Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    


                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   22 Листопада 2011 11:54

                   19.10.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 23.10.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 66-87-81.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг  Мольченко Наталія Федорівна.

                    

                   12.10.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 17.10.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 677-033.

                   На Ваші запитання буде відповідати головний спеціаліст відділу запобігання та виявлення корупції Північного офісу Держаудитслужби Кряж Інна Станіславівна.

                    

                   08.10.2018

                   Аудитори Чернігівщини протягом січня – вересня 2018 року забезпечили відшкодування втрат на 22,6 млн грн

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за січень – вересень 2018 року  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 22,6 млн грн.

                   За результатами ревізій керівники підприємств, установ та організацій прийняли 20 управлінських рішень.

                   Матеріали 24 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 11 досудових розслідувань і вручено 15 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 32 випадках застосовано зупинення операцій з бюджетними коштами, у 1 - зменшення бюджетних призначень на суму 11,53 тис грн та призупинення бюджетних асигнувань.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 130 посадових осіб.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму  11,6 млн грн.

                    

                   04.10.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 09.10.2018 з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-69-49.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління - начальник відділу організаційної роботи Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                    02.10.2018

                   Стан розгляду звернень громадян в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня-вересня 2018 року

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (далі Управління) протягом січня-вересня 2018 року надійшло всього 28 звернень громадян, з них: 20 – заяв, клопотань, 7 – скарг, 1 – пропозиція.

                   З отриманих звернень: 11 стосувались діяльності органів місцевого самоврядування, 4 – з питань праці і заробітної плати, 4 – діяльності підприємств та установ, 2 – діяльності місцевих органів виконавчої влади, 1– соціальної політики та соціального захисту населення, 1 – з охорони здоров’я, 1 – комунального господарства, 1 – діяльності територіального органу центрального органу виконавчої влади та  3  звернення з інших питань.

                   За результатами розгляду звернень 9 – вирішено позитивно, по 14 зверненнях надано роз’яснення, 1 – повернуто авторові відповідно до статей 5 та 7 Закону України «Про звернення громадян», 1 звернення направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 3 звернення визнано такими, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян».

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації. На особистий прийом до керівництва Управління звернулось 8 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом звітного періоду за «телефоном довіри» отримано 5 повідомлень, з яких 1 стосувалось можливих порушень посадових осіб в школі с. Новий Білоус, 1 – щодо можливості проведення контрольних заходів, при цьому про можливі порушення інформація відсутня, 1 – щодо несвоєчасності виплати заробітної плати, 2 – з інших питань.

                   Інформацію по 1 повідомленню передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах, по 3 надано роз'яснення стосовно повноважень органів Держаудитслужби, по 1 надано роз’яснення норм законодавства.

                   Номер телефону довіри Управління Північного офісу Держаудитслужби (0462) 677-626 доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Держаудитслужби, а також веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у рубриці «Територіальні органи центральних органів виконавчої влади та інші» підрубриці «Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області».

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян керівництвом Управління  проведено 38 прямих телефонних ліній, оголошення про які розміщуються на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації та на власній сторінці в фейсбук.

                    

                   26.09.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 02.10.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-74-86.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Васько Ігор Олексійович.

                    

                   17.09.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 25.09.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-72-67.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у сфері закупівель Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Лук’яненко Світлана Петрівна.

                    

                   13.09.2018

                     В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 18.09.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 77-45-26.

                    На Ваші запитання буде відповідати начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Білазерська Ірина Степанівна.

                    

                   07.09.2018

                   За вісім місяців поточного року Чернігівські аудитори забезпечили відшкодування втрат на 21,7 млн грн

                             Фахівці Управління Північного офісу  Держаудитслужби в Чернігівській  області за січень – серпень 2018 року  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 21,7 млн грн.

                   За результатами ревізій керівники підприємств, установ та організацій прийняли 18 управлінських рішень.

                   Матеріали 23 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 11 досудових розслідувань та вручено 15 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 28 випадках застосовано зупинення операцій із бюджетними коштами.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 125 посадових осіб.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 11,0 млн грн.

                   06.09.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 10.09.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 677-033.

                            На Ваші запитання буде відповідати головний спеціаліст відділу запобігання та виявлення корупції Північного офісу Держаудитслужби Кряж Інна Станіславівна.

                   03.09.2018

                   Аудитом установлено неефективне управління Козелецьким селищним бюджетом на Чернігівщині

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджету  селища міського типу Козелець Чернігівської області за період з 01.07.2014 по 30.04.2018.

                   Контрольний захід виявив неефективне використання бюджетних коштів, втрати доходів та можливих резервів наповнення доходної частини бюджету на загальну суму майже 2,1 млн грн.

                   Аудиторами встановлено, що через невикористання Козелецькою селищною радою власних повноважень з контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету з боку платників податків і зборів, а також несплатою замовником будівництва пайових внесків селищним бюджетом недоотримано доходів на суму майже 849,7 тис. грн.

                   Окрім того, аудиторським дослідженням встановлено окремі випадки безпідставного заниження відсоткової ставки при передачі в оренду комунального майна та використання земельної ділянки комунальної власності без оформлення договірних відносин, через що селищний бюджет недоотримав доходів на загальну суму 42,5 тис. грн.

                   Установлено випадки прийняття керівництвом неефективних рішень та недотримання вимог бюджетного законодавства, що призвело до неефективних витрат на загальну суму 188,0 тис. грн, а саме:

                   виготовлення у 2016 році проектно-кошторисної документації, яка своєчасно не використана за призначенням, на суму майже 110,0 тис. грн. призвело до тривалого відволікання бюджетних коштів і надалі може призвести до втрат бюджету на зазначену суму;

                   через нераціональний розподіл селищною радою бюджетних коштів при організації харчування в закладах дошкільної освіти Козелецької селищної ради спричинено неналежне виконання норм харчування споживачів освітніх послуг і, як наслідок, призвело до неефективних витрат на суму майже 78,0 тис. грн.

                   Також аудитом визначено інші можливі резерви наповнення бюджету селища за рахунок залучення додаткових надходжень на загальну суму понад 820,0 тис. грн.

                   За результатами аудиторського дослідження селищній раді надано низку пропозицій, реалізація яких дасть змогу суттєво збільшити наповнення місцевого бюджету.

                   30.08.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 03.09.2018  з 11.00 до 12.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-74-64.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   23.08.2018

                   Із січня по липень Чернігівські аудитори забезпечили відшкодування  втрат на 21,1   млн грн

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській  області за січень - липень 2018 року  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 21,1 млн грн.

                   За результатами ревізій керівники підприємств, установ та організацій прийняли 13 управлінських рішень.

                   Матеріали 20 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 9 досудових розслідувань та вручено 15 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 24 випадках застосовано зупинення операцій із бюджетними коштами.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 114 посадових осіб.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 11,0  млн грн.

                    

                   22.08.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 28.08.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-57-46.

                   На Ваші запитання буде відповідати завідувач сектору роботи з персоналом відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   17.08.2018

                   «Конфлікт інтересів: треба знати!»

                   Працівники Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області завершили відкритий онлайн-курс «Конфлікт інтересів: треба знати!» та отримали свідоцтва відповідного зразка.

                   Завдяки онлайн-курсу працівники підвищили рівень стандарту доброчесності щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також інших обмежень та зобов'язань, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», та опанували базові практичні інструменти для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень.

                   Цей курс став можливий за підтримки Програми розвитку ООН в Україні Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з українським громадським проектом масових відкритих онлайн-курсів «Прометеус» створили безоплатний навчальний онлайн-курс «Конфлікт інтересів: треба знати!», який установив світовий рекорд відсотка успішного завершення, що вищий, ніж показники всіх масових відкритих онлайн-курсів Гарварду та МІТ.

                   На сьогодні курс «Конфлікт інтересів: треба знати!» налічує більш як 13000 слухачів, понад 40% з яких отримали сертифікати про його успішне закінчення.

                   Курс «Конфлікт інтересів: треба знати!» доступний цілодобово, ним можна користуватися з будь-якого комп’ютера з підключенням до мережі Інтернет. Викладачі курсу постійно беруть участь в обговореннях, що відбуваються на платформі курсу, та періодично звертаються з інформаційними листами до слухачів.

                   Для участі в ньому необхідно зайти на сайт «Прометеус» https://prometheus.org.ua/, на якому віднайти курс «Конфлікт інтересів: треба знати!» (постійна адреса: https://edx.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+COI101+2017_T3/about), та зареєструватися.

                    

                   16.08.2018

                   Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

                   Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII  передбачено визначення термінів «приватний інтерес», «реальний конфлікт інтересів» та «потенційний конфлікт інтересів».

                   Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях

                   Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Суб’єкти, на яких поширюється дія Закону, зобов’язані:

                   1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

                   2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі – Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

                   3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

                   4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

                   Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчинення дій або бездіяльності всупереч закону на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб.

                    

                   14.08.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.08.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-75-69.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   09.08.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 13.08.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-79-15.

                   На ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   06.08.2018

                   За січень-липень 2018 року чернігівські аудитори попередили порушень у сфері закупівель на суму 368,6 млн грн

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня - липня  2018 року за результатами аналізу інформації та документів,  розміщених на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, без виходу на об’єкт контролю, попередили порушень у сфері закупівель за  204  процедурами закупівель на загальну суму 368,6 млн грн, у т.ч. за рахунок:

                   – відміни 199  процедур закупівель на суму 365,3 млн грн;

                   – розірвання 5 договорів, укладених з порушенням законодавства з питань закупівель, за  5 процедурами закупівель на суму 3,3 млн грн.

                    

                   24.07.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 30.07.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-70-93.

                            На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю  органів влади, оборони, правоохоронних органів та  місцевих  бюджетів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   17.07.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 24.07.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-74-86.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Васько Ігор Олексійович.

                    

                   13.07.2018

                   Повідомлення про суттєві зміни майнового стану

                            Під суттєвою зміною у майновому стані суб’єкта декларування вважається отримання ним доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2018 р. ця сума становить 88100 грн. і не змінюється протягом року незважаючи на можливі зміни розміру  прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

                   Інформація про отримання доходу або придбання майна членом сім’ї суб’єкта декларування не повідомляється.

                   Строк подання зазначеного повідомлення до НАЗК становить 10 календарних днів з моменту отримання доходу або придбання майна.

                   Таким моментом слід вважати день отримання суб’єктом декларування відповідного доходу. Що ж стосується придбання майна, то таким моментом є день набуття права власності на таке майно. При цьому не має значення, чи виплатить суб’єкт декларування вартість такого майна одним платежем чи кількома платежами протягом певного проміжку часу (в розстрочку).

                   Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному сайті НАЗК .

                   Подання виправленого повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування  Закон України «Про запобігання корупції»  не передбачає. 

                    

                   12.07.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 16.07.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-29-06.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   09.07.2018

                   Порядок подання декларації при звільненні

                   Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, так визначено ч. 2 ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції ”.

                   Вказана декларація подається не пізніше дня припинення відповідної діяльності та має містити інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем вказаного періоду є день, що передує дню подання декларації.

                   Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше 20 робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

                   Також особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

                   Слід пам’ятати, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

                    

                     05 .07.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 09.07.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 677-915.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                     03.07.2018

                   Стан розгляду звернень громадян в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області протягом I півріччя  2018 року

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (далі Управління) протягом I  півріччя 2018 року надійшло всього 21 звернення громадян, з них: 16 - заяв, клопотань,  4 - скарги, 1- пропозиція. 

                   З отриманих звернень: 1 стосувалось соціальної політики та соціального захисту населення, 2 - з питань праці і заробітної плати, 1 –  з охорони здоров’я, 1 - комунального господарства, 1 –  діяльності центральних органів виконавчої влади, 1 – діяльності місцевих органів виконавчої влади,  10 – діяльності органів місцевого самоврядування, 1 – діяльності підприємств та установ   та  3  звернення стосувались  інших питань.

                   Найбільшу кількість звернень отримано з питань діяльності органів місцевого самоврядування.  

                   За результатами розгляду звернень 5 - вирішено позитивно, по 11 зверненнях надано роз’яснення, 1 – повернуто авторові відповідно до статей 5 та 7 Закону України «Про звернення громадян», 1 звернення направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 2 звернення визнано такими, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», 1- у стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації. На особистий прийом до керівництва Управління звернулось 8 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом звітного періоду   за «телефоном довіри» отримано 4 повідомлення,  з яких 1 стосувалось можливих порушень посадових осіб в школі с. Новий Білоус,  1 – щодо можливості проведення контрольних заходів, при цьому про можливі порушення інформація відсутня, 2 з інших питань. 

                   Інформацію по 1 повідомленню передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах, по 3 надано роз'яснення стосовно повноважень органів Держаудитслужби.

                   Номер телефону довіри (0462) 677-626 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у рубриці «Територіальні органи центральних органів виконавчої влади та інші» підрубриці «Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області».

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян керівництвом Управління  проведено 25 прямих телефонних ліній, оголошення про які розміщуються на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації та на власній сторінці в фейсбук.

                   25.06.2018

                   Святкування 100-річчя державної служби України в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

                   23 червня 2018 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбулось урочисте зібрання з нагоди святкування 100-річчя державної служби України.

                   З привітальним словом до працівників звернулась начальник Управління Ірина Білазерська.

                   Вона нагадала про основні етапи інстутиційного становлення державної служби, що була започаткована в добу Української держави часів гетьмана Павла Скоропадського.

                   «Державну службу слід розглядати як систему громадських зв’язків і відносин, а не як кількість службовців та установ. Тому на сьогодні для України важливим та складним завданням є розвиток професійної державної служби. Однією з умов подальшого розвитку України та її успішної євроінтеграції є реформа державної служби, оскільки вона дає можливість реалізувати всі інші реформи у сфері державного управління» - зазначила Ірина Степанівна.

                   Системне мислення, чітке розуміння та бачення перспективи у кожній справі, застосування правових та нових підходів у вирішенні важливих ситуацій для громадян мають стати надійними супутниками кожного державного службовця. Довіра до влади починається з людей, які здатні вирішити повсякденні проблеми населення. Саме тому суспільство покладає на державних службовців особливо важливі завдання, чекає від них компетентності, ініціативи та відповідального ставлення до справи.

                   На завершення вона побажала всім присутнім витримки і терпіння, таких необхідних у нашій роботі, міцного здоров’я, невичерпної енергії, родинного тепла, нових звершень та нових здобутків в ім’я майбутнього рідного краю та України.

                    

                   22.06.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 25.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 672-906.

                   На ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   21.06.2018

                   Державна аудиторська служба України затвердила Антикорупційну програму на 2018 рік

                   З метою утворення ефективної системи запобігання та протидії корупції в органах Держаудитслужби, забезпечення створення та координації системи запобігання і протидії корупції, а також подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності, зниження корупційних ризиків,  розроблено та затверджено наказом від 27.04.2018 № 97 Антикорупційну програму Держаудитслужби на 2018 рік. Антикорупційна програма  погоджена Національним агентством з питань запобігання корупції.

                   Одним із важливих напрямів програми є підвищення рівня довіри громадян до діяльності органів державного фінансового контролю.

                   Слід зазначити, що виконання Антикорупційної програми контролюється громадськими організаціями через Громадську раду при Держаудитслужбі, до якого можуть також залучатися міжнародні організації.

                   Антикорупційна програма Держаудитслужби на 2018 рік розміщена на офіційному сайті Держаудитслужби http://www.dkrs.gov.ua.

                    

                   19.06.2018

                   Неефективне використання 9,2 млн грн виявлено під час аудиту виконання бюджетних програм місцевого бюджету, спрямованих на розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради бюджетних програм місцевого бюджету, спрямованих на розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту та інші заходи з розвитку фізичної культури та спорту за 2015-2017 роки.

                   Аудиторське дослідження засвідчило позитивну тенденцію щодо зростання зацікавленості дітей міста Чернігова до спорту: загальна кількість учнів, які відвідували спортивні школи міста, у 2017 році  порівняно з 2016 роком зросла на 12 відсотків.

                   Покращився і рівень підготовки спортсменів, зокрема, кількість учнів, які взяли участь у регіональних спортивних змагання зросла на 27% і становить 45% всіх учнів. Також збільшилася кількість підготовлених у дитячо-юнацьких школах майстрів спорту, кандидатів у майстри спорту та кількість учнів, що здобули призові місця в регіональних спортивних змаганнях.

                   Проведене під час аудиту анкетування серед батьків учнів спортивних шкіл засвідчило про 100% задоволеність тренерсько-викладацьким складом. На думку деяких батьків, високий рівень навчання забезпечується лише завдяки ентузіазму і самовідданості тренерів.

                   Результати аудиту свідчать про недостатній рівень фінансування на покращання  матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл та проведення навчально-тренувальних зборів і змагань, брак чіткого механізму реалізації деяких напрямів та заходів бюджетних програм, недостатній рівень внутрішнього контролю за виконанням заходів бюджетних програм.

                   Загалом, на виконання досліджуваних програм протягом 2015 - 2017 років було спрямовано майже 47 млн грн, з них неефективно використано бюджетних коштів на загальну суму 9,2 млн грн.

                   Серед основних факторів, які негативно вплинули на виконання основних показників бюджетної програми, є:

                   надання фінансової підтримки громадським організаціям – спортивним клубам, зокрема на їх утримання, без зазначення конкретних цілей, завдань, очікуваних результатів їх діяльності на  суму 6,3 млн грн;

                   оплата спортивними школами стороннім організаціям послуг за використання спортивних споруд за наявності власної бази на суму 2,7 млн грн.

                   Крім того, проведення видатків за бюджетною програмою «Проведення спортивної роботи в регіоні», які повинні бути профінансовані за рахунок іншої бюджетної програми, а саме: «Програма утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» не дає змоги здійснити об’єктивну оцінку ефективності виконання кожної з бюджетних програм та призвела до неефективного використання коштів на загальну суму 0,2 млн грн.

                   За підсумками проведеного дослідження аудиторська група запропонувала перелік заходів, спрямованих на покращання ефективності виконання бюджетних програм.

                    

                   13.06.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 19.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 77-45-26.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Білазерська Ірина Степанівна.

                   08.06.2018

                   За п’ять місяців 2018 року аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 13,6 млн грн

                   Фахівці Управління Північного офісу  Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня – травня 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 13,6 млн грн.

                   За результатами ревізій, перевірок державних закупівель керівники підприємств, установ та організацій прийняли 11 управлінських рішень.

                   Матеріали 17 ревізій, перевірок державних закупівель та комісійних перевірок передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 8 досудових розслідувань.

                   До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 16 випадках застосовано зупинення операцій із бюджетними коштами.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 83 посадові особи.

                    

                   04.06.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 11.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-69-49.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління-начальник відділу організаційної роботи Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   30.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 05.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у сфері закупівель Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Лук’яненко Світлана Петрівна.

                    

                   23.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 29.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-57-46.

                   На Ваші запитання буде відповідати завідувач сектору роботи з персоналом Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   16.05.2018

                   Порушень у сфері закупівель майже на 213 млн грн попередили чернігівські аудитори за січень – квітень 2018 року

                   Протягом січня – квітня 2018 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області попередили витрат за державні кошти шляхом відміни 142 процедур закупівель на загальну суму 209,7 млн грн та розірванням 4 договорів, укладених з порушенням законодавства за 4 процедурами закупівель  на суму 3,0 млн гривень.

                   Зокрема, завдяки фаховим рекомендаціям державних аудиторів щодо усунення виявлених порушень у сфері закупівель за 42 процедурами замовниками внесено зміни до тендерної документації та  усунуто інших порушень на суму 342,9  млн гривень.

                    

                   14.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 21.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 4-04-83.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління – начальник  відділу контролю  органів влади, оборони, правоохоронних органів та  місцевих бюджетів Суржик Олена Федорівна.

                    

                   08.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 14.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 668-781.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг  Мольченко Наталія Федорівна.

                    

                   03.05.2018      

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 07.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-00-47.

                            На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Бондаренко Олена Петрівна.

                   24.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 03.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-11-28.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Зіненко Маргарита Олександрівна.

                   20.04.2018

                   Чернігівські аудитори провели аудит діяльності комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда» Чернігівської облради

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда» Чернігівської обласної ради за період з  01.01.2013 по 31.12.2017.

                   Під час аудиту виявлено низку чинників, що негативно вплинули на обсяги отриманих підприємством доходів та формування витрат.

                   Під час аудиторського дослідження встановлено, що через укладання договорів на реалізацію продукції, умови яких є заздалегідь невигідними, через передачу на реалізацію вроздріб примірників газети за ціною нижчою від собівартості та надання необґрунтованих знижок на тарифи з розміщення інформації на шпальтах газети недоотримано доходу на 2 млн грн.

                   Поряд із цим допущено неефективне збільшення витрат на суму 2,1 млн грн через здійснення заохочувальних виплат при збитковій діяльності підприємства,  оренду приміщень більше від об’єктивної потреби, вибір затратнішого формату друку газети тощо.

                   Аудитори виявили недостатньо ефективне використання підприємством фінансової підтримки у 2013-2015 роках на суму 1,3 млн  грн,  наданої з обласного бюджету на виконання заходів обласної програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфери Чернігівщини щодо покращання забезпечення інформаційних потреб населення області, оскільки тираж газети щороку зменшувався більш як удвічі.

                   За підсумками проведеного дослідження аудиторська група запропонувала перелік заходів, необхідних для поліпшення фінансового стану та ефективного використання коштів.

                    

                   18.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 24.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67- 69 - 49.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління -начальник відділу організаційної роботи Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   10.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 16.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   03 .04.2018

                             Стан розгляду звернень громадян в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області протягом I кварталу 2018 року

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області  за період з 01.01.2018 по 30.03.2018  надійшло 15 звернень, з яких: від громадян поштою надійшло 3 звернення, від громадян на особистому прийомі – 8, через органи влади – 4.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу діяльності органів місцевого самоврядування – 7,  щодо праці і заробітної плати – 1,  охорони здоров’я – 1,  комунального господарства – 1,  стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади – 1, діяльності центральних органів виконавчої влади – 1,  та з  інших питань – 3.

                   За результатами розгляду звернень 4 – вирішено позитивно, по  8 зверненнях надано роз’яснення, 1 звернення направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 1 – анонімне звернення, що відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягає розгляду, 1 звернення повернуто авторові відповідно до статей 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян».

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом I кварталу 2018 року на особистий прийом до керівництва Управління звернулось 8 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом I кварталу 2018 року  за «телефоном довіри» прийнято 2 повідомлення, під час отримання яких по 1 надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби, ще по 1  надано номер телефону іншої  установи, до компетенції якої належить вирішення порушених громадянкою питань.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у рубриці «Територіальні органи центральних органів виконавчої влади та інші» підрубриці «Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області».

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 12 прямих телефонних ліній.

                    

                   02.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 10.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   27.03.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 02.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-02-97.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук’яненко Світлана Петрівна.

                   21.03.2018

                   Порушень у сфері закупівель майже на 123 млн грн попередили чернігівські аудитори за січень – лютий 2018 року

                   Протягом січня – лютого  2018 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами аналізу закупівель (без виходу на об’єкт контролю, шляхом аналізу інформації, розміщеної в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro, та/або отриманої від замовника відповідної інформації) попередили витрат за державні кошти на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом відміни 78  процедур закупівель на загальну суму майже 123 млн грн.

                   Крім того, за рекомендаціями аудиторів щодо виявлених порушень у сфері закупівель за 35 процедурами замовники внесли зміни до тендерної документації та  усунули інших порушень на суму майже 116 млн грн.

                    

                   20.03.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 26.03.2018  з 11.00 до 12.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-11- 28.
                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   14.03.2018

                   Відшкодування втрат на суму 6,3 млн грн забезпечили чернігівські аудитори протягом січня–лютого 2018 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня – лютого 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 6,3 млн грн.

                   За матеріалами ревізій і перевірок чернігівських державних аудиторів правоохоронні органи розпочали чотири досудові розслідування, вручили два письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Крім того, чернігівські аудитори  ініціювали два позови щодо усунення виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За порушення фінансової дисципліни 34 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

                   До установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано шість заходів впливу (зупинення операцій із бюджетними коштами).

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 11 пропозицій, які  надали державні аудитори.

                    

                   13.03.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.03.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-04-83.

                            На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління – начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна.

                    

                   05.03.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 12.03.2018  з 11.00 до 12.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 668-781.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Мольченко Наталія Федорівна.

                    

                   Відшкодування втрат майже на 2 млн грн забезпечили чернігівські аудитори у січні 2018 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 2 млн грн.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали чотири досудові розслідування, вручили два письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                    Крім того, чернігівські аудитори ініціювали два позови щодо усунення виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За порушення фінансової дисципліни 19 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

                   До установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано 5 заходів впливу (зупинення операцій із бюджетними коштами).

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували шість пропозицій, які надали державні аудитори.

                    

                   27.02.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 06.03.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-00-47.

                   На ваші запитання буде відповідати  заступник начальника відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   23.02.2018

                   Порушень на 46,3 млн грн попередили у сфері закупівель чернігівські аудитори у січні 2018 року

                   Протягом січня 2018 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкт контролю, шляхом аналізу інформації, розміщеної в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro, та/або отриманої від замовника відповідної інформації) попередили витрат за державні кошти на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом відміни 45 процедур закупівель на загальну суму 46,3 млн грн.

                   За результатами наданих аудиторами рекомендацій щодо виявлених порушень у сфері закупівель за 9 процедурами загальною очікуваною вартістю понад 63 млн грн замовники внесли зміни до тендерної документації та  усунули інші порушення.

                    

                   20.02.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 27.02.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-04-48.

                   На ваші запитання буде відповідати  начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами  Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                   16.02.2018

                   Неефективне використання 5,5 млн грн виявлено під час аудиту виконання бюджетних програм щодо поліпшення екологічного стану Чернігова

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання Управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради бюджетних програм, спрямованих на реалізацію Програми поліпшення екологічного стану м. Чернігова на 2016-2017 роки та Міської програми поліпшення екологічного стану м. Чернігова на період 2011-2015 роки. Аудитом було охоплено період з 01.01.2015 по 31.10.2017.

                   На фінансування заходів програм витрачено 39,2 млн грн. З них неефективно використано 5,5 млн грн бюджетних коштів.

                   Як з’ясували чернігівські аудитори, на ефективність виконання програми негативно вплинуло: недотримання під час розробки місцевої програми чітких критеріїв щодо її формування; недостатнє фінансування заходів програми та недосконале планування обсягів бюджетних коштів; нераціональне використання бюджетних коштів; несвоєчасне виконання заходів; недостатнє функціонування системи внутрішнього контролю.

                   Майже 1 млн грн було використано на розробку робочих проектів та наукових досліджень, які не були впроваджені чи використані (зокрема, це аналіз забруднення автомобілями атмосферного повітря, моніторинг забруднення підземних та поверхневих вод).

                   Крім того, як з’ясували державні аудитори, ефективному виконанню програми перешкоджає несвоєчасне виконання її заходів. Наприклад, незавершене будівництво пункту тимчасового утримання тварин (на час проведення аудиту цей об’єкт мав бути побудований) призвело до неефективного використання 4,4 млн грн.

                   Також закупівля дороговартісних саджанців на суму 0,1 млн грн призвела до нераціонального використання коштів під час озеленення.

                   За результатами аудиторського дослідження Управлінню житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради надано низку пропозицій із поліпшення ефективності виконання програми.

                   Про результати контрольного заходу поінформовано Чернігівську міську раду.

                    

                   13.02.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.02.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-69-49.

                   На ваші запитання відповідатиме заступник начальника управління-начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   06.02.2018

                   Чернігівські аудитори виявили резерви наповнення бюджету в Менській міській раді

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджету міста Мена за 2013-2017 роки.

                   За результатами аудиту втрати бюджету становили 1,8 млн грн, неефективне використання коштів – майже 362 тис. грн, орієнтовний обсяг щорічних резервів наповнення бюджету – майже 232 тис. гривень.

                   Через надання безпідставної фінансової підтримки суб’єктам господарювання (пільги з орендної плати) упущено вигоду на суму понад 455 тис. гривень.

                   Незастосування базових показників встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки та неприведення договірних відносин до вимог законодавства призвело до недоотримання доходів міським бюджетом на суму понад 360  тис. гривень.

                   Через невиконання зобов’язань за умовами договору оренди землі щодо сплати орендної плати бюджет недоотримав понад 687 тис. гривень.

                   Під час аудиту було ініційовано проведення ревізії Менського міського бюджету, фінансово-господарської діяльності Менської міської ради за 2013-2017 роки.

                   За результатами ревізії виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 1,1  млн гривень.

                   За рахунок видатків загального та спеціального фонду міського бюджету покрито витрати відділу освіти Менської райдержадміністрації на утримання першокласників двох класів Менської ЗОШ І-ІII ступенів ім. Тараса Шевченка, що розміщені в будівлі дошкільного закладу Менської міської ради, на загальну суму майже 532 тис. грн, які районним бюджетом не відшкодовано.

                   За порушення законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 3 осіб. Про результати ревізії поінформовано Прокуратуру Чернігівської області.

                    

                   01.02.2018

                   Відшкодування втрат на понад 19 млн грн забезпечили  чернігівські аудитори 2017 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом 2017 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 19,2 млн грн.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 17 досудових розслідувань, вручили 10 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 74 управлінські рішення.

                   До суду пред’явлено 6 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 2 млн грн. Крім того, чернігівські аудитори ініціювали 29 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За порушення фінансової дисципліни 166 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 37 – до дисциплінарної та матеріальної,    чотирьох  осіб звільнено із займаних посад.

                   До установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано 50 заходів впливу: у 42 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 6 – призупинено бюджетні асигнування, у двох випадках зменшено бюджетних призначень на 148,4 тис. грн.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 67 пропозицій, наданих державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму 1,1 млн грн.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України минулого року надіслано відомості щодо виявлених шести фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 13,3 млн грн.

                    

                   31.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 05.02.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 672-906.

                   На ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у  галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   23.01.2018

                   Порушень на 332 млн грн попередили у сфері закупівель чернігівські аудитори за 2017 рік

                   Протягом 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкт контролю та шляхом запиту документів) попередили порушень  витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму 332,2 млн грн.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на суму 314,1 млн грн та розірвано укладені договори на суму 18,1 млн грн.

                   За результатами наданих аудиторами рекомендацій щодо виявлених порушень у сфері закупівель за 43 процедурами замовники внесли зміни до тендерної документації та усунули інші порушення на суму 167,4 млн грн.

                   Крім того, протягом минулого року проведено три перевірки державних закупівель, якими охоплено 16 процедур закупівель на суму 24,7 млн грн.

                    

                   23.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 29.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-05-32.

                   На ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   16.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 22.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   10.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 16.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 77-45-26.

                   На ваші запитання відповідатиме начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Білазерська Ірина Степанівна.

                    

                   04.01.2018

                     В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 10.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-10-07.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступик начальника відділу контролю у соціальній галузі та культури Тарадайка Вікторія Юріївна.

                    

                   04.01.2018

                             Стан розгляду звернень громадян в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області  протягом 2017 року

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області  за період з 01.01.2017 по 29.12.2017 року звернулися  340 громадян із 78 зверненнями, з яких: від громадян поштою надійшло 41 звернення, від громадян на особистому прийомі – 14, через органи влади – 21, через уповноважених осіб  – 1 та  від інших органів (установ) –  1.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу праці і заробітної плати – 19, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 15, щодо охорони здоров’я – 13,  комунального господарства –  5,  щодо соціального захисту населення – 7,  житлової політики –  2, стосовно економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва, а також освітньої, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності –  4, стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади – 1, та діяльності центральних органів виконавчої влади – 2,  з  інших питань – 10.

                   За результатами розгляду звернень 15 – вирішено позитивно, по 39 зверненнях надано роз’яснення, 7 звернень направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян»,  15 – анонімних звернень, що відповідно до статей 8 і 17 Закону України  «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 2 звернення повернуто авторові відповідно до статей 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян».

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом 2017 року на особистий прийом до керівництва Управління звернулось 14 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом 2017 року за «телефоном довіри» прийнято 6 повідомлень, під час отримання яких по 2 надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом, по 3 повідомлено інформацію, що  передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах, ще по 1 отриману інформацію направлено до іншого органу виконавчої влади, до компетенції якого належить вирішення порушених громадянами питань.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у рубриці «Територіальні органи центральних органів виконавчої влади та інші» підрубриці «Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області».

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 46 прямих телефонних ліній.

                    

                   26.12.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 03.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-57-46.

                   На ваші запитання відповідатиме завідувач сектору роботи з персоналом відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   26.12.2017

                   Відшкодування втрат на 18,4 млн грн забезпечили чернігівські аудитори
                   за 11 місяців 2017 року

                   Протягом січня–листопада 2017 року  фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 18,4  млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 17 досудових розслідувань, вручили 10 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 70 управлінських рішень.

                   До суду пред’явлено п’ять позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 1,2 млн  гривень. Крім того, спеціалісти управління ініціювали 29 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 160 осіб, 37 – до дисциплінарної та матеріальної, чотирьох осіб звільнено із займаних  посад.

                   У 44 випадках до установ і організацій, де виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 52 пропозиції, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму майже 1 млн гривень.

                   Для запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо  виявлених 6 фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 13,3  млн гривень.

                    

                   20.12.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 26.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-69-49.

                   На ваші запитання буде відповідати  заступник начальника управління —начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   14.12.2017   

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 19.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 672-906.

                   На Ваші запитання буде відповідати  начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   06.12.2017   

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 11.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 668-781.

                   На Ваші запитання буде відповідати  начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Сачок Микола Іванович.

                    

                   28.11.2017   

                   Чернігівські аудитори провели  Державний фінансовий аудит Цільової програми проведення археологічних досліджень в Чернігівській області

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит Цільової програми проведення археологічних досліджень в Чернігівській області на 2013 – 2020 роки.

                   Під час аудиту встановлено, що фактично за 2013 – 2016 роки та 7 місяців 2017-го профінансовано Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації з обласного бюджету майже на 3,4 млн грн.

                   Як з’ясували чернігівські аудитори, заходи зі збереження та обліку археологічної спадщини(ведення належного обліку археологічних пам’яток, їх паспортизація, інвентаризація, визначення меж тощо), які мають фінансуватися з обласного бюджету, майже не проводилися. При цьому кошти обласного бюджету виділялися на фінансування науково-дослідних робіт працівників Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, який фінансується з держбюджету.

                   Загальна сума неефективно використаних бюджетних коштів становила понад 3,1 млн грн через фінансування наукових прикладних досліджень з місцевого бюджету на об’єктах державної власності за відсутності обґрунтованої потреби у бюджетних коштах та обґрунтування необхідності проведення робіт.

                   За результатами аудиторського дослідження надано пропозиції для вдосконалення системи управління ресурсами, що спрямовуються на заходи зі збереження архітектурної спадщини.

                   Відповідні рекомендації направлено Департаментові культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації.

                   Про результати контрольного заходу поінформовано Чернігівську облдержадміністрацію та Чернігівську обласну раду.

                    

                   28.11.2017   

                    В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 04.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-00-47.

                            На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю  в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                   21.11.2017

                   Відшкодування втрат на 16,7 млн грн забезпечили Чернігівські аудитори  за 10 місяців 2017 року

                   Протягом січня – жовтня  2017 року  фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 16,7 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 13 досудових розслідувань, вручили 9 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 69 управлінських рішень.

                   До суду пред’явлено три позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 920 тис. грн. Крім того, спеціалісти управління ініціювали 28 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 148 осіб, 37 – до дисциплінарної та матеріальної, чотирьох осіб звільнено з посад.

                   У 42 випадках до установ і організацій, де виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 51 пропозицію, надану державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму понад 1 млн гривень.

                   Для запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо  виявлених 4 фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,6 млн гривень.

                    

                   21.11.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 27.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-05-32.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   15.11.2017

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-11-28.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   08.11.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 14.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук’яненко Світлана Петрівна.

                    

                    

                   01.11.2017

                      В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 06.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   26.10.2017

                   Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на державній службі

                   Основним законодавчим документом, що визначає поняття та процедуру врегулювання конфлікту інтересів, є Закон України «Про запобігання корупції» (далі –Закон), який розрізняє два види конфлікту інтересів.

                   Потенційний конфлікт інтересів — наявність в особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Реальний конфлікт інтересів — суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Відтак, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняні до них особи зобов’язані вживати заходи щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів та вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів.

                   Державні службовці та прирівняні до них особи зобов’язані повідомляти безпосереднього керівника не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналися чи повинні були дізнатися про наявність у них реального чи потенційного конфлікту інтересів.

                   Закон визначає шляхи зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів, а саме: усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів; застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень; обмеження доступу особи до певної інформації; перегляду обсягу службових повноважень особи; переведення особи на іншу посаду; звільнення особи.

                   Державні службовці, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть самостійно вживати заходів щодо його врегулювання шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих даний факт документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади.

                    

                   25.10.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 31.10.2017 з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-69-49.

                   На ваші запитання відповідатиме заступник начальника управління – начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   18.10.2017     

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 23.10.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-04-48.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                   18.10.2017     

                   Порушень майже на 193 млн грн попередили у сфері закупівель аудитори Чернігівщини за 9 місяців 2017 року

                   Протягом січня – вересня 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами проведеного аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкти контролю та шляхом запиту документів) попередили зайві витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на загальну суму 192,5 млн грн.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на суму 188,5 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму майже 4,0 млн гривень.

                   За результатами направлених рекомендацій по виявлених порушеннях у сфері закупівель по 33 процедурах  замовниками внесено зміни до тендерної документації або усунуто інших порушень на суму понад 141 млн гривень.

                   Крім того, протягом зазначеного періоду проведено дві перевірки державних закупівель, якими охоплено 15 процедур закупівель на суму  17,4 млн  гривень. Під час цих перевірок виявлені порушення законодавства про закупівлі, які призвели до завищення цін на предмети закупівель, а також  порушень щодо складання тендерної документації, звітів про результати проведення процедур відкритих торгів та порядку оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу.

                    

                   10.10.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 17.10.2017  з 11.00 до 12.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-57-46.

                   На ваші запитання відповідатиме завідувач сектору роботи з персоналом відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   04.10.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 09.10.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-10-07.

                   На ваші запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та культури Васько Ігор Олексійович.

                    

                   04.10.2017

                   Протягом січня–вересня 2017 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 63 звернень громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області (далі – Управління) протягом січня–вересня 2017 року звернулися 324 громадянина із 63 зверненнями, з яких поштою надійшло 37 звернень, на особистому прийомі – 12, через органи влади – 12, через уповноважених осіб та  від інших органів (установ) – по 1.

                   Найчастіше громадяни зверталися: з приводу праці і заробітної плати – 18, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 12, щодо охорони здоров’я –10,  комунального господарства –  5,  щодо соціального захисту населення – 5,  житлової політики –  2, стосовно економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва, а також освітньої, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади – по 1 та з  інших питань – 8.

                   За результатами розгляду звернень: 11 вирішено позитивно, по 28 зверненнях надано роз’яснення, 5 звернень направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян»,14 – анонімних звернень, що відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 5 звернень перебувають на стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації. Так, протягом 9 місяців 2017 року на особистому прийомі у керівництва Управління побувало 13 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом січня–вересня 2017 року за «телефоном довіри» прийнято 5 повідомлень, під час отримання яких по 3 надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом, по 1 повідомленню інформацію передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах, ще по 1 – отриману інформацію направлено до іншого органу виконавчої влади, до компетенції якого належить вирішення порушених громадянами питань.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 33  прямі телефонні лінії.

                    

                   27.09.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 02.10.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-29-06.         

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   20.09.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 26.09.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-00-47.

                   На ваші запитання відповідатиме заступник начальника відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   13.09.2017

                   Відшкодування втрат держави на 11,4 млн грн забезпечили аудитори Чернігівщини за 8 місяців 2017 року

                   Протягом січня – серпня 2017 року  фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 11,4 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 9 досудових розслідувань, вручили 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 65 управлінських рішень.

                   До суду пред’явлено три позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 920,3 тис. гривень.

                   Крім того, спеціалістами управління ініційовано 24 позови щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 138 осіб, 20 – до дисциплінарної та матеріальної, дві особи звільнено з посад.

                   У 34 випадках до установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 34 пропозиції, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму понад 0,9 млн грн.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо 4 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,6 млн гривень.

                   13.09.2017

                    В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.09.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 77-45-26.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  Білазерська Ірина Степанівна.

                   05.09.2017

                   Втрат майже на 660 тис. грн виявлено в Комунальному лікувально-профілактичному закладі «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області під час планової ревізії  Комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області (далі – Лікарня) виявили порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму майже 660 тис. гривень. В ході контрольного заходу перевірено фінансово-господарську діяльність лікувальної установи за період з 01.01.2014 по 28.04.2017.

                   Зокрема, державні аудитори виявили безпідставне покриття Лікарнею видатків орендарів понад 231 тис. грн без подальшого їх відшкодування на оплату вартості поточного ремонту приміщень, переданих в оренду, та витрат за спожиті орендарями послуги з теплопостачання.

                   Крім того, в Лікарні коштом загального фонду безпідставно покрили видатки на оплату праці працівників, які здійснювали медичні огляди на платній основі, тоді як це мало здійснюватися коштом спеціального фонду. Через це з порушенням витрачено майже 175 тис. гривень. Під час проведення ревізії порушення частково усунуто.

                   Водночас, виявлено низку порушень законодавства під час нарахування та виплати працівникам заробітної плати, що призвело до зайвих виплат понад 82 тис. гривень.

                   За порушення ведення бухгалтерського обліку 18 посадових осіб  Лікарні притягнуто до адміністративної відповідальності. За порушення законодавства під час здійснення закупівель на голову комітету з конкурсних торгів складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності, який направлено до Деснянського районного суду  м. Чернігова.

                   За порушення бюджетного законодавства до установи застосовано заходи впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами.

                   Про результати ревізії проінформовано Прокуратуру Чернігівської області та орган управління – Чернігівську районну державну адміністрацію. Матеріали ревізії передано до Чернігівської місцевої прокуратури.

                    

                   05.09.2017

                        В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 11.09.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-11-28.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                   30.08.2017

                    Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  06.09.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                    На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг  Сачок Микола Іванович.

                    

                   22.08.2017

                   Подання декларацій особами, які припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування

                   Абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), визначено, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.                                                      

                   Відповідно до Роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.03.2017 № 85) декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен  був дізнатися про таке припинення. Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

                   Також, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою статті 45 Закону порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

                   22.08.2017

                            Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  28.08.2017  з 10.00 до 11.00               «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                   16.08.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 22.08.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-63-65.

                   На ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу організаційної роботи Єфименко Тетяна Миколаївна.

                    

                   15.08.2017

                   Відшкодування втрат на суму понад 10,6 мільйона гривень забезпечили чернігівські аудитори за 7 місяців 2017 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня–липня 2017 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму понад 10,6 мільйона гривень.

                   Завдяки впровадженню керівниками об’єктів контролю пропозицій, які надали аудитори за результатами проведених державних фінансових аудитів, вдалося досягти економічного ефекту на суму понад 0,9 мільйона гривень.

                   Керівники місцевих органів влади, підприємств та установ за результатами контрольних заходів прийняли 65 управлінських рішень.

                   За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи області розпочали 8 досудових розслідувань та вручили 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, ініційовано пред’явлення до суду 21 позову.

                   У 25 випадках до установ і організацій, де виявили порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій із бюджетними коштами, призупинення та зменшення бюджетних асигнувань.

                   Через недотримання законодавства 108 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 20 — до дисциплінарної та матеріальної, двох осіб звільнено із займаних посад.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,6 мільйона гривень.

                    

                   10.08.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  15.08.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-83.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника Управління - начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна.

                    

                   03.08.2017

                     Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  09.08.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-57-46.

                    На Ваші запитання буде відповідати завідувач сектору роботи з персоналом відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   28.07.2017       

                   Порушень майже на 100 млн грн попередили у сфері закупівель аудитори Чернігівщини за півроку

                   Протягом січня – червня  2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами проведеного аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкти контролю та шляхом запиту документів) попередили зайві витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на загальну суму 99,4 млн гривень.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на суму 96,1 млн грн  та розірвано вже укладені договори на суму майже 3,3 млн гривень.

                   Крім того, за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти направлено до суду 5 протоколів про адміністративне порушення.

                    

                   27.07.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  02.08.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-31-57.

                    На Ваші запитання буде відповідати завідувач юридичного сектору Кожемяка Юлія Миколаївна

                    

                   19.07.2017

                            Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  26.07.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-48.

                    На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                   12.07.2017

                    Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  18.07.2017  з 10.00 до 11.00   «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-11-28.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   05.07.2017

                   За шість місяців 2017 року Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області забезпечило відшкодування втрат на понад 9 млн грн

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  протягом січня – червня 2017 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму  9,3 млн грн.

                   За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали сім досудових розслідувань і вручили шість письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 63 управлінські рішення.

                   До суду пред’явлено три позови щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 1 млн грн.

                   За недотримання законодавства  72  посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 16 – до дисциплінарної та матеріальної, 2 осіб звільнено з посад.

                   Для запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 9,6 млн 

                   05.07.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  07.07.2017  з 12.00 до 13.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-29-06.

                   На Ваші запитання буде відповідати Начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                   04.07.2017

                   Протягом січня – червня 2017 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 44 звернення громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області (далі – Управління) протягом січня – червня 2017 року звернулися 258 громадян із 44 зверненнями, з яких: від громадян поштою надійшло 31 звернення, від громадян на особистому прийомі – 6, через органи влади – 5, через уповноважених осіб та  від інших органів (установ) – по 1.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу праці і заробітної плати – 18, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 8, щодо охорони здоров’я  та комунального господарства – по 4,  щодо соціального захисту населення  та житлової політики – по 2, стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади - 1 та з  інших питань – 5.

                   За результатами розгляду звернень 10 – вирішено позитивно, по 20 зверненнях надано роз’яснення, 4 звернення направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 8 – анонімних звернень, які відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 2 звернення – перебувають на стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом I півріччя 2017 року на особистому прийомі у керівництва Управління побувало 5 громадян, звернення яких вирішено позитивно та надано ро’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом січня – червня 2017 року за «телефоном довіри» прийнято 4 повідомлення, під час отримання яких по 3 - надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом, по 1 повідомленню – інформацію передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 21 пряму телефонну лінію.

                    

                   21.06.2017

                   Аудитори Чернігівщини за п’ять місяців 2017 року попередили порушень в сфері закупівель на понад 93 млн гривень

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня – травня 2017 року за результатами проведеного аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкти контролю шляхом моніторингу інформації та запиту документів) попередили зайві витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на загальну суму 93,6 млн гривень.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на загальну суму понад 90 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму понад 3,2 млн гривень.

                   Крім того, за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти до суду направлено 4 протоколи про адміністративне порушення.

                    

                   20.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  27.06.2017  з 10.00 до 11.00 Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-41-66.

                   На Ваші запитання буде відповідати головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Північного офісу Держаудитслужби Хоменко Альона Володимирівна.

                    

                   15.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  20.06.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-31-57.

                   На ваші запитання буде відповідати завідувач юридичного сектору Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   09.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  14.06.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-83.

                    На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника –  начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна.

                    

                   07.06.2017

                    Аудитори Чернігівщини за пять місяців 2017 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 21,4 млн гривень

                   За січень – травень 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 35 підприємств, установ та організацій, з яких на 86 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 21,4 млн грн та забезпечено усунення порушень на 8,4 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 6 досудових розслідувань, вручили 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Спеціалістами управління ініційовано 19 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийняли 62 управлінських рішення.

                   За недотримання вимог законодавства  51  посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 15 – до дисциплінарної та матеріальної, дві особи звільнено з посад, у 12 об’єктів контролю зупинено операції з бюджетними коштами, у 2 – призупинено та зменшено бюджетних асигнувань.

                   02.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 07.06.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук'яненко Світлана Петрівна.

                    

                   31.05.2017

                   Аудитори Чернігівщини підвищують свою кваліфікацію з питань проведення державного фінансового аудиту

                   Протягом трьох днів (з 29 по 31 травня ц.р.) в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області триває тематичний короткостроковий семінар «Організація та проведення державних фінансових аудитів». Окрім керівництва та начальників структурних підрозділів управління, до участі в семінарі залучені науковці кафедри управління персоналом та економіки праці Чернігівського національного технологічного університету.

                   Під час відкриття заходу в.о. начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олена Суржик  розповіла про такі важливі елементи міжнародних стандартів аудиту, як процедура оцінки внутрішнього середовища контролю, процедура оцінки ризиків, визначення завдань та основних етапів аудиту. Також вона окреслила низку аспектів розвитку державного фінансового аудиту в контексті обраного Україною вектора євроінтеграції.

                   У своїх виступах викладачі  Чернігівського національного технологічного університету розглядають низку питань, зокрема: вибір та оцінка результативних показників програм при проведенні державних фінансових аудитів виконання бюджетних програм; особливості механізму проведення аудиту діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки; аудит ефективності виконання місцевих бюджетів як дієвий захід перевірки та аналізу фактичного виконання місцевого бюджету, ефективності використання комунальних коштів, майна та інших активів, достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю; оформлення та оприлюднення результатів проведених державних фінансових аудитів тощо.

                   За підсумками семінару державні аудитори отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

                    

                   26.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  31.05.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування  Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   23.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено державний фінансовий аудит діяльності Державного підприємства "Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці"

                   За результатами контрольного заходу встановлено низку причин, що мали негативний вплив на повноту отримання Підприємством доходів, обгрунтованість та достовірність понесених витрат.

                   За результатами аудиту загальний обсяг втрат склав майже  335,4 тис. грн, зокрема розрахунково втрачено можливість отримати додатковий дохід в сумі 151,3 тис. грн, заощадити кошти в сумі 14,2 тис. грн та зменшено активи підприємства на 169,9 тис. гривень.

                   Крім того, встановлено здійснення зайвих витрат на 6,8 тис. гривень.

                   Керівництву підприємства надано матеріали аудиторського дослідження для прийняття відповідних управлінських рішень щодо виконання запропонованих рекомендацій.

                    

                   19.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  22.05.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-10-07.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у соціальній галузі та культури Васько Ігор Олексійович.

                    

                   13.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  16.05.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук'яненко Світлана Петрівна.

                    

                   11.05.2017

                   Аудитори Чернігівщини за чотири місяці 2017 року передали до правоохоронних органів 20 матеріалів контрольних заходів

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області до правоохоронних органів передали матеріали 20 ревізій та перевірок, за результатами розгляду яких розпочато 2 досудові розслідування та приєднано до кримінальних проваджень матеріали 14 контрольних заходів.

                   За  порушення фінансової дисципліни 44 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до  дисциплінарної та матеріальної,  зокрема одну особу звільнено із займаної посади.

                   У 8 об’єктів контролю, під час ревізій яких виявлено порушення, зупинено операції з бюджетними коштами, ще у 2 – зменшено та призупинено бюджетних асигнувань.

                    

                   04.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  10.05.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-00-47.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   03.05.2017

                   Аудитори Чернігівщини за чотири місяці 2017 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 19,1 млн гривень

                   За січень – квітень 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 32 підприємства, установи та організації, з яких на 78 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 19,1 млн грн та забезпечено усунення порушень на 6,9 млн гривень.

                   Спеціалістами управління ініційовано 16 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийняли 43 управлінських рішення.

                   В ході проведеного аналізу інформації закупівлі товарів, робіт і послуг, розміщеної на офіційному веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, (без виходу на об’єкт контролю та шляхом запиту документів) попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти по 25 процедурах закупівель в сумі 72,2 млн грн, в тому числі за рахунок відміни торгів у 16 замовників по 22 процедурах в розмірі 68,9 млн грн та розірвання 5 договорів, укладених з порушенням законодавства з питань закупівель, у 3 замовників по 3 процедурах закупівель на суму майже 3,3 млн гривень.

                    

                   28.04.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  04.05.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-69-49.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника  управління — начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   20.04.2017

                   Аудиторами Чернігівщини протягом січня – березня 2017 року попереджено порушень в сфері закупівель на загальну суму 32,3 млн гривень

                   Протягом січня – березня 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області за результатами проведеного аналізу закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу інформації та запиту документів) попередили зайві витрати на загальну суму 32,3 млн гривень.

                   Зокрема, на підставі виявлених порушень відмінено конкурсні торги на суму 31,4 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму 0,9 млн гривень.

                    Крім того, за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти направлено до суду 2 протоколи про адміністративне порушення.

                    

                   18.04.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 21.04.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-57-46.

                   На Ваші запитання буде відповідати завідувач сектору роботи з персоналом Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   12.04.2017      

                    Аудитори Чернігівщини під час ревізії державного підприємства оборонного комплексу виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 1,8 млн гривень

                   Проведеною плановою ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», підпорядкованого Державному Концерну «Укроборонпром»,  виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат,  на суму 1,8 млн гривень.

                   Зокрема, Підприємством здійснено покриття витрат сторонніх юридичних осіб на суму майже 1,0 млн грн внаслідок реалізації послуг з ремонту інженерної техніки за цінами нижчими фактичних витрат на їх виконання.

                   Разом з тим, Підприємством виконано роботи з  ремонту інженерної техніки без укладених договорів та відображення в обліку доходів і  дебіторської заборгованості на суму 0,2 млн гривень.

                   Окрім того, не зважаючи на процедуру банкрутства та діючу на підприємстві процедуру санації, а також на наявність значної кредиторської заборгованості з оплати праці, Підприємством здійснювалося нарахування непередбачених законодавством та колективним договором премій, матеріальної допомоги, надбавок і доплат, що призвело до зайвих витрат на оплату праці на загальну суму 0,2 млн. гривень.                      

                   За порушення ведення бухгалтерського обліку директора та головного бухгалтера Підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності.

                   Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Чернігівської області та орган управління – Державний Концерн «Укроборонпром».

                   Матеріали ревізії передано до Управління Служби безпеки України.

                    

                   06.04.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 10.04.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Сачок Микола Іванович.

                    

                   05.04.2017

                   Аудитори Чернігівщини за січень – березень  2017 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 17,9 млн гривень

                   За три місяці 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 26 підприємств, установ та організацій, з яких на 77 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 17,9 млн грн та забезпечено усунення порушень на 4,6 млн гривень.

                   В ході проведеного аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу інформації, розміщеної на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» та запиту документів) попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти   по 15 процедурах закупівель в сумі 32,3 млн грн, в тому числі за рахунок відміни конкурсних торгів по 14 процедурах в розмірі 31,4 млн грн та розірвання 2 договорів, укладених з порушенням законодавства з питань державних закупівель, по 1 процедурі закупівлі на суму 0,9 млн гривень.

                   Позитивного економічного ефекту на суму 0,3 млн грн вдалося досягти через впровадження пропозицій, наданих Управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів.

                    

                   04.04.2017

                   Протягом січня – березня 2017 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 26 звернень громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області (далі – Управління) протягом січня – березня 2017 року звернувся 81 громадянин із 26 зверненнями, з яких: від громадян поштою надійшло 23 звернення, від громадян на особистому прийомі – 2, від інших органів та установ – 1.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу праці і заробітної плати – 17, щодо охорони здоров’я – 3, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 2,  щодо соціального захисту населення – 1 та інших питань – 3.

                   За результатами розгляду звернень 2 – вирішено позитивно, по 11 зверненнях надано роз’яснення, 2 звернення направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 7 – анонімних звернень, які відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 4 звернення – перебувають на стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом трьох місяців 2017 року на особистому прийомі у керівництва Управління побувало 2 громадянина, звернення яких вирішено позитивно.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом січня – березня 2016 року за «телефоном довіри» прийнято 3 повідомлення, під час отримання яких надано роз'яснення щодо функцій Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 9 прямих телефонних ліній.

                    

                   31.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  06.04.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-41-66.

                   На Ваші запитання буде відповідати головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Північного офісу Держаудитслужби Хоменко Альона Володимирівна

                             

                   14.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за січень – лютий 2017 року забезпечено усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,8 млн. гривень.

                   Зокрема, завдяки вжитим заходам Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області забезпечено відшкодування і поновлення незаконних витрат на суму 1,5 млн. грн; до бюджетів, бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло 0,3 млн. гривень.

                   За результатами контрольних заходів до правоохоронних органів передано 8 матеріалів, розпочато 1 досудове розслідування.

                   Спеціалістами управління ініційовано 10 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання вимог законодавства 14 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 6 посадових осіб – до  дисциплінарної та матеріальної.

                   За результатами контрольних заходів керівниками місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийнято 18 управлінських рішень.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму  7,4 млн. гривень.

                    

                   13.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  20.03.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-48.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Дубровська Тетяна Іванівна.              

                    

                   06.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  13.03.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати в.о. завідувача сектору правової роботи Кожемяка Юлія Миколаївна.              

                    

                   Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області активізує співпрацю з правоохоронними органами

                   28 лютого 2016 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбувся круглий стіл з представниками правоохоронних органів регіону, зокрема: прокуратури  Чернігівської області, Управління служби безпеки України в Чернігівській області, Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України; Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області.

                   Головною метою заходу визначено підвищення рівня взаємодії та посилення співпраці органу державного фінансового контролю області та правоохоронців.

                   Відкрите і неупереджене обговорення взаємодії між аудиторами  та правоохоронними органами дозволило учасникам краще зрозуміти проблеми, що виникають в процесі співпраці, усвідомити ступінь їх впливу на ефективність діяльності органу державного фінансового контролю, а також визначити зміст очікувань один одного щодо їх належної якості.

                   За результатами круглого столу окреслено подальші спільні заходи щодо покращення співпраці під час спільної реалізації  передбачених законодавством повноважень, зокрема в частині взаємного інформування за переданими матеріалами контрольних заходів та при перешкоджанні у їх проведенні.

                    

                   02.03.2017

                   На Чернігівщині в органах соціального захисту населення зайво виплатили державної допомоги та субсидій на загальну суму  1,3 млн гривень. 

                   Фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами проведених ревізій в органах соціального захисту населення з питань законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснювалися за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, виявлено порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1,3 млн гривень.

                   Зокрема, в органах соціального захисту населення протягом   2014 – 2016 років необґрунтовано призначили та виплатили з державного бюджету 278,7 тис. грн адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які надали недостовірні відомості про свій майновий та фінансовий стан, а також неправдиву  інформацію щодо працевлаштування.

                   Також, в ході проведення контрольних заходів встановлено, що  в наслідок часткового або повного не перерахування бюджетними установами до відповідних бюджетів коштів, отриманих від органів соціального захисту населення як компенсацію фактичних витрат за виплату середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за 2014 рік, завдано збитків бюджетам на загальну суму 436,5 тис. гривень. Завдяки проведеним аудиторами діям цю суму повністю відшкодовано.

                   Матеріали ревізій передано до Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

                    

                   23.02.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  03.03.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-29-06.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   14.02.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  21.02.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-11-28.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   07.02.2017

                    Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  16.02.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-83.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління – начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна

                    

                   06.02.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за січень 2017 року виявлено фінансових порушень на  10,4 млн. гривень.

                   В січні 2017 року фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 10,4 млн. гривень.

                   За результатами контрольних заходів до правоохоронних органів передано 7 матеріалів.

                   Спеціалістами управління ініційовано 5 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання вимог законодавства 14 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 6 посадових осіб – до  дисциплінарної та матеріальної.

                   За результатами аналізу інформації процедур закупівель за державні кошти (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) на підставі виявлених порушень відмінено конкурсні торги на суму 17,8 млн. гривень.

                    

                   01.02.2017

                      Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  07.02.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук'яненко Світлана Петрівна.

                   31.01.2017

                   З 1 січня 2017 року розпочався другий етап подання електронних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також особами, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також, відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування  у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна на суму яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат зобов’язані письмово повідомляти  про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

                    

                   31.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом 2016 року попереджено порушень в сфері державних закупівель на загальну суму 112,6 млн гривень.

                   Протягом 2016 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області за результатами аналізу інформації процедур закупівель за державні кошти (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) попередили зайві витрати на загальну суму 112,6 млн гривень.

                   Зокрема, на підставі виявлених порушень відмінено конкурсні торги на суму 63,6 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму 49,0 млн гривень.

                    Крім того, за результатами проведеного аналізу документів та встановлених випадків недотримання законодавства в сфері закупівель притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 осіб, в тому числі  до однієї особи застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення, одну особу притягнуто до матеріальної відповідальності.

                    

                   24.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено державний аудит зведеного бюджету Городнянського району.

                   За результатами контрольного заходу встановлено низку причин недостатньо ефективного виконання бюджету Городнянського району та існування резервів збільшення ресурсної бази на задоволення потреб населення району.

                   За результатами аудиту загальний обсяг втрат склав майже 3,7 млн. гривень, неефективне використання коштів – 1,5 млн. гривень, розраховано обсяг щорічних резервів наповнення бюджету в сумі 1,2 млн. гривень.

                   Учасникам бюджетного процесу надані матеріали аудиторського дослідження для прийняття відповідних управлінських рішень щодо виконання запропонованих пропозицій.

                    

                   17.01.2017

                   Під час ревізій фінансово-господарської діяльності в професійно-технічних навчальних закладах Чернігівської області виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1524 тис. гривень.

                   Протягом 2016 року фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено 6 ревізій фінансово-господарської діяльності в професійно-технічних навчальних закладах області, під час яких виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1524,2 тис. гривень.

                   Зокрема, безпідставно витрачено 535,6 тис. грн на навчання за державним замовленням осіб, які раніше вже здобули робітничий фах, також з порушенням законодавства в 2015 році на підготовку молодших спеціалістів використано 207,4 тис. грн субвенції державного бюджету на підготовку робітничих кадрів.

                   Водночас, встановлено порушень з виплати працівникам заробітної плати та виплат, прирівняних до неї, на суму 271,6 тис. гривень.

                   Також коштами загального фонду державного бюджету покрито видатки спеціального фонду на суму 250,0 тис. грн. Крім того, виявлено порушень щодо організації харчування учнів, використання коштів, які необхідно було перерахувати до бюджету, та інших незаконних видатків на загальну суму 531,2 тис. гривень.

                   За недотримання законодавства на 16 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення. Про результати ревізій проінформовано органи прокуратури.

                   10.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  19.01.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю  в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                   10.01.2017

                   У 2016 році за матеріалами Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області розпочато 22 досудових розслідування

                   Протягом 2016 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 54 матеріали ревізій та перевірок. За результатами  розгляду правоохоронними органи розпочато 22 досудових розслідування і вручено 3 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Керівникам місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 111 інформацій про результати ревізій та перевірок державних закупівель. За результатами розгляду прийнято 76 управлінських рішень.

                   За недотримання законодавства 102 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 66 – до матеріальної та дисциплінарної, із посад звільнено 7 осіб.

                   У 23 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами, у шести – призупинення бюджетних асигнувань, двом розпорядникам бюджетних коштів зменшено бюджетні асигнування.

                   04.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  11.01.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-10-07.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у соціальній галузі та культури Васько Ігор Олексійович.

                   03.01.2017

                   Аудитори Чернігівщини за 12 місяців 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 29,7 млн гривень

                   Протягом 2016 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 86 підприємств, установ та організацій, з яких на 97 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 29,7 млн грн та забезпечено усунення, в т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 17,3 млн гривень.

                   В ході проведеного аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу інформації, розміщеної на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» та запиту документів) попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти   по 35 процедурах закупівель в сумі 112,6 млн грн, в тому числі за рахунок відміни конкурсних торгів по 29 процедурах в розмірі 63,6 млн грн та розірвання договорів, укладених з порушенням законодавства з питань державних закупівель, по 6 процедурах закупівель на суму 49,0 млн гривень.

                   Завдяки впровадженню керівниками об’єктів контролю пропозицій, наданих Управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, вдалося досягнути позитивного економічного ефекту на суму  3,1 млн гривень.

                   03.01.2017

                       Протягом 2016 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 211 звернень громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області протягом 2016 року надійшло 211 звернень громадян, з них: 196 – заяв, клопотань та 15 – скарг.

                   За результатами розгляду звернень по 144 зверненнях надано роз’яснення, 44 – вирішено позитивно, 5 – звернень, визнано такими, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», 8 звернень направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 9 звернень перебувають у стадії розгляду, по 1 зверненню відмовлено в задоволенні.

                   Найбільша кількість звернень стосувалась питань праці і заробітної плати - 161, з яких 155  - звернень щодо надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям.

                   Згідно з графіком особистого прийому керівництвом Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області здійснюється особистий прийом громадян. Протягом 2016 року на особистий прийом звернулося 8 громадян. У всіх випадках надано обґрунтовану відповідь.

                   З метою підвищення ефективності зворотного зв’язку із громадськістю, надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам з питань здійснення державного фінансового контролю в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області забезпечено функціонування «телефону довіри». Номер «телефону довіру», за яким громадяни, підприємства, установи та організації можуть звертатися зі скаргами, запитаннями та пропозиціями  висвітлено в мережі Інтернет.

                   Протягом 2016 року за «телефоном довіри» отримано 6 повідомлень,  з яких 1 стосувалось порушень при нарахуванні індексації, 1 – перевірки цін на ліки, 1 – порушень щодо надання довідки,  1 – щодо надання номеру телефону УПФУ в Деснянському районі Чернігівської області, 1 – щодо відсутності холодної води по вул. Ціолковського та 1 – щодо включення до договору оренди оплату за поточний ремонт обладнання. По всіх повідомленнях надано роз'яснення стосовно повноважень органів Управління, з яких 4 направлено до інших органів виконавчої влади, до компетенції яких належить вирішення порушених громадянами питань.

                    

                    

                    

                   *****

                    

                    

                    

                   Архів Новини 2014

                    

                    

                   *****

                    

                    

                   Архів Новини 2013

                    

                    

                   *****

                    

                    

                   Архів Новини 2010-2012

                    

                    

                   *****

                    

                    

                    

                    

                    

                   Назад

                   Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                   Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                   Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua