Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    


                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   22 Листопада 2011 11:54

                   17.07.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 24.07.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-74-86.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Васько Ігор Олексійович.

                   13.07.2018

                   Повідомлення про суттєві зміни майнового стану

                            Під суттєвою зміною у майновому стані суб’єкта декларування вважається отримання ним доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2018 р. ця сума становить 88100 грн. і не змінюється протягом року незважаючи на можливі зміни розміру  прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

                   Інформація про отримання доходу або придбання майна членом сім’ї суб’єкта декларування не повідомляється.

                   Строк подання зазначеного повідомлення до НАЗК становить 10 календарних днів з моменту отримання доходу або придбання майна.

                   Таким моментом слід вважати день отримання суб’єктом декларування відповідного доходу. Що ж стосується придбання майна, то таким моментом є день набуття права власності на таке майно. При цьому не має значення, чи виплатить суб’єкт декларування вартість такого майна одним платежем чи кількома платежами протягом певного проміжку часу (в розстрочку).

                   Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному сайті НАЗК .

                   Подання виправленого повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування  Закон України «Про запобігання корупції»  не передбачає. 

                    

                   12.07.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 16.07.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-29-06.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Гречко Тетяна Іванівна.

                   09.07.2018

                   Порядок подання декларації при звільненні

                   Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, так визначено ч. 2 ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції ”.

                   Вказана декларація подається не пізніше дня припинення відповідної діяльності та має містити інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем вказаного періоду є день, що передує дню подання декларації.

                   Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше 20 робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

                   Також особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

                   Слід пам’ятати, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

                     05 .07.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 09.07.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 677-915.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  Кожемяка Юлія Миколаївна.

                     03.07.2018

                   Стан розгляду звернень громадян в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області протягом I півріччя  2018 року

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (далі Управління) протягом I  півріччя 2018 року надійшло всього 21 звернення громадян, з них: 16 - заяв, клопотань,  4 - скарги, 1- пропозиція. 

                   З отриманих звернень: 1 стосувалось соціальної політики та соціального захисту населення, 2 - з питань праці і заробітної плати, 1 –  з охорони здоров’я, 1 - комунального господарства, 1 –  діяльності центральних органів виконавчої влади, 1 – діяльності місцевих органів виконавчої влади,  10 – діяльності органів місцевого самоврядування, 1 – діяльності підприємств та установ   та  3  звернення стосувались  інших питань.

                   Найбільшу кількість звернень отримано з питань діяльності органів місцевого самоврядування.  

                   За результатами розгляду звернень 5 - вирішено позитивно, по 11 зверненнях надано роз’яснення, 1 – повернуто авторові відповідно до статей 5 та 7 Закону України «Про звернення громадян», 1 звернення направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 2 звернення визнано такими, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», 1- у стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації. На особистий прийом до керівництва Управління звернулось 8 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом звітного періоду   за «телефоном довіри» отримано 4 повідомлення,  з яких 1 стосувалось можливих порушень посадових осіб в школі с. Новий Білоус,  1 – щодо можливості проведення контрольних заходів, при цьому про можливі порушення інформація відсутня, 2 з інших питань. 

                   Інформацію по 1 повідомленню передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах, по 3 надано роз'яснення стосовно повноважень органів Держаудитслужби.

                   Номер телефону довіри (0462) 677-626 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у рубриці «Територіальні органи центральних органів виконавчої влади та інші» підрубриці «Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області».

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян керівництвом Управління  проведено 25 прямих телефонних ліній, оголошення про які розміщуються на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації та на власній сторінці в фейсбук.

                   25.06.2018

                   Святкування 100-річчя державної служби України в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

                   23 червня 2018 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбулось урочисте зібрання з нагоди святкування 100-річчя державної служби України.

                   З привітальним словом до працівників звернулась начальник Управління Ірина Білазерська.

                   Вона нагадала про основні етапи інстутиційного становлення державної служби, що була започаткована в добу Української держави часів гетьмана Павла Скоропадського.

                   «Державну службу слід розглядати як систему громадських зв’язків і відносин, а не як кількість службовців та установ. Тому на сьогодні для України важливим та складним завданням є розвиток професійної державної служби. Однією з умов подальшого розвитку України та її успішної євроінтеграції є реформа державної служби, оскільки вона дає можливість реалізувати всі інші реформи у сфері державного управління» - зазначила Ірина Степанівна.

                   Системне мислення, чітке розуміння та бачення перспективи у кожній справі, застосування правових та нових підходів у вирішенні важливих ситуацій для громадян мають стати надійними супутниками кожного державного службовця. Довіра до влади починається з людей, які здатні вирішити повсякденні проблеми населення. Саме тому суспільство покладає на державних службовців особливо важливі завдання, чекає від них компетентності, ініціативи та відповідального ставлення до справи.

                   На завершення вона побажала всім присутнім витримки і терпіння, таких необхідних у нашій роботі, міцного здоров’я, невичерпної енергії, родинного тепла, нових звершень та нових здобутків в ім’я майбутнього рідного краю та України.

                    

                   22.06.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 25.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 672-906.

                   На ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   21.06.2018

                   Державна аудиторська служба України затвердила Антикорупційну програму на 2018 рік

                   З метою утворення ефективної системи запобігання та протидії корупції в органах Держаудитслужби, забезпечення створення та координації системи запобігання і протидії корупції, а також подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності, зниження корупційних ризиків,  розроблено та затверджено наказом від 27.04.2018 № 97 Антикорупційну програму Держаудитслужби на 2018 рік. Антикорупційна програма  погоджена Національним агентством з питань запобігання корупції.

                   Одним із важливих напрямів програми є підвищення рівня довіри громадян до діяльності органів державного фінансового контролю.

                   Слід зазначити, що виконання Антикорупційної програми контролюється громадськими організаціями через Громадську раду при Держаудитслужбі, до якого можуть також залучатися міжнародні організації.

                   Антикорупційна програма Держаудитслужби на 2018 рік розміщена на офіційному сайті Держаудитслужби http://www.dkrs.gov.ua.

                    

                   19.06.2018

                   Неефективне використання 9,2 млн грн виявлено під час аудиту виконання бюджетних програм місцевого бюджету, спрямованих на розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради бюджетних програм місцевого бюджету, спрямованих на розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту та інші заходи з розвитку фізичної культури та спорту за 2015-2017 роки.

                   Аудиторське дослідження засвідчило позитивну тенденцію щодо зростання зацікавленості дітей міста Чернігова до спорту: загальна кількість учнів, які відвідували спортивні школи міста, у 2017 році  порівняно з 2016 роком зросла на 12 відсотків.

                   Покращився і рівень підготовки спортсменів, зокрема, кількість учнів, які взяли участь у регіональних спортивних змагання зросла на 27% і становить 45% всіх учнів. Також збільшилася кількість підготовлених у дитячо-юнацьких школах майстрів спорту, кандидатів у майстри спорту та кількість учнів, що здобули призові місця в регіональних спортивних змаганнях.

                   Проведене під час аудиту анкетування серед батьків учнів спортивних шкіл засвідчило про 100% задоволеність тренерсько-викладацьким складом. На думку деяких батьків, високий рівень навчання забезпечується лише завдяки ентузіазму і самовідданості тренерів.

                   Результати аудиту свідчать про недостатній рівень фінансування на покращання  матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл та проведення навчально-тренувальних зборів і змагань, брак чіткого механізму реалізації деяких напрямів та заходів бюджетних програм, недостатній рівень внутрішнього контролю за виконанням заходів бюджетних програм.

                   Загалом, на виконання досліджуваних програм протягом 2015 - 2017 років було спрямовано майже 47 млн грн, з них неефективно використано бюджетних коштів на загальну суму 9,2 млн грн.

                   Серед основних факторів, які негативно вплинули на виконання основних показників бюджетної програми, є:

                   надання фінансової підтримки громадським організаціям – спортивним клубам, зокрема на їх утримання, без зазначення конкретних цілей, завдань, очікуваних результатів їх діяльності на  суму 6,3 млн грн;

                   оплата спортивними школами стороннім організаціям послуг за використання спортивних споруд за наявності власної бази на суму 2,7 млн грн.

                   Крім того, проведення видатків за бюджетною програмою «Проведення спортивної роботи в регіоні», які повинні бути профінансовані за рахунок іншої бюджетної програми, а саме: «Програма утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» не дає змоги здійснити об’єктивну оцінку ефективності виконання кожної з бюджетних програм та призвела до неефективного використання коштів на загальну суму 0,2 млн грн.

                   За підсумками проведеного дослідження аудиторська група запропонувала перелік заходів, спрямованих на покращання ефективності виконання бюджетних програм.

                    

                   13.06.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 19.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 77-45-26.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Білазерська Ірина Степанівна.

                   08.06.2018

                   За п’ять місяців 2018 року аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 13,6 млн грн

                   Фахівці Управління Північного офісу  Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня – травня 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 13,6 млн грн.

                   За результатами ревізій, перевірок державних закупівель керівники підприємств, установ та організацій прийняли 11 управлінських рішень.

                   Матеріали 17 ревізій, перевірок державних закупівель та комісійних перевірок передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами розгляду переданих матеріалів розпочато 8 досудових розслідувань.

                   До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, у 16 випадках застосовано зупинення операцій із бюджетними коштами.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 83 посадові особи.

                    

                   04.06.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 11.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-69-49.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління-начальник відділу організаційної роботи Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   30.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 05.06.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у сфері закупівель Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Лукяненко Світлана Петрівна.

                    

                   23.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 29.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67-57-46.

                   На Ваші запитання буде відповідати завідувач сектору роботи з персоналом Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   16.05.2018

                   Порушень у сфері закупівель майже на 213 млн грн попередили чернігівські аудитори за січень – квітень 2018 року

                   Протягом січня – квітня 2018 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області попередили витрат за державні кошти шляхом відміни 142 процедур закупівель на загальну суму 209,7 млн грн та розірванням 4 договорів, укладених з порушенням законодавства за 4 процедурами закупівель  на суму 3,0 млн гривень.

                   Зокрема, завдяки фаховим рекомендаціям державних аудиторів щодо усунення виявлених порушень у сфері закупівель за 42 процедурами замовниками внесено зміни до тендерної документації та  усунуто інших порушень на суму 342,9  млн гривень.

                    

                   14.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 21.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 4-04-83.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління – начальник  відділу контролю  органів влади, оборони, правоохоронних органів та  місцевих бюджетів Суржик Олена Федорівна.

                    

                   08.05.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 14.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 668-781.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг  Мольченко Наталія Федорівна.

                    

                   03.05.2018      

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 07.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-00-47.

                            На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Бондаренко Олена Петрівна.

                   24.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 03.05.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-11-28.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Зіненко Маргарита Олександрівна.

                   20.04.2018

                   Чернігівські аудитори провели аудит діяльності комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда» Чернігівської облради

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда» Чернігівської обласної ради за період з  01.01.2013 по 31.12.2017.

                   Під час аудиту виявлено низку чинників, що негативно вплинули на обсяги отриманих підприємством доходів та формування витрат.

                   Під час аудиторського дослідження встановлено, що через укладання договорів на реалізацію продукції, умови яких є заздалегідь невигідними, через передачу на реалізацію вроздріб примірників газети за ціною нижчою від собівартості та надання необґрунтованих знижок на тарифи з розміщення інформації на шпальтах газети недоотримано доходу на 2 млн грн.

                   Поряд із цим допущено неефективне збільшення витрат на суму 2,1 млн грн через здійснення заохочувальних виплат при збитковій діяльності підприємства,  оренду приміщень більше від об’єктивної потреби, вибір затратнішого формату друку газети тощо.

                   Аудитори виявили недостатньо ефективне використання підприємством фінансової підтримки у 2013-2015 роках на суму 1,3 млн  грн,  наданої з обласного бюджету на виконання заходів обласної програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфери Чернігівщини щодо покращання забезпечення інформаційних потреб населення області, оскільки тираж газети щороку зменшувався більш як удвічі.

                   За підсумками проведеного дослідження аудиторська група запропонувала перелік заходів, необхідних для поліпшення фінансового стану та ефективного використання коштів.

                    

                   18.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 24.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (0462) 67- 69 - 49.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління -начальник відділу організаційної роботи Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   10.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 16.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   03 .04.2018

                             Стан розгляду звернень громадян в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області протягом I кварталу 2018 року

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області  за період з 01.01.2018 по 30.03.2018  надійшло 15 звернень, з яких: від громадян поштою надійшло 3 звернення, від громадян на особистому прийомі – 8, через органи влади – 4.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу діяльності органів місцевого самоврядування – 7,  щодо праці і заробітної плати – 1,  охорони здоров’я – 1,  комунального господарства – 1,  стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади – 1, діяльності центральних органів виконавчої влади – 1,  та з  інших питань – 3.

                   За результатами розгляду звернень 4 – вирішено позитивно, по  8 зверненнях надано роз’яснення, 1 звернення направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 1 – анонімне звернення, що відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягає розгляду, 1 звернення повернуто авторові відповідно до статей 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян».

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом I кварталу 2018 року на особистий прийом до керівництва Управління звернулось 8 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом I кварталу 2018 року  за «телефоном довіри» прийнято 2 повідомлення, під час отримання яких по 1 надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби, ще по 1  надано номер телефону іншої  установи, до компетенції якої належить вирішення порушених громадянкою питань.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у рубриці «Територіальні органи центральних органів виконавчої влади та інші» підрубриці «Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області».

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 12 прямих телефонних ліній.

                    

                   02.04.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 10.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   27.03.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 02.04.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-02-97.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук’яненко Світлана Петрівна.

                   21.03.2018

                   Порушень у сфері закупівель майже на 123 млн грн попередили чернігівські аудитори за січень – лютий 2018 року

                   Протягом січня – лютого  2018 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами аналізу закупівель (без виходу на об’єкт контролю, шляхом аналізу інформації, розміщеної в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro, та/або отриманої від замовника відповідної інформації) попередили витрат за державні кошти на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом відміни 78  процедур закупівель на загальну суму майже 123 млн грн.

                   Крім того, за рекомендаціями аудиторів щодо виявлених порушень у сфері закупівель за 35 процедурами замовники внесли зміни до тендерної документації та  усунули інших порушень на суму майже 116 млн грн.

                    

                   20.03.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 26.03.2018  з 11.00 до 12.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-11- 28.
                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   14.03.2018

                   Відшкодування втрат на суму 6,3 млн грн забезпечили чернігівські аудитори протягом січня–лютого 2018 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня – лютого 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 6,3 млн грн.

                   За матеріалами ревізій і перевірок чернігівських державних аудиторів правоохоронні органи розпочали чотири досудові розслідування, вручили два письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Крім того, чернігівські аудитори  ініціювали два позови щодо усунення виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За порушення фінансової дисципліни 34 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

                   До установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано шість заходів впливу (зупинення операцій із бюджетними коштами).

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 11 пропозицій, які  надали державні аудитори.

                    

                   13.03.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.03.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном (04622) 4-04-83.

                            На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління – начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна.

                    

                   05.03.2018

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 12.03.2018  з 11.00 до 12.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 668-781.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Мольченко Наталія Федорівна.

                    

                   Відшкодування втрат майже на 2 млн грн забезпечили чернігівські аудитори у січні 2018 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня 2018 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 2 млн грн.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали чотири досудові розслідування, вручили два письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                    Крім того, чернігівські аудитори ініціювали два позови щодо усунення виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За порушення фінансової дисципліни 19 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

                   До установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано 5 заходів впливу (зупинення операцій із бюджетними коштами).

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували шість пропозицій, які надали державні аудитори.

                    

                   27.02.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 06.03.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-00-47.

                   На ваші запитання буде відповідати  заступник начальника відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   23.02.2018

                   Порушень на 46,3 млн грн попередили у сфері закупівель чернігівські аудитори у січні 2018 року

                   Протягом січня 2018 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкт контролю, шляхом аналізу інформації, розміщеної в інформаційно-телекомунікаційній системі Prozorro, та/або отриманої від замовника відповідної інформації) попередили витрат за державні кошти на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом відміни 45 процедур закупівель на загальну суму 46,3 млн грн.

                   За результатами наданих аудиторами рекомендацій щодо виявлених порушень у сфері закупівель за 9 процедурами загальною очікуваною вартістю понад 63 млн грн замовники внесли зміни до тендерної документації та  усунули інші порушення.

                    

                   20.02.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 27.02.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-04-48.

                   На ваші запитання буде відповідати  начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами  Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                   16.02.2018

                   Неефективне використання 5,5 млн грн виявлено під час аудиту виконання бюджетних програм щодо поліпшення екологічного стану Чернігова

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання Управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради бюджетних програм, спрямованих на реалізацію Програми поліпшення екологічного стану м. Чернігова на 2016-2017 роки та Міської програми поліпшення екологічного стану м. Чернігова на період 2011-2015 роки. Аудитом було охоплено період з 01.01.2015 по 31.10.2017.

                   На фінансування заходів програм витрачено 39,2 млн грн. З них неефективно використано 5,5 млн грн бюджетних коштів.

                   Як з’ясували чернігівські аудитори, на ефективність виконання програми негативно вплинуло: недотримання під час розробки місцевої програми чітких критеріїв щодо її формування; недостатнє фінансування заходів програми та недосконале планування обсягів бюджетних коштів; нераціональне використання бюджетних коштів; несвоєчасне виконання заходів; недостатнє функціонування системи внутрішнього контролю.

                   Майже 1 млн грн було використано на розробку робочих проектів та наукових досліджень, які не були впроваджені чи використані (зокрема, це аналіз забруднення автомобілями атмосферного повітря, моніторинг забруднення підземних та поверхневих вод).

                   Крім того, як з’ясували державні аудитори, ефективному виконанню програми перешкоджає несвоєчасне виконання її заходів. Наприклад, незавершене будівництво пункту тимчасового утримання тварин (на час проведення аудиту цей об’єкт мав бути побудований) призвело до неефективного використання 4,4 млн грн.

                   Також закупівля дороговартісних саджанців на суму 0,1 млн грн призвела до нераціонального використання коштів під час озеленення.

                   За результатами аудиторського дослідження Управлінню житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради надано низку пропозицій із поліпшення ефективності виконання програми.

                   Про результати контрольного заходу поінформовано Чернігівську міську раду.

                    

                   13.02.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.02.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-69-49.

                   На ваші запитання відповідатиме заступник начальника управління-начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   06.02.2018

                   Чернігівські аудитори виявили резерви наповнення бюджету в Менській міській раді

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит виконання бюджету міста Мена за 2013-2017 роки.

                   За результатами аудиту втрати бюджету становили 1,8 млн грн, неефективне використання коштів – майже 362 тис. грн, орієнтовний обсяг щорічних резервів наповнення бюджету – майже 232 тис. гривень.

                   Через надання безпідставної фінансової підтримки суб’єктам господарювання (пільги з орендної плати) упущено вигоду на суму понад 455 тис. гривень.

                   Незастосування базових показників встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки та неприведення договірних відносин до вимог законодавства призвело до недоотримання доходів міським бюджетом на суму понад 360  тис. гривень.

                   Через невиконання зобов’язань за умовами договору оренди землі щодо сплати орендної плати бюджет недоотримав понад 687 тис. гривень.

                   Під час аудиту було ініційовано проведення ревізії Менського міського бюджету, фінансово-господарської діяльності Менської міської ради за 2013-2017 роки.

                   За результатами ревізії виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 1,1  млн гривень.

                   За рахунок видатків загального та спеціального фонду міського бюджету покрито витрати відділу освіти Менської райдержадміністрації на утримання першокласників двох класів Менської ЗОШ І-ІII ступенів ім. Тараса Шевченка, що розміщені в будівлі дошкільного закладу Менської міської ради, на загальну суму майже 532 тис. грн, які районним бюджетом не відшкодовано.

                   За порушення законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 3 осіб. Про результати ревізії поінформовано Прокуратуру Чернігівської області.

                    

                   01.02.2018

                   Відшкодування втрат на понад 19 млн грн забезпечили  чернігівські аудитори 2017 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом 2017 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 19,2 млн грн.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 17 досудових розслідувань, вручили 10 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 74 управлінські рішення.

                   До суду пред’явлено 6 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 2 млн грн. Крім того, чернігівські аудитори ініціювали 29 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За порушення фінансової дисципліни 166 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 37 – до дисциплінарної та матеріальної,    чотирьох  осіб звільнено із займаних посад.

                   До установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано 50 заходів впливу: у 42 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 6 – призупинено бюджетні асигнування, у двох випадках зменшено бюджетних призначень на 148,4 тис. грн.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 67 пропозицій, наданих державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму 1,1 млн грн.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України минулого року надіслано відомості щодо виявлених шести фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 13,3 млн грн.

                    

                   31.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 05.02.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 672-906.

                   На ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у  галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   23.01.2018

                   Порушень на 332 млн грн попередили у сфері закупівель чернігівські аудитори за 2017 рік

                   Протягом 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкт контролю та шляхом запиту документів) попередили порушень  витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму 332,2 млн грн.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на суму 314,1 млн грн та розірвано укладені договори на суму 18,1 млн грн.

                   За результатами наданих аудиторами рекомендацій щодо виявлених порушень у сфері закупівель за 43 процедурами замовники внесли зміни до тендерної документації та усунули інші порушення на суму 167,4 млн грн.

                   Крім того, протягом минулого року проведено три перевірки державних закупівель, якими охоплено 16 процедур закупівель на суму 24,7 млн грн.

                    

                   23.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 29.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-05-32.

                   На ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   16.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 22.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   10.01.2018

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 16.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 77-45-26.

                   На ваші запитання відповідатиме начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Білазерська Ірина Степанівна.

                    

                   04.01.2018

                     В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 10.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-10-07.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступик начальника відділу контролю у соціальній галузі та культури Тарадайка Вікторія Юріївна.

                    

                   04.01.2018

                             Стан розгляду звернень громадян в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області  протягом 2017 року

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області  за період з 01.01.2017 по 29.12.2017 року звернулися  340 громадян із 78 зверненнями, з яких: від громадян поштою надійшло 41 звернення, від громадян на особистому прийомі – 14, через органи влади – 21, через уповноважених осіб  – 1 та  від інших органів (установ) –  1.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу праці і заробітної плати – 19, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 15, щодо охорони здоров’я – 13,  комунального господарства –  5,  щодо соціального захисту населення – 7,  житлової політики –  2, стосовно економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва, а також освітньої, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності –  4, стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади – 1, та діяльності центральних органів виконавчої влади – 2,  з  інших питань – 10.

                   За результатами розгляду звернень 15 – вирішено позитивно, по 39 зверненнях надано роз’яснення, 7 звернень направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян»,  15 – анонімних звернень, що відповідно до статей 8 і 17 Закону України  «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 2 звернення повернуто авторові відповідно до статей 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян».

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом 2017 року на особистий прийом до керівництва Управління звернулось 14 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом 2017 року за «телефоном довіри» прийнято 6 повідомлень, під час отримання яких по 2 надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом, по 3 повідомлено інформацію, що  передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах, ще по 1 отриману інформацію направлено до іншого органу виконавчої влади, до компетенції якого належить вирішення порушених громадянами питань.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у рубриці «Територіальні органи центральних органів виконавчої влади та інші» підрубриці «Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області».

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 46 прямих телефонних ліній.

                    

                   26.12.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 03.01.2018  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-57-46.

                   На ваші запитання відповідатиме завідувач сектору роботи з персоналом відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   26.12.2017

                   Відшкодування втрат на 18,4 млн грн забезпечили чернігівські аудитори
                   за 11 місяців 2017 року

                   Протягом січня–листопада 2017 року  фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 18,4  млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 17 досудових розслідувань, вручили 10 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 70 управлінських рішень.

                   До суду пред’явлено п’ять позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 1,2 млн  гривень. Крім того, спеціалісти управління ініціювали 29 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 160 осіб, 37 – до дисциплінарної та матеріальної, чотирьох осіб звільнено із займаних  посад.

                   У 44 випадках до установ і організацій, де виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 52 пропозиції, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму майже 1 млн гривень.

                   Для запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо  виявлених 6 фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 13,3  млн гривень.

                    

                   20.12.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 26.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-69-49.

                   На ваші запитання буде відповідати  заступник начальника управління —начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   14.12.2017   

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 19.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 672-906.

                   На Ваші запитання буде відповідати  начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   06.12.2017   

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 11.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 668-781.

                   На Ваші запитання буде відповідати  начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Сачок Микола Іванович.

                    

                   28.11.2017   

                   Чернігівські аудитори провели  Державний фінансовий аудит Цільової програми проведення археологічних досліджень в Чернігівській області

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели державний фінансовий аудит Цільової програми проведення археологічних досліджень в Чернігівській області на 2013 – 2020 роки.

                   Під час аудиту встановлено, що фактично за 2013 – 2016 роки та 7 місяців 2017-го профінансовано Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації з обласного бюджету майже на 3,4 млн грн.

                   Як з’ясували чернігівські аудитори, заходи зі збереження та обліку археологічної спадщини(ведення належного обліку археологічних пам’яток, їх паспортизація, інвентаризація, визначення меж тощо), які мають фінансуватися з обласного бюджету, майже не проводилися. При цьому кошти обласного бюджету виділялися на фінансування науково-дослідних робіт працівників Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, який фінансується з держбюджету.

                   Загальна сума неефективно використаних бюджетних коштів становила понад 3,1 млн грн через фінансування наукових прикладних досліджень з місцевого бюджету на об’єктах державної власності за відсутності обґрунтованої потреби у бюджетних коштах та обґрунтування необхідності проведення робіт.

                   За результатами аудиторського дослідження надано пропозиції для вдосконалення системи управління ресурсами, що спрямовуються на заходи зі збереження архітектурної спадщини.

                   Відповідні рекомендації направлено Департаментові культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації.

                   Про результати контрольного заходу поінформовано Чернігівську облдержадміністрацію та Чернігівську обласну раду.

                    

                   28.11.2017   

                    В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 04.12.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-00-47.

                            На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю  в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                   21.11.2017

                   Відшкодування втрат на 16,7 млн грн забезпечили Чернігівські аудитори  за 10 місяців 2017 року

                   Протягом січня – жовтня  2017 року  фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 16,7 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 13 досудових розслідувань, вручили 9 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 69 управлінських рішень.

                   До суду пред’явлено три позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 920 тис. грн. Крім того, спеціалісти управління ініціювали 28 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 148 осіб, 37 – до дисциплінарної та матеріальної, чотирьох осіб звільнено з посад.

                   У 42 випадках до установ і організацій, де виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 51 пропозицію, надану державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму понад 1 млн гривень.

                   Для запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо  виявлених 4 фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,6 млн гривень.

                    

                   21.11.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 27.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-05-32.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   15.11.2017

                          В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-11-28.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   08.11.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 14.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук’яненко Світлана Петрівна.

                    

                    

                   01.11.2017

                      В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 06.11.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник юридичного відділу Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   26.10.2017

                   Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на державній службі

                   Основним законодавчим документом, що визначає поняття та процедуру врегулювання конфлікту інтересів, є Закон України «Про запобігання корупції» (далі –Закон), який розрізняє два види конфлікту інтересів.

                   Потенційний конфлікт інтересів — наявність в особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Реальний конфлікт інтересів — суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Відтак, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняні до них особи зобов’язані вживати заходи щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів та вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів.

                   Державні службовці та прирівняні до них особи зобов’язані повідомляти безпосереднього керівника не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналися чи повинні були дізнатися про наявність у них реального чи потенційного конфлікту інтересів.

                   Закон визначає шляхи зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів, а саме: усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів; застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень; обмеження доступу особи до певної інформації; перегляду обсягу службових повноважень особи; переведення особи на іншу посаду; звільнення особи.

                   Державні службовці, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть самостійно вживати заходів щодо його врегулювання шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих даний факт документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади.

                    

                   25.10.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 31.10.2017 з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-69-49.

                   На ваші запитання відповідатиме заступник начальника управління – начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   18.10.2017     

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 23.10.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-04-48.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                   18.10.2017     

                   Порушень майже на 193 млн грн попередили у сфері закупівель аудитори Чернігівщини за 9 місяців 2017 року

                   Протягом січня – вересня 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами проведеного аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкти контролю та шляхом запиту документів) попередили зайві витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на загальну суму 192,5 млн грн.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на суму 188,5 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму майже 4,0 млн гривень.

                   За результатами направлених рекомендацій по виявлених порушеннях у сфері закупівель по 33 процедурах  замовниками внесено зміни до тендерної документації або усунуто інших порушень на суму понад 141 млн гривень.

                   Крім того, протягом зазначеного періоду проведено дві перевірки державних закупівель, якими охоплено 15 процедур закупівель на суму  17,4 млн  гривень. Під час цих перевірок виявлені порушення законодавства про закупівлі, які призвели до завищення цін на предмети закупівель, а також  порушень щодо складання тендерної документації, звітів про результати проведення процедур відкритих торгів та порядку оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу.

                    

                   10.10.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 17.10.2017  з 11.00 до 12.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-57-46.

                   На ваші запитання відповідатиме завідувач сектору роботи з персоналом відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   04.10.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 09.10.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-10-07.

                   На ваші запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та культури Васько Ігор Олексійович.

                    

                   04.10.2017

                   Протягом січня–вересня 2017 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 63 звернень громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області (далі – Управління) протягом січня–вересня 2017 року звернулися 324 громадянина із 63 зверненнями, з яких поштою надійшло 37 звернень, на особистому прийомі – 12, через органи влади – 12, через уповноважених осіб та  від інших органів (установ) – по 1.

                   Найчастіше громадяни зверталися: з приводу праці і заробітної плати – 18, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 12, щодо охорони здоров’я –10,  комунального господарства –  5,  щодо соціального захисту населення – 5,  житлової політики –  2, стосовно економічної, цінової, інвестиційної, зовнішньоекономічної, регіональної політики та будівництва, підприємництва, а також освітньої, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади – по 1 та з  інших питань – 8.

                   За результатами розгляду звернень: 11 вирішено позитивно, по 28 зверненнях надано роз’яснення, 5 звернень направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян»,14 – анонімних звернень, що відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 5 звернень перебувають на стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації. Так, протягом 9 місяців 2017 року на особистому прийомі у керівництва Управління побувало 13 громадян, звернення яких вирішено позитивно та/або надано роз’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом січня–вересня 2017 року за «телефоном довіри» прийнято 5 повідомлень, під час отримання яких по 3 надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом, по 1 повідомленню інформацію передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах, ще по 1 – отриману інформацію направлено до іншого органу виконавчої влади, до компетенції якого належить вирішення порушених громадянами питань.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 33  прямі телефонні лінії.

                    

                   27.09.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 02.10.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 67-29-06.         

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   20.09.2017

                   В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 26.09.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-00-47.

                   На ваші запитання відповідатиме заступник начальника відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   13.09.2017

                   Відшкодування втрат держави на 11,4 млн грн забезпечили аудитори Чернігівщини за 8 місяців 2017 року

                   Протягом січня – серпня 2017 року  фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 11,4 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 9 досудових розслідувань, вручили 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 65 управлінських рішень.

                   До суду пред’явлено три позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 920,3 тис. гривень.

                   Крім того, спеціалістами управління ініційовано 24 позови щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 138 осіб, 20 – до дисциплінарної та матеріальної, дві особи звільнено з посад.

                   У 34 випадках до установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

                   За результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 34 пропозиції, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект на суму понад 0,9 млн грн.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо 4 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,6 млн гривень.

                   13.09.2017

                    В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 20.09.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 77-45-26.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  Білазерська Ірина Степанівна.

                   05.09.2017

                   Втрат майже на 660 тис. грн виявлено в Комунальному лікувально-профілактичному закладі «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області під час планової ревізії  Комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Чернігівської області (далі – Лікарня) виявили порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму майже 660 тис. гривень. В ході контрольного заходу перевірено фінансово-господарську діяльність лікувальної установи за період з 01.01.2014 по 28.04.2017.

                   Зокрема, державні аудитори виявили безпідставне покриття Лікарнею видатків орендарів понад 231 тис. грн без подальшого їх відшкодування на оплату вартості поточного ремонту приміщень, переданих в оренду, та витрат за спожиті орендарями послуги з теплопостачання.

                   Крім того, в Лікарні коштом загального фонду безпідставно покрили видатки на оплату праці працівників, які здійснювали медичні огляди на платній основі, тоді як це мало здійснюватися коштом спеціального фонду. Через це з порушенням витрачено майже 175 тис. гривень. Під час проведення ревізії порушення частково усунуто.

                   Водночас, виявлено низку порушень законодавства під час нарахування та виплати працівникам заробітної плати, що призвело до зайвих виплат понад 82 тис. гривень.

                   За порушення ведення бухгалтерського обліку 18 посадових осіб  Лікарні притягнуто до адміністративної відповідальності. За порушення законодавства під час здійснення закупівель на голову комітету з конкурсних торгів складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності, який направлено до Деснянського районного суду  м. Чернігова.

                   За порушення бюджетного законодавства до установи застосовано заходи впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами.

                   Про результати ревізії проінформовано Прокуратуру Чернігівської області та орган управління – Чернігівську районну державну адміністрацію. Матеріали ревізії передано до Чернігівської місцевої прокуратури.

                    

                   05.09.2017

                        В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 11.09.2017  з 10.00 до 11.00 буде проведено «Пряму телефонну лінію» за телефоном 4-11-28.

                            На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                   30.08.2017

                    Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  06.09.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                    На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг  Сачок Микола Іванович.

                    

                   22.08.2017

                   Подання декларацій особами, які припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування

                   Абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), визначено, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.                                                      

                   Відповідно до Роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.03.2017 № 85) декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен  був дізнатися про таке припинення. Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

                   Також, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою статті 45 Закону порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

                   22.08.2017

                            Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  28.08.2017  з 10.00 до 11.00               «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                   16.08.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 22.08.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-63-65.

                   На ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу організаційної роботи Єфименко Тетяна Миколаївна.

                    

                   15.08.2017

                   Відшкодування втрат на суму понад 10,6 мільйона гривень забезпечили чернігівські аудитори за 7 місяців 2017 року

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня–липня 2017 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму понад 10,6 мільйона гривень.

                   Завдяки впровадженню керівниками об’єктів контролю пропозицій, які надали аудитори за результатами проведених державних фінансових аудитів, вдалося досягти економічного ефекту на суму понад 0,9 мільйона гривень.

                   Керівники місцевих органів влади, підприємств та установ за результатами контрольних заходів прийняли 65 управлінських рішень.

                   За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи області розпочали 8 досудових розслідувань та вручили 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, ініційовано пред’явлення до суду 21 позову.

                   У 25 випадках до установ і організацій, де виявили порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій із бюджетними коштами, призупинення та зменшення бюджетних асигнувань.

                   Через недотримання законодавства 108 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 20 — до дисциплінарної та матеріальної, двох осіб звільнено із займаних посад.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,6 мільйона гривень.

                    

                   10.08.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  15.08.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-83.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника Управління - начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна.

                    

                   03.08.2017

                     Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  09.08.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-57-46.

                    На Ваші запитання буде відповідати завідувач сектору роботи з персоналом відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   28.07.2017       

                   Порушень майже на 100 млн грн попередили у сфері закупівель аудитори Чернігівщини за півроку

                   Протягом січня – червня  2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами проведеного аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкти контролю та шляхом запиту документів) попередили зайві витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на загальну суму 99,4 млн гривень.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на суму 96,1 млн грн  та розірвано вже укладені договори на суму майже 3,3 млн гривень.

                   Крім того, за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти направлено до суду 5 протоколів про адміністративне порушення.

                    

                   27.07.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  02.08.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-31-57.

                    На Ваші запитання буде відповідати завідувач юридичного сектору Кожемяка Юлія Миколаївна

                    

                   19.07.2017

                            Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  26.07.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-48.

                    На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                   12.07.2017

                    Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  18.07.2017  з 10.00 до 11.00   «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-11-28.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   05.07.2017

                   За шість місяців 2017 року Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області забезпечило відшкодування втрат на понад 9 млн грн

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  протягом січня – червня 2017 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму  9,3 млн грн.

                   За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали сім досудових розслідувань і вручили шість письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 63 управлінські рішення.

                   До суду пред’явлено три позови щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму майже 1 млн грн.

                   За недотримання законодавства  72  посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 16 – до дисциплінарної та матеріальної, 2 осіб звільнено з посад.

                   Для запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 9,6 млн 

                   05.07.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  07.07.2017  з 12.00 до 13.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-29-06.

                   На Ваші запитання буде відповідати Начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                   04.07.2017

                   Протягом січня – червня 2017 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 44 звернення громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області (далі – Управління) протягом січня – червня 2017 року звернулися 258 громадян із 44 зверненнями, з яких: від громадян поштою надійшло 31 звернення, від громадян на особистому прийомі – 6, через органи влади – 5, через уповноважених осіб та  від інших органів (установ) – по 1.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу праці і заробітної плати – 18, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 8, щодо охорони здоров’я  та комунального господарства – по 4,  щодо соціального захисту населення  та житлової політики – по 2, стосовно діяльності місцевих органів виконавчої влади - 1 та з  інших питань – 5.

                   За результатами розгляду звернень 10 – вирішено позитивно, по 20 зверненнях надано роз’яснення, 4 звернення направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 8 – анонімних звернень, які відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 2 звернення – перебувають на стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом I півріччя 2017 року на особистому прийомі у керівництва Управління побувало 5 громадян, звернення яких вирішено позитивно та надано ро’яснення.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом січня – червня 2017 року за «телефоном довіри» прийнято 4 повідомлення, під час отримання яких по 3 - надано роз'яснення щодо повноважень Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом, по 1 повідомленню – інформацію передбачено перевірити під час проведення контрольних заходів в наступних періодах

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 21 пряму телефонну лінію.

                    

                   21.06.2017

                   Аудитори Чернігівщини за п’ять місяців 2017 року попередили порушень в сфері закупівель на понад 93 млн гривень

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом січня – травня 2017 року за результатами проведеного аналізу публічних закупівель (без виходу на об’єкти контролю шляхом моніторингу інформації та запиту документів) попередили зайві витрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на загальну суму 93,6 млн гривень.

                   Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на загальну суму понад 90 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму понад 3,2 млн гривень.

                   Крім того, за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти до суду направлено 4 протоколи про адміністративне порушення.

                    

                   20.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  27.06.2017  з 10.00 до 11.00 Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-41-66.

                   На Ваші запитання буде відповідати головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Північного офісу Держаудитслужби Хоменко Альона Володимирівна.

                    

                   15.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  20.06.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-31-57.

                   На ваші запитання буде відповідати завідувач юридичного сектору Кожемяка Юлія Миколаївна.

                    

                   09.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  14.06.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-83.

                    На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника –  начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна.

                    

                   07.06.2017

                    Аудитори Чернігівщини за пять місяців 2017 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 21,4 млн гривень

                   За січень – травень 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 35 підприємств, установ та організацій, з яких на 86 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 21,4 млн грн та забезпечено усунення порушень на 8,4 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 6 досудових розслідувань, вручили 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Спеціалістами управління ініційовано 19 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийняли 62 управлінських рішення.

                   За недотримання вимог законодавства  51  посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 15 – до дисциплінарної та матеріальної, дві особи звільнено з посад, у 12 об’єктів контролю зупинено операції з бюджетними коштами, у 2 – призупинено та зменшено бюджетних асигнувань.

                   02.06.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 07.06.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук'яненко Світлана Петрівна.

                    

                   31.05.2017

                   Аудитори Чернігівщини підвищують свою кваліфікацію з питань проведення державного фінансового аудиту

                   Протягом трьох днів (з 29 по 31 травня ц.р.) в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області триває тематичний короткостроковий семінар «Організація та проведення державних фінансових аудитів». Окрім керівництва та начальників структурних підрозділів управління, до участі в семінарі залучені науковці кафедри управління персоналом та економіки праці Чернігівського національного технологічного університету.

                   Під час відкриття заходу в.о. начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олена Суржик  розповіла про такі важливі елементи міжнародних стандартів аудиту, як процедура оцінки внутрішнього середовища контролю, процедура оцінки ризиків, визначення завдань та основних етапів аудиту. Також вона окреслила низку аспектів розвитку державного фінансового аудиту в контексті обраного Україною вектора євроінтеграції.

                   У своїх виступах викладачі  Чернігівського національного технологічного університету розглядають низку питань, зокрема: вибір та оцінка результативних показників програм при проведенні державних фінансових аудитів виконання бюджетних програм; особливості механізму проведення аудиту діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки; аудит ефективності виконання місцевих бюджетів як дієвий захід перевірки та аналізу фактичного виконання місцевого бюджету, ефективності використання комунальних коштів, майна та інших активів, достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю; оформлення та оприлюднення результатів проведених державних фінансових аудитів тощо.

                   За підсумками семінару державні аудитори отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації.

                    

                   26.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  31.05.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування  Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   23.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено державний фінансовий аудит діяльності Державного підприємства "Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці"

                   За результатами контрольного заходу встановлено низку причин, що мали негативний вплив на повноту отримання Підприємством доходів, обгрунтованість та достовірність понесених витрат.

                   За результатами аудиту загальний обсяг втрат склав майже  335,4 тис. грн, зокрема розрахунково втрачено можливість отримати додатковий дохід в сумі 151,3 тис. грн, заощадити кошти в сумі 14,2 тис. грн та зменшено активи підприємства на 169,9 тис. гривень.

                   Крім того, встановлено здійснення зайвих витрат на 6,8 тис. гривень.

                   Керівництву підприємства надано матеріали аудиторського дослідження для прийняття відповідних управлінських рішень щодо виконання запропонованих рекомендацій.

                    

                   19.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  22.05.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-10-07.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у соціальній галузі та культури Васько Ігор Олексійович.

                    

                   13.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  16.05.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук'яненко Світлана Петрівна.

                    

                   11.05.2017

                   Аудитори Чернігівщини за чотири місяці 2017 року передали до правоохоронних органів 20 матеріалів контрольних заходів

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області до правоохоронних органів передали матеріали 20 ревізій та перевірок, за результатами розгляду яких розпочато 2 досудові розслідування та приєднано до кримінальних проваджень матеріали 14 контрольних заходів.

                   За  порушення фінансової дисципліни 44 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до  дисциплінарної та матеріальної,  зокрема одну особу звільнено із займаної посади.

                   У 8 об’єктів контролю, під час ревізій яких виявлено порушення, зупинено операції з бюджетними коштами, ще у 2 – зменшено та призупинено бюджетних асигнувань.

                    

                   04.05.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  10.05.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-00-47.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   03.05.2017

                   Аудитори Чернігівщини за чотири місяці 2017 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 19,1 млн гривень

                   За січень – квітень 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 32 підприємства, установи та організації, з яких на 78 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 19,1 млн грн та забезпечено усунення порушень на 6,9 млн гривень.

                   Спеціалістами управління ініційовано 16 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийняли 43 управлінських рішення.

                   В ході проведеного аналізу інформації закупівлі товарів, робіт і послуг, розміщеної на офіційному веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, (без виходу на об’єкт контролю та шляхом запиту документів) попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти по 25 процедурах закупівель в сумі 72,2 млн грн, в тому числі за рахунок відміни торгів у 16 замовників по 22 процедурах в розмірі 68,9 млн грн та розірвання 5 договорів, укладених з порушенням законодавства з питань закупівель, у 3 замовників по 3 процедурах закупівель на суму майже 3,3 млн гривень.

                    

                   28.04.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  04.05.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-69-49.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника  управління — начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   20.04.2017

                   Аудиторами Чернігівщини протягом січня – березня 2017 року попереджено порушень в сфері закупівель на загальну суму 32,3 млн гривень

                   Протягом січня – березня 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області за результатами проведеного аналізу закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу інформації та запиту документів) попередили зайві витрати на загальну суму 32,3 млн гривень.

                   Зокрема, на підставі виявлених порушень відмінено конкурсні торги на суму 31,4 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму 0,9 млн гривень.

                    Крім того, за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти направлено до суду 2 протоколи про адміністративне порушення.

                    

                   18.04.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 21.04.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-57-46.

                   На Ваші запитання буде відповідати завідувач сектору роботи з персоналом Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відділу роботи з персоналом Північного офісу Держаудитслужби Паньковська Оксана Василівна.

                    

                   12.04.2017      

                    Аудитори Чернігівщини під час ревізії державного підприємства оборонного комплексу виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 1,8 млн гривень

                   Проведеною плановою ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», підпорядкованого Державному Концерну «Укроборонпром»,  виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат,  на суму 1,8 млн гривень.

                   Зокрема, Підприємством здійснено покриття витрат сторонніх юридичних осіб на суму майже 1,0 млн грн внаслідок реалізації послуг з ремонту інженерної техніки за цінами нижчими фактичних витрат на їх виконання.

                   Разом з тим, Підприємством виконано роботи з  ремонту інженерної техніки без укладених договорів та відображення в обліку доходів і  дебіторської заборгованості на суму 0,2 млн гривень.

                   Окрім того, не зважаючи на процедуру банкрутства та діючу на підприємстві процедуру санації, а також на наявність значної кредиторської заборгованості з оплати праці, Підприємством здійснювалося нарахування непередбачених законодавством та колективним договором премій, матеріальної допомоги, надбавок і доплат, що призвело до зайвих витрат на оплату праці на загальну суму 0,2 млн. гривень.                      

                   За порушення ведення бухгалтерського обліку директора та головного бухгалтера Підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності.

                   Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Чернігівської області та орган управління – Державний Концерн «Укроборонпром».

                   Матеріали ревізії передано до Управління Служби безпеки України.

                    

                   06.04.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 10.04.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Сачок Микола Іванович.

                    

                   05.04.2017

                   Аудитори Чернігівщини за січень – березень  2017 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 17,9 млн гривень

                   За три місяці 2017 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 26 підприємств, установ та організацій, з яких на 77 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 17,9 млн грн та забезпечено усунення порушень на 4,6 млн гривень.

                   В ході проведеного аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу інформації, розміщеної на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» та запиту документів) попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти   по 15 процедурах закупівель в сумі 32,3 млн грн, в тому числі за рахунок відміни конкурсних торгів по 14 процедурах в розмірі 31,4 млн грн та розірвання 2 договорів, укладених з порушенням законодавства з питань державних закупівель, по 1 процедурі закупівлі на суму 0,9 млн гривень.

                   Позитивного економічного ефекту на суму 0,3 млн грн вдалося досягти через впровадження пропозицій, наданих Управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів.

                    

                   04.04.2017

                   Протягом січня – березня 2017 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 26 звернень громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області (далі – Управління) протягом січня – березня 2017 року звернувся 81 громадянин із 26 зверненнями, з яких: від громадян поштою надійшло 23 звернення, від громадян на особистому прийомі – 2, від інших органів та установ – 1.

                   Найчастішими у зверненнях є питання з приводу праці і заробітної плати – 17, щодо охорони здоров’я – 3, стосовно діяльності органів місцевого самоврядування – 2,  щодо соціального захисту населення – 1 та інших питань – 3.

                   За результатами розгляду звернень 2 – вирішено позитивно, по 11 зверненнях надано роз’яснення, 2 звернення направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 7 – анонімних звернень, які відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 4 звернення – перебувають на стадії розгляду.

                   Відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян» керівництвом Управління вживаються заходи щодо проведення особистого прийому громадян. З цією метою затверджено Графік прийому громадян, який розміщено у приміщенні Управління та оприлюднено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації у мережі Інтернет. Так, протягом трьох місяців 2017 року на особистому прийомі у керівництва Управління побувало 2 громадянина, звернення яких вирішено позитивно.

                   Відповідно до Порядку функціонування телефону довіри відповідальними працівниками організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. Так, протягом січня – березня 2016 року за «телефоном довіри» прийнято 3 повідомлення, під час отримання яких надано роз'яснення щодо функцій Держаудитслужби та реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом.

                   Номер телефону довіри 4-12-74 Управління Північного офісу Держаудитслужби доведено до громадськості через засоби масової інформації та розміщено на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

                   Крім того, у звітному періоді для надання відповідей на запитання громадян проведено 9 прямих телефонних ліній.

                    

                   31.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  06.04.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-41-66.

                   На Ваші запитання буде відповідати головний спеціаліст сектору запобігання та виявлення корупції Північного офісу Держаудитслужби Хоменко Альона Володимирівна

                             

                   14.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за січень – лютий 2017 року забезпечено усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,8 млн. гривень.

                   Зокрема, завдяки вжитим заходам Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області забезпечено відшкодування і поновлення незаконних витрат на суму 1,5 млн. грн; до бюджетів, бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло 0,3 млн. гривень.

                   За результатами контрольних заходів до правоохоронних органів передано 8 матеріалів, розпочато 1 досудове розслідування.

                   Спеціалістами управління ініційовано 10 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання вимог законодавства 14 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 6 посадових осіб – до  дисциплінарної та матеріальної.

                   За результатами контрольних заходів керівниками місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийнято 18 управлінських рішень.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму  7,4 млн. гривень.

                    

                   13.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  20.03.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-48.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Дубровська Тетяна Іванівна.              

                    

                   06.03.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  13.03.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-31-57.

                   На Ваші запитання буде відповідати в.о. завідувача сектору правової роботи Кожемяка Юлія Миколаївна.              

                    

                   Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області активізує співпрацю з правоохоронними органами

                   28 лютого 2016 року в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області відбувся круглий стіл з представниками правоохоронних органів регіону, зокрема: прокуратури  Чернігівської області, Управління служби безпеки України в Чернігівській області, Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України; Головного управління Національної поліції України в Чернігівській області.

                   Головною метою заходу визначено підвищення рівня взаємодії та посилення співпраці органу державного фінансового контролю області та правоохоронців.

                   Відкрите і неупереджене обговорення взаємодії між аудиторами  та правоохоронними органами дозволило учасникам краще зрозуміти проблеми, що виникають в процесі співпраці, усвідомити ступінь їх впливу на ефективність діяльності органу державного фінансового контролю, а також визначити зміст очікувань один одного щодо їх належної якості.

                   За результатами круглого столу окреслено подальші спільні заходи щодо покращення співпраці під час спільної реалізації  передбачених законодавством повноважень, зокрема в частині взаємного інформування за переданими матеріалами контрольних заходів та при перешкоджанні у їх проведенні.

                    

                   02.03.2017

                   На Чернігівщині в органах соціального захисту населення зайво виплатили державної допомоги та субсидій на загальну суму  1,3 млн гривень. 

                   Фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами проведених ревізій в органах соціального захисту населення з питань законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснювалися за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, виявлено порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1,3 млн гривень.

                   Зокрема, в органах соціального захисту населення протягом   2014 – 2016 років необґрунтовано призначили та виплатили з державного бюджету 278,7 тис. грн адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які надали недостовірні відомості про свій майновий та фінансовий стан, а також неправдиву  інформацію щодо працевлаштування.

                   Також, в ході проведення контрольних заходів встановлено, що  в наслідок часткового або повного не перерахування бюджетними установами до відповідних бюджетів коштів, отриманих від органів соціального захисту населення як компенсацію фактичних витрат за виплату середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за 2014 рік, завдано збитків бюджетам на загальну суму 436,5 тис. гривень. Завдяки проведеним аудиторами діям цю суму повністю відшкодовано.

                   Матеріали ревізій передано до Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

                    

                   23.02.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  03.03.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-29-06.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв’язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   14.02.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  21.02.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-11-28.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   07.02.2017

                    Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  16.02.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-83.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління – начальник відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами Суржик Олена Федорівна

                    

                   06.02.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за січень 2017 року виявлено фінансових порушень на  10,4 млн. гривень.

                   В січні 2017 року фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 10,4 млн. гривень.

                   За результатами контрольних заходів до правоохоронних органів передано 7 матеріалів.

                   Спеціалістами управління ініційовано 5 позовів щодо відшкодування виявлених порушень перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

                   За недотримання вимог законодавства 14 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 6 посадових осіб – до  дисциплінарної та матеріальної.

                   За результатами аналізу інформації процедур закупівель за державні кошти (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) на підставі виявлених порушень відмінено конкурсні торги на суму 17,8 млн. гривень.

                    

                   01.02.2017

                      Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  07.02.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-02-97.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук'яненко Світлана Петрівна.

                   31.01.2017

                   З 1 січня 2017 року розпочався другий етап подання електронних декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також особами, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також, відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування  у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна на суму яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат зобов’язані письмово повідомляти  про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

                    

                   31.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області протягом 2016 року попереджено порушень в сфері державних закупівель на загальну суму 112,6 млн гривень.

                   Протягом 2016 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області за результатами аналізу інформації процедур закупівель за державні кошти (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) попередили зайві витрати на загальну суму 112,6 млн гривень.

                   Зокрема, на підставі виявлених порушень відмінено конкурсні торги на суму 63,6 млн грн та розірвано вже укладені договори на суму 49,0 млн гривень.

                    Крім того, за результатами проведеного аналізу документів та встановлених випадків недотримання законодавства в сфері закупівель притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 осіб, в тому числі  до однієї особи застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення, одну особу притягнуто до матеріальної відповідальності.

                    

                   24.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено державний аудит зведеного бюджету Городнянського району.

                   За результатами контрольного заходу встановлено низку причин недостатньо ефективного виконання бюджету Городнянського району та існування резервів збільшення ресурсної бази на задоволення потреб населення району.

                   За результатами аудиту загальний обсяг втрат склав майже 3,7 млн. гривень, неефективне використання коштів – 1,5 млн. гривень, розраховано обсяг щорічних резервів наповнення бюджету в сумі 1,2 млн. гривень.

                   Учасникам бюджетного процесу надані матеріали аудиторського дослідження для прийняття відповідних управлінських рішень щодо виконання запропонованих пропозицій.

                    

                   17.01.2017

                   Під час ревізій фінансово-господарської діяльності в професійно-технічних навчальних закладах Чернігівської області виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1524 тис. гривень.

                   Протягом 2016 року фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено 6 ревізій фінансово-господарської діяльності в професійно-технічних навчальних закладах області, під час яких виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1524,2 тис. гривень.

                   Зокрема, безпідставно витрачено 535,6 тис. грн на навчання за державним замовленням осіб, які раніше вже здобули робітничий фах, також з порушенням законодавства в 2015 році на підготовку молодших спеціалістів використано 207,4 тис. грн субвенції державного бюджету на підготовку робітничих кадрів.

                   Водночас, встановлено порушень з виплати працівникам заробітної плати та виплат, прирівняних до неї, на суму 271,6 тис. гривень.

                   Також коштами загального фонду державного бюджету покрито видатки спеціального фонду на суму 250,0 тис. грн. Крім того, виявлено порушень щодо організації харчування учнів, використання коштів, які необхідно було перерахувати до бюджету, та інших незаконних видатків на загальну суму 531,2 тис. гривень.

                   За недотримання законодавства на 16 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення. Про результати ревізій проінформовано органи прокуратури.

                   10.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  19.01.2017  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю  в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                   10.01.2017

                   У 2016 році за матеріалами Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області розпочато 22 досудових розслідування

                   Протягом 2016 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 54 матеріали ревізій та перевірок. За результатами  розгляду правоохоронними органи розпочато 22 досудових розслідування і вручено 3 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Керівникам місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 111 інформацій про результати ревізій та перевірок державних закупівель. За результатами розгляду прийнято 76 управлінських рішень.

                   За недотримання законодавства 102 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 66 – до матеріальної та дисциплінарної, із посад звільнено 7 осіб.

                   У 23 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами, у шести – призупинення бюджетних асигнувань, двом розпорядникам бюджетних коштів зменшено бюджетні асигнування.

                   04.01.2017

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  11.01.2017  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-10-07.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у соціальній галузі та культури Васько Ігор Олексійович.

                   03.01.2017

                   Аудитори Чернігівщини за 12 місяців 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 29,7 млн гривень

                   Протягом 2016 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 86 підприємств, установ та організацій, з яких на 97 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 29,7 млн грн та забезпечено усунення, в т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 17,3 млн гривень.

                   В ході проведеного аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу інформації, розміщеної на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» та запиту документів) попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти   по 35 процедурах закупівель в сумі 112,6 млн грн, в тому числі за рахунок відміни конкурсних торгів по 29 процедурах в розмірі 63,6 млн грн та розірвання договорів, укладених з порушенням законодавства з питань державних закупівель, по 6 процедурах закупівель на суму 49,0 млн гривень.

                   Завдяки впровадженню керівниками об’єктів контролю пропозицій, наданих Управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, вдалося досягнути позитивного економічного ефекту на суму  3,1 млн гривень.

                   03.01.2017

                       Протягом 2016 року до Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області надійшло 211 звернень громадян

                   До Управління Північного офісу Держаудитслужби  в Чернігівській області протягом 2016 року надійшло 211 звернень громадян, з них: 196 – заяв, клопотань та 15 – скарг.

                   За результатами розгляду звернень по 144 зверненнях надано роз’яснення, 44 – вирішено позитивно, 5 – звернень, визнано такими, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», 8 звернень направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 9 звернень перебувають у стадії розгляду, по 1 зверненню відмовлено в задоволенні.

                   Найбільша кількість звернень стосувалась питань праці і заробітної плати - 161, з яких 155  - звернень щодо надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям.

                   Згідно з графіком особистого прийому керівництвом Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області здійснюється особистий прийом громадян. Протягом 2016 року на особистий прийом звернулося 8 громадян. У всіх випадках надано обґрунтовану відповідь.

                   З метою підвищення ефективності зворотного зв’язку із громадськістю, надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам з питань здійснення державного фінансового контролю в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області забезпечено функціонування «телефону довіри». Номер «телефону довіру», за яким громадяни, підприємства, установи та організації можуть звертатися зі скаргами, запитаннями та пропозиціями  висвітлено в мережі Інтернет.

                   Протягом 2016 року за «телефоном довіри» отримано 6 повідомлень,  з яких 1 стосувалось порушень при нарахуванні індексації, 1 – перевірки цін на ліки, 1 – порушень щодо надання довідки,  1 – щодо надання номеру телефону УПФУ в Деснянському районі Чернігівської області, 1 – щодо відсутності холодної води по вул. Ціолковського та 1 – щодо включення до договору оренди оплату за поточний ремонт обладнання. По всіх повідомленнях надано роз'яснення стосовно повноважень органів Управління, з яких 4 направлено до інших органів виконавчої влади, до компетенції яких належить вирішення порушених громадянами питань.

                    

                   28.12.2016

                    

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 04.01.2017 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-69-49.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника управління — начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                    

                   20.12.2016

                    

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 26.12.2016 з 09.00 до 10.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-29-06.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю ЖКГ, інфраструктури та зв"язку Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                    

                   15.12.2016

                    

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 20.12.2016 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-48.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                    

                   13.12.2016

                    

                   У поточному році за матеріалами Управління Північного офісу Держаудитслужби
                   в Чернігівській області розпочато 21 досудове розслідування

                    

                   Протягом січня-листопада 2016 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 52 матеріали ревізій та перевірок. За результатами розгляду правоохоронними органи розпочато 21 досудове розслідування і вручено 3 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Керівникам місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 102 інформації про результати ревізій та перевірок державних закупівель. За результатами розгляду прийнято 71 управлінське рішення.

                   У 22 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами, у шести – призупинення бюджетних асигнувань, двом розпорядникам бюджетних коштів зменшено бюджетні асигнування.

                    

                    

                   10.12.2016

                    

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 16.12.2016 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу контролю у галузі промисловості, енергетики, транспорту та фінансових послуг Мольченко Наталія Федорівна.

                    

                   06.12.2016

                    

                    

                   Аудитори Чернігівщини за 11 місяців 2016 року виявили втрат фінансових
                   і матеріальних ресурсів на 35,6 млн гривень

                    

                   Протягом 11 місяців 2016 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області перевірили 80 підприємств, установи та організації, з яких на 96 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 35,6 млн грн та забезпечено усунення, в т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 17,2 млн гривень.

                   В ході проведеного аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу інформації, розміщеної на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» та запиту документів) попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти  у 29 замовників по 35 процедурах в сумі 112,6 млн грн, в тому числі за рахунок відміни конкурсних торгів у 27 замовників  по 29 процедурах  в розмірі 63,6 млн грн та розірвання 12 укладених договорів з 4 замовниками  на суму 49,0 млн гривень.

                   Завдяки впровадженню керівниками об’єктів контролю пропозицій, наданих Управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, вдалося досягнути позитивного економічного ефекту на суму 3,1 млн гривень.

                    

                   05.12.2016

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 08.12.2016  з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 675-746.

                   На Ваші запитання буде відповідати в.о завідувача сектору роботи з персоналом  Кльова Світлана Анатоліївна.

                   23.11.2016

                    

                   Під час ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності в управліннях соціального захисту населення Чернігівської області виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму майже 1155 тис. гривень.

                   Впродовж 2016 року фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено 8 ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності в управліннях соціального захисту населення області, під час яких виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму майже 1155 тис. гривень.

                   Внаслідок того, що підприємства, установи, організаціії здійснили не вірний розрахунок середньоденної (середньогодинної) заробітньої плати працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, управліннями соціального захисту зайво компенсовано цим установам коштів в сумі 110 тис. гривень.

                   Слід зазначити, що Управлінням праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради безпідставно перераховано Східній філії товариства з обмеженою відповідальністю «Секьюрайті» грошових коштів в сумі понад 224 тис. грн в якості компенсації з державного бюджету на здійснення виплат середнього заробітку 19 працівникам, які фактично на час проходження військової служби по мобілізації не перебували у трудових відносинах з філією.

                   Також, з державного бюджету зайво використано коштів в сумі понад 384 тис.грн. на виплату допомоги переселенцям, які на час отримання виплати перебували за межами підконтрольної території України більше 60 діб; переселенцям, у яких наявне житло за межами зони АТО або депозити в банках на суму, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітньої плати, встановленої для працездатного населення.

                   Крім того, бюджетними установами міст Чернігова, Ніжина та Прилук, Городняського та Козелецького районів у 2015 році до доходів відповідних бюджетів не перераховано коштів в сумі 436,5 тис.грн, які одержані від органів соціального захисту на компесацію витрат, здійснених вищезазначеними установами, на виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам впродовж 2014 року.

                   Матеріали ревізій передано до Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та проінформовано Прокуратуру Чернігівської області.

                    

                    

                   15.11.2016

                     Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 21.11.2016  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Гурський Михайло Миколайович.

                    

                    

                    

                   09.11.2016

                   У поточному році за матеріалами Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області розпочато 20 досудових розслідувань

                    

                   Протягом січня-жовтня 2016 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 49 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами  розгляду правоохоронними органи розпочато 20 досудових розслідувань і вручено 3 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Керівникам місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 96 інформацій про результати ревізій та перевірок державних закупівель. За результатами розгляду прийнято 66 управлінських рішень.

                   У 22 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами, у шести – призупинення бюджетних асигнувань, двом розпорядникам бюджетних коштів зменшено бюджетні асигнування.

                    

                   09.11.2016

                   Під час ревізії діяльності Академії Державної пенітенціарної служби України виявлено порушень, що призвели до втрат на суму понад  1,1 млн гривень

                   Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області  під час  проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Академії Державної пенітенціарної служби України (далі – Академія)  виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 1,1 млн гривень.

                   Зокрема, Академією безпідставно нараховано та виплачено працівникам заробітну плату, премії та переказано єдиний соціальний внесок усього на загальну суму 520,8 тис. гривень.

                   Державним бюджетом недоотримано 582,4 тис. грн внаслідок невідшкодування коштів 29 випускниками Академії, які навчалися за державним замовленням та після випуску не відпрацювали протягом трьох років у органах кримінально-виконавчої служби.

                   Про результати контрольного заходу поінформовано прокуратуру Чернігівської області.

                    

                    

                   08.11.2016

                    

                    

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 14.11.2016 з 12.00 до 13.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-02-97.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Лук’яненко Світлана Петрівна.

                    

                   31.10.2016

                    

                    

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення 07.11.2016 з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-11-28.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Зіненко Маргарита Олександрівна.

                    

                   31.10.2016

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за 10 місяців 2016 року
                   виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 34,4 млн гривень

                    

                   Протягом 10 місяців 2016 року фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (до жовтня поточного року - Держфінінспекція в Чернігівській області) перевірили 75 підприємств, установи та організації, з яких на 97 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За недотримання законодавства 97 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 33 – до дисциплінарної, 33 – до матеріальної, із посад звільнено шість осіб.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 34,4 млн грн та забезпечено усунення, в т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 16,9 млн гривень.

                   Завдяки впровадженню керівниками об’єктів контролю пропозицій, наданих Управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, вдалося досягнути позитивного економічного ефекту на суму 3,1 млн гривень.

                    

                   25.10.2016

                    

                    

                   Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області заплановано проведення  31.10.2016  з 10.00 до 11.00  «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-29-06.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування  Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   21.10.2016

                    

                    

                   20.10.2016 у Чернігові Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова в рамках проведення робочіх зустрічей з колективами територіальних підрозділів, що реформуються, відвідала колектив Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області та представила його начальника Ірину Білазерську.

                    

                   Лідія Гаврилова розповіла як триває процес переходу територіальних держфінінспекцій в Держаудитслужбу.

                   «Зміст реформування полягає не лише в оптимізації структури, а й в удосконаленні функцій державного фінансового контролю з урахуванням позитивного вітчизняного та зарубіжного досвіду в цій сфері», – зазначила Лідія Володимирівна.

                   Серед основних пріоритетів Державної аудиторської служби України має бути робота на попередження та недопущення фінансових порушень. За її словами, вкрай важливо, щоби робота органу державного фінансового контролю, яким сьогодні є Держаудитслужба, була якомога ефективнішою. Серед іншого Лідія Гаврилова зазначила, що для безумовного виконання визначених Урядом завдань потрібно максимально намагатися зберегти професіоналів, які знають свою роботу та готові до змін. Адже від того, наскільки ефективно впроваджуватимуться зміни відповідно до викликів сьогодення, залежить суспільна оцінка роботи державних аудиторів.

                   Голова Держаудитслужби повністю впевнена, що під керівництвом Ірини Сепанівни колектив Управління буде забезпечувати високі показники у контрольно-ревізійній роботі, досягати ефективних результатів у боротьбі з порушниками фінансової дисципліни.

                   У заході взяв участь перший заступник Голови Чернігівської обласної державної адміністрації Леонід Сахневіч. Він зазначив, що область зараз переживає складні часи і для того, щоб перетворити Чернігівщину в економічно самодостатній, екологічно чистий і туристично привабливий регіон України з високорозвинутим промислово-аграрним комплексом, гідним рівнем життя населення, область потребує забезпечення державної політики у сфері фінансового контролю, спрямованого на оцінку ефективного, законного, цільового і результативного використання та збереження загальнодержавних і комунальних фінансових та матеріальних ресурсів, досягнення економії бюджетних коштів в області.

                   Він підкреслив високий професіоналізм Білазерської Ірини Степанівни, побажав їй і в подальшому досягати високих професійних здобутків, приймати ефективні і мудрі рішення у забезпеченні державної політики у сфері фінансового контролю та висловив сподівання на продовження в подальшому плідної та конструктивної співпраці.

                   У заході також взяли участь представники керівного складу правоохоронних органів.

                    

                    

                    

                   18.10.2016

                    

                    

                   Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю

                    

                   У відповідності до вимог антикорупційного законодавства у 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому Законом протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

                               За порушення вимог фінансового контролю законодавством встановлено адміністративну та кримінальну відповідальність, зокрема:

                   • несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч.1 статті 172-6 КУАП), карається накладенням штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

                   • неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєвої зміни у майновому стані карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.2 статті 172-6 КУАП);

                   • подання завідомо недостовірних відомостей про майно на суму 100-250 мінімальних заробітних плат (або 138 – 344 тис.) встановлено штраф, який становитиме від 17 тис. до 42,5 тис. грн. (ч.2 172-6 КУАП);

                   • за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації (більше ніж 344,5 тис. грн.) карається штрафом 42,5–51 тис. грн., громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (366-1 КК).

                    

                   11.10.2016

                    

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення  19.10.2016  з 09.00 до 10.00    «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу інспектування у сфері матеріального виробництва та фінансових послуг Мольченко Наталія Федорівна.

                    

                   11.10.2016

                    

                    

                   У поточному році за матеріалами Держфінінспекції в Чернігівській області розпочато 19 досудових розслідувань

                    

                   Протягом січня-вересня 2016 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 45 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами  розгляду правоохоронними органи розпочато 19 досудових розслідувань і вручено 3 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Керівникам місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 84 інформації про результати ревізій та перевірок державних закупівель. За результатами розгляду прийнято 60 управлінських рішень.

                   У 21 випадку до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами, у шести – призупинення бюджетних асигнувань, двом розпорядникам бюджетних коштів зменшено бюджетні асигнування.

                    

                   06.10.2016

                    

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 10.10.2016 року з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-00-47.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати в.о. начальника відділу інспектування у сфері органів влади, оборони та місцевого самоврядування Бондаренко Олена Петрівна.

                    

                   05.10.2016

                    

                    

                   Протягом січня-вересня 2016 року до Держфініспекції в Чернігівській області надійшло 126 звернень громадян

                    

                   До Держфініспекції в Чернігівській області протягом січня-вересня 2016 року надійшло 126 звернень громадян, з них: 113 – заяв, клопотань та 13 – скарг.

                   За результатами розгляду звернень по 67 зверненнях надано роз’яснення, 42 – вирішено позитивно, 3 – звернення, визнано такими, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», 7 звернень направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 6 звернень перебувають у стадії розгляду, по 1 зверненню відмовлено в задоволенні.

                   Найбільша кількість звернень стосувалась питань праці і заробітної плати - 91, з яких 85 - звернення щодо надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям.

                   Згідно з графіком особистого прийому керівництвом Держфінінспекції в Чернігівській області здійснюється особистий прийом громадян. Протягом січня-вересня 2016 року на особистий прийом звернулося 4 громадянина. У всіх випадках надано обґрунтовану відповідь.

                   З метою підвищення ефективності зворотного зв’язку із громадськістю, надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам з питань здійснення державного фінансового контролю в Держфінінінспекції в Чернігівській області забезпечено функціонування «телефону довіри». Номер «телефону довіру», за яким громадяни, підприємства, установи та організації можуть звертатися зі скаргами, запитаннями та пропозиціями висвітлено в мережі Інтернет.

                   Протягом 9 місяців 2016 року за «телефоном довіри» отримано 3 повідомлення, з яких 1 стосувалось порушень при нарахуванні індексації, 1 – перевірки цін на ліки та 1 – порушень щодо надання довідки.

                    

                   04.10.2016

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за 9 місяців 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 32,8 млн гривень

                    

                   Протягом 9 місяців 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 68 підприємств, установи та організації, з яких на 97 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За недотримання законодавства 89 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 32 – до дисциплінарної, 30 – до матеріальної, із посад звільнено шість осіб.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 32,8 млн грн та забезпечено усунення, в т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 16,5 млн гривень.

                   Завдяки впровадженню керівниками об’єктів контролю пропозицій, наданих Держфінінспекцією в Чернігівській області за результатами проведених державних фінансових аудитів, вдалося досягнути позитивного економічного ефекту на суму 3,1 млн гривень.

                    

                   04.10.2016

                    

                    

                   Державна фінансова інспекція в Чернігівській області прийняла участь у семінарі, проведеному прокуратурою Чернігівської області»

                    

                   30 вересня 2016 року заступник начальника Державної фінансової інспекції в Чернігівській області Суржик О.Ф. прийняла участь у семінарі «Організація представницької діяльності прокурора, у тому числі щодо захисту прав та свобод дітей, в умовах законодавчих змін та реформування уповноважених органів державного контролю», який проводився в прокуратурі Чернігівської області. У заході взяли участь: представники уповноважених органів контролю Чернігівської області, працівники апарату прокуратури області, керівники місцевих прокуратур, їх заступники, начальники та прокурори відділів місцевих прокуратур, відповідальні за вказані напрямки роботи.

                   Під час виступу Суржик О.Ф. повідомила присутніх про засади здійснення державного фінансового контролю та зміни, які відбулися під час реорганізації органів державного фінансового контролю.

                   Більш детально зупинилась на роботі відділу контролю у сфері освіти, науки, спорту та інформації. Також було висвітлене питання здійснення контролю у сфері державних (публічних) закупівель.

                   Зазначила на особливостях проведення ревізій за зверненнями правоохоронних органів та участі працівників Держфінінспекції в Чернігівській області у якості залучених спеціалістів до перевірок, що проводяться правоохоронними органами.

                   У своїй доповіді Суржик О.Ф. наголосила про необхідність забезпечення порядку взаємодії з правоохоронними органами та покращення роботи з органами прокуратури щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів.

                   Під час семінару обговорили комплекс заходів щодо покращення ефективності співпраці.

                    

                   03.10.2016

                    

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 07.10.2016 року з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-10-07.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу інспектування у соціальній сфері та культурі Васько Ігор Олексійович.

                    

                   27.09.2016

                    

                    

                   Зустріч із студентами відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів та природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут»

                    

                   В житті кожної молодої людини настає момент, коли необхідно прийняти рішення, від якого залежить її доля, здобутки. Для випускників вищих навчальних закладів таким моментом є обрання майбутнього місця працевлаштування.

                   Тож 21 вересня 2016 року до Держфінінспекції в Чернігівській області завітали студенти відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів та природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут» для ознайомлення з діяльністю фінансового інспектора та аудитора.

                   Участь у ній взяли в. о. начальника Білазерська І.С., заступник начальника Суржик О.Ф., асистент кафедри аграрної економіки відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів та природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут» Македон Г.М. та начальники галузевих відділів інспекції.

                   Під час проведення зустрічі було порушено багато питань: про етапи становлення та реформування органів державного фінансового контролю, про структуру Держфінінспекції в Чернігівській області, про здобутки Держфінінспекції в Чернігівській області за січень-серпень поточного року, про функціональні обов’язки та повноваження фінансового інспектора (аудитора), а також питання кваліфікаційних вимог та професійної етики.

                   На поставлені запитання студентів надані вичерпні відповіді та запрошено присутніх при оголошенні конкурсу на заміщення вакантних посад до працевлаштування.

                   19.09.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 26.09.2016 року з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-48.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу державного фінансового аудиту Гречко Тетяна Іванівна.

                    

                   13.09.2016

                    

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 19.09.2016 року з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-10-07.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу інспектування у соціальній сфері та культурі Васько Ігор Олексійович.

                    

                   13.09.2016

                    

                    

                   У поточному році за матеріалами Держфінінспекції в Чернігівській області розпочато 18 досудових розслідувань

                    

                   Протягом січня-серпня 2016 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 40 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами розгляду правоохоронні органи розпочали 18 досудових розслідувань і вручили 1 письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Керівникам місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 79 інформацій про результати ревізій та перевірок державних закупівель. За результатами розгляду прийнято 57 управлінських рішень.

                   У 21 випадку до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами, у шести – призупинення бюджетних асигнувань, двом розпорядникам бюджетних коштів зменшено бюджетні асигнування

                    

                   13.09.2016

                    

                    

                   Під час ревізії Державного підприємства «Дослідне господарство «Чернігівське» Інституту садівництва НАААН України виявлено порушень, що призвели до втрат на суму понад 414 тис. гривень

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області під час проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Дослідне господарство «Чернігівське» Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (далі – Підприємство) виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів понад 414 тис. гривень.

                   Так, в періоді який підлягав ревізії Підприємством без відповідного дозволу Національної академії аграрних наук України, було списано з обліку та реалізовано 58 одиниць великої рогатої худоби балансовою вартістю понад 263 тис. гривень.

                   Також, Підприємством зайво сплачено майже 89 тис. грн підрядній організації, яка надавала послуги з благоустрою, внаслідок завищення останньою вартості таких послуг.

                   Окрім того, дослідним господарством внаслідок неврахування індексу інфляції недоотримано коштів від здачі в оренду нерухомого майна на суму понад 62 тис. гривень.

                   За недотримання законодавства з фінансових питань двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

                   Матеріали ревізії направлено до прокуратури Чернігівської області та проінформовано Головне управління Державної фіскальної служби України в Чернігівській області.

                    

                   08.09.2016

                    

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 14.09.2016 року з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 774-526.

                    

                   На Ваші запитання буде відповідати в.о. начальника Державної фінансової інспекції в Чернігівській області Білазерська Ірина Степанівна.

                    

                    

                   06.09.2016

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за 8 місяців 2016 року
                   виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 32,3 млн гривень.

                   Протягом 8 місяців 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 63 підприємства, установи та організації, з яких на 95 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За недотримання законодавства 85 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 24 – до дисциплінарної, 29 – до матеріальної, із посад звільнено дві особи.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 32,3 млн грн та забезпечено усунення, у т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 16,2 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 1,4 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 14,8 млн гривень.

                    

                   06.09.2016

                    

                   Додаткові заходи фінансового контролю

                   У відповідності до ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані державного службовця, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, державний службовець у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

                   А також, у разі відкриття державним службовцем або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-неризидента державний службовець зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-неризидента.

                    

                   22.08.2016

                    

                   З нагоди святкування 25 річниці Дня Незалежності України у Держфінінспекції в Чернігівській області проведено конкурс-виставку «Скарбничка талановитих службовців та їх родин».

                   На ці дні актовий зал перетворився на чудесну Країну майстрів, в якій поринаєш у світ краси, досконалості, насолоди.

                   На конкурс були виставлені роботи, виконані у техніці «Живопис», «Графіка», «Аплікація», «В’язання», «Вишивання», «Конструювання» тощо. Серед експонатів – картини, рушники, сорочки, вишиті бісером та хрестиком, дитячий одяг, серветки, ажурні хустки, зв’язані гачком та спицями, м’які іграшки, картини з пазлів та інше. Кожна робота неповторна й оригінальна, містить часточку душі свого творця. Саме тому журі було дуже складно визначити переможців.

                   В номінації «Творчій працівник» третє місце посів начальник відділу адміністративно-господарського забезпечення Вадим Гавриль, який представив свої роботи з дерева. Друге місце зайняла Наталія Крижановська з фінансового сектору з своїми чудовими картинами, які вишиті бісером та хрестиком. Почесне перше місце зайняла Ірина Трофимова з сектору ІТ забезпечення, яка представила на конкурс-виставку свої неперевершені вишиті картини, в’язані речі, розписані дошки.   

                   В номінації «Талановита родина» призові місця зайняли родини Олени Кулик (відділ адміністративно-господарського забезпечення), Олександра Сирокваши (відділ інспектування в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів) та Марини Науменко (фінансовий сектор).

                   В номінації «Згуртований колектив» почесні нагороди отримали відділи інспектування у сфері освіти, науки та інформації; відділ інспектування у сфері органів влади, оборони та місцевого самоврядування та відділ моніторингу та перевірок державних закупівель.

                   На завершення цього свята відбулась особлива виставка, де були представлені роботи в номінації «Смачні шедеври». Всі бажаючі представили свої кулінарні вироби та  оригінальні консервування.

                   Переможці у всіх номінаціях отримали цінні подарунки. 

                    

                   22.08.2016

                    

                   Електронне декларування доходів державних службовців

                   Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» з 15 серпня 2016 року розпочала свою роботу система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

                   Відповідно до п.2 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) особи, які на день початку роботи системи електронного декларування займають згідно зі ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище (до даного переліку також відносяться особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б»), зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

                   Всі інші державні службовці будуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

                   В Держфінінспекції в Чернігівської області створено всі належні умови для того, щоб всі працівники, посади яких належать до посад державної служби категорії «Б», могли безперешкодно увійти до системи подання декларацій та заповнити відповідну декларацію.

                   10.08.2016

                   Держфінінспекцією в Чернігівській області протягом січня- липень 2016 року за результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю та шляхом запиту документів), попереджено порушень у сфері державних закупівель на суму 75,7 мільйонів гривень.

                   Зокрема, за наданими рекомендаціями Інспекції вдалося запобігти порушенням за 32 процедурами закупівель на загальну суму 75,7 млн гривень, в т.ч. через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів на суму майже 63,0 млн грн та розірвання 10 договорів, укладених з порушеннями процедури закупівлі, на суму 12,7 млн гривень.

                    

                   10.08.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 15.08.2016 року з 11.00 до 12.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-29-06.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу інспектування у сфері послуг Гурський Михайло Миколайович.

                    

                   03.08.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 09.08.2016 з 09.00 до 10.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника відділу інспектування у сфері матеріального виробництва та фінансових послуг Мольченко Наталія Федорівна.

                   03.08.2016

                   Фінінспектори Чернігівщини за 7 місяців 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 24,7 млн гривень.

                   Протягом 7 місяців 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 52 підприємств, установи та організації, з яких на 96 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За недотримання законодавства 76 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 22 – до дисциплінарної, 24 – до матеріальної, із посад звільнено дві особи.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 24,7 млн грн та забезпечено усунення, у т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 15,5 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 1,3 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 14,2 млн гривень.

                   26.07.2016

                   Обмеження спільної роботи близьких осіб

                   Закон України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) визначає межі правомірної поведінки осіб, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства, шляхом встановлення спеціальних вимог, заборон та обмежень. Одним з таких обмежень є обмеження щодо роботи близьких осіб.

                   В статті 1 Закону законодавець чітко дав визначення поняттям «близькі особи» та «пряме підпорядкування». Отже, близькі особи - особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, зазначеним у частині першій статті 3 Закону (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких із суб’єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб’єкта.

                    Пряме підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням.

                   Обмеження щодо спільної роботи близьких осіб, відповідно до вимог статті 27 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

                   Вказані вище особи не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

                   Особи, які претендують на зайняття посад, зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

                   В той же час, зазначені положення не поширюються на:

                   1) народних засідателів і присяжних;

                   2) близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв’язку з набуттям одним з них статусу виборної особи;

                   3) осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах.

                   У разі виникнення обставин, що порушують дані вимоги, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк.

                   Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування.

                   У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади згідно з п.4 ст. 41 КЗпП.

                    

                   25.07.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 29.07.2016 з 14.00 до 15.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-63-65.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу організаційної роботи Перинська Вікторія Олександрівна.

                    

                   19.07.2016

                    

                   У поточному році за матеріалами Держфінінспекції в Чернігівській області розпочато 13 досудових розслідувань

                   Протягом січня-червня 2016 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 19 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами їх розгляду правоохоронні органи розпочали 13 досудових розслідувань і вручили 1 письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Керівникам місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 61 інформацію про результати ревізій та перевірок державних закупівель. За результатами розгляду прийнято 49 управлінських рішень.

                   У 17 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами, у чотирьох – призупинення бюджетних асигнувань, двом розпорядникам бюджетних коштів зменшено бюджетні асигнування.

                    

                   12.07.2016

                    

                   Протягом січня-червня 2016 року до Держфініспекції в Чернігівській області надійшло 68 звернень громадян

                   До Держфініспекції в Чернігівській області протягом І півріччя 2016 року надійшло 68 звернень громадян, з них: 61 – заява, клопотання та 7 – скарг.

                   За результатами розгляду звернень по 15 зверненнях надано роз’яснення, 5 звернень направлені за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», 41 – вирішено позитивно, 3 – звернення, визнано таким, що не підлягають розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», 4 звернення перебувають у стадії розгляду.

                   Найбільша кількість звернень стосувалось питань праці і заробітної плати - 47, з яких 42 - звернення щодо видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям.

                   Керівництвом Держфінінспекції в Чернігівській області здійснюється особистий прийом громадян згідно з графіком особистого прийому.

                   За звітний період до керівництва Держфінінспекції на особистому прийомі звернулося 3 громадянина. У всіх випадках надано обґрунтовану відповідь.

                   В Держфінінінспекції в Чернігівській області забезпечено функціонування «телефону довіри», який висвітлено в мережі Інтернет.

                   Протягом першого півріччя 2016 року за «телефоном довіри» отримано 3 повідомлення, з яких 1 стосувалось порушень при нарахуванні індексації, 1 – перевірки цін на ліки та 1 – порушень щодо надання довідки.

                    

                   12.07.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 18.07.2016 з 11.00 до 12.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-00-47.

                   На Ваші запитання буде відповідати в.о. начальника відділу інспектування у сфері органів влади, оборони та місцевого самоврядування Варзагер Ігор Володимирович.

                    

                   05.07.2016

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області вживає всі можливі заходи для захисту державних інтересів. Зокрема, й шляхом проведення претензійно-позовної роботи.

                   Так, реалізуючи право на звернення до суду в інтересах держави стосовно стягнення коштів, одержаних підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства, і, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, протягом І півріччя 2016 року пред’явлено 3 позови до суду на суму майже 259 тис гривень.

                   Крім того, ініційовано 14 позовів перед органами прокуратури та об’єктами контролю на суму майже 3 млн гривень .

                    

                   05.07.2016

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за I півріччя 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 19,5 млн гривень

                   Протягом I півріччя 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 48 підприємств, установ та організацій, з яких на 94 % встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За недотримання законодавства 69 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 22 – до дисциплінарної, 21 – до матеріальної, із посад звільнено дві особи.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 19,5 млн грн та забезпечено усунення, у т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 14,7 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 1,2 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 13,4 млн гривень.

                    

                   04.07.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 08.07.2016 з 11.00 до 12.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-04-83.

                   На Ваші запитання буде відповідати заступник начальника Держфінінспекції в Чернігівській області Суржик Олена Федорівна.

                    

                   15.06.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 22.06.2016 з 11.00 до 12.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 67-57- 46.

                   На Ваші запитання буде відповідати в.о. завідувача сектору по роботі з персоналом Паньковська Оксана Василівна.

                   15.06.2016

                   За порушення фінансової дисципліни фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області вжито заходів

                   Протягом січня – травня 2016 року за допущені порушення до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 104 посадові особи, звільнено із займаних посад 2 особи.

                   У 16 випадках до підприємств, установ та організацій, на яких під час ревізій виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

                   Керівники місцевих органів влади та самоврядування, підприємств, установ, організацій за результатами контрольних заходів прийняли 25 управлінських рішення.

                   До правоохоронних органів передано 15 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами розпочато дев'ять досудових розслідувань.

                   Ініційовано 11 позовів перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органом управління, щодо відшкодування втрат фінансових та матеріальних ресурсів.

                    

                   07.06.2016

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за п’ять місяців 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 11,2 млн гривень

                   Протягом п’яти місяців 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 41 підприємство, установи та організації, з яких на 95% встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За недотримання законодавства 62 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 22 – до дисциплінарної, 20 – до матеріальної, із посад звільнено дві особи.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 11,2 млн грн та забезпечено усунення, у т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 12,2 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 0,9 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 11,4 млн гривень.

                    

                   01.06.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 08.06.2016 року з 10.00 до 11.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 66-87-81.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу інспектування у сфері матеріального виробництва та фінансових послуг Сачок Микола Іванович.

                    

                   25.05.2016

                    

                   Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області заплановано проведення 02.06.2016 року з 14.00 до 15.00 «Прямої телефонної лінії» за телефоном 4-05-32.

                   На Ваші запитання буде відповідати начальник відділу інспектування в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів Дубровська Тетяна Іванівна.

                    

                   18.05.2016

                    

                   Держфінінспекцією в Чернігівській області протягом січня- квітня 2016 року за результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю та шляхом запиту документів), попереджено порушень у сфері державних закупівель на суму мільйонів гривень.

                   Зокрема, за наданими рекомендаціями Інспекції вдалося запобігти порушенням за 30 процедурами закупівель на загальну суму 75,1 млн гривень, в т.ч. через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів на суму 62,4 млн грн та розірвання 10 договорів, укладених з порушеннями процедури закупівлі, на суму 12,7 млн гривень.

                    

                   18.05.2016

                    

                   Державна фінансова інспекція в Чернігівській області активізує співпрацю з представниками правоохоронних органів

                   12 травня 2016 року у Державній фінансовій інспекції в Чернігівській області відбувся круглий стіл з представниками правоохоронних органів. У заході взяли участь: начальник відділу протидії злочинам у бюджетній сфері Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України; заступник начальника відділу Управління служби безпеки України в Чернігівській області; співробітник Управління служби безпеки України в Чернігівській області; начальник відділу процесуального керівництва в кримінальних провадженнях Прокуратури Чернігівської області; прокурор Чернігівської місцевої прокуратури; начальник управління аудиту Головного управління Державної фіскальної служби України в Чернігівській області.

                   Під час виступу в.о.начальника Держфінінспекції в Чернігівській області Білазерська І.С. повідомила присутніх про зміни, які відбулися під час реорганізації органів державного фінансового контролю.

                   З метою покращення роботи дотримання Порядку взаємодії між Державною фінансовою інспекцією в Чернігівській області, органами прокуратури, МВС, СБУ виступила заступник начальника Держфінінспекції в Чернігівській області Суржик О.Ф.

                   У своїй доповіді в.о завідувача сектору правової роботи Держфінінспекції в Чернігівській області Кожемяка Ю.М. наголосила про необхідність забезпечення порядку взаємодії Держфінінспекції в Чернігівській області з правоохоронними органами.

                   Також виступили керівники структурних підрозділів Держфінінспекції в Чернігівській області; представники правоохоронних органів. Обговорили проблемні питання, які виникають між органами державного фінансового контролю та правоохоронними органами.

                   Під час роботи круглого столу було проаналізовано стан взаємодії Державної фінансової інспекції в Чернігівській області з правоохоронними органами та визначено основні її напрямки, що потребують покращення.

                   Учасники круглого столу−окреслили подальші спільні заходи з удосконалення та поглиблення співпраці, вирішили прийняти до уваги доповіді та виступи присутніх, покращити співпрацю в частині реалізації матеріалів контрольних заходів, порядку узгодження дат початку проведення ревізій, обмеження щодо проведення позапланових ревізій непідконтрольних установ, а також залишити практику проведення спільних нарад в подальшому.

                   Відкрите і неупереджене обговорення взаємодії між Держфінінспекцією в Чернігівській області та правоохоронними органами дозволило учасникам краще зрозуміти проблеми, що виникають в процесі взаємодії, усвідомити ступінь їх впливу на ефективність діяльності Державної фінансової інспекції в Чернігівській області, а також визначити зміст очікувань один одного щодо їх належної якості.

                    

                   17.05.2016

                    

                   Відповідно до ч. 6 ст. 12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» Держфінінспекцією в Чернігівській області проведено перевірку фактів своєчасності подання декларацій державними службовцями та на наявність конфлікту інтересів. За результатами проведеної перевірки встановлено чотири випадки неподання декларацій звільненими працівниками. Про дані факти повідомлено Управління захисту економіки в Чернігівській області.

                    

                   11.05.2016

                    

                   За порушення фінансової дисципліни фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області вжито заходів

                   Протягом січня - квітня 2016 року за допущені порушення до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 90 посадових осіб, звільнено із займаних посад 2 особи.

                   У 15 випадках до підприємств, установ та організацій, на яких під час ревізій виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

                   Керівники місцевих органів влади та самоврядування, підприємств, установ, організацій за підсумками контрольних заходів прийняли 22 управлінських рішення.

                   До правоохоронних органів передано 12 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами розпочато дев'ять досудових розслідувань.

                   Ініційовано 10 позовів перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органом управління, щодо відшкодування втрат фінансових та матеріальних ресурсів.

                    

                   04.05.2016

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за чотири місяці 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 8,3 млн гривень

                   Протягом чотирьох місяців 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 32 підприємства, установи та організації, з яких на 96,6% встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За недотримання законодавства 50 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 21 – до дисциплінарної, 19 – до матеріальної, із посад звільнено дві особи.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 8,3 млн грн та забезпечено усунення, у т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на 9,7 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 0,8 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 8,9 млн гривень.

                    

                   29.04.2016

                    

                   Державна фінансова інспекція в Чернігівській області повідомляє, що з 7 квітня 2016 року розпочалась передплата журналу «Фінансовий контроль» на друге півріччя 2016 року у відділеннях «Укрпошти», яка триватиме до 31 травня 2016 року. Вартість редакційної передплати для працівників ДФІ України становить - 28 грн, а для інших передплатників - 56 грн (ціна вказана без вартості доставки), видається журнал 1 раз на місяць.

                   Звертаємо Вашу увагу на те, що журнал «Фінансовий контроль» є відомчим виданням Державної фінансової інспекції України. На його шпальтах надаються фахові роз'яснення практично з усіх напрямів фінансово-господарської діяльності підприємств, організацій та установ. Матеріали, що публікуються в журналі, сприяють розвиткові професійних знань та практичних навичок працівників бухгалтерських та фінансових служб, допомагають правильному веденню бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також прийняттю законних та ефективних управлінських рішень, що в результаті дозволяє забезпечити ефективну діяльність об'єктів господарювання. Ці матеріали зорієнтовані на профілактику і недопущення порушень фінансової дисципліни підприємствами, установами та організаціями.

                   Сподіваємося на плідну співпрацю!

                    

                   19.04.2016

                    

                   Держфінінспекцією в Чернігівській області протягом І кварталу 2016 року за результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів), попереджено порушень у сфері державних закупівель на суму 69,8 мільйонів гривень.

                   Зокрема, за наданими рекомендаціями Інспекції вдалося запобігти порушенням за 25 процедурами закупівель на загальну суму 69,8 млн гривень (що майже в 1,5 рази або на 23 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року), в т.ч. через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів на суму 59,6 млн грн та розірвання 9 договорів, укладених з порушеннями процедури закупівлі, на суму 10,2 млн гривень.

                    

                   13.04.2016

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області за січень-березень 2016 року забезпечила відшкодування втрат на 9,1 млн гривень

                   Протягом січня-березня 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, у т.ч. за порушеннями, що виявлені у попередніх звітних роках, на суму 9,1 млн гривень. До бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 0,8 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 8,3 млн гривень.

                   До адміністративної відповідальності притягнуто 38 посадові особи.

                   За результатами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 6 досудові розслідування.

                    

                   13.04.2016

                    

                   Відповідальність за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення

                   Стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» дає чітке визначення таким термінам як корупційне правопорушення та правопорушення, пов’язане з корупцією. Отже, корупційне правопорушення – це діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;

                   Правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;

                   Особа, яка вчинила корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, однак судом не застосовано до неї покарання або не накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

                   З метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення або невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції» в інший спосіб, за поданням спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції або приписом Національного агентства рішенням керівника органу, підприємства, установи, організації, в якому працює особа, яка вчинила таке правопорушення, проводиться службове розслідування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

                   Обмеження щодо заборони особі, звільненій з посади у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, встановлюється виключно за вмотивованим рішенням суду, якщо інше не передбачено законом.

                   Особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

                   Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України, може бути відсторонена від виконання службових повноважень за рішенням керівника органу (установи, підприємства, організації), в якому вона працює, до закінчення розгляду справи судом.

                   У разі закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, у зв’язку з відсутністю події або складу адміністративного правопорушення відстороненій від виконання службових повноважень особі відшкодовується середній заробіток за час вимушеного прогулу, пов’язаного з таким відстороненням.

                    

                   Протягом січня березня 2016 року до Держфініспекції в Чернігівській області надійшло 11 звернень громадян

                    

                          До Держфініспекції в Чернігівській області протягом січня – березня 2016 року надійшло 11 звернень громадян, в тому числі заяв – 9, скарг – 2. Із них       3 анонімні звернення, які відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду, 5 звернень розглянуто, 3 –  знаходяться у стадії розгляду.

                   З отриманих 11 звернень найчастіше питання стосуються соціального захисту, оплати праці, діяльності закладів освіти, фінансової політики, місцевих органів влади.

                    

                   ГРАФІК

                    

                   проведення телефонної «гарячої лінії» начальниками структурних  

                              підрозділів  Держфінінспекції в Чернігівській області

                    

                    

                   Посада,

                   прізвище, ім’я, по батькові

                   День проведення

                    Години проведення

                    Номери телефонів

                   Начальник відділу інспектування

                   у сфері органів влади, оборони та місцевого самоврядування

                   Ключник Наталія Василівна

                   07.04.2016

                   11.00 – 12.00

                   4-00-47

                   Начальник відділу інспектування

                    у сфері послуг

                   Гурський Михайло Миколайович

                   20.04.2016

                    

                    

                   15.00 – 16.00

                    

                    

                    

                   67-29-06

                    

                    Начальник відділу   організаційної роботи

                   Перинська Вікторія Олександрівна

                   28.04.2016

                    

                   14.00 – 15.00

                    

                    

                   67-63-65

                    

                    

                   Попереджено порушення у сфері державних закупівель

                    

                   Держфінінспекцією в Чернігівській області протягом січня-лютого поточного року за результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів), попереджено порушень у сфері державних закупівель на суму 57 мільйонів гривень.

                   Зокрема, за наданими рекомендаціями Інспекції вдалося запобігти порушенням за 19 процедурами закупівель на загальну суму 57,0 млн грн (що в 1,8 разів або на 25,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року), в т.ч. через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів на суму 49,8 млн грн та розірвання договорів, що укладені з порушеннями процедури закупівлі на суму 7,2 млн гривень.

                    

                   Обмеження щодо одержання подарунків встановлені Законом України «Про запобігання корупції»

                    

                   Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб:

                   1) у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

                   2) якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи.

                   Державні службовці можуть приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім випадків передбачених ч. 1 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції», якщо вартість таких подарунків не перевищує одну мінімальну заробітну плату, встановлену на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.

                   Обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на подарунки, які дарують близькі особи, які одержують як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

                   Крім того, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов’язані невідкладно вжити таких заходів:

                   1) відмовитися від пропозиції;

                   2) за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

                   3) залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників;

                   4) письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

                   Якщо особа, на яку поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків, виявила у своєму службовому приміщенні чи отримала майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок, вона зобов’язана невідкладно, але не пізніше одного робочого дня, письмово повідомити про цей факт свого безпосереднього керівника або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації.

                   Про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка складається акт, який підписується особою, яка виявила неправомірну вигоду або подарунок, та її безпосереднім керівником або керівником відповідного органу, підприємства, установи, організації.

                   Предмети неправомірної вигоди, а також одержані чи виявлені подарунки зберігаються в органі до їх передачі спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції.

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області за два місяці 2016 року забезпечила відшкодування втрат на 8,1 млн гривень

                    

                   Фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області протягом двох місяців 2016 року забезпечено усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 8,1 млн гривен.

                   За виявлені фінансові порушення 34 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 28 – дисциплінарної та матеріальної.

                   За результатами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 4 досудові розслідування.

                    

                            Доводимо до відома графік проведення телефонної «гарячої лінії» начальниками структурних підрозділів Державної фінансової інспекції в Чернігівській області з питань, що віднесені до компетенції органів Держфінінспекції, у березні 2016 року.

                    

                   ГРАФІК

                   проведення телефонної «гарячої лінії» начальниками структурних підрозділів  Держфінінспекції в Чернігівській області

                    

                    

                   Посада,

                   прізвище, ім’я, по батькові

                   День проведення

                   Години проведення

                   Номери телефонів

                   Начальник відділу державного фінансового аудиту

                   Гречко Тетяна Іванівна

                       15.03.2016

                   11.00 – 12.00

                   4-04-48

                   Начальник відділу інспектування в агропромисловому  комплексі та сфері 

                   використання природних ресурсів

                   Дубровська Тетяна Іванівна

                   22.03.2016

                   15.00 – 16.00

                    

                    

                   4-05-32

                   Начальник відділу моніторингу та перевірок державних закупівель

                   Лук’яненко Світлана Петрівна

                   10.03.2016

                   14.00 – 15.00

                    

                   4-02-97

                    

                    

                    

                    

                   11.03.2016

                    

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області за два місяці 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 5,7 млн гривень

                   Протягом двох місяців 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 19 підприємств, установ та організацій, з яких на 18 встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 5,7 млн грн та забезпечено усунення на 8,1 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 0,4 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 7,7 млн гривень.

                    

                    

                    

                    

                   24.02.2016

                    

                    

                    

                    

                   Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на державній службі

                   Головним документом, що визначає поняття та процедуру врегулювання конфлікту інтересів є Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700- VII (далі –Закон), відповідно до якого конфлікт інтересів поділяється на потенційний та реальний.

                   Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

                   Відтак, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняні до них особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів та вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів.

                   Державні службовці та прирівняні до них особи зобов’язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності в неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

                   Безпосередній керівник особи або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади, якому стало відомо про конфлікт інтересів підлеглої йому особи або після отримання повідомлення про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів протягом двох робочих днів приймає рішення щодо його врегулювання, про що повідомляє відповідну особу.

                   Закон визначає шляхи зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів, а саме: усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів; застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень; обмеження доступу особи до певної інформації; перегляду обсягу службових повноважень особи; переведення особи на іншу посаду; звільнення особи.

                   Державні службовці, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть самостійно вживати заходів щодо його врегулювання шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих це документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади.

                    

                    

                   17.02.2016

                    

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області за січень 2016 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 2,9 млн гривень

                   Протягом січня 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області перевірили 13 підприємств, установ та організацій, з яких на 12 встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 2,9 млн грн та забезпечено усунення на 6,5 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 0,2 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 6,3 млн гривень.

                    

                   03.02.2016

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області за січень 2016 року забезпечила відшкодування втрат на 6,5 млн гривень

                   Протягом січня 2016 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 6,5 млн гривень.

                   До адміністративної відповідальності притягнуто 29 посадових осіб.

                   За результатами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 3 досудові розслідування.

                    

                    

                   25.01.2016

                    

                    

                   Результати аудитів Держфінінспекції в Чернігівській області

                   За 2015 рік Держфінінспекцією в Чернігівській області завершено 4 державні фінансові аудити, за результатами яких виявлено неефективне використання коштів на загальну суму 11,0 млн грн та недоотримання доходів на суму 15,8 млн гривень. Економічний ефект від впровадження пропозицій за результатами державних фінансових аудитів становив 6,9 млн гривень.

                    

                    

                   25.01.2016

                    

                    

                   Вимоги до поведінки державного службовця в розрізі антикорупційного законодавства

                   В умовах реформування системи державної служби в Україні висока кваліфікація, професійні та моральні якості державних службовців є одним з найважливіших факторів побудови демократичної держави, створення ефективної системи державного управління, що відповідає стандартам правової держави.

                   Вимоги до поведінки державного службовця в Україні нині закріплено в низці нормативно-правових актів, зокрема на сьогодні базовим законодавчим актом з цього питання є Закон України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), а також Закон України «Про державну службу» та ще не скасовані Загальні правила поведінки державного службовця, затверджені наказом Головного управління державної служби України від 04.08.2010 № 214.

                   Так, у Законі України «Про запобігання корупції» відповідним питанням присвячено окремий розділ VI «Правила етичної поведінки», який визначає загальні морально-етичні вимоги до поведінки осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, а також прирівняних до них осіб.

                   Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняні до них особи, виконують свої службові чи представницькі повноваження політично нейтрально, уникаючи демонстрації у будь-якому вигляді власних політичних переконань або поглядів, не використовуючи службових повноважень в інтересах політичних партій чи їх осередків або окремих політиків, а також під час виконання своїх службових повноважень зобов’язані неухильно дотримуватись вимог Закону та загальновизнаних етичних норм поведінки, бути ввічливими у стосунках із громадянами, керівниками, колегами і підлеглими.

                   У Законі  також закріплено, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повинні сумлінно, компетентно, вчасно, результативно і відповідально виконувати службові повноваження та професійні обов’язки, рішення та доручення органів і осіб, яким вони підпорядковані, підзвітні або підконтрольні, не допускаючи зловживань і неефективного використання державної і комунальної власності. Вони мають не розголошувати і не використовувати в інший спосіб конфіденційної та іншої інформації з обмеженим доступом, що стала їм відома у зв’язку з виконанням своїх службових повноважень та професійних обов’язків, крім випадків, установлених законом.

                   Крім цього, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не повинні допускати виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів, вживати заходів щодо його врегулювання та не вчиняти дій і не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів.

                   На шляху до доброчесності державним службовцям забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості для одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, зокрема використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти у приватних інтересах.

                   Державні службовці зобов’язані неухильно дотримуватись обмежень і заборон, передбачених антикорупційним законодавством.

                    

                   2015

                    

                    

                    

                    

                   18.11.2015

                    

                    

                    

                   У поточному році за матеріалами Держфінінспекції в Чернігівській області розпочато 23 досудових розслідування

                   Протягом січня-жовтня 2015 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 59 матеріалів ревізій та перевірок. За результатами розгляду зазначених матеріалів правоохоронні органи  розпочали 23 досудових розслідування і  вручили 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   За допущені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 164 посадові особи,  до дисциплінарної та матеріальної – 40 осіб,  звільнено із займаних посад 6 осіб.

                   У 79 випадках до установ, під час ревізій яких виявлені порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

                    

                    

                   11.11.2015

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за десять місяців 2015 року виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 23,1 млн грн

                   Протягом січня-жовтня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області за результатами контрольних заходів  виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на 23,1 млн грн та забезпечили  усунення  на 12,3 млн гривень.

                   Завдяки вжитим заходам  до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ  та організацій надійшло 3,2 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових  витрат та недостач ресурсів в сумі  9,1  млн гривень.

                   Загалом від початку 2015 року Держфінінспекція в Чернігівській області перевірила 128 підприємств, установ та організацій, з яких на 86 % виявила порушення фінансово-господарської дисципліни.

                    

                   07.10.2015

                    

                   За порушення фінансової дисципліни
                   фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області вжито заходів

                   Протягом січня-вересня 2015 року за допущені порушення до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 178 посадових осіб, з яких 6 осіб звільнено із займаних посад.

                   У 69 випадках до підприємств, установ та організацій, на яких під час ревізії виявлено порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення та зменшення бюджетних асигнувань.

                   За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронними органами розпочато 23 досудові розслідуваня. До суду пред’явлено 15 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 2,3 млн грн.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України направлено відомості щодо трьох об’єктів на суму майже 1,9 млн грн.

                    

                   05.10.2015

                    

                   Про стан роботи зі зверненнями громадян

                   Протягом січня-вересня 2015 року на адресу Державної фінансової інспекції в Чернігівській області надійшло 4 запити на інформацію. На запити було надано відповіді у терміни, встановлені законом України «Про доступ до публічної інформації».

                    

                   05.10.2015

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за дев'ять місяців 2015 року
                   забезпечили відшкодування втрат на 11,5 млн грн

                   Протягом січня-вересня 2015 року фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області перевірено 114 підприємств, установ та організацій, з яких на 91 % від загальної кількості встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 15,9 млн грн. та забезпечено усунення на 11,5 млн грн.

                   Зокрема, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 2,9 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 8,6 млн грн.

                    

                   09.09.2015

                    

                    

                   Про стан роботи зі зверненнями громадян

                    

                   До Держфінінспекції в Чернігівській області та її територіальних підрозділів надійшло 36 звернень громадян, в тому числі заяв – 27, пропозицій – 2, скарг – 7. Із них 32 розглянуто, 4 знаходяться в стадії розгляду.

                   З отриманих 36 звернень найчастіше питання стосуються оплати праці, діяльності закладів освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, місцевих органів влади, земельних відносин, фінансової політики.

                   По п’яти зверненнях, факти які викладені в них, будуть враховані Держфінінспекцією під час проведення контрольних заходів в наступних періодах.

                   Випадків надання необґрунтованих або неповних відповідей на звернення громадян, із порушенням встановлених термінів, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам в поточному році не було.

                    

                   07.09.2015

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за вісім місяців 2015 року
                   забезпечили відшкодування втрат на 10,5 млн грн

                    

                   Протягом січня-серпня 2015 року фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області перевірено 99 підприємств, установ та організацій, з яких на 91 % від загальної кількості встановлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

                   За результатами контрольних заходів виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 14,4 млн грн. та забезпечено усунення на 10,5 млн грн.

                   Зокрема, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 2,8 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 7,7 млн грн.

                    

                   04.09.2015

                    

                    

                   Графік проведення прямої телефонної лінії
                   начальниками структурних підрозділів Держфінінспекції в Чернігівській області
                   у вересні 2015 року

                    

                    

                   Посада,
                   прізвище, ім’я, по батькові

                    

                   День проведення

                    

                   Години проведення

                    

                   Номери телефонів

                    

                   Начальник відділу державного фінансового аудиту
                   Гречко Тетяна Іванівна

                    

                    

                   Начальник юридичного відділу
                   Кравченко Валерій Володимирович

                   09.09.2015

                    

                    

                    

                    

                   16.09.2015

                   10.00 – 11.00

                    

                    

                    

                   10.00 – 11.00

                   (04622)
                   4-04-48

                    

                    

                    

                   (04622)
                   4-31-57

                    

                    

                   17.08.2015

                    

                    

                   Від початку 2015 року за матеріалами Держфінінспекції в
                   Чернігівській області правоохоронці розпочали 15 досудових
                   розслідувань

                    

                   Упродовж січня-липня 2015 року для належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 41 матеріал ревізій та перевірок. За результатами розгляду зазначених матеріалів правоохоронні органи розпочали 15 досудових розслідувань і вручили 4 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України направлено відомості щодо одного об’єкта на суму майже 0,9 млн грн.

                   За порушення фінансово-бюджетної дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 95 посадових осіб, до дисциплінарної та матеріальної – 32 особи, звільнено із займаних посад 5 осіб.

                   Загалом від початку 2015 року Держфінінспекція в Чернігівській області перевірила 80 підприємств, установ та організацій, з яких на 91 % виявила порушення фінансово-господарської дисципліни.

                    

                   11.08.2015

                    

                    

                   У Державній фінансовій інспекції в Чернігівській області 7 серпня відбулося засідання колегії, на порядку денному якої розглядались пропозиції за результатами громадської експертизи Антикорупційної Громадської Спілки «Совість».

                    

                   Відкриваючи нараду, Валерій Калашніков зазначив, що протягом червня-липня в інспекції проводилась громадська експертиза діяльності Державної фінансової інспекції в Чернігівській області в частині забезпечення законності та прозорості проведення кадрової політики, та її вплив на ефективність роботи щодо здійснення державного фінансового контролю за витрачанням бюджетних коштів, використанням державного і комунального майна та боротьби з корупцією. За результатами експертизи до фінансової інспекції 23 липня надійшов Акт експертних пропозицій.

                   На засідання колегії був запрошений Володимир Демиденко - Голова Антикорупційної Громадської Спілки «Совість», який виступив із доповіддю, розповів про участь Громадської Спілки «Совість» в роботі по подоланню проявів корупції в бюджетних установах та контролюючих органах та надав відповіді на запитання працівників інспекції.

                   За результатами колегії було затверджено заходи, спрямовані на реалізацію експертних пропозицій та покращання роботи Державної фінансової інспекції в Чернігівській області.

                    

                    

                    

                   10.08.2015

                    

                    

                   ГРАФІК проведення прямої телефонної лінії
                   начальниками структурних територіальних підрозділів Держфінінспекції
                   в Чернігівській області у серпні 2015 року

                    

                    

                   Посада,
                   прізвище, ім’я, по батькові

                    

                   День проведення

                    

                   Години проведення

                    

                   Номери телефонів

                    

                   Начальник Козелецької міжрайонної держфінінспекції
                   Коваленко Валентина Федосіївна

                    

                    

                   В.о.начальника Борзнянської міжрайонної держфінінспекції
                   Лебедь Людмила Ятімівна

                   20.08.2015

                    

                    

                    

                    

                   21.08.2015

                   10.00 – 11.00

                    

                    

                    

                   10.00 – 11.00

                   (0246)
                   42969

                    

                    

                    

                   (0253)
                   21179

                    

                    

                   05.08.2015

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за сім місяців 2015 року
                   забезпечили відшкодування втрат на 9,3 млн грн

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області протягом січня-липня 2015 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 9,3 млн грн.

                   В межах наданих повноважень Держфінінспекцією в Чернігівській області вжито відповідні заходи, за підсумками яких упродовж звітного періоду відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму 6,8 млн грн.

                   Загальна сума фінансових ресурсів, яка за результатами контрольних дій додатково надійшла до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств складає 2,5 млн грн.

                   Керівникам місцевих органів влади, установ та підприємств направлено 102 інформації та забезпечено прийняття ними 50 управлінських рішень.

                   У 47 випадках до установ, які порушили бюджетне законодавство, застосовано заходи впливу у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.

                    

                   28.07.2015

                    

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області у першому півріччі 2015 року
                   попередила порушень у сфері держзакупівель на 58,7 млн грн

                    

                   Протягом січня-червня 2015 року фінінспекторами попереджено порушень у сфері державних закупівель у 48 замовників на загальну суму 58,7 млн грн. за результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні закупівлі» та запиту документів).

                   Зокрема, за попередженими фінансовими порушеннями було відмінено конкурсних торгів у 44 замовників на загальну суму 52,2 млн грн та розірвано укладених договорів у 4 замовників на загальну суму 6,5 млн гривень.

                    

                   14.07.2015

                    

                    

                   Графік
                   проведення телефонної «гарячої лінії» начальниками структурних
                   та територіальних підрозділів Держфінінспекції в Чернігівській області

                    

                   Посада,
                   прізвище, ім’я, по батькові

                    

                   День проведення

                    

                   Години проведення

                    

                   Номери телефонів

                    

                   Начальник відділу стратегічного планування, взаємодії зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю

                    

                   Перинська Вікторія Олександрівна

                    

                    

                   16.07.2015

                    

                    

                   15.00 – 16.00

                    

                    

                   67-63-65

                   Начальник  відділу контролю в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів

                    

                   Дубровська Тетяна Іванівна

                    

                    

                   23.07.2015

                    

                    

                   15.00 – 16.00

                    

                    

                    

                   4-05-32

                   Начальник Ніжинської об’єднаної держфінінспекції

                    

                   Пасічник Олександра Миколаївна

                    

                    

                   30.07.2015

                    

                    

                   10.00-11.00

                    

                    

                   (0231)
                   2-07-14

                    

                   06.07.2015

                    

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області за перше півріччя 2015 року
                   забезпечила відшкодування втрат на 8,9 млн грн

                    

                   Протягом січня-червня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 8,9 млн грн. До бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 2,4 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів в сумі 6,5 млн грн.

                   За результатами контрольних заходів, якими виявлені порушення чинного законодавства, керівникам центральних і місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 77 інформацій, за розглядом яких прийнято 41 управлінське рішення.

                   За допущені порушення притягнуто до адміністративної відповідальності 78 посадових осіб, до дисциплінарної та матеріальної – 28 осіб, 5 посадових осіб звільнено із займаних посад.

                   У 41 випадку до установ, під час ревізій яких виявлені порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

                    

                   17.06.2015

                    

                    

                   У сфері контролю послуг за п’ять місяців 2015 року
                   виявлено порушення майже на 3 млн грн

                    

                   Фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області протягом січня-травня 2015 року на підприємствах і установах, які віднесені до сфери контролю послуг, проведено 14 контрольних заходів.

                   За результатами ревізій та перевірок виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 3 млн грн.

                   Вжитими заходами забезпечено відшкодування зазначених втрат на суму 1,6 млн грн.

                   З метою належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 10 ревізійних матеріалів, а також ініційовано 3 позови щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органом управління.

                   За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності за ст.164-2, 166-6 КУпАП притягнуто 13 посадових осіб.

                    

                   15.06.2015

                    

                    

                   За п’ять місяців 2015 року за матеріалами Держфінінспекції
                   в Чернігівській області розпочаті досудові розслідування

                    

                   З метою належного реагування на факти порушень протягом січня-травня 2015 року до правоохоронних органів передано 28 ревізійних матеріалів. За результатами розгляду матеріалів контрольних заходів розпочато 11 досудових розслідувань.

                   До суду пред’явлено 3 позови на загальну суму 1,7 млн грн. щодо зобов’язання виконання вимог по усуненню фінансових порушень. Також перед органами прокуратури, об’єктом контролю ініційовано 14 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів.

                   За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 61 посадову особу, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності – 14 осіб, звільнено із займаних посад 2 особи.

                    

                   10.06.2015

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини за п’ять місяців 2015 року
                   забезпечили відшкодування втрат на 7 млн грн

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області протягом січня-травня 2015 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 7 млн грн.

                   В межах наданих повноважень Держфінінспекцією в Чернігівській області вжито відповідні заходи, за підсумками яких упродовж звітного періоду відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму 5 млн грн.

                   Загальна суму фінансових ресурсів, які за результатами контрольних дій додатково надійшли до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств складає 2 млн грн.

                   Керівникам місцевих органів влади, установ та підприємств направлено 73 інформації та забезпечено прийняття ними 29 управлінських рішень.

                   У 37 випадках до установ, які порушили бюджетне законодавство, застосовано заходи впливу у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.

                    

                   08.06.2015

                    

                    

                   Графік
                   проведення телефонної «гарячої лінії» начальниками структурних
                   та територіальних підрозділів Держфінінспекції в Чернігівській області

                    

                   Посада,
                   прізвище, ім’я, по батькові

                    

                   День проведення

                    

                   Години проведення

                    

                   Номери телефонів

                    

                   Начальник відділу контролю у сфері послуг
                   Гурський Михайло
                   Миколайвич

                    

                   12.06.2015

                    

                   15.00 – 16.00

                    

                   67-29-06

                    

                   Начальник  відділу контролю у сфері         матеріального
                   виробництва та фінансових
                   послуг
                   Сачок Микола Іванович

                    

                   19.06.2015

                    

                   15.00 – 16.00

                    

                    

                   66-87-81

                    

                   Начальник  Менської
                   міжрайонної держфінінспекції
                   Максименко Олег Іванович

                    

                   26.06.2015

                    

                   15.00 – 16.00

                    

                   (0244)
                   3-15-88

                    

                    

                   08.06.2015

                    

                    

                   У Держфінінспекції в Чернігівській області
                   привітали переможців конкурсу дитячого малюнку "Я – з родини ревізорів"

                    

                   З нагоди вшанування Міжнародного дня захисту дітей уже шостий рік в органах Держфінінспекції України проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку ’’Я - з родини ревізорів’’.

                   Цьогорічний конкурс проходив під гаслом ’’Наші діти – бійцям АТО’’.

                   Діти працівників служби в області теж приймали участь у конкурсі, щоб висловити свою підтримку захисникам України та продемонструвати власне бачення родинних цінностей, рідної країни і патріотизму.

                   Серед переможців конкурсу другий рік поспіль є і наші діти. Так, у віковій категорії до 7-ми років перше місце зайняла 6-річна Софія Жир з малюнком ’’Нам не треба війни’’, у старшій віковій категорії ’’срібло’’ здобули 9-річна Катерина Калачова та 11-річна Анастасія Науменко.

                   Юні художники завітали до Держфінінспекції в Чернігівській області. Переможцям конкурсу вручено дипломи і подарунки, всі діти отримали подарунки.

                   За лічені хвилини у залі запанувала весела і невимушена атмосфера: діти читали вірші, розважалися конкурсами і вікторинами.

                    

                    

                    

                   12.05.2015

                    

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області за чотири місяці 2015 року
                   забезпечила відшкодування втрат на 5,7 млн грн

                    

                   Протягом січня-квітня 2015 року фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 5,7 млн грн. До бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло 1,3 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач 4,4 млн грн.

                   За результатами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 5 досудових розслідувань, а також вручили 3 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                   У 29 випадках до установ, під час ревізій яких виявлені порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

                   За допущені порушення притягнуто до адміністративної відповідальності 44 посадові особи, до дисциплінарної та матеріальної – 8 осіб, 1 посадову особу звільнено із займаної посади.

                    

                   07.05.2015

                    

                    

                   За чотири місяці 2015 року Держфінінспекція в Чернігівській області
                   попередила порушення у сфері держзакупівель на суму понад 53 млн грн

                    

                   За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні закупівлі» та запиту документів) протягом січня-квітня 2015 року Держфінінспекція в Чернігівській області попередила порушення у сфері державних закупівель на загальну суму 53,7 млн гривень.

                   Зокрема, за попередженими фінансовими порушеннями було відмінено конкурсних торгів на загальну суму 47,4 млн грн та розірвано укладених договорів на загальну суму 6,3 млн гривень.

                    

                   14.04.2015

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини під час ревізії КП «Деснянське»
                   виявили порушення майже на 230 тис. гривень

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області під час ревізії комунального підприємства «Деснянське» виявили порушення, що призвели до втрат, на суму 226 тис. гривень.

                   Зокрема, Підприємством в межах загального терміну позовної давності не проводилася позовна робота по стягненню дебіторської заборгованості за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, що призвело до недоотримання доходів в загальній сумі 168 тис. гривень.

                   Також Підприємством недоотримано дохід від надання послуг по ліквідації аварій на внутрішньобудинкових інженерних мережах електропостачання, водопостачання і водовідведення та автопослуг на загальну суму 55 тис. гривень.

                   За результатами ревізії складено два протоколи про адміністративне правопорушення та поінформовано правоохоронні органи.

                    

                   14.04.2015

                    

                    

                   Фінінспектори Чернігівщини виявили порушення
                   у Відділі освіти Чернігівської РДА на суму 558 тис. грн.

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області під час ревізії Відділу освіти Чернігівської райдержадміністрації виявили порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму 558 тис. грн.

                   Зокрема, кошти в сумі 167 тис. грн, які надійшли після завершення бюджетного періоду у наступному році, як відшкодування спожитих орендарями комунальних послуг, не перераховувалися в дохід бюджету, а спрямовувалися на відновлення касових видатків.

                   Недотримання посадовими особами навчальних закладів законодавства з оплати праці щодо встановлення доплат до посадових окладів призвело до незаконного використання коштів районного бюджету на загальну суму 233 тис. грн.

                   Також Відділом проведено оплату: за отримані паливно-мастильні матеріали, які не обліковувалися по бухгалтерському обліку, та ремонтно-будівельні роботи за завищеною вартістю на загальну суму 127 тис. грн.

                   За результатами ревізії складено 5 протоколів про адміністративне правопорушення, застосовано захід впливу за порушення бюджетного законодавства у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

                   Про результати поінформовано правоохоронні органи.

                    

                   14.04.2015

                    

                    

                   Держфінінспекцією в Чернігівській області протягом І кварталу 2015 року
                   виявилено фінансових порушень на 3,9 млн гривень

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області у січні-березні 2015 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 4,7 млн гривень. До бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло майже 1,2 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач 3,5 млн гривень.

                   За допущені фінансові порушення 19 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 5 – до дисциплінарної, 1 – до матеріальної.

                   У 10 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

                   За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали п’ять досудових розслідувань та вручили три письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                    

                   20.03.2015

                    

                    

                   За два місяці 2015 року Держфінінспекція в Чернігівській області
                   попередила порушення у сфері держзакупівель на суму понад 33 млн грн

                    

                   За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом моніторингу офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні закупівлі» та запиту документів) протягом січня-лютого 2015 року Держфінінспекція в Чернігівській області попередила порушення у сфері державних закупівель на загальну суму 33,3 млн гривень.

                   Зокрема, за попередженими фінансовими порушеннями було скасовано конкурсних торгів на загальну суму 31,6 млн грн та розірвано укладених договорів на загальну суму 1,7 млн гривень.

                    

                   12.03.2015

                    

                    

                   Держфінінспекція за січень-лютий 2015 року
                   забезпечила відшкодування втрат на 3,5 млн грн

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області у січні-лютому 2015 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 3,5 млн грн. До бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло понад 0,7 млн грн, відшкодовано і поновлено незаконних витрат та недостач 2,8 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали чотири досудових розслідування та вручили два письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                    

                   Прес-служба Держфінінспекції
                   в Чернігівській області

                    

                    

                   10.02.2015

                    

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області за січень 2015 року
                   забезпечила відшкодування втрат на 2,8 млн грн

                    

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області у січні 2015 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 2,8 млн грн. До бюджетів різних рівнів, бюджетних установ та організацій надійшло майже 0,5 млн грн., відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач 2,3 млн гривень.

                   За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали два досудових розслідування та вручили одне письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

                    

                   Прес-служба Держфінінспекції
                   в Чернігівській області

                    

                    

                   04.02.2015

                    

                    

                   Держфінінспекція в Чернігівській області за 2014 рік
                   попередила зайві витрати у сфері держзакупівель майже на 24 мільйони гривень

                    

                   За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) у 2014 році Держфінінспекція в Чернігівській області попередила зайві витрати державних коштів у сфері держзакупівель на суму 14,7 млн гривень.

                   Зокрема, через виявлені фінансові порушення було відмінено конкурсні торги на загальну суму 8 млн грн, попереджено витрат державних коштів на закупівлю товарів, робіт та послуг шляхом внесення змін до документації конкурсних торгів на суму майже 6,7 млн гривень.

                   Також, за результатами перевірок державних закупівель попереджено втрат шляхом розірвання угоди, укладеної з порушенням вимог законодавства, на суму понад 9 млн гривень.

                    

                   Прес-служба Держфінінспекції
                   в Чернігівській області

                    

                    

                   21.01.2015

                    

                   507 посадових осіб притягнуто до відповідальності за вчинені фінансові порушення –
                   Держфінінспекція в Чернігівській області

                   Протягом січня-грудня 2014 року за результатами контрольних заходів, проведених фахівцями Держфінінспекції в Чернігівській області, притягнуто до адміністративної відповідальності 354 посадові особи, до дисциплінарної – 84 осіб, матеріальної – 57 осіб, 19 осіб звільнено із займаних посад.

                   У 127 випадках до підприємств, установ та організацій, на яких під час ревізії виявлено порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення та зменшення бюджетних асигнувань.

                   За результатами контрольних заходів керівниками місцевих органів влади, підприємств і установ прийнято 189 управлінських рішень.

                    

                   14.01.2015

                    

                   Протягом 2014 року Держфінінспекція в Чернігівської області
                   виявила фінансових порушень на 32,4 млн гривень

                   Фахівці Держфінінспекції в Чернігівській області упродовж 2014 року виявили втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 32,4 млн грн. та забезпечили їх відшкодування на суму 16,3 млн гривень.

                   Із загальної суми відшкодованих втрат до бюджетів, установ, підприємств та організацій надійшло 5,2 млн грн., відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів 11,1 млн гривень.

                    

                   Прес-служба Держфінінспекції
                   в Чернігівській області

                    

                    

                    

                   *****

                    

                    

                    

                   Архів Новини 2014

                    

                    

                   *****

                    

                    

                   Архів Новини 2013

                    

                    

                   *****

                    

                    

                   Архів Новини 2010-2012

                    

                    

                   *****

                    

                    

                    

                    

                    

                   Назад

                   Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                   Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                   Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua