, які навчаються в Ріпкинській загальноосвітній школі. До пам’ятника воїнам-визволителям було покладено вінок і квіти, а до учасників естафети приєднався голова первинної ветеранської організації Олександр Олексійович Баранов.

                    Покладання квітів і вінків до братської могили воїнам-визволителям та обелісків односельцям, що не повернулись з поля бою, відбулося в селах Убіжичі, Петруші й Малинівка. Тут учасників естафети Перемоги привітали сільські голови Світлана Савенко, Володимир Пінчук та Ніна Голобурда, а до естафети приєднались фронтовики, орденоносці Іван Дорофійович Пінчук з Красківського та Ілля Іванович Мажуга з Петрушів.

                    З Малинівки й до свого рідного селища естафету супроводжували учні Любецької ЗОШ І-ІІІ ступенів на чолі з вчителем Василем Трихлібом.

                    З хлібом-сіллю зустрічала естафету з активом громади губицький сільський голова Валентина Рубан в с. Миси, де в 1988 році напередодні Дня Перемоги було відкрито меморіал радянським воїнам, які загинули при форсуванні Дніпра восени 1943 року. Тут у братській могилі сплять вічним сном 178 синів шістнадцяти національностей колишнього СРСР. І серед них – Герої Радянського Союзу: росіянин І. П. Болодурін, родом із Татарської АРСР, Г.Г. Масляков - з міста Горького, П. І. Шамаєв - із Владимирської області, українці М. М. Зозуля - з Дніпропетровщини, І. В. Кирик - з-під Києва, Л. О. Проценко - з Харківщини, казах Акан Курманов - з Цілиноградської області та узбек Рофшан Махмудов - із Самарканда. Саме цей меморіал спорудили будівельники м. Славутич – представники Вірменії, Азербайджану, Латвії і Литви, Російської Федерації, українці.

                    А ветеранам-фронтовикам Івану Іллічу Грищенку та Дмитру Івановичу Трихлібу, які проживають у Редьківці та Мисах, заступник голови райдержадміністрації Олександр Родинченко вручив ювілейну медаль „65-років Перемоги у Великій Вітчизняній війни”.

                    Мітинг-реквієм учасників естафети, ветеранів-любечан, зокрема фронтовика Івана Петровича Сивця та голови первинної ветеранської організації Бориса Григоровича Баглія, громадськості, школярів і вчителів на чолі з директором школи Михайлом Кузиком, відбувся і в древньому Любечі біля братської могили, де поховано 539 воїнів і де покояться вічним сном Герої Радянського Союзу, які удостоєні цього високого звання в битві за Дніпро – Л. М. Григор’єв, наш земляк, уроженець смт Добрянка, О. І. Воронов, Д. А. Кудряницький, М. П. Трубіцин, О. К. Опалєв. Тут застигли в почесній варті старшокласниці місцевої школи. Їх форма одягу немов повернула присутніх у далеку переможну весну.

                    Про героїзм нашого народу, земляків у роки Великої Вітчизняної війни, слова подяки, вдячності їм говорили любецький селищний голова Борис Стрельцов, голова районної ради ветеранів України Олександр Чаус.

                    65-річниця Великої Перемоги має стати святом всіх поколінь, об’єднати нас навколо високих ідей патріотизму, самопожертви, самовідданої любові до Батьківщини.

                    Учасники естафети познайомились з історичними місцями древнього Любеча, відвідали Замкову Гору, помилувались краєвидами голубого Дніпра-Славути, що нині мирно котить свої води і який доводилось у буремний 1943 рік форсувати під шквалом куль, снарядів і авіабомб, проливати кров і віддавати життя воїнам, щоб далі гнати фашистських загарбників з рідної землі, наближати Перемогу.

                    Закінчився захід солдатською кашею і фронтовими стограмами, ветерани пом’янули загиблих, підняли тост за здоров’я живих, за процвітання України, рідного краю.

                    Михайло ШВЕД
                    смт Ріпки - сс. Даничі - Убіжичі - Малинівка - Миси - смт Любеч                    ***


                    Віктор Янукович: Ми ніколи не зрадимо нашим ветеранам і пам’яті тих, хто приніс на нашу землю Перемогу

                    Під головуванням Глави держави в Адміністрації Президента відбулося засідання Координаційної ради з питань відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років.

                    На початку засідання Віктор Янукович, давши оцінку вже зробленому, підкреслив, що сьогодні «все, що можна врахувати, треба врахувати, і за ці останні дні обов’язково зробити».

                    Прем’єр-міністр України Микола Азаров у свою чергу поінформував, що уряд практично на 100 відсотків виконав Указ Президента «Про додаткові заходи щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років». Він наголосив, що оргкомітет постійно тримав і тримає на контролі виконання його ключових пунктів. Зокрема, вже виплачено збільшену удвічі порівняно з минулими роками разову допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни.

                    Сьогодні ж Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виділення квартир для ветеранів-інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи.

                    Короткі доповіді за своїми напрямками роботи зробили віце-прем’єр-міністр В. Семиноженко, міністр оборони М. Єжель, київський міський голова Л. Черновецький, мери Севастополя і Керчі.

                    Підбиваючи підсумки засідання Координаційної ради та ще раз нагадавши його учасникам про завдання, які мають бути вирішені за час, що лишився до 9 Травня, Президент підкреслив: «Ми ніколи не зрадимо нашим ветеранам і пам’яті тих, хто приніс на нашу землю Перемогу». Він висловив упевненість, що всі заплановані урочисті заходи відбудуться на найвищому рівні.

                    Глава держави також запропонував повернути військові шпиталі під патронат голів обласних адміністрацій, зазначивши, що «тоді ці медичні заклади нормально функціонуватимуть», та відновити палати для ветеранів Великої Вітчизняної там, де їх було закрито.

                    «Необхідно відновити роботу таких палат у лікарнях кожного населеного пункту. В кожній лікарні такі палати мають повноцінно обслуговувати ветеранів», – наголосив Віктор Янукович.

                    За повідомленням офіційного сайту
                    Президента України Віктора Януковича                    ***


                    Відкрито виставку картин до Дня Перемоги

                    До Дня великої Перемоги у Виставковій залі Спілки художників України відкрито виставку картин. Представлено 55 робіт близько 30-ти авторів.

                    На відкритті виступив з промовою ветеран Анатолій Шкурко, заслужений художник України, який залишив свій підпис на Рейхстагу.

                    ФОТОрепортаж Віктора Кошмала                    За повідомленням інтернет-видання "Високий Вал"


                    ***


                    Чернігівські журналісти підтримали всеукраїнську акцію

                    Чернігівські журналісти приєдналися до одноденної всеукраїнської акції “Пам’ять батьківського подвигу — в серцях наших”. 5 травня о 12 :00 по всіх містах України з нагоди 65-річчя Великої Перемоги пройшов журналістський автопробіг, метою якого стало вшанування пам’яті воїнів-переможців, наших батьків, дідів та прадідів, котрі віддали життя, захищаючи Батьківщину і подарували нам Перемогу.

                    Акція у Чернігові розпочалася з урочистого старту екіпажів біля телерадіоагентства “Новий Чернігів”. Зібралося чимало представників ЗМІ, які колоною автомобілів вирушили на Болдині гори і поклали квіти до могили Невідомого солдата на Меморіалі слави, у такий спосіб вшановуючи тих, хто вберіг нас від фашизму.

                    За допомогою цієї унікальної акції журналісти (а це телебачення та радіо “Новий Чернігів”, обласне телебачення і радіо “Сівер-центр”, газети “Деснянська правда”, “Гарт”, “Чернігівські відомості”, “Взгляд”, “Події і коментарі”, сайт телебачення “Новий Чернігів”), незалежно від політичних поглядів і вподобань , продемонстрували, що пам’ятають подвиги наших батьків та дідів, схиляють голови перед їхньою пам’яттю та славлять їх за те , що подарували нам мирне небо над головою!

                    Організатором заходу виступили Всеукраїнський благодійний фонд "Журналістська ініціатива" та Всеукраїнський клуб журналістів. Крім журналістів, акцію підтримала партія Регіонів.

                    Не забуваймо ж про наших захисників. Пам’ятаймо їх не тільки 9 Травня, а й щодня, дякуючи їм за мирне небо, за щасливі родини, за наше життя...

                    http://www.newch.tv/profile_news.php?itemid=4428

                    Джерело: Телебачення “Новий Чернігів”                    ***


                    Не заростає дорога пам’яті

                    65 років Велика Вітчизняна війна відлунює болем в серцях українців.

                    Студенти Чернігівського радіомеханічного технікуму беруть участь у заходах, присвячених Великій Перемозі, віддають шану визволителям нашого міста від німецько-фашистських загарбників конкретними справами.

                    5 травня в урочищі Кривулівщина студенти технікуму упорядкували Могили мирних жителів міста, жорстоко розстріляних під час ворожої окупації.

                    За повідомленням ЧРМТ                    ***


                    У Чернігівському районі газифіковано села Довжик і Мохнатин

                    5 травня відбулось урочисте відкриття підвідних газогонів у селах Довжик і Мохнатин Чернігівського району.

                    Під час зустрічі з жителями села Довжик голова облдержадміністрації Володимир Хоменко зазначив, що поява «блакитного вогника» у їхніх оселях є свідченням турботи держави про підвищення соціальних стандартів життя людей у сільській місцевості.

                    Досягненню цього важливого результату передувала напружена робота обласної та районної державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, народних депутатів та інвесторів, підприємств і організацій області. Спільними зусиллями побудовано підвідний газопровід Кувечичі-Довжик-Мохнатин протяжністю 12,8 км за рахунок НАК «Нафтогаз України» та коштів населення.

                    Керівник області подякував усім, хто брав участь у цій роботі, та наголосив, що покращення рівня життя населення, особливо у сільській місцевості, є основним завданням усіх гілок влади, і газифікація сіл – один з кроків по досягненню цієї мети.

                    Володимир Хоменко також назвав знаковим те, що підключення зазначених населених пунктів до системи газопостачання відбувається у святкові дні напередодні 65-ї річниці Великої Перемоги. Тож невипадково першими газ отримали оселі учасників Великої Вітчизняної війни Михайла Григоровича Пасічного та Івана Максимовича Грищенка у с. Довжик; Марії Яківни Загатної та Миколи Павловича Загатного у с. Мохнатин.

                    Голова облдержадміністрації привітав ветеранів з Днем Перемоги, вручив їм ювілейні медалі “65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 гг.” та побажав, щоб тепло зігрівало не лише їхні оселі, але й душі.

                    Прес-служба облдержадміністрації                    ***


                    Міжнародний велопробіг «Пам’ять»

                    29 квітня в Чернігові перебували учасники міжнародного велопробігу «Пам’ять», організованого з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років. Колону велосипедистів в обласному центрі зустрічали керівники й вихованці спортивних шкіл міста й області. Учасники міжнародної команди поклали квіти до могил загиблих воїнів у сквері ім. М. Попудренка. Маршрут міжнародного велопробігу пролягає територіями міста Києва, Чернігівської, Волинської, Рівненської, Житомирської і Київської областей України та Гомельської і Брестської областей Республіки Білорусі.                    ***


                    30 квітня в Чернігівській райдержадміністрації відбулося урочисте привітання переможців районних конкурсів та вікторин з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр. Нагородження організаторів та найактивніших учасників районних заходів стало підсумком краєзнавчої, дослідницької роботи, а також районних заходів з військово-патріотичного виховання.                    ***


                    Краєзнавча конференція «Визволення сіл Чернігівського району у вересні 1943 року»

                    29 квітня в с. Андріївці та смт Михайло-Коцюбинському Чернігівського району в рамках проведення «Естафети пам’яті» відбулася краєзнавча конференція «Визволення сіл Чернігівського району у вересні 1943 року», присвячена 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр. У конференції взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, ветеранської організації району, вчителі історії, бібліотекарі, краєзнавці, дослідники.                    ***


                    Побували біля Чайки

                    28 квітня голова райдержадміністрації Володимир Бикович взяв участь у засіданні виконкому Берестовецької сільської ради, на якому сільський голова Михайло Прощенко звітував про виконання місцевого бюджету за І квартал поточного року та про підготовку й відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

                    Михайло Миколайович повідомив присутніх, що планові показники надходжень до місцевого бюджету виконані на 105%. Він висловив упевненість, що й у ІІ кварталі показники з бюджету будуть не гірші.

                    Сільський голова подякував керівникам організацій, установ за належну підготовку до відзначення цьогорічного Дня Перемоги. Усі ветерани Великої Вітчизняної війни, що проживають у Берестовці та Іллінцях, відчувають постійну шану й увагу земляків, опікуються ними й школярі місцевої середньої школи, надає допомогу директор СТОВ «Хоробор-Агро» Василь Іващенко. Ветерани вдячні сільському голові та керівнику сільгосппідприємства за те, що їхні городи вчасно виорані, посаджена картопля не вручну, а саджалкою. І все це за пільговою платою в межах п’яти-шести гривень за сотку. Володимир Бикович у своєму виступі розповів про виконання програми соціально-економічного розвитку району за І квартал поточного року, хід підготовки до відзначення 65-ї річниці Великої Перемоги в районі та подякував за старанну роботу виконкому, а також порадив берестов’янам у майбутньому співпрацювати з надійним інвестором, Українською молочною компанією, яка вже розпочала будівництво потужного комплексу для вирощування ВРХ в Комарівці. Це тому, що їхній нинішній інвестор не цікавиться обробітком орендованої землі. Озимою пшеницею засіяно всього 350 гектарів, а до посіву ярих культур так справа й не дійшла.

                    Володимир Миколайович, оглянувши братську могилу воїнам-визволителям та меморіал сільчанам, які віддали життя в роки Великої Вітчизняної війни, відзначив, що в Берестовці їх пам’ять щанують по-належному. Ці святі місця прибрані, все підбілено, пофарбовано, посаджені квіти.

                    Цього дня Володимир Бикович із Михайлом Прощенком та лісничим місцевого лісництва Миколою Постернаком побували біля могили лейтенанта Івана Чайки, що похований у берестовецькому лісі в 1941 році. За ці майже сім десятків років виросло кілька поколінь. Майже столітньою стала сосна, на якій і досі видніється, врослий в деревину, шмат із гільзи снаряда, викарбуваним ім’ям загиблого офіцера, але до цього святого місця не заросла стежка. Сюди приходять, приїздять, окрім берестов’ян, жителі навколишніх сіл, бувають і гості.

                    До речі, неподалік від могили Івана Чайки є ще дві, в яких поховані сестри милосердя. Відомо, що в 1941 році на цьому місці був наш польовий госпіталь. Від бомб фашистських літаків більш всього вони й загинули. У сімдесяті роки на могилах зведені невеличкі пам’ятники.

                    Опікуються ними працівники Берестовецького лісництва. До 9 травня вони й учні середньої школи побувають тут ще не один раз, повністю упорядкують місця поховань, маючи надію, що надалі всі, хто тут побуває, залишатиме тільки слід пам’яті у душі, нічого не зруйнує, не поламає. А таке, на жаль, бувало й не один раз.

                    Ігор ФОЩАН, "Вісті Борзнянщини".                    ***


                    Віктор Кошмал відкрив авторську фотовиставку до Дня Перемоги

                    На другому поверсі Чернігівської обласної бібліотеки ім. Короленка відкрилася фотовиставка «Вони наближали Велику Перемогу» відомого чернігівського фоторепортера, фотокора «Високого Валу», члена Національної спілки фотохудожників Віктора Кошмала.

                    Виставка безпосередньо присвячена тим, хто наближав Велику Перемогу – ветеранам тієї «проклятої війни».

                    За словами митця, на світлинах, які збиралися з 2004 року, можна побачити ветеранів майже з усіх районів Чернігівської області.

                    - Якщо вдивитися в їхні обличчя, в їхні нагороди, можна відзначити надзвичайну працездатність цих людей, - зазначає Віктор Кошмал.

                    На жаль, багато тих ветеранів, які дивляться на нас з фотографій, вже не змогли потрапити на відкриття виставки.

                    На урочистому відкритті у переповненому залі фотомитця вітали, відзначаючи значення його величезної роботи в ім’я майбутніх поколінь, представники влади, Інституту національної пам’яті, Церкви, громадськості, колеги, вихованці і шанувальники творчості Віктора Кошмала.

                    ФОТОрепортаж                    За повідомленням інтернет-видання "Високий Вал"


                    ***


                    В обласному госпіталі для ветеранів війни ліжка порожніми не бувають

                    Чернігівський обласний госпіталь для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни – медичний заклад, лікуватися в якому, згідно з чинним законодавством, мають право 4 категорії громадян: інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни та особи, прирівняні до них за пільгами. Основний контингент – це люди, народжені до 1932 року – чоловіки й жінки. Хоча є й "афганці" та учасники бойових дій в інших "гарячих" точках. Загальна кількість потенційних пацієнтів госпіталю наближається до 100 тисяч чоловік. Місць у госпіталі ж усього 100. Їх розподіляють по районах і містах області помісячно пропорційно до кількості ветеранів. Направлення з конкретною датою надходять у центральні районні чи міські лікарні, і вже там медики дивляться, кому конче потрібна госпіталізація.

                    Як розповів головний лікар госпіталю Володимир Товчига, сьогодні в очолюваному ним закладі функціонує два відділення на 50 ліжок кожне: терапевтичне і неврологічне. Обидва мають статус реабілітаційних, що дозволяє їм надавати допомогу хворим після операцій, виходу із гострих станів тощо. Зокрема, в терапії пацієнти мають можливість лікувати шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему, органи дихання. Розподіляють ветеранів по відділеннях в залежності від того, якого характеру хвороби у них превалюють. Але якщо людина потрапила в неврологію, їй допоможуть пролікувати й терапевтичні захворювання.

                    За 8 років існування госпіталю в ньому обладнано кабінети фіброгастродуоденоскопії, функціональної діагностики, стоматологічний. Робити аналізи, додаткові обстеження та консультувати пацієнтів госпіталю допомагає обласна лікарня, на території якої знаходиться ветеранський медичний заклад. Все дуже зручно: треба ветерану обстежити і навіть пролікувати очі – до його послуг офтальмологічне відділення. Має чоловік урологічні проблеми – на допомогу приходять фахівці відповідного відділення лікарні. І так в усьому. Перебуваючи в госпіталі, ветеран за короткий час може обстежити і пролікувати все, що йому потрібно. Якщо з’ясовується, що хворий потребує операції чи спеціалізованої допомоги за профілем, не охопленим госпіталем, то він звідти може перейти в стаціонар лікарні і там (уже, правда, на загальних підставах) довести до ладу своє здоров’я.

                    Найбільшою приємністю для пацієнтів госпіталю є те, що все лікування тут надається безкоштовно (і ліки самим купувати не треба). І годують, як у санаторії – 5 разів на день. За словами В. Товчиги, фінансується госпіталь з обласного бюджету і того, що виділяється, цілком достатньо для обслуговування ветеранів. Норматив фінансування регламентується постановою Кабінету Міністрів і складає 40 грн. на медикаменти і 35 грн. на харчування на одну особу в день. Та тішить пацієнтів не тільки це.

                    "Лікарі тут дуже хороші, – ділиться враженнями 80-річна жителька Анісова Чернігівського району Марія Дюка. – Я один-два рази на рік сюди потрапляю і дуже задоволена ставленням персоналу: і санітарочки, і сестрички, і лікарі хороші й уважні, тут уже гріх щось сказать. І годують добре: і борщі, й супи, і каші хороші, і омлети, і яйця варені, "Гурманіку" дають, фрукти, соки..."

                    Делікатне ставлення персоналу до хворих відмічають і молодші пацієнти госпіталю. Зокрема, учасник бойових дій в Афганістані, полковник запасу Володимир Андрійчук із Чернігова говорить: "Тут персонал більш м’який, ніж в інших лікарнях. Він розуміє, що сюди часом приходять люди нервові, з порушеною психікою, тому поводить себе обережно, не акцентує увагу на якихось гострих моментах".

                    Лікуватися в госпіталі, кажуть його пацієнти, – саме задоволення, якщо порівнювати з перебуванням в інших медичних закладах. Отож і не дивно, що черга сюди розписана на рік. У зв’язку з цим ветерани висловлюють побажання збільшити в госпіталі кількість ліжок. Хоча, якщо постаратися і взяти до уваги досвід В. Андрійчука, то прискорити свою госпіталізацію цілком можливо.

                    "Коли я став на облік в поліклініці, то порахував, що чекати мені доведеться 5 років, – говорить ветеран. – Проте несподівано, в липні минулого року, мені зателефонували і запропонували лягти у госпіталь. У цьому ж році я вже сам подзвонив і запитав, чи немає часом місць. Помітив, що на початку весняно-польових робіт вірогідність потрапити сюди зростає".

                    Окрім обласного госпіталю, медична допомога ветеранам війни на Чернігівщині надається в більш як 700 палатах практично всіх медичних закладів. Згідно з наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обслуговування ліжок в цих палатах також фінансується окремо із місцевих бюджетів. Стан цих бюджетів різний, отож і обслуговування ветеранів не скрізь однакове і не завжди належне.

                    "Фінансування в районах зараз досить мізерне, тому з упевненістю можу сказати: такого лікування й харчування, як у нас, ветерани більше ніде не отримують," – зазначив В. Товчига.

                    Прес-служба управління охорони здоров’я
                    Чернігівської облдержадміністрації


                    ***


                    Відкрито фотовиставку «Героїв береже земля. Героїв пам’ятають люди»

                    28 квітня в Менській центральній районній бібліотеці (Чернігівська область) у рамках проведення районних заходів з відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні відкрито фотовиставку «Героїв береже земля. Героїв пам’ятають люди», на якій представлено фотографії ветеранів Великої Вітчизняної війни під час святкування днів Перемоги протягом останніх років.

                    Відбулася презентація буклета «Великій Перемозі — 65».                    ***


                    Вечір пам’яті

                    27 квітня в читальному залі Корюківської центральної бібліотеки (Чернігівська область) для старшокласників місцевої ЗОШ І—III ступенів № 4 відбувся тематичний вечір пам’яті «У граніті, у бронзі, в серцях», присвячений 65-й річниці Перемоги.

                    Почесними гостями заходу були ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, воїни-афганці, які поділилися з учнями своїми спогадами про війну.

                    Школярі також ознайомилися з виставкою-експозицією «Зорять з граніту вічні солдати», яка діє в читальному залі бібліотеки.                    ***


                    У військово-історичному музеї відкрилася виставка, присвячена 65-й річниці Перемоги

                    27 квітня у військово-історичному музеї відкрилася виставка "День перший - день останній", присвячена ювілейній даті - 65-й річниці Перемоги.

                    На виставці представлено близько 200 експонатів. Експонуються бойові прапори, орденські стрічки до них та Грамоти про нагородження бойових частин, надані Меморіальним комплексом "Національний музей Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр."(м. Київ).

                    Не залишили байдужими відвідувачів і солдатські фронтові листи, лист-записка Леся Мазура, передана з етапу до Німеччини, фотографії дівчат-остарбайтерів та інші цікаві документальні свідчення про війну. Крім цього, у музеї можна побачити землю 4 українських міст-героїв. На відкриття виставки прийшло багато ветеранів та дітей війни, яким працівники музею вручили подяки за співпрацю з ними. Ветеранів вітали учні шкіл, представники Палацу дітей та юнацтва та молодіжний театр “23”.

                    Також у військово-історичному музеї постійно діють чотири окремі виставки: "Фронтовики", "Бойовий шлях 1-ї гвардійської армії", "Визволення Чернігівщини`, "Фронтовики, вдягніть ордени".

                    Всі вони об`єднані однією темою - Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр. Матеріали виставок розповідають про події трагічних воєнних літ, про наших земляків , які відзначились на фронтах. Тож нова виставка носить певною мірою узагальнюючий характер.

                    Джерело: Телебачення “Новий Чернігів”


                    ***


                    Привітали ювілярку

                    26 квітня мешканці с. Линовиця Прилуцького району Портяній Ніні Миколаївні виповнилося 100 років. Цього дня до її оселі завітали заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус, т.в.о. начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Іван Богуш, голова Прилуцької райдержадміністрації Олег Нестеренко аби вшанувати почесну ювілярку, вручити їй подарунки та передати вітання від Президента України Віктора Януковича.

                    Все життя Ніна Миколаївна присвятила вихованню дітей, була зразковою домогосподаркою. Своїми секретами щодо збереження домашнього вогнища поділилася вона з гостями, пригадала важкі роки Великої Вітчизняної війни. Тож, напередодні 65-ї річниці Великої Перемоги гості побажали ювілярці міцного здоров’я, бадьорості духу та довгих років життя.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Чернігівщина долучилася до Всеукраїнського дня благоустрою

                    У Всеукраїнський день благоустрою, який за ініціативою Президента України Віктора Януковича пройшов 24 квітня, представники обласних та районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, працівники підприємств, установ, організацій та комунальних служб взяли участь у заходах з озеленення, санітарної очистки і благоустрою населених пунктів та впорядкуванні меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років до 65-ї річниці Великої Перемоги.

                    Від органів центральної виконавчої влади участь у проведенні Всеукраїнського дня благоустрою взяв Василь Регурецький – заступник голови Державної податкової адміністрації України, яка закріплена за Чернігівською областю.

                    Разом з головою облдержадміністрації Володимиром Хоменком він побував у Чернігівському, Менському, Щорському та Козелецькому районах.

                    Також голова обласної адміністрації Володимир Хоменко, заступник голови Державної податкової адміністрації України Василь Регурецький, заступники голови облдержадміністрації та низка керівників обласних служб та підрозділів облдержадміністрації взяли участь у роботах по облаштуванню території музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград» у Щорському районі.

                    Зокрема, проведено санітарну рубку та прорідження 1, 5 га столітнього соснового лісу, територія комплексу розчищена від гілок та сухої деревини.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    Єдиний день упорядкування пам’ятників

                    17 квітня в с. Миси Ріпкинського району голова облдержадміністрації Володимир Хоменко взяв участь у Єдиному дні упорядкування пам’ятників, пам’ятних знаків, військових кладовищ, меморіальних дощок, місць поховань невідомих солдатів, братських могил, меморіалів та обелісків, що увічнюють пам’ять про Перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років і подвиги її учасників. Голова облдержадміністрації разом з керівництвом району долучився до облаштування пам’ятника на місці поховання 176 радянських воїнів, серед яких — вісім Героїв Радянського Союзу.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    З розширеного засідання Колегії облдержадміністрації

                    Підсумки проходження опалювального періоду 2009-2010 років та підготовка господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 років; стан підготовки до літньої оздоровчої кампанії 2010 року, а також пріоритетні напрями роботи, визначені за підсумками засідання Координаційної ради з питань відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та хід виконання доручення голови облдержадміністрації від 9 квітня 2010 року обговорено сьогодні під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації.

                    У роботі Колегії облдержадміністрації взяв участь заступник голови Державної податкової адміністрації України Василь Регурецький.

                    Про пріоритетні напрями роботи, визначені за підсумками засідання Координаційної ради з питань відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років, та хід виконання доручення голови облдержадміністрації від 9 квітня 2010 року присутніх поінформував заступник керівника апарату облдержадміністрації Іван Коробка.

                    Він, зокрема, зазначив, що в області ведеться активна робота по підготовці до відзначення 65-ї річниці Великої Перемоги. Триває робота щодо збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років. Станом на 13 квітня в районах і містах області впорядковано близько третини пам’ятників та пам’ятних місць, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни. Відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації 17 квітня цього року в області відбудеться Єдиний день упорядкування пам’ятників, пам’ятних знаків, військових кладовищ, меморіальних дощок, місць поховань невідомих солдатів, братських могил, меморіалів та обелісків, що увічнюють пам’ять про Перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років і подвиги її учасників. Як зауважив Володимир Хоменко, усі ці роботи повинні бути закінчені до 30 квітня. Він також доручив керівникам районів взяти під контроль пам’ятники, обеліски та поховання часів Великої Вітчизняної, зо знаходяться за межами населених пунктів районів.

                    Також він наголосив на необхідності координації дій з районними радами ветеранів на період підготовки і проведення святкових заходів та підкреслив, що жоден ветеран не повинен залишитися поза увагою, особливо ті, хто живуть у будинках престарілих. Їх на свято вітатиме особисто голова райдержадміністрації.

                    «Я наголошую – не лише 9 травня, а весь 2010 рік, який оголошено Роком ветеранів, має бути наповнений належною увагою та підкріплений конкретними справами, щоб ветерани відчули, що це дійсно їхній рік», - зазначив Володимир Хоменко.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    Робочий візит до Щорського району

                    14 квітня голова облдержадміністрації Володимир Хоменко провів виїзну робочу нараду з питань створення музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград».

                    На нараді йшлося про виготовлення проектно-кошторисної документації по будівництву об’єктів та землевідведенню музейно-меморіального комплексу та на добудову існуючої будівлі Музею партизанської слави у с.Єліне.

                    Головою облдержадміністрації було внесено корективи до запропонованих проектів та поставлено досить жорсткі вимоги до виконавців. Керівникам відповідних служб були дані доручення з визначенням досить коротких строків їх виконання.

                    Складено графік робіт, згідно з яким існуючі три землянки будуть реконструйовані, а також споруджено нові. Крім того, заплановано зведення адмінбудинку, встановлення нового пам’ятного знаку, відновлення окопів тощо.

                    Обговорювалися питання будівництва до «Лісограду» дороги, ремонту шляху до с.Єліне, проведення санітарної рубки лісу, варіант освітлення музейно-меморіального комплексу.

                    У музеї Партизанської слави (с.Єліне) керівник області доручив переробити експозиційний фонд.

                    Володимир Хоменко також звернув увагу керівництва району на необхідність здійснення ремонту пам’ятників періоду Великої Вітчизняної війни, які є в селі.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    До 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

                    13 квітня голова облдержадміністрації Володимир Хоменко разом із Чернігівським міським головою Олександром Соколовим провели виїзну нараду на Меморіалі Слави на Болдиній горі, де ведуться ремонтні роботи до святкування 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

                    Прес-служба облдержадміністрації


                    ***


                    Уряд збільшив розмір разової грошової допомоги ветеранам війни

                    Уряд затвердив розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2010 році відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Про це йдеться в постанові Уряду від 7 квітня 2010 р. №299.

                    Згідно з документом, Уряд майже вдвічі збільшив розмір разової допомоги порівняно з виплатами у 2009 році. Так ветерани війни з числа осіб, які брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни, колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, учасники війни, а також члени сімей загиблих у цей період та дружини (чоловіки) померлих інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни отримають допомогу у такому розмірі: інваліди війни першої групи – 1000 грн. (у 2009 році ця сума становила 540 грн.); інваліди війни другої групи – 900 грн. (у 2009 році – 430 грн.); інваліди війни третьої групи – 800 грн. (у 2009 році – 380 грн.); учасники бойових дій та колишні неповнолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 16 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 630 грн. (у 2009 році – 340 грн.); особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 1000 грн. (у 2009 році – 540 грн.); члени сімей загиблих та дружини (чоловіки) померлих інвалідів війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасники війни і жертви нацистських переслідувань, визнані за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, - 320 грн. (у 2009 році – 180 грн.); учасники війни, нагороджені орденами та медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією, - 120 грн. (у 2009 році – 70 грн.); учасники війни та колишні в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, які були насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 120 грн. (у 2009 році – 70 грн.).

                    Крім того, встановлено розмір разової допомоги учасникам бойових дій на території інших держав після 1945 року: інваліди першої групи отримають 600 грн.; інваліди другої групи – 480; інваліди третьої групи – 420; учасники бойових дій – 380; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 600; члени сімей загиблих військовослужбовців та члени сімей померлих учасників війни – 200; учасники війни з числа осіб, які на контрактній основі направлялися на роботу в держави, де велися бойові дії та дружини (чоловіки), які працювали за наймом у цих державах, – 80 гривень.

                    Виплата разової грошової допомоги проводиться до 5 травня 2010 року.

                    За повідомленням Урядового Порталу


                    ***


                    Житель Любеча відсвяткував столітній ювілей

                    12 квітня виповнилося 100 років Івану Юхимовичу Кирпичу, жителю смт Любеч Ріпкинського району.

                    Заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус привітала ювіляра з цією визначною подією та передала йому вітання від Президента України Віктора Януковича.

                    Також до довгожителя з подарунками та найкращими побажаннями цього дня завітали заступник голови Ріпкинської райдержадміністрації О.Родинченко, в.о. начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації І.Богуш, начальник районного управління праці та соціального захисту населення І.Копич, Любецький селищний голова Б.Стрельцов.

                    Третій рік живе Іван Юхимович Кирпич з донькою в Любечі, а до цього мешкав у с. Слобода Чернігівського району. Увесь час працював в колгоспі. Виховав сина й доньку. Він ветеран Великої Вітчизняної війни.

                    Як розповіли рідні, Іван Юхимович свого часу був знаним у всьому Чернігівському районі пічником. Його з вдячністю там згадують і досі. Це ремесло він успадкував від батька.

                    Під час родинного святкування Іван Юхимович отримав від сім’ї відзнаку глави роду – символічну булаву, яку сподівається тримати ще багато років.

                    Довідково:

                    За даними головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, станом на 01.03.2010 в області проживає 54 особи, яким у 2010 році виповнюється 100 років.

                    У квітні цього року свій сторічний ювілей святкують три жителя Чернігівщини: 09 квітня – Вихор Олександра Йосипівна (Носівський район, с. Калинівка), 12 квітня – Кирпич Іван Юхимович (Ріпкинський район, смт Любеч), 26 квітня – Портяна Ніна Миколаївна (Прилуцький район, смт Линовиця).

                    Справжнім довгожителем цього місяця стала Анякіна Олександра Петрівна (м. Чернігів, вул. Щорса), якій 10 квітня виповнилося 105 років.

                    На виконання доручення Президента України та з метою належного вшанування найстаріших жителів України, яким виповнилося 100 і більше років, в області проводиться робота щодо їх привітання від імені Президента України, а також керівництва обласної державної адміністрації.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Друга світова війна в національній пам’яті Українського народу

                    „Круглий стіл” під такою назвою відбувся 8 квітня в Чернігові. У ньому взяли участь освітяни та науковці міста й області, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, працівники культури, журналісти.

                    Вітаючи учасників зустрічі, заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус зазначила, що збереження пам’яті про славні подвиги наших дідів у Другій світовій війні є одним з важливих аспектів діяльності виконавчої влади Чернігівщини. Зазвичай (а цього року — особливо масштабно) в області реалізуються численні заходи щодо відзначення річниць Перемоги у Великій Вітчизняній війні та визволення України від фашистських загарбників: проводяться конференції, круглі столи, виставки, урочисті зустрічі тощо. Особлива увага приділяється учасникам бойових дій, інвалідам війни, вдовам та учасникам війни.

                    „Останнім часом у цій відповідальній справі досягнуто помітних здобутків, зокрема, в минулому році зроблено перші кроки до створення Музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград» у Щорському районі, а завдяки спільним зусиллям обласної державної адміністрації та депутатського корпусу обласної ради було прийнято Програму впровадження комплексу заходів щодо збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни в Чернігівській області на 2009-2010 роки.

                    Ми прагнемо популяризувати фахові погляди сучасних істориків на події Другої світової війни, мало відомі широкому загалові. Зокрема, готується до друку книжка, яка має умовну назву «Корюківка, 1943: злочин проти людяності», - повідомила Наталія Білоус.

                    Також вона побажала успішної роботи учасникам „круглого столу” та висловила сподівання, що зустріч поважних істориків, талановитих педагогів, сивочолих ветеранів, представників громадськості надасть додаткового імпульсу осмисленню Другої світової війни і, зокрема, ціни, яку народ мусив заплатити за Велику Перемогу.

                    З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися керуючий справами виконавчого апарату обласної ради В.Фесенко, голова обласної організації ветеранів України А.Москаленко, заступник голови Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук, професор В.Верстюк.

                    Учасники засідання заслухали й обговорили доповіді на теми, що стосуються періоду Другої світової війни.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Віктор Янукович: У підготовці до Дня Перемоги не повинно бути невирішених питань

                    Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності чітких узгоджених дій органів центральної та місцевої виконавчої влади щодо підготовки до святкування 65-ї річниці Перемоги. На цьому він наголосив, підсумовуючи засідання Координаційної ради з питань відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років.

                    Глава держави зазначив, що до 20 квітня в робочому порядку мають бути розглянуті всі питання спільних дій центральної влади та місцевих держадміністрацій у підготовці до Дня Перемоги. «Особливу увагу слід звернути на цю роботу в обласних центрах», – підкреслив Президент України.

                    «Ми обов’язково повинні це зробити спільно з вами. Невирішених питань не повинно бути», – сказав В. Янукович.

                    Президент також висловився за доцільність опрацювання місцевою владою питання підготовки до святкування 65-ї річниці Перемоги з меценатами. «Проведіть таку роботу. Я впевнений, що на місцевому рівні будуть знайдені кошти, які дозволять зробити цей день для ветеранів ще більш святковим. Це треба реалізувати і проконтролювати», – сказав В. Янукович.

                    Глава держави окремо наголосив на необхідності приділити більше уваги тому, що 2010 рік оголошений в Україні Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Віктор Янукович назвав суттєвим недоліком відсутність відповідних планів щодо ефективної реалізації цього рішення до кінця року. На переконання Президента, Кабінет Міністрів разом з обласними держадміністраціями мають опрацювати це питання. Сьогодні Президент має намір підписати відповідні доручення.

                    «Ми будемо весь рік у наших конкретних діях робити наголос на тому, що 2010 рік є дійсно Роком ветеранів», – сказав В. Янукович.

                    Президент також звернув увагу на важливість організації гідної святкової зустрічі в Києві «Потягу Перемоги», давши ряд доручень учасникам засідання.

                    За повідомленням офіційного сайту
                    Президента України Віктора Януковича


                    ***


                    Триває підготовка до святкування Великої Перемоги

                    Про те, як найкраще організувати святкування 65-річниці Великої Перемоги йшлося 6 квітня в облдержадміністрації під час робочого засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, яке провела заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус.

                    Учасники засідання детально проаналізували стан підготовки кожного заходу, передбаченого обласним планом заходів з відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та з’ясували, що вже зроблено, що потрібно вирішити найближчим часом.

                    Як наголосила Наталія Білоус, особливу увагу слід приділити максимальній зручності ветеранів, які братимуть участь в урочистих заходах. Зазначалося про необхідність забезпечення обов’язкового медичного супроводу урочистостей.

                    Також на засіданні намітили шляхи виконання Указу Президента України від 2 квітня 2010 року щодо нагородження ювілейною медаллю «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 гг.».

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації


                    ***


                    Робоча нарада з питань створення музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград»

                    29 березня заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус провела робочу нараду з питань створення музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград». Мова йшла про виконання протокольних доручень попередніх нарад, проведених з даного питання.

                    Заступник начальника головного управління Держкомзему у Чернігівській області Юрій Морозов поінформував про те, на якому етапі перебуває виготовлення проектно-кошторисної документації по землевідведенню. Він, зокрема, зазначив, що найближчим часом технічна документація на земельну ділянку буде погоджена всіма відповідними службами.

                    На засіданні також розглянули проектні пропозиції щодо будівництва музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград», внесені заступником начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторією Зеленюк.

                    Як зазначалося, черговим етапом розпочатої роботи буде передача будівлі Музею партизанської слави в с.Єліно Щорського району в обласну комунальну власність.

                    Наступне робоче засідання планується виїзним, щоб на місці з’ясувати обсяги робіт, визначити першочергові завдання тощо.

                    Управління у справах преси
                    та інформації облдержадміністрації                    ***


                    З розширеного засідання Колегії облдержадміністрації

                    Ряд актуальних питань соціально-економічного та суспільно-політичного життя області розглянуто 25 березня на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації. На засідання були запрошені керівники міст і районів області, начальники обласних управлінь, голови постійних комісій обласної ради та уповноважені представники депутатських фракцій в обласній раді.

                    До відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років залишилося півтора місяці, за які в усіх містах і районах області потрібно завершити роботи по підготовці до свята. Саме тому першим питанням учасниками засідання було розглянуто стан виконання указів Президента України „Про відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років” від 10.12.2008 № 1152/2008, „Про додаткові заходи щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” від 23.03.2010 № 403/2010 та розпорядження голови облдержадміністрації „Про відзначення в області 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років” від 20 січня 2009 року № 12”. Станом на 1 березня 2010 року в області проживає 85,6 тис. ветеранів війни, з них 10 тис. інвалідів війни, 7,3 тис. учасників бойових дій, 68,3 тис. учасників війни.

                    І жоден з них не повинен залишитися без уваги і турботи. Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко підкреслив, що піклування про ветеранів та солдатських вдів, які подекуди незаслужено забуті, повинно стати невід’ємною частиною роботи кожного керівника району не лише напередодні 9 травня. Справжня турбота про учасників війни – це, передусім, увага до їхніх побутових проблем, стану здоров’я, та вчасна допомога. Голова облдержадміністрації особливо наголосив на посиленні уваги до поліпшення медичного обслуговування ветеранів Великої Вітчизняної війни.

                    Звертаючись до голів райдержадміністрацій та начальників обласних управлінь, керівник області підкреслив: усі завдання, передбачені обласним планом заходів, повинні бути виконані вчасно і в повному обсязі.

                    Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають спільними зусиллями виконати завдання Програми впровадження комплексу заходів щодо збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни в області. Відповідальність за це лягає повною мірою на керівників місцевих органів влади. До того ж, зазначив Володимир Хоменко, керівникам районів варто перейняти досвід обласного центру, де за кожною з меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни, яка потребує ремонту або відновлення, закріплено підприємство, організація та установа.

                    Також пріоритетами у проведенні проголошеного Верховною Радою України 2010 року в Україні Року ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років визначено шанобливе ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни, увічнення пам’яті про Перемогу, героїчні, бойові і трудові звитяги українського народу в часи Великої Вітчизняної війни, виховання насамперед у молоді почуття патріотизму, поваги та вдячності ветеранам Великої Вітчизняної війни за їх ратні і трудові подвиги у боротьбі з фашизмом.

                    Другим питанням учасники засідання розглянули стан виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 27 лютого 2010 року № 41 „Про забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2010 року”.

                    Як повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига, в області триває виконання комплексу першочергових запобіжних заходів і робіт з безпечного пропуску весняної повені. Ситуація в цілому контрольована, і чи не єдиним невирішеним питанням залишається забезпечення безперебійного зв’язку з населеними пунктами, які можуть опинитися у зоні негативного впливу весняного водопілля.

                    Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності чіткого виконання керівниками районів і начальниками обласних управлінь поставлених у розпорядженні завдань, відмітивши, що від їхньої злагодженої роботи залежить життя та безпека людей.

                    Про хід підготовки сільськогосподарських підприємств області до весняно-польових робіт присутніх поінформував начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак.

                    Він, зокрема, повідомив, що за попередніми даними управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, прогнозована посівна площа сільськогосподарських культур під урожай поточного року в господарствах всіх категорій товаровиробників складатиме 1021,9 тис. га, що на рівні минулого року (у 2009 засівалось 1021,5 тис. га).

                    Характерною особливістю прогнозованої структури посівів в поточному році відносно попереднього року є зростання площ під технічними культурами на 30,4 %, зменшення обсягів посіву зернових культур на 4,6%. Загальна площа посіяних озимих зернових культур під урожай 2010 року склала 241,2 тис. га, в т.ч. в сільгосппідприємствах - 219,5 тис. га. Крім того, площа посіяного озимого ріпаку - 46,5 тис. га або 129,2% до 2009 року.

                    За словами Анатолія Максака, наявна кількість машинно-тракторного парку дозволяє провести комплекс весняно-польових робіт в оптимальні терміни.

                    Станом на 23 березня до роботи підготовлено 91% тракторів.

                    Готовність грунтообробної техніки становить 92%, а посівної – 91%.

                    Суттєве занепокоєння викликає відсутність необхідної кількості пально-мастильних матеріалів.

                    Технологічна потреба господарств на весь період весняних робіт по дизельному пальному забезпечена лише на 29%, а по бензину – на 44%.

                    Але сьогодні вживаються заходи для того, щоб до початку весняних робіт область буде практично забезпечена нафтопродуктами.

                    Голова облдержадміністрації піддав критиці роботу керівників окремих районів у напрямку забезпеченості мінеральними добривами на проведення весняно-літніх польових робіт.

                    На його переконання, відповідальність за якість землі повинен нести той, хто на ній працює. Тому очільники районів повинні не сидіти склавши руки, а знаходити важелі впливу на комерційні структури, які орендуючи землю в районі не дбають про вчасне накопичення мінеральних добрив, або ж займатися пошуками більш ефективних господарів.

                    Володимир Хоменко наголосив: погодні умови нинішнього року надто складні, що вимагає особливого підходу до проведення весняно-польових робіт, отже сьогодні робота повинна бути спрямована на те, щоб провести її вчасно, якісно, без затримок і в оптимальні терміни.

                    Під час розгляду питання проведення в області всеукраїнської весняної акції „Благоустрій України” керівник області зазначив, що весняні акції проводяться з року в рік, однак подальша робота у даному напрямку припиняється із їх закінченням.

                    Протягом тривалого періоду на незадовільному рівні проходить відпрацювання органами місцевого самоврядування схем збору, вивезення та знешкодження твердих побутових відходів. Із необхідної загальної кількості розроблених та впроваджених по районах 1383 схем впроваджено лише 195 або 14,1%.

                    Захоронення твердих побутових відходів в області здійснюється комунальними підприємствами на 401 полігонах та сміттєзвалищах загальною площею 409,7 га. З них 22,4% перевантажені, а 10,4% не відповідають нормам екологічної безпеки.

                    Голова облдержадміністрації зобов’язав керівників районів протягом двох місяців розробити та затвердити схеми збору, вивезення та знешкодження твердих побутових відходів, а головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації та державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в області більше співпрацювати між собою та з районними службами.

                    Він також підкреслив, що проведення весняної акції „Благоустрій України” не повинно тривати лише місяць, ця робота потребує постійного виконання упродовж року.

                    Прес-служба облдержадміністрації

                    Голова облдержадміністрації провів робочу нараду з питань створення музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград»

                    З метою увічнення пам’яті про учасників партизанського руху на Чернігівщині, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації Володимира Хоменка торік було затверджено склад робочої групи з питань створення музейно-меморіального комплексу партизанської слави «Лісоград» на території Щорського району.

                    Її представники проводили виїзні засідання у селі Єліно Щорського району, підготували і надали пропозиції щодо створення музейно-меморіального комплексу.

                    Рішенням 26-ої сесії обласної ради від 11 серпня 2009 року було утворено комунальний заклад «Музейно-меморіальний комплекс партизанської слави «Лісоград» Чернігівської обласної ради, а його директором призначено Юрія Горбика.

                    За цей час пройдено процедуру його реєстрації, визначено площу музейно-меморіального комплексу, розроблено ескізні пропозиції схеми плану об’єктів, укладено договір на виготовлення проектно-технічної документації на ремонтні та будівельні роботи комплексу з приватним підприємством «Держбудсервіс» тощо.

                    Сьогодні Володимир Хоменко обговорював з учасниками наради питання виготовлення проектно-кошторисної документації по землевідведенню та будівництву комплексу, а також передачу будівлі Музею партизанської слави в селі Єліно Щорського району до обласної комунальної власності.

                    Прес-служба облдержадміністрації

                    Назад

                    Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація