Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа
                    08 Квітня 2011 11:56

                    17.05.2017

                    Відбулося друге засідання новообраної Громадської ради при ОДА

                    Вчора, 16 травня, у приміщенні Чернігівського кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді відбулося друге засідання новообраної Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації.

                    З 71 особи, які входять до складу Громадської ради, на засіданні були присутні 59, з поважних причин відсутні 5 осіб.

                    Всі заплановані питання порядку денного засідання Громадської ради було розглянуто. Зокрема, більшістю голосів прийнято Положення Громадської ради при ОДА, затверджено бланк Громадської ради та орієнтовний перелік комітетів Громадської ради при ОДА.

                    Також обрано першого заступника голови Громадської ради при ОДА — Тамару Петрову, її кандидатуру підтримав 41 член Громадської ради.

                    Під час засідання Світлана Жимолостнова оприлюднила рішення Чернігівської профспілки підприємців «Єдність» про відкликання її як представника цієї організації від участі у роботі Громадської ради. Її вихід підтримали три члени Громадської ради.

                    Крім того, більшістю голосів підтримано звернення до депутатів Чернігівської обласної ради щодо відновлення виробництва лікарського препарату крові «Альбуміну» комунальним закладом «Чернігівська обласна станція переливання крові».

                    Також членами Громадської ради підтримано декілька звернень до голови ОДА: щодо проведення засідань Громадської ради в приміщенні обласної державної адміністрації та відновлення прямого залізничного сполучення між Черніговом та іншими містами України.

                    Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з
                     громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

                     

                    12.05.2017

                    Анонс. Друге засідання Громадської ради при ОДА

                    16 травня, вівторок, відбудеться друге засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

                    Початок засідання: о 15:00 год.

                    Місце проведення: приміщення Чернігівського кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, «Круглий зал», 2-ий поверх (м. Чернігів,  вул. Магістрацька, 3).

                    Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:00 год. При собі мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

                    Проект порядку денного
                    засідання Громадської ради при ОДА

                    1.Про прийняття Положення Громадської ради при Чернігівській ОДА.

                    2.Обрання першого заступника голови Громадської ради при ОДА.

                    3.Про утворення комітетів Громадської ради при ОДА.

                    4.Про бланк Громадської ради.

                    5.Різне.

                    У разі, якщо член Громадської ради не може бути особисто присутній на засіданні Громадської ради, необхідно: повідомити  телефоном 675-967, 066-510-07-49 або ел. поштою за день до засідання;  до початку засідання надати заяву у паперовому вигляді про наявність поважної причини. Заяву надавати при реєстрації учасників засідання або Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7).

                     

                    23.03.2017

                    Голову Громадської ради при ОДА обрано

                    Близько чотирьох годин вчора, 22 березня, тривало перше засідання Громадської ради при облдержадміністрації. Найбільше часу у громадських активістів зайняли організаційні питання: вибори головуючого на засіданні, затвердження порядку денного, послідовність розгляду питань. Найдовше обговорювали формат голосування за голову Громадської ради. Визначали, відкрите чи таємне голосування, один чи два тури, з використанням скриньки чи просто піднімаючи мандат.

                    Були й оригінальні пропозиції. Віктор Сєхін пропонував поіменне голосування за списком. А Володимир Демиденко — шляхом жеребкування. На його думку такий вибір допоміг би уникнути багатьох конфліктів, непорозумінь та взаємних звинувачень.

                    На посаду голови ГР було висунуто дві кандидатури: Тамари Петрової з ГО «Громадський контроль Чернігова» та Ігоря Москаленка, представника Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Кожен з кандидатів представив своє бачення роботи Громадської ради, відповів на запитання колег.

                    У результаті голоси представників громадськості розподілилися таким чином: за Тамару Петрову — 26 голосів, за Ігоря Москаленка — 32 голоси. Один голос був проти всіх, один — утримався, один з мандатів визнано недійсним, ще один не брав участі у голосуванні. Присутніми на засіданні Громадської ради були 62 особи, які мали право голосу. Під час голосування за голову - 61 особа. Всього ж до цього дорадчого органу увійшов 71 представник ІГС.

                    Окрім того під час засідання Громадської ради були присутні близько двох десятків активістів, які брали участь в обговоренні та ставили питання кандидатам.

                    Отже, головою Громадської ради обрано Ігоря Москаленка. Під час засідання також затверджено бланк Громадської ради. До запропонованого його проекту було додано герб Чернігівської області та роки роботи ради цього скликання. Також створено робочу групу, яка розроблятиме нове Положення про Громадську раду при Чернігівській облдержадміністрації та регламент її роботи.

                    Крім того, від присутніх звучали нарікання щодо формату доступу до засідань Громадської ради, які традиційно відбуваються у великому залі облдержадміністрації (будівля є режимним об’єктом). З одного боку – на те, що фактично у роботі ради беруть участь і намагаються вплинути на голосування особи, які не є членами ради, з іншого – щодо законності присутності на засіданні громадян без будь-яких обмежень. Відтак, один із запропонованих варіантів – проводити засідання Громадської ради у приміщенні, яке б вмістило всіх бажаючих.

                     

                     

                    Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з
                     громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

                     

                     

                     

                    17.03.2017

                    Анонс. Перше засідання Громадської ради при ОДА

                    22 березня, середа, відбудеться перше засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

                    Початок засідання: о 15:00 год.

                    Місце проведення: м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, зала № 1 Чернігівської ОДА.

                    Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:00 год. При собі мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

                    Проект порядку денного першого засідання Громадської ради при ОДА

                    1. Обрання голови Громадської ради при облдержадміністрації.

                    2. Щодо виконання функцій секретаря Громадської ради при облдержадміністрації.

                    3. Затвердження бланку Громадської ради при облдержадміністрації.

                    4. Про утворення та затвердження складу робочої групи з підготовки проектів Положення, Регламенту роботи Громадської ради при облдержадміністрації та напрямів роботи комітетів.

                    5. Різне.

                    Робоча група з підготовки першого засідання Громадської ради при ОДА

                    15.03.2017

                    При облдержадміністрації створена Громадська рада

                    15 березня 2017 року голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч підписав розпорядження «Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації». До складу Громадської ради входить 71 представник інститутів громадянського суспільства.

                    Перше засідання Громадської ради заплановано провести 22 березня 2017 року в залі № 1 облдержадміністрації, початок о 15:00 год.

                    Серед першочергових завдань Громадської ради — обрання голови, розробка та прийняття Положення про Громадську раду при облдержадміністрації, плану роботи на 2017 рік, створення комітетів.

                    Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

                    Розпорядження голови облдержадміністрації від 15.03.2017 № 139 "Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації"

                    Доповідна записка юридичного відділу апарату облдержадміністрації з висновком до проекту розпорядження

                     

                    14.03.2017

                    Анонс. Засідання робочої групи з підготовки першого засідання Громадської ради при ОДА

                    Засідання робочої групи з підготовки першого засідання Громадської ради при ОДА відбудеться 17 березня (п’ятниця), початок о 14:00 год. в приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації м. Чернігів, вул. Шевченка, 7), кім. 5.

                     

                     

                    Протокол зборів представників інститутів громадянського суспільства, обраних на установчих зборах 23 лютого 2017 року до складу Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації

                    Доповідна записка юридичного відділу апарату ОДА з висновком до проекту розпорядження "Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації"

                     

                     

                    13.03.2017

                     

                    Громадська рада при ОДА: 35 чи все ж 71?

                    10 березня мало відбутися перше засідання Громадської ради при облдержадміністрації. Не відбулося, оскільки не підписане відповідне розпорядження голови облдержадміністрації.

                    Причину громадським активістам пояснив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.

                    Проект розпорядження «Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації», підготовлений на підставі рішення установчих зборів, передбачав у складі ради 71 представника громадської організації. Проте за висновком юридичного відділу ОДА цей проект не відповідає вимогам чинного законодавства.

                    Андрій Подорван детально зупинився на аргументах, викладених у висновку юристів. Так, Типове положення про громадську раду затверджено Постановою КМУ від 3 листопада 2010 року №996. Абзац 2 пункту 7 цього положення передбачає, що «кількісний склад громадської ради визначається установчими зборами та не може становити більш як 35 осіб». Тому розроблений проект розпорядження було визнано таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

                    При цьому директор Департаменту наголосив, що і особисто голова облдержадміністрації Валерій Куліч, і адміністрація в цілому відкриті до спілкування з представниками громадськості незалежно від присутності у складі Громадської ради.

                    Такий стан речей виявився неприйнятним для більшості присутніх у залі. Вони вважають, що Типове положення, затверджене Постановою КМУ носить рекомендаційний характер і обмеження чисельного складу Громадської ради не є обов’язковим.

                    Широкій дискусії, що розгорнулася стосовно подальших дій громадських активістів поклав край голова облдержадміністрації. Валерій Куліч намагався переконати присутніх у залі у доцільності дотримання вимог, викладених у Постанові КМУ. Проте учасники зборів наполягали на тому, що до складу Громадської ради має увійти 71 представник ГО.

                    У мене ніколи не було проблем у спілкуванні з громадськістю, — зазначив голова ОДА. — Я відкритий до спілкування на будь-які теми. Але я просто зобов’язаний попередити вас про юридичні ризики такого рішення. Адже будь-яка особа, невдоволена діями членів Громадської ради, зможе легко оскаржити у суді це розпорядження і визнати Громадську раду нелігитимною. А значить і всі її напрацювання будуть перекреслені.

                    Проте представники громадських організацій наполягали на своєму і голова ОДА пішов їм назустріч — завірив, що затвердить своїм розпорядженням запропоновану установчими зборами Громадську раду у складі 71 особи. Натомість відповідальність за таке рішення активісти взяли на себе, запевняючи, що усвідомлюють всі можливі наслідки такого кроку.

                    Наостанок учасники зборів визначилися з новою датою проведення першого засідання новообраної Громадської ради. Воно заплановане на 15 годину 22 березня поточного року.

                     

                     

                    Департамент інформаційної діяльності та
                    комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

                     

                    07.03.2017

                     

                    Анонс.  Засідання Громадської ради при ОДА

                    10 березня, у п’ятницю, згідно рішення установчих зборів з формування Громадської ради при Чернігівській ОДА, відбудеться перше засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

                    Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:00 год. При собі мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

                    Початок засідання: о 15:00 год.

                    Місце проведення: м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, зала № 1 Чернігівської облдержадміністрації.

                     

                    Протокол установчих зборів з формування Громадської ради при ОДА

                    Додаток до протоколу установчих зборів

                     

                    2017

                    Визначено дату першого засідання нового складу Громадської ради при ОДА

                    Вчора, 23 лютого, відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації за участі заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової.

                    На початку зборів Наталія Романова звернулася до представників громадськості та побажала конструктивної роботи у новому складі Громадської ради.

                    Відповідно до порядку денного голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації Тамара Петрова проінформувала всіх присутніх про проведену роботу.

                    Більшістю голосів головою установчих зборів обрано Сергія Хоботню, представника громадської організації «Центр допомоги аграріям та селянам Чернігівщини».

                    Також обрано склад Громадської ради при облдержадміністрації у кількості 71 представника інституту громадянського суспільства.

                    Крім того, на зборах визначено дату та час першого засідання нового складу Громадської ради при облдержадміністрації — 10 березня 2017 року о 15-00 год.

                    Довідково. Згідно Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, рішення установчих зборів оформляється протоколом, на підставі якого орган виконавчої влади (облдержадміністрація) затверджує склад громадської ради.

                     

                    Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
                    з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

                     

                    *****

                    Архів НОВИНИ 2016

                     

                    *****

                    Архів НОВИНИ 2015

                     

                    *****

                     

                    Архів НОВИНИ 2014

                     

                    *****

                     

                    Архів НОВИНИ 2013

                     

                    *****

                     

                    Архів НОВИНИ 2012

                     

                    *****

                     

                    Архів НОВИНИ 2010-2011

                     

                    *****

                     

                     

                    Назад

                    Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                    Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                    Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                    Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua