back

Програми кредитування «5-7-9» стануть доступними для середнього бізнесу

13-01-2021 | 12:40

З нового року вигідним кредитним ресурсом за програмою «5-7-9» також зможе скористатися середній бізнес. Про це повідомив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Наприкінці 2020-го програма «5-7-9» була ще більше вдосконалена під потреби бізнесу. Зокрема, підвищено максимальний рівень річного доходу до еквіваленту 20 млн євро.

«Ми практично пішли ще й в середній бізнес. Ми ввели градальну систему: для більших підприємств – менший відсоток, для менших підприємств – трохи більший відсоток, який може компенсуватися», - сказав міністр.

Крім того, було лібералізовано умови кредитів; послаблено вимоги щодо збереження робочих місць і заробітної плати; встановлено пільгові умови для представників бізнесу з медичного виробництва, торгівлі і оборотного капіталу до 3%; врегульовано питання можливості поєднання різних видів державної підтримки.

Також міністр акцентував увагу на впровадженні нового інструменту, а саме – на портфельних гарантіях.

«З 5 млрд грн портфельних гарантій минулого року 3,8 млрд грн вже передано банкам. І банки в першому і другому кварталі зможуть розширити програму кредитування», - додав Ігор Петрашко.

У 2020 році, в рамках програми кредитування «5-7-9» підприємцями Чернігівської області було укладено понад 275 договорів на загальну суму понад 747,7 млн грн.

За повідомленнями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України