Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

Новини Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації

02.08.2019

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему: «Загрози і ризики безконтрольної експлуатації внутрішньобудинкових газорозподільних систем. Шляхи вирішення проблеми»

06 серпня, у вівторок, відбудеться засідання за «круглим столом» на тему: «Загрози і ризики безконтрольної експлуатації внутрішньобудинкових газорозподільних систем. Шляхи вирішення проблеми».

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Захід проводить комітет Громадської ради при ОДА з питань з формування і реалізації державної політики.

Запрошуються представники громадськості та ЗМІ.

 

31.07.2019

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради

Відповідно до розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 03.07.2019 № 384 «Про оголошення конкурсного відбору на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради» та рішення конкурсної комісії обласної державної адміністрації для проведення конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради від 30.07.2019 № 1 оголошується конкурсний відбір на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради.

Вимоги до кандидатів:

 • громадянство України;
 • вільне володіння українською мовою;
 • повна вища освіта, за спеціальністю: «Екологія», «Біологія» або «Географія»;
 • наявність перспективного плану розвитку закладу та пропозицій щодо його управління.

Перелік документів, що подаються для участі в конкурсному відборі:

 1. письмова заява про участь у конкурсному відборі;
 2. біографічна довідка (резюме) у довільній формі;
 3. копія документів про освіту (з додатками);
 4. копія паспорта;
 5. письмова згода на обробку та оприлюднення персональних даних;
 6. копія трудової книжки;
 7. електронна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (роздрукована з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції);
 8. конкурсна пропозиція (перспективний план розвитку закладу та пропозиції щодо його управління);
 9. інші документи (за бажанням).

Основні напрямки діяльності

на посаді директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради:

 • збереження та відтворення цінних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів;
 • створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів;
 • організація та сприяння проведенню науково-дослідних робіт, у тому числі з вивчення природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розробці та впровадженню наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища, відтворенню окремих видів флори та фауни, відновленню порушених екосистем, ефективному використанню природних ресурсів, організації та проведенню моніторингу ландшафтного та біологічного різноманіття;
 • проведення екологічної освітньо-виховної роботи;
 • інша організаційно-адміністративна робота, відповідно до Положення про комунальний заклад «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням вісімнадцятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради від 26.06.2019 року та чинного законодавства;
 • зв’язки з громадськістю.

Умови оплати праці:

посадовий оклад становить 5763,00 грн., інші види надбавок та доплат відповідно до законодавства.

Документи приймаються Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації за адресою: м.Чернігів, проспект Миру 14, кабінет № 417, електронна адреса deko_post@cg.gov.ua, протягом 15 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації.

Додаткову інформацію щодо документів та умов проведення конкурсного відбору можна отримати за телефоном (0462)677-926. Контактна особа – головний спеціаліст з питань персоналу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації – Трикашна Тетяна Юріївна.

 

19.07.2019

Громадськість продовжує обговорювати питання збереження та розбудови РЛП «Ялівщина»

18 липня на розширеному засіданні комітету Громадської ради при ОДА з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» обговорено проєкт «Екологічне покращення гідрологічного режиму та санітарного стану водойми № 3 в районі вул. Стрілецької у м. Чернігові», яким передбачено розчищення від мулу русла річки Стрижень площею понад 6 гектарів у районі вулиці Стрілецької. Комплекс технічних заходів проєкту проходитиме на території Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

В обговоренні взяли участь представники департаментів екології та природних ресурсів, культури і туризму, національностей та релігій ОДА, Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, секретар Чернігівської міської ради, представники Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради, директор ТОВ «Водпроект-Чернігів» та громадські активісти, які опікуються збереженням зелених зон Чернігова.

Фахівці нагадали, що у межах Ялівщини на державному обліку перебуває комплекс археологічних пам’яток, який нараховує 8 об’єктів: городище «Ялівщина», що має статус пам’ятки національного значення, та 7 неукріплених поселень («Ялівщина», «Ялівщина-1», «Ялівщина-2», «Ялівщина-3», «Ялівщина-4», «Олександрівка-1», «Стрижень-1») – пам’яток місцевого значення. Об’єкти занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і перебувають під охороною держави. Також існує перспектива відкриття нових археологічних об’єктів.

Отже, пропонується навколо відомих пам’яток на території Ялівщини та прилеглого до нього русла річки Стрижень визначити зону охорони археологічного культурного шару як комплексну охоронну зону пам’яток археології загальною площею близько 180 гектарів

Законом України «Про охорону культурної спадщини» передбачено виключне право власності держави на пам’ятки археології та земельні ділянки, на яких вони розташовані (ст. 17), що підтверджено Земельним кодексом України (ст. 84). Тому заборонено проводити будь-які будівельні роботи без погодження з органами охорони культурної спадщини, на Городищі – без дозволу Міністерства культури України. Водночас будівництво дозволено тільки після повномасштабних археологічних досліджень за погодженням. Будь-які роботи в межах цих територій проводяться тільки виключно з дозволу органів охорони культурної спадщини.

Усі сторони дискусії погодились, що умовою дотримання всіх вимог законодавства при проведенні робіт на території Ялівщини є погодження Чернігівською міською радою проєкту землеустрою щодо організації та встановлення меж території об’єкту природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» (площею 168,7 гектара) та розроблення проєкту організації території РЛП «Ялівщина» та його зонування.

Валентина Седячко, голова комітету Громадської ради при Чернігівській
облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини»

11.07.2019

Засідання Громадської ради при ОДА не відбулось через відсутність кворуму

Менше половини членів Громадської ради при облдержадміністрації зібралися сьогодні для участі у черговому засіданні, тож прийняття рішень цього колегіального органу виявилося неможливим. Проте було вирішено провести збори та все ж розглянути актуальні для громадськості питання.

Присутні на зборах обговорили орієнтовний план своєї роботи на поточний рік та погодилися з пропозицією провести голосування за нього за допомогою електронної пошти.

Учасники зборів ознайомились з двома зверненнями до міської влади Чернігова та підписали їх.

Одне звернення — прохання проводити в обласному центрі громадські слухання з питань, що мають суспільний резонанс та суттєво впливають на життя містян. При цьому зазначалося, що запропоновані та введені інші формати спілкування з громадськістю, наприклад, електронні петиції, не є достатньою альтернативою громадським слуханням. Тому представники громадських організацій Чернігова наполягають саме на них.

Інше звернення, ініційоване Сергієм Лепявком та Костянтином Ягодовським, стосувалося реконструкції Красної площі в Чернігові, зокрема, порядку укладання клінкерного покриття та якості робіт.

Більшість з присутніх на зборах активістів поставили свої підписи під обома зверненнями.

Наступне засідання Громадської ради було вирішено провести у вересні, після завершення періоду відпусток.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

 

08.07.2019

Анонс. Засідання Громадської ради при ОДА

10 липня, у середу, відбудеться засідання Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала №1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства та громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості   обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного  засідання Громадської ради

 1. Про проект орієнтовного плану роботи Громадської ради на 2019 рік.
 2. Про створення комітету Громадської ради комітет з питань соціальної політики, пенсійного та соціального забезпечення, доступності, інклюзивної освіти та затвердження його голови  Ушкевича І.В.
 3. Різне.

 

04.07.2019

Засідання Громадської ради відбудеться 10 липня

Наступне засідання Громадської ради відбудеться 10 липня. Таке рішення прийнято членами президії 3 липня.

Планується затвердити план роботи Громадської ради на 2019 рік та створення 25-го комітету Громадської ради: з питань соціальної політики, пенсійного та соціального забезпечення, доступності, інклюзивної освіти.

 
 

Департамент інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю ОДА

02.07.2019

Анонс. Засідання президії Громадської ради

3 липня, у середу, о 15-00 год., відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 15:00 год.

Питання порядку денного президії:

 1. Про проект плану роботи Громадської ради на 2019 рік.
 2. Про проект порядку денного засідання Громадської ради.
 3. Різне.

 

26.06.2019

Реформуванням Ніжинського дитячого будинку-інтернату перемається громадськість області

Майже два роки тому в Україні розпочалась реформа із складною назвою «деінституціалізація» (ДІ), яка передбачає фундаментальні зміни в організації системи захисту прав дитини та соціальних послуг на місцевому рівні.

Нині у кожному регіоні, в тому числі й на Чернігівщині, напрацьовуються плани трансформації усіх дитячих інституцій, підготовки та перенавчання фахівців цих установ, розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах. Експерти, які перевіряють заклади, стверджують: зміняться не тільки назви установ, а й кількість та якість запропонованих послуг.

Читати також: В області працюють над реформуванням інтернатних закладів

В ОДА обговорили проекти трансформації дитячих інтернатних закладів

В області понад дві тисячі дітей через різні життєві обставини виховуються в інтернатних закладах. Діють 16 шкіл-інтернатів, три центри соціально-психологічної реабілітації дітей, один дитячий будинок та будинок дитини «Надія».

Про один із закладів — Ніжинський дитячий будинок-інтернат — неодноразово поширюються негативні відгуки в ЗМІ, у тому числі про недотримання прав вихованців закладу та їх неналежне утримання. Керівництво, працівники установи та представники громадськості стверджують, що інформація недостовірна і необ’єктивна. Разом з тим висловлюють стурбованість, що така ситуація може вплинути на процес трансформації будинку-інтернату у ході реформи ДІ.

Варто зазначити, що Ніжинський дитячий будинок-інтернат має неабияке соціальне значення. Він призначений для тимчасового або постійного проживання дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років та осіб з інвалідністю віком до 35 років з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та комплексу реабілітаційних заходів. Крім того, тут функціонує паліативне відділення.

За словами директорки закладу Олени Гармаш, в умовах постійних перевірок (лише цього місяця — 8) працівники будинку-інтернату не можуть нормально виконувати свої обов’язки.

Обговорити проблемні питання Ніжинського дитячого будинку-інтернату та шляхи їх вирішення зібралися у Чернігові за круглим столом вчора, 25 червня, представники органів влади, громадськості, медичних установ, волонтери та благодійники. До роботи долучилися виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Наталія Романова та регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Тетяна Коренькова. Захід організував комітет Громадської ради при ОДА з питань сім’ї та захисту прав дітей.

Як зазначила Тетяна Коренькова, у ході однієї з перевірок виявлені порушення, у тому числі пов’язані з фіксацією підопічних будинку-інтернату. Тут використовують багатошарові тканинні ремні замість спеціальних.

Олена Гармаш мотивує це тим, що спеціальні комплекти для фіксації в Україні не виготовляються. Можна купити лише імпортні вартістю близько 14 тисяч гривень за одиницю. При цьому слід враховувати, що фактичні витрати на утримання одного ліжко-дня у закладі складає майже 82 гривні. Значну допомогу надають благодійники та волонтери. Адже дітям потрібно забезпечити не тільки фізичний розвиток, а й інтелектуальний.

До речі, присутні благодійники з Ніжина схвально відгукуються про будинок-інтернат, як і представники громадських організацій. Зокрема, багаторічний досвід співпраці із закладом має Чернігівське міське громадське об’єднання осіб з інвалідністю «Шанс». Голова правління «Шансу» Світлана Федорова запропонувала взяти установу під громадський супровід, аби розвинути кращі практики будинку-інтернату з дотримання прав і свобод дітей та захистити інтереси співробітників закладу.

Свою допомогу в організації надання паліативної допомоги та реабілітаційних послуг готовий надати Василь Пасічник, директор одного з найкращих закладів в Україні — Чернігівського обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження».

Чутки про закриття будинку-інтернату під час реалізації ДІ спростувала начальник Служби у справах дітей ОДА Людмила Зеленько: мова йде лише про розширення спектру соціальних послуг у закладі.

Усі нововведення повинні відповідати найкращим інтересам дитини, базуватися на міжнародному досвіді та національних практиках. Адже наша мета — зробити соціально комфортним життя кожної дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. А у Ніжинському дитячому будинку-інтернаті проживає більше 40 таких дітей, у тому числі і з тяжкими психічними розладами, — підкреслила Наталія Романова. — Переконана, що всі недоліки, які виникають у ході робочого процесу, можна усунути. Ми готові до співпраці. Наголошую: всі наші дії мають керуватися лише питаннями безпеки і благополуччя кожної дитини.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

24.06.2019

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему: «Аналіз організаційних та проблемних питань Ніжинського дитячого будинку-інтернату та шляхи їх вирішення»

25 червня 2019 року відбудеться засідання за «круглим столом» на тему: «Аналіз організаційних та проблемних питань Ніжинського дитячого будинку-інтернату та шляхи їх вирішення».

Захід проводить комітет Громадської ради з питань сім’ї та захисту прав дітей.

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Запрошуються представники громадськості та ЗМІ

 

21.06.2019

Громадська рада організувала засідання за «круглим столом»

21 червня відбулося засідання за «круглим столом» на тему «Обговорення шляхів вирішення питання щодо проведення громадської експертизи в територіальних органах та установах Держпродспоживслужби України».

Ініціаторами засідання виступили три комітети Громадської ради: з питань санепідблагополуччя та життєдіяльності людини; з економічного розвитку;  з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини».

Учасниками засідання обговорено проблемні питання проведення громадської експертизи діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, яку ініціювала Чернігівська обласна громадська організація «Захист прав трудящих».

У засіданні взяв участь начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Ю. Павлішен.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

21.06.2019

Відбулось перше засідання президії новообраної Громадської ради

20 червня на першому засіданні президії Громадської ради обговорено питання щодо підготовки плану роботи.

Не всі комітети (загалом їх 24) надали президії плани своєї роботи на цей рік. Тож вирішено продовжити до кінця наступного тижня роботу над формуванням проекту плану роботи Громадської ради.

Президією Громадської ради підтримано пропозицію ГО «Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних» про створення на базі колишнього комунального закладу «Левоньківська психіатрична лікарня» Регіонального центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних.

Окрім того, вирішено провести наступне засідання президії 3 липня, а засідання Громадської ради  — орієнтовно 10 липня.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

18.06.2019

Анонс. Засідання за круглим столом «Обговорення шляхів вирішення питання щодо проведення громадської експертизи в територіальних органах та установах Держпродспоживслужби України»

21 червня  комітети Громадської ради при Чернігівській ОДА: з питань санепідблагополуччя та життєдіяльності людини; з економічного розвитку;  з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» проводять засідання за круглим столом «Обговорення шляхів вирішення питання щодо проведення громадської експертизи в територіальних органах та установах Держпродспоживслужби України».

Початок: о 11:00 год.

Місце проведення: приміщення Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області (м. Чернігів, вул. Коцюбинського 41-а, 3-й поверх, зал засідань).

Запрошуються представники громадськості та ЗМІ.

 

Анонс. Засідання президії Громадської ради

20 червня, у четвер, о 15-00 год., відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

 

14.06.2019

Комітет Громадської ради з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» визначив пріоритети своєї роботи

12 червня 2019 року відбулося розширене засідання комітету з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» з метою планування його подальшої діяльності. На засіданні були присутні перший заступник голови Громадської ради Наталія Проскуріна, члени президії Громадської ради, представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Організаційно-методичного центру контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму.

З 2013 року члени комітету у співпраці з органами обласної влади, Громадською радою при Чернігівській РДА, громадськими організаціями Чернігівщини працюють над питаннями дотримання прав жителів Чернігівщини на безпечне для життя і здоров'я довкілля, зокрема збереженням природних ландшафтів області.

Враховуючи досвід та результативність діяльності Громадської ради щодо реалізації Громадського проекту по створенню та функціонуванню регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», було вирішено продовжити моніторинг його діяльності з метою розвитку РЛП.

Іншим напрямом роботи має стати моніторинг дотримання природоохоронного законодавства на території комунального закладу «РЛП «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради.

На засіданні була підтримана ініціатива членів комітету з питань санепідеміологічного благополуччя та життєдіяльності людини, комітету з економічного розвитку щодо спільного проведення круглого столу на тему «Шляхи вирішення питання щодо проведення громадської експертизи в територіальних органах та установах Держпродспоживслужби України».

 
 
 

Валентина Седячко, голова комітету Громадської ради з реалізації
Програми «Зелене намисто Чернігівщини»

 

10.06.2019

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради

Відповідно до розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 26.02.2019 № 106 «Про оголошення конкурсного відбору на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради» та рішення Конкурсної комісії обласної державної адміністрації для проведення конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради від 07.06.2019 № 3 оголошується конкурс на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради.

Вимоги до кандидатів:

- громадянство України;

- повна вища освіта, за спеціальністю: «Екологія», «Біологія» або «Географія»;

- вільне володіння державною мовою;

- перспективний план розвитку закладу та пропозиції щодо його управління.

 

Перелік документів, що подаються для участі в конкурсному відборі:

 1. письмова заява про участь у конкурсному відборі;
 2. біографічна довідка (резюме) у довільній формі;
 3. копія документів про освіту (з додатками);
 4. копія паспорта;
 5. письмова згода на збір та обробку персональних даних;
 6. електронна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (роздрукована з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції);
 7. конкурсна пропозиція (перспективний план розвитку закладу та пропозиції щодо його управління);
 8. інші документи (за бажанням).

Основні напрямки діяльності

на посаді директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради:

 

 • збереження та відтворення цінних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів;
 • створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів;
 • організація та здійснення науково-дослідних робіт, у тому числі з вивчення природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розроблення та впровадження наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища, відтворення окремих видів флори та фауни, відновлення порушених екосистем, управління та ефективного використання природних ресурсів, організації та проведення моніторингу ландшафтного та біологічного різноманіття;
 • приведення екологічної освітньої-виховної роботи;
 • інша організаційно-адміністративна робота, відповідно до Положення про комунальний заклад «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням двадцятої сесії шостого скликання Чернігівської обласної ради від 17.06.2014 року та чинного законодавства;
 • зв’язки з громадськістю.

 

Умови оплати праці:

 посадовий оклад становить 5763,00 грн., інші види надбавок та доплат відповідно до законодавства.

 

Документи приймаються Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації за адресою: м. Чернігів, проспект Миру 14, кабінет № 417, електронна адреса deko_post@cg.gov.ua протягом 18 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації .

Додаткову інформацію щодо документів та умов проведення конкурсного відбору можна отримати за телефоном (0462)677-926. Контактна особа – головний спеціаліст з питань персоналу Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації – Трикашна Тетяна Юріївна.

 

30.05.2019

Громадська рада при ОДА узгодила організаційні моменти своєї діяльності

Пропуск двох або більше засідань Громадської ради без поважної причини призведе до виключення громадського активіста зі складу цього дорадчого органу. Цей пункт Положення про Громадську раду при ОДА, як і інші, не викликав заперечень в учасників другого засідання ради, яке відбулося вчора, 29 травня в облдержадміністрації. Тож нове Положення було прийняте переважною більшістю голосів.

Проводив засідання голова Громадської ради Ігор Москаленко. На його початку заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова вручила Почесні грамоти ОДА найбільш активним членам Громадської ради: Наталії Проскуріній, Валентині Седячко, Івану Осадціву та Костянтину Ягодовському. Таку ж відзнаку передано Тамарі Петровій, першому заступнику голови ГР попереднього скликання, яка за станом здоров’я не змогла взяти участь у засіданні.

Крім Положення, ГР затвердила регламент своєї роботи, перелік комітетів та їх голів, форму відповідного бланка.

Члени Громадської ради ініціювали створення аж 24 комітетів. Чи не дублюватимуть вони діяльність один одного, стане зрозумілим після 20 червня. Саме до цієї дати голови комітетів мають подати плани й пропозиції щодо своєї роботи.

Ще одна новація цього скликання — збільшення мінімальної кількості людей у комітеті. Тепер їх має бути не менше п’яти (раніше було три). Водночас кількість комітетів, у роботі яких може брати участь член ГР, вирішили не обмежувати.

Під час засідання громадські активісти обрали першого заступника голови Громадської ради. Ним стала Наталія Проскуріна.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

 

24.05.2019

Анонс. Друге засідання Громадської ради при ОДА

29 травня, у середу, відбудеться друге засідання Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала №1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства та громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості   обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного о засідання Громадської ради

 1. Про проект Положення про Громадську раду при ОДА.
 2. Про Регламент Громадської ради при ОДА.
 3. Обрання першого заступника голови Громадської ради при облдержадміністрації.
 4. Затвердження бланку Громадської ради при облдержадміністрації.
 5. Про перелік комітетів Громадської ради при ОДА та затвердження їх голів.
 6. Про створення регламентної комісії Громадської ради при ОДА.
 7. Різне.

У разі неможливості особисто бути присутнім на засіданні члени Громадської ради мають до початку засідання надати заяву  та документ про наявність поважної причини та повідомити cсекретаря  Громадськоъ ради телефоном або ел. поштою за день до засідання.

 

16.05.2019

Розпочата робота над проектами Положення та Регламентом

10 травня відбулось засідання робочої групи з підготовки другого засідання Громадської ради (проектів Положення та Регламенту роботи Громадської ради при облдержадміністрації; формування комітетів).

Було вирішено за основу взяти Положення та Регламент попереднього складу Громадської ради при ОДА та внести до Положення зміни згідно вимог нової редакції Типового положення про громадську раду, затвердженою постановою КМУ від 24 квітня 2019 року № 353.

Щодо комітетів.  Робоча група буде пропонувати Громадській раді визначити, що член Громадської ради може одночасно входити до складу не більше як двох комітетів Громадської ради, мінімальна кількість членів комітету — 5 осіб.

Робоча група запропонувала орієнтовну дату другого засідання Громадської ради — 29 травня. Заплановано розглянути проект Положення про Громадську раду, затвердити Регламент, обрати першого заступника голови Громадської ради, затвердити бланк Громадської ради, комітети та розглянути питання створення регламентної комісії.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

20.04.2019

Обрано голову Громадської ради при ОДА

Перше засідання нового складу Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації відбулося вчора, 24 квітня. Із 136 членів цього консультативно-дорадчого органу були присутні 96 осіб.

Головне питання порядку денного — обрання голови ради. На цю посаду було висунуто дві кандидатури: Ігоря Москаленка, голову Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (він же очолював цей дорадчий орган попереднього скликання), та В’ячеслава Родимченка, представника ГО «Волонтерський центр “Єдність”» (очолював комітет з інформації та комунікації). Кожен із кандидатів представив своє бачення роботи Громадської ради, відповів на запитання колег.

У результаті таємного голосування більшістю голосів (58) головою Громадської ради обрано Ігоря Москаленка.

Присутні також обговорили низку робочих питань, зокрема виконання функцій секретаря та затвердження бланку Громадської ради.

Крім того, створили робочу групу у складі 12 осіб, яка розроблятиме проект нового Положення про Громадську раду при облдержадміністрації та регламент її роботи.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

18.04.2019

Анонс. Перше засідання Громадської ради при ОДА

24 квітня, у середу, відбудеться перше засідання Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала №1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості   обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного першого засідання Громадської ради

 1. Обрання голови Громадської ради при облдержадміністрації.
 2. Щодо виконання функцій секретаря Громадської ради.
 3. Затвердження бланку Громадської ради при облдержадміністрації (додається).
 4. Створення робочої групи з підготовки другого засідання Громадської ради (проектів Положення та Регламенту роботи Громадської ради при облдержадміністрації; формування комітетів).
 5. Різне.

18.04.2019

Перше засідання Громадської ради при ОДА відбудеться 24 квітня

15 квітня головою Чернігівської облдержадміністрації затверджено склад Громадської ради (136 представників ІГС).

17 квітня на засіданні робочої групи з підготовки першого засідання Громадської ради запропоновано провести захід у середу, 24 квітня.

Члени робочої групи запропонують на першому засіданні обрати голову Громадської ради таємним голосуванням, визначитись щодо секретаря та створити робочу групу, яка напрацює проект Положення, Регламент та підготує пропозиції щодо комітетів.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськості Чернігівської ОДА

15.04.2019

Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 15 квітня 2019 року № 218 "Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації"

Визначено кількісний та персональний склад нової Громадської ради

Вчора, 19 березня, відбулись установчі збори з формування нового складу громадської ради, де було визначено кількісний та персональний склад цього консультативно-дорадчого органу при облдержадміністрації.

Зі 149 кандидатів на збори з’явилися 136 громадських активістів. Усі вони й увійшли до складу нової громадської ради.

Після того, як на підставі протоколу установчих зборів голова облдержадміністрації затвердить цей склад, відбудеться перше засідання Громадської ради.

Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, яка взяла участь у зборах, у своєму вітальному слові висловила надію на плідну співпрацю між громадськістю та обласною владою і побажала усім ініціативності та продуктивної діяльності на благо громади області.

 
 
 
 
 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

19.03.2019

ОГОЛОШЕННЯ
про проведення конкурсного відбору на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради.

Відповідно до розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 26.02.2019 № 106 «Про оголошення конкурсного відбору на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради» та рішення Конкурсної комісії обласної державної адміністрації для проведення конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради від 14.03.2019 № 1 оголошується конкурс на заміщення посади директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради.

Вимоги до кандидатів:

- громадянство України;

- вища освіта бажано екологічного, біологічного або географічного спрямування;

- досвід роботи в сфері навколишнього природного середовища;

- вільне володіння державною мовою;

- перспективний план розвитку закладу та пропозиції щодо його управління.

Перелік документів, що подаються для участі в конкурсному відборі:

 1. письмова заява про участь у конкурсному відборі;
 2. біографічна довідка (резюме) у довільній формі;
 3. копія документів про освіту (з додатками);
 4. копія паспорта;
 5. письмова згода на збір та обробку персональних даних;
 6. копія трудової книжки;
 7. електронна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (роздрукована з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції);
 8. конкурсна пропозиція (перспективний план розвитку закладу та пропозиції щодо його управління);
 9. інші документи (за бажанням).

Основні напрямки діяльності
на посаді директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради:

 • збереження та відтворення цінних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів;
 • створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів;
 • організація та здійснення науково-дослідних робіт, у тому числі з вивчення природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розроблення та впровадження наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища, відтворення окремих видів флори та фауни, відновлення порушених екосистем, управління та ефективного використання природних ресурсів, організації та проведення моніторингу ландшафтного та біологічного різноманіття;
 • приведення екологічної освітньої-виховної роботи;
 • інша організаційно-адміністративна робота, відповідно до Положення про комунальний заклад «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням двадцятої сесії шостого скликання Чернігівської обласної ради від 17.06.2014 року та чинного законодавства;
 • зв’язки з громадськістю.

Умови оплати праці

Посадовий оклад становить 5763,00 грн., інші види надбавок та доплат відповідно до законодавства.

Документи приймаються Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації за адресою:  м.Чернігів, проспект Миру 14, кабінет № 417, електронна адреса deko_post@cg.gov.ua протягом 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної державної адміністрації .

Додаткову інформацію щодо документів та умов проведення конкурсного відбору можна отримати за телефоном (0462)677-926. Контактна особа – головний спеціаліст з питань персоналу Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації – Трикашна Тетяна Юріївна.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

 

15.03.2019

Анонс. Установчі збори для формування Громадської ради при Чернігівській ОДА

Ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Чернігівській ОДА повідомляє, що установчі збори відбудуться 19 березня 2019 року.

Початок реєстрації: о 14:00 год. При собі мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Початок засідання: о 15:00 год

Місце проведення: м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, зала № 1 Чернігівської ОДА.

Зі списком учасників установчих зборів - кандидатів до складу Громадської ради при Чернігівській ОДА;  біографічними довідками кандидатів та інформаціями про результати діяльності інститутів громадянського суспільства, які делегували своїх представників для участі в установчих зборах; списком представників інститутів громадянського суспільства, яким відмовлено в участі в установчих зборах, можна ознайомитись за посиланням http://cg.gov.ua/index.php?id=218097&tp=0

 

 Громадською  радою підписано  Меморандум з  Головним управлінням Держпродспоживслужби в області
щодо здійснення громадського контролю за якістю продовольчих товарів

22 лютого 2019 року голова Громадської ради при ОДА Ігор Москаленко та начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен підписали Меморандум про співробітництво щодо здійснення громадського контролю за якістю продукції тваринного та рослинного походження, що реалізується на ринках міста Чернігова та Чернігівської області.

Меморандум є відкритим для приєднання будь-якими іншими сторонами, шляхом його підписання.

Меморандум про співробітництво щодо здійснення громадського контролю за якістю продукції тваринного та рослинного походження, що реалізується на ринках міста Чернігова та Чернігівської області.

22.02.2019

За ініціативою Громадської ради обговорені резонансні питання реформування на Чернігівщині медичної галузі

21 лютого комітет Громадської ради при ОДА з питань охорони здоров’я провів засідання за «круглим столом». Тема обговорення: «Громадська оцінка стану реформування системи охорони здоров’я на Чернігівщині за 2018 рік. Найбільш резонансні питання».

Голова комітету Іван Осадців озвучив 12 питань, які члени комітету Громадської ради за результатами проведеного опитування пацієнтів лікарень та медичних працівників вважають найбільш актуальними на нинішньому етапі реформування медичної галузі. Він запропонував присунім на засіданні керівникам Управління охорони здоров’я ОДА, Обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, Чернігівського обласного бюро судово-медичної експертизи озвучити позицію влади щодо цих питань та поінформувати про заплановані подальші дії.

Зокрема, щодо приведення приймальних відділень у медичних закладах Чернігівщини до потреб реформованих структур екстреної допомоги констатовано спільне розуміння доцільності їх розміщення у нових, спеціально збудованих приміщеннях, а не розміщення їх у старих, пристосованих.

Обговорено кроки реформування в області лабораторної служби, запровадження з липня 2019 року програми «Безкоштовна діагностика». 

Позитивно оцінено останні рішення обласної влади стосовно підвищення доступності меддопомоги в сільській місцевості – будівництво нових амбулаторій та ФАПів. На думку комітету Громадської ради, місцева влада, широкі кола медичної громадськості в районах мають активно долучатися до цієї роботи.

Жваву дискусію викликало питання функціонування нещодавно створеної комунальної установи «Чернігівський обласний Центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради. Учасники засідання вважають, що громадськість має знати, які кроки будуть здійснені у подальшому для розвитку установи та надання якісних послуг.

Було вирішено і надалі продовжити практику обговорення резонансних питань (з точки зору громадськості) сфери реформування системи охорони здоров’я на Чернігівщині та виведення їх в площину широкого обговорення за участі ЗМІ з метою підготовки пропозицій для виконавчої та представницької гілок влади області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

21.02.2019

Громадськість продовжує обговорювати питання збереження та відтворення РЛП «Ялівщина»

Останнім часом у засобах масової інформації Чернігівщини набуло розголосу питання щодо можливої забудови природно-заповідного об’єкту.

Тож 20 лютого на розширеному засіданні комітету Громадської ради при ОДА з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» продовжено розмову щодо концепції розвитку території Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» в рамках природоохоронного та пам’яткоохоронного законодавства.

Представники Громадської ради при Чернігівській ОДА, Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Чернігівській області, громадські активісти, які опікуються збереженням зелених зон міста Чернігова, фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, КП «Організаційно-методичний центр контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму» обласної ради одностайно наголосили:

 •  регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» - це заповідна зона з унікальною екосистемою, ботанічними та археологічними пам’ятками та кількома артезіанськими свердловинами, з яких п’ють воду чернігівці;
 • регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» як об’єкт занесено до Державного кадастру територій та об’єктів природно-заповідного фонду України;
 • на сьогодні у межах Ялівщини на державному обліку перебуває комплекс археологічних пам’яток, який нараховує 8 об’єктів: городище «Ялівщина», що має статус пам’ятки національного значення, та 7 неукріплених поселень («Ялівщина», «Ялівщина-1», «Ялівщина-2», «Ялівщина-3», «Ялівщина-4», «Олександрівка-1», «Стрижень-1») – пам’яток місцевого значення. Пам’ятки занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України і перебувають під охороною держави; дані про них розміщені на сайті Міністерства культури України, на сайті Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, їх можна знайти у Вікіпедії. Також існує перспектива відкриття нових археологічних об’єктів. Саме тому фахівці пропонують навколо відомих пам’яток на території Ялівщини та прилеглого до нього русла р. Стрижень визначити зону охорони археологічного культурного шару як комплексну охоронну зону пам’яток археології загальною площею близько 180 га;
 •  законом України «Про охорону культурної спадщини» передбачено виключне право власності держави на пам’ятки археології та земельні ділянки, на яких вони розташовані (ст. 17), що підтверджено Земельним кодексом України (ст. 84);
 • лише статус регіонального ландшафтного парку надасть змогу найоптимальнішого збереження та використання археологічної спадщини Ялівщини;
 •  використання території РЛП «Ялівщина» повинно відбуватися з додержанням вимог чинного природоохоронного законодавства, а саме Закону України «Про природно-заповідний фонд»;
 •  створенню РЛП «Ялівщина» з метою розширення мережі об’єктів і територій природно-заповідного фонду області, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу передувала низка клопотань та рішень Чернігівської міської ради 6 скликання  та Чернігівської обласної ради 6 скликання, чинних на сьогодні;
 •  на сьогодні територія Ялівщини має статус об’єкта природно-заповідного фонду РЛП «Ялівщина», відповідно до рішення Чернігівської обласної ради з попереднім погодженням Міністерства екології України; розглядання Чернігівською міською радою цієї території як лісопарку, доопрацювання містобудівної документації і діяльність робочої групи  по лісопарку створює загрози  сучасному статусу території Ялівщина;

Недотримання цих рішень та умов використання території Ялівщини ускладнює збереження складових структурних елементів національної екологічної мережі та веде до знищення унікальної екосистеми Ялівщини, цінних пам’яток культурної спадщини. Це призведе до порушення чинного законодавства України, загальнодержавних програм України та Міжнародних конвенцій, які підписані та ратифіковані Україною.

Учасники засідання вирішили звернутися в відповідні державні органи щодо вжиття заходів з метою запобігання порушень природоохоронного законодавства та дотримання Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Валентина Седячко, голова комітету Громадської ради при ОДА
з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини»

18.02.2019

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему  «Громадська оцінка стану реформування системи охорони здоров’я на Чернігівщині у 2018 році. Найбільш резонансні питання»

21 лютого, у четвер, відбудеться засідання за «круглим столом» на тему Громадська оцінка стану реформування системи охорони здоров’я на Чернігівщині у 2018 році. Найбільш резонансні питання».

Захід проводить комітет Громадської ради при облдержадміністрації з питань охорони здоров’я (голова Осадців Іван Васильович).

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

 

Звіт про роботу Громадської ради у 2018 році

 

Громадська рада підсумувала свою роботу

Останнє засідання Громадської ради нинішнього скликання відбулось вчора, 13 лютого. Голова Громадської ради Ігор Москаленко у своїй звітній доповіді підсумував роботу ради, зазначивши, що вона була системною та досить ефективною

В обговоренні доповіді взяли участь члени Громадської ради Володимир Демиденко, Руслан Волощук, Валерій Самосват, Олена Пекуровська, В’ячеслав Родимченко, Ігор Ушкевич, Сергій Соломаха. Вони в цілому схвально відгукнулися про роботу ради, проте зазначили, що кілька проблемних питань, піднятих активістами, так і залишаються нерозв’язаними, тож Громадській раді наступного скликання є над чим працювати. Тим більше, що, як стало зрозуміло із виступів, чимало нинішніх учасників ГР планують продовжити свою роботу у раді нової каденції.

Громадська рада одностайно підтримала ініціативу Ігоря Москаленка звернутися до голови облдержадміністрації з пропозицією оголосити подяку найбільш активним членам Громадської ради: Тамарі Петровій, Наталії Проскуріній, Валентині Седячко, Івану Осадціву та Костянтину Ягодовському.

В.о. керівника апарату облдержадміністрації Ірина Соломаха, яка також взяла участь у засіданні Громадської ради, високо оцінила її роботу, подякувала присутнім за активну громадянську позицію та висловила сподівання, що діяльність ради наступної каденції буде не менш ефективною та спрямованою на поліпшення суспільного життя в області.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

06.02.2019

Анонс. Десяте  засідання Громадської ради при ОДА

13 лютого, у середу, відбудеться  засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Проект порядку денного:

1.Звіт про роботу Громадської ради (доповідач Москаленко І.І.).

2. Різне.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

У разі, якщо член Громадської ради не може бути особисто присутній на засіданні Громадської ради, необхідно: 

 • завчасно, за день до засідання, повідомити  телефоном 675-967, 066-510-07-49 або ел. поштою grom.inform.dep.cn@gmail.com  
 • до початку засідання подати заяву голові Громадської ради у паперовому вигляді про наявність поважної причини.

Реєстрацію заяв проводить секретар Громадської ради.  Заяву надавати при реєстрації учасників засідання або завчасно Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 7).

 

31.01.2019

Відбулось засідання президії Громадської ради при ОДА

Засідання Громадської ради при облдержадміністрації заплановано на 13 лютого. Цю дату визначили під час засідання президії Громадської ради, що відбулося вчора, 30 січня, під головуванням Ігоря Москаленка.

Члени президії обговорили та погодили порядок денний зборів. Основним питанням, що розглянуть на засіданні – звіт про роботу Громадської ради при ОДА.

В ході обговорення учасники визначилися з формою звітування голів комітетів. Звіти комітетів надаватимуться у письмовій формі та оприлюднюватимуться на сайті ОДА у рубриці «Громадська рада».

Комітетом з питань формування і реалізації державної політики Громадської ради при ОДА порушувалося питання діяльності комунальної установи «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради. Також обговорили і надання порад Громадській раді наступного скликання. Дані питання взято до відома.

Погоджено дату проведення засідання за «круглим столом» на тему «Громадська оцінка стану реформування системи охорони здоров’я на Чернігівщині». Захід, підготовлений профільним комітетом Громадської ради при ОДА, відбудеться 7 лютого.

Крім цього, комітету з питань санепідеміологічного благополуччя та життєдіяльності людини Громадської ради при ОДА доручено підготувати звернення до Держпродспоживслужби у Чернігівській області щодо розробки порядку здійснення громадського контролю за якістю продукції (продуктів) тваринного походження, які реалізуються на ринках області.

Також на засіданні вирішено делегувати до складу робочої групи із розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року шістьох представників Громадської ради.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

22.12.2018

Розпочато роботу зі створення Громадської ради при ОДА нової каденції

Чернігівською облдержадміністрацією затверджено склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів нового складу Громадської ради при ОДА.

До складу ініціативної групи ввійшли 14 осіб, з яких 9 представляють діючу Громадську раду, а також один представник громадської організації та 4 —Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Ініціативна група має визначити дату установчих зборів, початок та порядок прийому документів для участі в них.

Зі складом ініціативної групи з підготовки установчих зборів нового складу Громадської ради при ОДА можна ознайомитися тут.

Довідково:

Утворення нового складу Громадської ради при облдержадміністрації регламентовано постановою КМУ від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Департаменту інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

 

14.12.2018

Інклюзія — допомога в соціалізації «особливої» дитини

У ХХ столітті їх називали «дефективними дітьми» та намагалися ізолювати від суспільства. Сьогодні ж інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в соціум приділяється значна увага держави та влади на місцях. У тому числі, впровадженню інклюзивної освіти. Саме в контексті інклюзивного навчання про соціально-психологічні аспекти взаємодії освітніх закладів із батьками говорили вчора, 14 грудня, в Чернігові учасники «круглого столу». Організував захід комітет освіти і науки Громадської ради при облдержадміністрації. До роботи долучилися заступник голови ОДА Наталія Романова, голова облради Ігор Вдовенко, освітяни, психологи.

Варто зазначити, що на Чернігівщині кожна п’ята школа впроваджує інклюзивну освіту. Так, 275 дітей з особливими освітніми потребами (з яких 54 першокласники) опановують навчальні предмети у звичайних класах. У поточному році область отримала майже 9 мільйонів гривень з державного бюджету на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, оплату праці профільним фахівцям та понад два мільйони — на оснащення кабінетів 5 інклюзивно-ресурсних центрів. До речі, на Чернігівщині функціонує 11 таких центрів, у дев’яти закладах загальної середньої освіти області працюють 10 шкільних медіатек.

До слова, у квітні 2017 року область долучилася до національного проекту зі створення й розвитку інклюзивного освітнього середовища для «особливих» дітей у загальноосвітніх школах. Тоді ж ініціатор та організатор проекту — благодійний фонд Петра Порошенка — підписав з Чернігівським регіоном Меморандум про співпрацю з розвитку інклюзивного освітнього середовища.

Цього року дружина Президента України Марина Порошенко презентувала у Чернігові проект Школи «Бути Батьками», що сприятиме включенню батьків учнів з особливими освітніми потребами в навчальний процес, їх підготовку до виховання та взаємодії з дітьми.

— Таку масштабну проблему не вирішити за рік чи два. Позитивні напрацювання вже маємо. Переконана, що ми на вірному шляху. Адже інклюзивне навчання не тільки соціалізує «особливих» дітей, а й робить більш толерантними та відповідальними всіх оточуючих, — зазначила Наталія Романова.

Учасники заходу детально обговорили існуючі проблеми, які стоять на заваді розбудові повноцінного інклюзивного середовища. Присутні ділилися досвідом щодо роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами, спілкування з їхніми батьками. Згадали й про булінг серед підлітків. Практичний психолог Ніжинського коледжу культури та мистецтв імені Марії Заньковецької Тетяна Кричковська детально зупинилась на питанні взаємодії освітніх закладів з батьками в умовах інклюзивного навчання.

За підсумками «круглого столу» будуть напрацьовані відповідні рекомендації та надані Управлінню освіти і науки ОДА.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

13.12.2018

Громадськість продовжує обговорювати питання збереження та розбудови РЛП «Ялівщина»

Представники Громадської ради при Чернігівській ОДА, Департаменту агропромислового комплексу, екології та природних ресурсів облдержадміістрації, Організаційно-методичного центру контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму, науковці, громадські активісти, які опікуються збереженням зелених зон Чернігова, вчора, 12 грудня, знову обговорювали питання збереження та охорони земель регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Цього разу основну увагу приділили ботаніко-екологічному аспекту.

Доцент кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка», голова обласної організації Українського товариства охорони природи Світлана Потоцька розповіла про перспективи відновлення на території РЛП «Ялівщина» ділянок Чернігівського обласного ботанічного саду. Адже Ялівщина багата на унікальні ландшафти та різноманітну флору. І нині на території РЛП ростуть інтродуковані рослини, зокрема катальпа, а вік деяких сосен сягає ста років.

Учасники розширеного засідання комітету Громадської ради з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» також ознайомились з проектом Положення про науково-технічну раду комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

10.12.2018

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему «Соціально-психологічні аспекти взаємодії освітніх закладів з батьками в контексті інклюзивного навчання»

13 грудня 2018 року, у четвер,  комітет Громадської ради освіти і науки проводить засідання за «круглим столом» на тему «Соціально-психологічні аспекти взаємодії освітніх закладів з батьками в контексті інклюзивного навчання».

Початок о 15:00 год.

Місце проведення: зал засідань президії Чернігівської обласної ради (просп. Миру, 43, 6-й поверх).

 

29.11.2018

Відбулося друге засідання комітету Громадської ради з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини»

28 листопада на розширеному засіданні комітету Громадської ради при ОДА з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» була продовжена розмова щодо концепції розвитку території Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» в рамках природоохоронного та історико-культурного законодавства.

Члени Громадської ради, представники ініціативних груп із захисту зелених зон Чернігова, Департаменту агропромислового комплексу, екології та природних ресурсів ОДА, КП «Організаційно-методичний центр контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму» Чернігівської обласної ради заслухали інформацію про археологічні пам'ятки, що розташовані на території РЛП «Ялівщина», обговорили етапи створення та пропозиції щодо розбудови регіонального ландшафтного парку.

Пропозиції стосувалися одного з пріоритетних напрямів розвитку РЛП — використання його туристичного потенціалу. Учасники зібрання висловили спільну позицію — це не мають бути типові рішення. Натомість запропоновано створювати на базі об’єктів археологічної спадщини унікальні туристичні об’єкти, цікаві для чернігівців та гостей міста. Наприклад, зробити реконструкцію стоянки вікінгів. При плануванні та будівництві необхідно забезпечити захист та збереження культурної спадщини.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

 

15.11.2018

Звернення Громадської ради при ОДА до Чернігівського міського голови В. Атрошенка,
депутатів Чернігівської міської ради сьомого скликання

14.11.2018

Засідання Громадської ради не відбулося. Відбулися збори

Через відсутність кворуму вчора, 13 листопада, не відбулося засідання Громадської ради при облдержадміністрації. З цієї ж причини не було розглянуто кілька запланованих питань.

Проте громадські активісти, які знайшли час для зустрічі, вирішили провести збори, у ході яких заслухали і прийняли до відома інформацію своїх колег.

Керівник АГС «Совість» Володимир Демиденко розповів про результати громадської експертизи діяльності МОЗУ стосовно виконання покладених на нього завдань і функцій з організації заготівлі і переробки донорської крові», а Руслан Волощук, представник ГО «Нові перспективи природно-заповідних територій Чернігівщини» поінформував про роботу, що передувала зверненню Громадської ради при ОДА до Чернігівського міського голови В. Атрошенка та депутатів Чернігівської міської ради щодо збереження та охорони земель РЛП «Ялівщина» в рамках природоохоронного та історико-культурного законодавства. Це звернення за рішенням президії Громадської ради буде підписане її головою Ігорем Москаленком та направлено до міської ради Чернігова.

До роботи Громадської ради долучилася заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова. Вона відзначила вагомість діяльності громадських організацій у розбудові демократичного громадянського суспільства в Україні та вручила Володимиру Демиденку Подяку голови облдержадміністрації за активну життєву позицію.

На зборах було також делеговано вісьмох кандидатів до ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при ОДА.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

 

09.11.2018

Анонс. Дев’яте засідання Громадської ради при ОДА

13 листопада, у вівторок, відбудеться  засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

 

Проект

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

дев’ятого засідання Громадської ради при ОДА

 

1.           Про зміни в складі Громадської ради при ОДА.

Москаленко Ігор Іванович, голова Громадської ради

2.            Про делегування членів діючої Громадської ради при ОДА до ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при ОДА та пропозиції ОДА щодо її кількісного складу.

Москаленко Ігор Іванович, голова Громадської ради

3.            Про звернення Громадської ради при ОДА до Чернігівського міського голови В. Атрошенка та депутатів Чернігівської міської ради щодо збереження та охорони земель РЛП «Ялівщина» в рамках природоохоронного та історико-культурного законодавства.

Волощук Руслан Олександрович, член комітету Громадської ради з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини»

4.            Про підтримку Меморандуму про співробітництво та партнерство між громадськими радами при місцевих державних адміністраціях, підписаному головами  громадських рад у Львові 5 жовтня 2018 року та обрання відповідальних осіб.

Москаленко Ігор Іванович, голова Громадської ради

5.            Про поширення проекту «Відкрите місто» (електронний сервіс «Мапа проблем населеного пункту») на міста та селища області.

Родимченко В’ячеслав Володимирович, голова комітету Громадської ради з інформації та комунікації

6.            Різне.

 

07.11.2018

Громадськість турбує подальша доля РЛП «Ялівщина»

6 листопада на розширеному засіданні комітету Громадської ради при ОДА мова йшла про реалізацію Програми «Зелене намисто Чернігівщини». Представники Громадської ради, Департаменту агропромислового комплексу, екології та природних ресурсів ОДА, КП «Організаційно-методичний центр контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму», Державної екологічної інспекції в області, Деснянського  басейнового управління водних ресурсів та громадські активісти, які опікуються збереженням зелених зон Чернігова, обговорили питання збереження та охорони земель РЛП «Ялівщина».

Громадськість занепокоєна рішенням Чернігівської міської ради про доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація території лісопарку «Ялівщина» (рішення від 28 лютого 2018 року № 28/VII-10), а саме загрозою забудови лісопарку, можливим суттєвим зменшенням чи взагалі ліквідацією створеного на його території регіонального ландшафтного парку.

Тож громадськість та фахівці шукали шляхи збереження та подальшої розбудови РЛП.

Один з них — донесення до чернігівців через ЗМІ та соціальні мережі важливості збереження зелених легень міста.

Також вирішили винести на розгляд засідання Громадської ради звернення до Чернігівського міського голови та депутатів Чернігівської міської ради. Громадськість має намір закликати депутатів скасувати рішення про доопрацювання вищезгаданого проекту лісопарку, а натомість погодити проект землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» площею 168,7 гектара.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

 

02.11.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради

8 листопада, у четвер, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Початок: о 15:00 год.

Проект порядку денного:

 1. Про проект порядку денного засідання Громадської ради.
 2. Різне.

 

01.11.2018

Визначена дата проведення засідання Громадської ради

31 жовтня на засіданні президії Громадської ради визначена орієнтовна дата наступного засідання консультативно-дорадчого органу при облдержадміністрації — 14 листопада.

Одне з питань, яке розгляне Громадська рада, стосуватиметься КЗ «РЛП «Ялівщина». Вирішено звернутися до Чернігівського міського голови та депутатів міської ради з пропозицією переглянути рішення від 28 лютого 2018 року про доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організації територія лісопарку «Ялівщина».

Також серед питань: співпраця з громадськими радами при інших облдержадміністраціях, доєднання міст та селищ області до проекту «Відкрите місто».

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

 

26.10.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради

31 жовтня, у середу, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Початок: о 15:00 год.

Проект порядку денного засідання президії

 

13.09.2018

На засіданні президії Громадської ради розглянуто ряд актуальних питань

12 вересня голова Громадської ради Ігор Москаленко провів чергове, шосте у цьому році, засідання  президії Громадської ради.

Погоджено низку звернень до облдержадміністрації, що стосуються питань, якими тривалий час опікується Громадська рада. Зокрема про організацію засідання за «круглим столом» щодо підготовки номінаційного досьє для включення об’єктів Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також про створення робочої групи при облдержадміністрації за участю громадськості, яка б опрацьовувала питання створення Центру надання соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих воїнів.

Облдержадміністрація підтримала пропозицію Громадської ради стосовно проведення перевірки організаційної та фінансово-господарської роботи КЗ «РЛП «Ялівщина» у зв’язку з закінченням терміну дії контракту його нинішнього директора Володимира Свердлова. Вирішено рекомендувати облдержадміністрації на конкурсних засадах обрати кандидата на посаду директора КЗ РЛП «Ялівщина».

Обговорено також участь членів Громадської ради в роботі колегій облдержадміністрації та її структурних підрозділів, запровадження в ОТГ області проекту «Відкрите місто».

Наступне засідання Громадської ради заплановано провести у  жовтні.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

07.09.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради

12 вересня, у середу, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 15:00 год.

Питання порядку денного:

1. Про звернення до Чернігівської облдержадміністрації щодо організації засідання за «круглим столом» щодо підготовки номінаційного досьє для включення об’єктів Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

2. Про звернення до Чернігівської облдержадміністрації щодо ініціювання відбору кандидатури на посаду директора комунального підприємства КЗ РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради на конкурсних засадах за участю громадськості.

3. Про звернення до Чернігівської облдержадміністрації щодо створення робочої групи при облдержадміністрації з питань створення Центру надання соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих воїнів.

4. Обговорення участі членів Громадської ради в роботі колегій облдержадміністрації і її структурних підрозділів.

5. Визначення орієнтовної дати наступного засідання Громадської ради.

6. Різне.

 

09.08.2018

Наступне засідання Громадської ради відбудеться у другій декаді вересня

8 серпня відбулося засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації. У роботі засідання взяли участь представники Чернігівського молодіжного театру, Обласного молодіжного центру, волонтери.

Було розглянуто низку питань, зокрема про підтримку звернення облдержадміністрації щодо запровадження в області пілотного проекту по створенню Центру діагностики та психологічної реабілітації для учасників АТО.

Також на президії Громадської ради обговорено питання щодо приміщення Чернігівського молодіжного театру, можливої передачі його єврейській громаді. Виступаючі наголошували на необхідності зваженого підходу у цьому питанні, недопущення протистоянь та кулуарних рішень. Усі були одностайні щодо дотримання інтересів Чернігівського молодіжного театру.

Для припинення подальших спекуляцій з цього питання Громадська рада звернеться до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації із запитом, чи надходило до органу влади офіційне звернення єврейської громади.

Громадська рада продовжує тримати на контролі питання діяльності РЛП «Ялівщина». У жовтні спливає термін трирічного контракту його директора Володимира Свердлова. Отже, Громадська рада планує звернутися з рекомендацією до облдержадміністрації, Чернігівської обласної ради щодо проведення перевірки організаційної та фінансово-господарської діяльності роботи комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради.

У свою чергу, директор РЛП «Ялівщина» звернувся до комітету Громадської ради з проханням надати сприяння щодо забезпечення збереження зелених насаджень парку та створення комфортних умов відпочинку населення. На території РЛП почастішали випадки порушень громадського порядку, вандалізму, забруднення сміттям, розпиття алкогольних напоїв тощо. Тим часом його територія виключена із зони патрулювання поліції.

Наступне засідання Громадської ради вирішено провести у другій декаді вересня.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

06.08.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради при ОДА

08 серпня, у середу, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 15:00 год.

 

20.06.2018

Відбулось засідання Громадської ради

19 червня відбулося восьме засідання Громадської ради. У порядку денному — низка питань, що стосувалися різних аспектів життя Чернігівщини.

Передовсім громадськість наполягала на активізації роботи обласної влади стосовно включення пам’яток Чернігівщини до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, щоб відповідний Центр ЮНЕСКО ще у поточному році встиг розглянути заявку Чернігова.

Гостру дискусію викликало наступне питання — створення в області «Центру реабілітації учасників АТО». Попри вжиті владою заходи щодо реабілітації учасників АТО, про що доповідали керівники відповідних структурних підрозділів ОДА, проблема залишається гострою і потребує нестандартних комплексних підходів. Тому громадські активісти запропонували обласній владі створити спільну робочу групу, яка б досконально вивчила можливості, перспективи та концепцію створення такого Центру в області.

За ініціативою комітету інформації та комунікації Громадської ради, вирішено звернутися до народних депутатів України, Міністерства інформаційної політики, громадськості з пропозицією внесення змін до законодавства, які б спростили процедуру надання дозволів на теле- і радіомовлення у прикордонних районах Чернігівської, Сумської, Харківської та Одеської областей.

Ще одна пропозиція громадськості стосувалася забезпечення інвалідів, соціально-незахищених верств населення безкоштовним діагностичним обстеженням на комп’ютерному томографі. Вирішено звернутися з цього питання до депутатів обласної ради, облдержадміністрації з проханням виділити кошти з обласного бюджету на ремонт томографа.

Члени Громадської ради, які ще чотири роки тому звернули увагу на відсутність системи очищення і знезараження стоків у Чернігівському обласному протитуберкульозному диспансері, підтримали пропозицію про необхідність спорудження такої системи та виділення на неї коштів з обласного бюджету.

Участь у засіданні Громадської ради взяли заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

 

Департамент інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

14.06.2018

Анонс. Восьме засідання Громадської ради при ОДА

19 червня, у вівторок, відбудеться  засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного засідання Громадської ради

14.06,2018

Громадськість збереться на засідання вже наступного тижня

Чергове засідання Громадської ради при облдержадміністрації заплановано на 19 червня. Цю дату визначили під час засідання президії Громадської ради, що відбулося вчора, 13 червня.

Члени президії також обговорили та погодили порядок денний зборів.

Серед питань, що розглянуть на засіданні ГР, — звернення до облдержадміністрації та облради щодо створення Центру реабілітації учасників АТО. Підтримає ГР і звернення до народних депутатів від Чернігівщини, Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Міністерства інформаційної політики, громадських рад при Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, Сумській, Харківській та Одеській  ОДА щодо внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо запровадження спрощеної процедури надання дозволів на теле- і радіомовлення у прикордонних областях України.

Громадськість також хвилює робота з підготовки заявки щодо внесення об’єктів Чернігівщини до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відтак, на збори вирішили заросити голову профільної робочої групи — першого заступника голови облради Валентина Мельничука і заступника голови ОДА Наталію Романову, аби посадовці прояснили ситуацію.

Ще одне звернення до ОДА та облради — щодо ситуації в області з забезпеченням інвалідів, соціально-незахищених верств населення безкоштовним діагностичним обстеженням на комп’ютерному томографі можуть підтримати на наступному засіданні. Це відбудеться, якщо профільний комітет напрацює відповідне звернення.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

08.06.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради при ОДА

13 червня,  у середу, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 15:00 год.

Питання порядку денного:

 1. Про звернення до Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівської обласної ради щодо створення КП «Центр реабілітації учасників АТО».
 2. Про звернення до народних депутатів від Чернігівщини, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Громадської ради при Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерства інформаційної політики, громадських рад при Сумській та Харківській, Одеської  ОДА щодо внесення змін до законів України «Про телебачення і радіомовлення» (додати до переліку територій з особливим режимом мовлення прикордонні області України).
 1. Про звернення до Чернігівської облдержадміністрації щодо активізації роботи з підготовки заявки щодо внесення об’єктів Чернігівщини до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 2. Про звернення до Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівської обласної ради щодо ситуації в області з забезпеченням інвалідів, соціально-незахищених верств населення безкоштовним діагностичним обстеженням на комп’ютерному томографі.
 3. Про дату та проект порядку денного засідання Громадської ради.

 

22.05.2018

Відбулось засідання президії Громадської ради при ОДА

21 травня президія  прийняла рішення провести наступне засідання Громадської ради у  третій декаді червня.

Серед питань, що планується розглянути на засіданні: концепція забудови центральної частини території Валу, звернення до Верховної Ради України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення щодо внесення змін до деяких законів України щодо запровадженнядля українських ЗМІ спрощеної процедури отримання дозволів на мовлення у прикордонних районах Чернігівщини.

Президія вирішила звернутися до Чернігівської ОДА та Чернігівської обласної ради щодо фінансування ремонту комп’ютерного томографа КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення». Томограф не працює з 2016 року, а мав би забезпечувати належне медичне обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших малозабезпечених верств населення за бюджетний рахунок.

Інше звернення буде направлено до Держпродспоживслужби щодо питання  боротьби з верхівковим короїдом, який нищить соснові насадження РЛП «Ялівщина» та інших лісопарків міста.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

15.05.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради при ОДА

21 травня, у понеділок, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 15:00 год.

 

26.04.2018

Анонс. Розширене  засідання Комітету інформації та комунікацій Громадської ради при ОДА

27 квітня (п’ятниця)  відбудеться розширене засідання Комітету інформації та комунікацій.

Початок: об 11:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, кім 5.  (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7).

Тема засідання: «Захист інформаційного простору України в прикордонних областях (районах), що межують з країною-агресором».

1. Про внесення змін до законодавства України у сфері інформаційної політики:

 • Закону України «Про телебачення і радіомовлення»;
 • Закону України № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення»;
 • правил, умов та порядку видачі дозволів, ліцензій на частоти для телерадіокомпаній.

2. Підготовка звернення до відповідних державних установ, структур:

Нацради України з питань телебачення та радіомовлення;

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики;

Міністерство інформаційної політики;

громадських рад при відповідних органах влади.

На захід запрошені народні депутати України, представники Нацради України з питань телебачення та радіомовлення, концерну РРТ, УДЦР, ЗМІ, політичних партій, громадськості.

Про бажання прийняти участь у відкритому засіданні прохання повідомити до 17:00 26.04.18 р. на e-mail: grom.inform.dep.cn@gmail.com, komitet.itak@gmail.com або за тел. (0462) 67-59-67.

Додаткова інформація: Пропозиція народного депутата Олександра Кодоли щодо внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме – додати до переліку територій з особливим режимом мовлення також прикордонні райони України, які належать до найбільш вразливих до зовнішнього негативного впливу ворожих ЗМІ територій, шляхом доповнення терміну «території з особливим режимом мовлення» у статті 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

02.04.2018

На порядку денному: Е-декларування для громадських активістів та кадрові питання Громадської ради при ОДА

На сьогоднішньому позачерговому засіданні Громадської ради при ОДА заслуховували інформацію щодо необхідності подання її членами щорічної декларації за минулий рік.

За останнім роз’ясненням НАЗК в обов’язковому порядку до е-декларування мають бути залучені лише ті представники громадських об’єднань, які беруть участь у вирішенні кадрових питань чи у створенні та реалізації програм антикорупційної діяльності.

Вимога подавати е-декларації не стосується осіб, які працюють в антикорупційних об'єднаннях (мають відповідний пункт статуту), але безпосередньо не виконують функцій у сфері запобігання і протидії корупції.

Варто зазначити, що члени Громадської ради щодо цього питання мають різні думки: одні не розуміють такої необхідності і сприймають це як тиск на громадських активістів; інші ж вважають подання е-декларації — підтвердженням власної відкритості.

У результаті обговорення вирішено звернутися до голови облдержадміністрації, аби чітко визначити, хто з членів Громадської ради при ОДА підпадає під визначення «суб’єкт декларування», відповідь очільника області прикріпити до відповідного звернення до НАЗК.

Також громадськість Чернігівщини має намір звернутися зі словами підтримки до Європейського комісара з питань європейської політики сусідства Йоганнеса Гана. Він днями досить критично висловився щодо наміру зобов’язати активістів декларувати доходи.

Нагадаємо, що розглянути зазначене питання народні обранці попередньо планують 3 квітня.

Окрім того на засіданні проголосували за виключення одного члена Громадської ради. Отже дорадчий орган ОДА налічуватиме 63 особи.

Склали повноваження і голови двох комітетів: з питань соціального захисту населення та з питань екології.

Якщо до наступного засідання не з’явиться кандидатури на посади голів цих комітетів, їх розформують.

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

02.04.2018

Медреформа – це взаємовідповідальність лікаря і пацієнта

У квітні розпочнеться підписання декларацій із сімейними лікарями. Про особливості цього процесу та медичної реформи загалом вчора говорили за круглим столом, що ініціювала Громадська рада при ОДА.

Із громадськістю Чернігівщини спілкувалися представники медичних закладів та профільних управлінь області.

Зокрема, мова йшла про готовність до реформування первинного рівня охорони здоров’я: фінансове та кадрове забезпечення. Не оминули увагою й питання невідкладної допомоги, а також педіатрії.

— Реформування націлене на якісні зміни у системі охорони здоров’я: більша відповідальність лікаря, повага пацієнта до медика. Стан здоров’я  — це спільна справа сторін, — наголосив заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін.

Обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини можна незалежно від місяця проживання чи реєстрації. Декларація підписується безстроково, однак змінювати лікаря можна скільки завгодно разів. Втім, як зазначають медики, часте переукладання декларації не покращить якості обслуговування: лікарю необхідно детально вивчити медичну картку пацієнта, що потребує часу.  Поки лікар не набере дві тисячі пацієнтів, він не може відмовити в підписанні декларації.

На Чернігівщині практикували попередній запис до сімейного лікаря для подальшого укладання договору. Такі чернетки, як зазначають медики, допомогли  закладам зорієнтуватися в кількості обслуговувань, а надалі дозволять зробити механім підписання декларацій більш організованим. Процес укладання договорів не має зашкодити наданню медичних послуг.

Важливим етапом є підключення закладів охорони здоров’я до єдиної електронної системи eHealth та забезпечення медичних установ області відповідною комп’ютерною технікою. Наразі по області обладнано 19% робочих місць. Втім, зайти до системи, маючи свій електронний ключ, лікар може навіть зі смартфону.

—   Важливо, аби влада на місцях сприяла реалізації реформи. Медики мають думати про якісне надання послуг, а технічна забезпечення — питання спільне. Акцентуватимемо на цьому в резолюції засідання,  — зазначив голова комітету з питань охорони здоров’я Громадської ради при ОДА Іван Осадців.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

27.03.2018

Анонс. Сьоме засідання Громадської ради при ОДА

30 березня, у п’ятницю, відбудеться  засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Проект порядку денного

1.Інформація щодо необхідності подання щорічної декларації за минулий рік членами Громадської ради при облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

23.03.2018

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему 
 «Перші кроки реформування первинного рівня охорони здоров’я та невідкладної меддопомоги,
 в т.ч. медичної допомоги дітям»

29 березня, у четвер, відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Перші кроки реформування первинного рівня охорони здоров’я та невідкладної меддопомоги, в т.ч. медичної допомоги дітям».

Захід проводить комітет Громадської ради при облдержадміністрації з питань охорони здоров’я (голова Осадців Іван Васильович).

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Порядок денний засідання за "круглим столом"

 

20.03.2018

Увага! Засідання за "круглим столом" на тему   «Перші кроки реформування первинного рівня охорони здоров’я та невідкладної меддопомоги, в т.ч. медичної допомоги дітям», яке мало відбутися 21 березня, переноситься на 29 березня. Місце та час засідання  буде повідомлено пізніше.

 

07.03..2018

Два комітети Громадської ради лишилися без голів

Сергій Балакша та Юрій Ляховий з особистих обставин склали з себе повноваження голів комітетів Громадської ради при облдержадміністрації. Про це вони повідомили вчора, 6 березня, під час чергового засідання Президії Громадської ради. Тому члени комітетів ГР з питань соціального захисту та з питань екології відповідно мають обрати собі нових керівників або приєднатися до роботи в інших комітетах.

Президія Громадської ради у ході своєї роботи розглянула ще кілька питань. Керівники комітетів погодилися з пропозицією про створення робочої групи щодо внесення зелених зон міста до генерального плану м. Чернігова.

Ініціатива створення такої групи, за поясненням першого заступника голови Громадської ради Тамари Петрової, виникла через відсутність порозуміння між міською владою та громадськими активістами, які відстоюють збереження таких зон. Тож робоча група має чітко сформулювати пропозиції громадськості та донести їх до відома міської влади.

Також Президія вирішила звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області із запитом щодо подальшої долі двох земельних ділянок загальною площею близько восьми гектарів у мікрорайоні Чернігова Кордівка. Термін оренди цих ділянок скінчився ще восени 2015 року, проте відповідні зміни до земельного кадастру внесено не було.

Громадські активісти продовжують утримувати у полі свого зору питання включення пам’яток Чернігівщини до числа об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та виробництва в області препаратів крові. Відповідні звернення до органів влади членами Президії вже підготовлено.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

01.03.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради

06 березня, у вівторок,  відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації. 
Початок: о 15:00 год.
Місце проведення
: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Порядок денний засідання президії Громадської ради

 

01.03.2018

Як зберегти довкілля в ОТГ

Екологічну складову децентралізації обговорили вчора за круглим столом представники громадськості, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Держекоінспекції, Чернігівської РДА, Чернігівської районної ради, об’єднаних територіальних громад Чернігівського району, Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України, науковці. Ініціаторами зустрічі були комітети Громадської ради при ОДА з реалізації програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини, Громадська рада при Чернігівській РДА, представник Громадської ради при Ніжинському міськвиконкомі, голова громадської організації «Мама-86-Ніжин» Валентина Щокіна.

Основні нормативно – правові природоохоронні документи розміщені на сайтах обласного Департаменту екології та Держекоінспекції. Проте в процесі діяльності новостворених ОТГ виникає чимало питань, що лежать у практичній площині.

Як правильно провести оцінку впливу на довкілля при плануванні господарської діяльності? На які потреби ОТГ можуть бути використані кошти з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища і як громаді розпоряджатися грошима власного подібного фонду? Як боротися зі стихійними сміттєзвалищами та упорядкувати санкціоновані? Що робити з аварійними деревами у населених пунктах та як їх видалити, не наражаючи нікого на небезпеку та не порушуючи природоохоронне законодавство?

Учасники зустрічі спільно шукали відповіді на ці та інші запитання. Адже одні з них чітко прописані в законах та нормативних актах, інші — потребують узгодження, а є й такі, що суперечать одна одній. Проте спільною для всіх була думка, що справу збереження довкілля не можна відсувати на задній план, вона має бути в одному ряду з іншими актуальними соціально-економічними проблемами.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

19.02.2018

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему
«Екологічна складова реформи децентралізації (регіональний аспект)»

28 лютого, у середу, відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Екологічна складова реформи децентралізації (регіональний аспект)».

Захід проводять комітети Громадської ради при облдержадміністрації: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини; Громадська рада при Чернігівській райдержадміністрації.

Мета заходу: обговорити питання налагодження охорони довкілля в новостворених об’єднаних територіальних громадах.

Початок: 15:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5). 

 

09.02.2018

Інформація про проведені заходи на виконання резолюції засідання «за круглим столом» на тему «Екологічна безпека стану питної води на території Чернігівського району».

 

25.01.2018

Звіт про роботу Громадської ради у 2017 році

 

25.01.2018

Громадська рада при ОДА: меншим складом, проте ефективніше

На своєму черговому засіданні Громадська рада при облдержадміністрації знову прийняла рішення про зміни у своєму складі і поменшала ще на двох осіб. Таким чином громадські активісти «відсіюють» тих зі своїх колег, хто не працює у раді та не відвідує її засідань.

Спонукати до більшої активності членів ГР мають і зміни та доповнення, внесені до регламенту роботи. Відтепер у разі систематичної відсутності голови комітету ГР без поважних причин на засіданнях президії Громадської ради (більше ніж двічі), президія може ініціювати виключення голови комітету зі свого складу. Крім того, у разі бездіяльності комітету, Громадська рада на своєму засіданні може прийняти рішення про його розпуск.

Голова Громадської ради Ігор Москаленко, який керував роботою засідання, ознайомив присутніх зі звітом про роботу Громадської ради протягом минулого року.

До його обговорення долучився і голова облдержадміністрації Валерій Куліч, який подякував громадським активістам за конструктив та результативність роботи.

Можливо, не з усіх питань ми дотримуємось спільної думки, — зауважив голова ОДА, — проте у нас відбувається конструктивний діалог, дискусія, в ході якої ми знаходимо спільну мову. Тому за минулий рік із більшості питань нам вдалось досягти порозуміння і прийняти рішення.

Валерій Куліч відповів також на низку запитань, що турбували членів Громадської ради. Стосувалися вони роботи Департаменту соціального захисту населення, нових правил пропускного режиму до адмінбудівлі облдержадміністрації, поновлення діяльності робочої групи з питань функціонування КП РЛП «Ялівщина» та деяких інших.

Під час засідання було не лише підсумовано минулорічну діяльність Громадської ради, а й прийнято план її роботи на 2018 рік. План цей орієнтовний, тож відкритий для змін та пропозицій.

Члени Громадської ради вирішили також поновити робочу групу з моніторингу діяльності та підготовки пропозицій щодо подальшого функціонування комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» та звернутися до Чернігівської міської ради з пропозицією встановити мораторій на прийняття рішень з питань, що стосуються цієї території.

Оскільки голова ОДА у ході засідання Громадської ради не заперечував проти внесення змін до свого розпорядження «Про затвердження правил пропускного режиму до адміністративної будівлі облдержадміністрації», було вирішено сформулювати пропозиції ГР та внести їх на розгляд голови облдержадміністрації.

Крім того, за результатами засідання Громадська рада звернулася до ОДА за роз’ясненням стосовно ситуації, що склалася в області з виробництвом препаратів крові, зокрема, альбуміну, та забезпечення ними хворих, а також рекомендувала облдержадміністрації створити комісію з питань біобезпеки та біозахисту.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

19.01.2018

Анонс. Шосте засідання Громадської ради при ОДА

24 січня, у середу, відбудеться  засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

ПРОЕКТ Порядку денного засідання Громадської ради

 

19.01.2018

Відбулась зустріч президії Громадської ради з Чернігівським міським головою

19 січня на прохання голови Громадської ради при ОДА Ігоря Москаленка Чернігівський міський голова зустрівся з членами президії Громадської ради.

Під час зустрічі, яка та тривала майже три години, Владислав Атрошенко пояснив свою позицію та вислухав пропозиції та зауваження громадськості щодо збереження зелених зон міста, роздільного збору побутового сміття та будівництва сміттєпереробного заводу, реформування ЖЕКів та створення ОСББ, капітального ремонту багатоквартирних будинків, переведення енергетичних мереж у комунальну власність міста, РЛП «Ялівщина» та інших питань.

Щодо деяких питань було погоджено продовжити діалог, зокрема щодо проекту капітального ремонту «нижньої» частини Валу, ремонту Красної площі, співпраці Чернігівської міської ради з комунікаційною платформою «Відкрите місто», створення в Чернігові відділень невідкладної (екстреної) медичної допомоги.

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

 

18.01.2018

Визначено дату шостого засідання Громадської ради

17 січня президія Громадської ради при облдержадміністрації визначила дату наступного засідання — 24 січня.

На засіданні Громадської ради планується заслухати та оговорити звіт голови про роботу консультативно-дорадчого органу у минулому році, затвердити план роботи на 2018 рік.

Передбачається, що члени Громадської ради, зокрема внесуть зміни до Регламенту щодо посилення вимог до роботи комітетів, розглянуть питання створення робочої групи  з моніторингу діяльності та підготовки пропозицій щодо подальшого функціонування комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю облдержадміністрації

 

09.01.2018

Анонс. Засідання президії Громадської ради

Засідання президії Громадської ради відбудеться 17 січня (середа), початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

На засіданні  президії планується погодити проект порядку денного наступного засідання Громадської ради. Серед питань засідання — звіт про роботу у 2017 році та план роботи на 2018 рік. 

 

15.12.2017

Шосте засідання Громадської ради перенесено на січень

Засідання Громадської ради, як планувалося 19 грудня, перенесено на січень 2018 року (орієнтовно на 24 січня).

На засіданні президії Громадської ради 15 грудня був відсутній кворум (присутні 10 з 22 членів президії).

Згідно п. 6.4.1. Положення про Громадську раду при Чернігівській обласній державній адміністрації голова Громадської ради Ігор Москаленко прийняв рішення, яке було підтримано більшістю присутніх членів президії, про перенесення засідання Громадської ради.

 

Анонс. Засідання президії Громадської ради

15 грудня, у п’ятницю,  відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Початок: о 11:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Планується погодити проект порядку денного засідання Громадської ради.

 

Навіщо потрібна практична психологія, або Як попередити прояви агресії

Агресія — це захисний механізм кожної людини. Проте, іноді вона виходить за межі норми. Хтось навіть у підлітковому віці розуміє це, а дехто зовсім не вважає проблемою. Визначити її витоки, наслідки та заходи профілактики намагалися вчора, 6 грудня, учасники «круглого столу», організованого комітетом освіти і науки Громадської ради при ОДА.

Крім громадськості, до обговорення долучилися освітяни, представники Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Найпершим витоком агресії, за словами практичного психолога Ніжинського коледжу культури та мистецтв імені Марії Заньковецької Тетяни Кричковської, є народження так званих «небажаних» дітей: за статистикою, майже 70% вагітних жінок, більшість з яких неповнолітні, негативно ставляться до майбутньої дитини. Відтак, потрібно проводити роботу з такими мамами. Супутня проблема — відсутність профільних спеціалістів на місцях, особливо в сільській місцевості.

Надзвичайно важлива робота психолога і в загальноосвітніх навчальних закладах. Адже допомоги потребують не тільки діти, а й батьки та самі вчителі. На жаль, відповідних фахівців тут або ж взагалі немає, або їх зовсім мало.

Серед іншого говорили й про психологічну допомогу бійцям АТО. До речі, в Чернігові у 2015 році ГО «Ресурс» відкрила Центр соціально-психологічної реабілітації постраждалим внаслідок АТО та особам, що перебувають в кризових станах. Центр працює на волонтерських засадах.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Президія Громадської ради узгодила дату шостого засідання

Наступне засідання Громадської ради при облдержадміністрації має відбутися 19 грудня. Таке рішення було прийнято на засіданні президії Громадської ради, що відбулось 6 грудня.

Зібрання також обговорило питання, які планується винести на шосте засідання.

Передбачається, що члени Громадської ради заслухають звіти про роботу комітетів  у 2017 році, обговорять доцільність створення при облдержадміністрації комісії з питань біобезпеки та біозахисту. Розглядатимуть і звернення до органів місцевого самоврядування області щодо рекомендацій Українського інституту національної пам’яті про увіковічення пам’яті сучасних захисників нашої держави, які ціною свого життя захищали свободу і незалежність України, її територіальну цілісність і недоторканність.

Президія Громадської ради має намір звернутися до Чернігівського міського голови з пропозицією співпрацювати у питаннях, що турбують громадськість міста.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

01.12.2017

Анонс. Засідання президії Громадської ради

6 грудня, у середу,  відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення засідання президії: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 11:00 год.

Проект порядку денного засідання президії Громадської ради

01.12.2017

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему «Агресія в інтерпретації сьогодення: витоки, прояви, наслідки та заходи профілактики»

6 грудня, у середу 2017 року відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Агресія в інтерпретації сьогодення: витоки, прояви, наслідки та заходи профілактики». 

Захід проводить комітет освіти і науки Громадської ради при ОДА. Керівник комітету — Дорохін Володимир Гранлісович.

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5). 

Порядок денний

 

23.11.2017

П’яте засідання Громадської ради при ОДА: кадрові зміни та звернення з різних питань

На черговому засіданні Громадської ради при облдержадміністрації, яке відбулося вчора, 22 листопада, було розглянуто сім питань. Два з них стосувалися змін у складі ГР.

Сергія Балакшу, представника Міжнародного благодійного фонду «Блага справа», затверджено головою комітету ГР з питань соціального захисту населення та введено до складу президії. А Євгена Волошина, представника Громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Ріпкинська самооборона», було виключено з Громадської ради за систематичні пропуски засідань.

Занепокоєна загрозою інформаційній безпеці держави, яку становить відсутність на значній території Чернігівщини вітчизняного цифрового телерадіомовлення та наявність там упевненого сигналу російських телеканалів, Громадська рада прийняла рішення звернутися до Кабінету Міністрів України та Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням надати Концерну РРТ ліцензію провайдера цифрового мовлення. Маючи для того належні технічні можливості, Концерн РРТ може забезпечити покриття території області телесигналом українських каналів і, відповідно, донести до населення об’єктивну інформацію про події у світі та державі.

Крім того, члени Громадської ради виявили бажання брати участь у доопрацюванні та погодженні цільових програм, затверджуваних Чернігівською обласною радою, та у роботі конкурсної комісії, що розглядатиме кандидатури на посаду керівника КП «Обласний молодіжний центр».

Громадська рада також вирішила звернутися до голови Чернігівської обласної ради з ініціативою проведення публічних заходів з обговорення питання передачі державних енергетичних мереж, розташованих на території населених пунктів області, до спільної комунальної власності територіальних громад.

У зв’язку з накопиченням невирішених проблемних питань у діяльності РЛП «Ялівщина» та виникненням соціальної напруги навколо них, Громадська рада звернулася до голови Чернігівської облдержадміністрації з клопотанням поновити робочу групу з моніторингу діяльності та підготовки пропозицій щодо подальшого функціонування комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». До оновленого складу робочої групи від Громадської ради запропоновано включити Тамару Петрову, Наталію Проскуріну, Валентину Седячко, Станіслава Крота, Руслана Волощука, Валерія Марченка, В’ячеслава Родимченка.

Усі питання порядку денного засідання Громадської ради прийнято абсолютною більшістю голосів присутніх. У роботі засідання взяла участь в. о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

 

 

 

17.11.2017

Анонс. П’яте засідання Громадської ради при ОДА

22 листопада, у середу, відбудеться  засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного засідання

 

17.11.2017

Президія Громадської ради узгодила дату та порядок денний чергового засідання

Наступне засідання Громадської ради при облдержадміністрації має відбутися 22 листопада. Цю дату було затверджено під час засідання президії Громадської ради, що відбулося вчора, 16 листопада.

Члени Президії також обговорили та погодили порядок денний засідання та низку робочих питань.

Передбачається, що під час найближчих зборів ГР розгляне питання про виключення зі своїх лав тих, хто не з’являвся протягом кількох засідань, делегує кандидатури до робочої групи, що займатиметься питаннями функціонування КЗ «Регіональний ландшафтний парк “Ялівщина”», підтримає звернення до КМУ та Нацради з питань телебачення та радіомовлення щодо надання концерну РРТ статусу провайдера цифрового мовлення, розгляне та прийме рішення ще з кількох питань.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

На Чернігівщині думають,що запропонувати ЮНЕСКО

Профільна робоча група, створення якої ініціювала Громадська рада при ОДА, представники відповідних структурних підрозділів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування сьогодні радилися зі столичними експертами щодо того, який з історичних об’єктів пропонувати до списку ЮНЕСКО. Серед варіантів — Спасо-Преображенський та Борисоглібський собори, Катерининська церква, Дитинець, чи увесь «Історичний центр міста».

Однак, всі вони, з тих чи інших причин, на думку зібрання, не зможуть пройти жорсткий відбір.

— Дитинець — надто малий, до Спасо-Преображенський собору та Катерининської церкви будуть питання щодо автентичності, «Історичний центр міста» — надто поширена назва. 

Чернігів закохує в себе з першого погляду. На мою думку, ефективніше буде подати заявку до номінації «Культурні ландшафти». Об’єкт — історико-культурний ландшафт Чернігова, а це майже увесь правий берег Десни (Дитинець, Катеринка, Єлиця тощо), — резюмує генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.

До слова, була думка долучити чернігівські пам’ятки до списку заповідника «Софія Київська», що вже є Всесвітньою спадщиною. За таких умов сіверські об’єкти потрапили б до попереднього списку, однак і в такому варіанті потрібна низка доопрацювань.

Із пропозицією щодо «Історико-культурного ландшафту Чернігова» погодилися і представники Громадської ради при Міністерстві культури України.

Наразі гостро стоїть питання розроблення історико-архітектурного опорного плану міста. Адже без цього документу, на думку експертів, всі зусилля будуть марними.

Поділитися досвідом правильного формулювання номінаційної заявки готові Чернівці (Національний університет імені Юрія Федьковича — один з 7 об’єктів України, що охороняється ЮНЕСКО).

Пакет документів необхідно подати до 2 лютого наступного року.

— Чернігівська ОДА зацікавлена, аби  місцеві перлини увійшли до Всесвітньої спадщини. Цей статус убезпечує пам’ятки, а також — це гарний шанс заявити про область на увесь світ, —  акцентує директор Департаменту Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко.

Про підтримку ініціативи та її важливість говорив і перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Анонс. Засідання президії Громадської ради

16 листопада, у четвер,  відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 14:00 год.

 

24.10.2017

Громадська рада готується до засідання

Орієнтовно члени Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації зберуться 16 листопада. Про це стало відомо вчора, 23 жовтня, під час засідання президії ради під головуванням Ігоря Москаленка. Учасники заходу обговорили 14 питань, частину з яких буде винесено на розгляд ГР.

Президія дорадчого органу заслухала інформацію про засідання робочої групи з вивчення ситуації, що склалася у відділенні № 11 Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, перспективи використання його будівлі, а також інформацію про нараду щодо подальшого функціонування РЛП «Ялівщина» та підсумки засідання за «круглим столом» з нагоди 500-річчя Реформації.

Читати також: Чи перестане Ялівщина бути яблуком розбрату?

З нагоди 500-річчя Реформації в облдержадміністрації відбулося засідання за «круглим столом»

Жваве обговорення викликало питання стосовно робочого проекту «Реставраційні роботи фасаду Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (заміна віконних блоків)». Вирішили ініціювати розгляд концепції майбутніх робіт із залученням фахівців та представників громадськості на Консультативній раді з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

Громадські активісти підтримали пропозицію комітету з інформації та комунікації ГР про звернення Громадської ради до Кабінету Міністрів України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення про надання Концерну РРТ статусу провайдера цифрового мовлення. Натомість не отримала підтримки ініціатива зазначеного комітету щодо делегування йому повноважень з висвітлення діяльності ГР.

За пропозицією чотирьох комітетів Громадської ради (з питань формування і реалізації державної політики; патріотичного виховання дітей та молоді; з питань сім’ї та захисту прав дітей; з питань духовності та моралі) вирішили звернутися до голови ОДА з приводу проведення спільного засідання президії ГР та Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді, на якому обговорити можливі зміни до профільної програми.

До очільника облдержадміністрації від Громадської ради буде ще одне звернення — стосовно створення конкурсної комісії (із включенням громадськості) з визначення кандидата на заміщення посади директора Обласного молодіжного центру.

Крім того, у центрі уваги ГР залишається питання медичної сфери — забезпечення потреб населення донорською кров’ю, її компонентами і препаратами.

Серед іншого учасники засідання висловили бажання зустрітися з Чернігівським міським головою щодо збереження зелених зон міста.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

20.10.2017

Анонс. Засідання президії Громадської ради

23 жовтня, у понеділок,  відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 15:00 год.

Проект порядку денного засідання президії Громадської ради

 

19.10.2017

З нагоди 500-річчя Реформація в облдержадміністрації відбулось
засідання за «круглим столом»

Комітет Громадської ради при Чернігівській ОДА з питань духовності і моралі спільно з Громадською радою при Чернігівській РДА організували та провели 18 жовтня засідання за «круглим столом» з нагоди 500-річчя Реформації.

Представники громадськості, релігійних громад, науковці у своїх виступах наголошували на вагомому впливі Реформації на суспільно-політичне і духовно-культурне життя європейських країн, в тому числі й України. Також обговорено діяльність протестантських церков щодо роботи з соціально-незахищеними верствами населення, наркозалежними.

У підсумку обговорення було вирішено звернутися до облдержадміністрації з пропозиціями поновити діяльність обласної ради Церков і релігійних організацій, як майданчика для обговорення зусиллями церков всіх конфесій проблем духовного, культурного та соціального розвитку Чернігівщини, та сприяти відкриттю в обласному центрі міжконфесійного християнського навчально-виховного комплексу.

Резолюція засідання за "круглим столом"


 

Департамент інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему

«Реформація – 500 і Чернігівщина. Вплив духовної культури на розвиток суспільства»

18 жовтня, у середу, відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Реформація – 500 і Чернігівщина. Вплив духовної культури на розвиток суспільства».

Захід проводить комітет Громадської ради при облдержадміністрації з питань духовності і моралі спільно з Громадською радою при Чернігівській райдержадміністрації.

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Запрошуються представники громадськості та ЗМІ.

 

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему «Досвід німецьких компаній в енергозбереженні. Енергетична модернізація житлових будівель»

13 жовтня, у п’ятницю,  комітет Громадської ради при ОДА  з питань підприємництва, економіки та фінансів  проводить засідання за «круглим столом» на тему «Досвід німецьких компаній в енергозбереженні. Енергетична модернізація житлових будівель».

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Початок: об 11:00 год.

 

Дитинець може увійти до спадщини ЮНЕСКО

Влада та громадськість Чернігівщини об’єднали зусилля, аби підготувати конкурентне номінаційне досьє можливого об’єкту ЮНЕСКО.

Сьогодні відбулося перше організаційне засідання профільної робочої групи. У зібранні також взяли участь заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова, перший заступник голови облради Валентин Мельничук, заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако та Сергій Журман, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.

Ініціатор створення робочої групи  — Громадська рада при облдержадміністрації.

Варто зауважити, що так званий історичний центр Чернігова включено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Для продовження процесу Чернігівщина має підготувати необхідний пакет документів до лютого 2018 року. Якщо ж робоча група вирішить змінити номінацію, часу для підготовки буде ще менше.

— У цій справі важливо все: від назви до юридичного та історичного обґрунтування кожного об’єкту, — зауважила Наталія Романова, яка нещодавно слухала рекомендації з цього питання у профільному Міністерстві.

Для розробки досьє необхідно залучити як місцевих фахівців, так і спеціалістів ЮНЕСКО. Наразі члени робочої групи обдумують, який з варіантів проектів збільшить його шанси отримати бажаний статус: комплексний підхід (увесь Дитинець) чи все ж окремі об’єкти історичної частини міста.

Фінанси для досліджень, скоріш за все, вишукуватимуть в області та місті, адже такі витрати не передбачені ЮНЕСКО.

Як зазначали на нараді, Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури зараз переживає не найкращі часи. Однак, Україна — сумлінний член спільноти, вчасно сплачує необхідні внески та готова надавати всебічну підтримку.

Історичні пам’ятки Чернігівщини давно вже привернули увагу міжнародної організації. Саме тому вони доволі впевнено кілька років лідирують у попередніх списках.

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Анонс.  Спільне засідання чотирьох комітетів Громадської ради при ОДА

6 жовтня, у п’ятницю, в кім. № 5 Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбудеться спільне засідання чотирьох комітетів Громадської ради при ОДА: з питань формування і реалізації державної політики; патріотичного виховання дітей та молоді;  з питань сім`ї та захисту прав дітей; з питань духовності та моралі.

На засіданні планується розглянути стан національно-патріотичного виховання в Чернігівській області.

Початок заходу: о 10:00 год.

До порядку денного включено питання:

1. Про виконання «Обласної цільової програми з національно-патріотичного виховання на 2017-2020 р.р.» станом на 01.09.2017 р. і плани реалізації її заходів до кінця 2017 р.

Доповідачі: 

Лемеш Н. П., Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА

Левочко О. В., Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА

Конопацький М. А, Управління освіти і науки Чернігівської ОДА

 2. Звіт директора ОККМЦНПВДМ Антошина В.Л. про роботу Центру під його керівництвом, досягнуті результати і ефективність використання бюджетних коштів.

Доповідач: Антошин В.Л.

3. Про плани роботи КП «Обласний Молодіжний Центр»  і шляхи забезпечення прибутковості діяльності КП «ОМЦ».

Доповідач: Антошин В.Л.

4. Обговорення.

                      На захід запрошуються члени Громадської ради, представники громадськості та ЗМІ.

 

27.09.2017

У центрі уваги Громадської ради при ОДА соціально значущі питання

Четверте засідання Громадської ради при облдержадміністрації, що відбулося вчора, 26 вересня, видалося напрочуд продуктивним — на ньому було розглянуто й прийнято рішення з понад десяти питань.

Спершу було внесено зміни до складу Громадської ради: виключено з різних причин Володимира Карцана, Володимира Танану та Олену Багудінову; звільнено від обов’язків голови комітету з питань соціального захисту Руслана Волощука; затверджено на посаді голови комітету з питань культури та введено до складу Президії ГР Володимира Приходька.

Голова ГР Ігор Москаленко повідомив про створення обласною радою двох робочих груп, куди увійшли представники Громадської ради. Одна з них вивчатиме ситуацію з відділенням 11 КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» та перспективи використання її будівлі. Друга — готуватиме номінаційне досьє для включення культурних пам’яток Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Громадські активісти області після детального обговорення підтримали звернення до Уряду своїх колег — Громадської ради при Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву — з проханням відновити з 2018 року фінансування державних програм, що дозволять забезпечити житлом тисячі молодих сімей.

Крім того, Громадська рада погодилася з ініціативою комітету з питань охорони здоров’я звернутися до Верховної Ради та Уряду України з пропозицією збільшити річні бюджетні призначення на одного громадянина при проведенні І етапу медичної реформи та профінансувати відновлення повноцінної діяльності обласних станцій переливання крові.

Натомість не знайшов очікуваної підтримки проект рішення, запропонований головою комітету з питань формування і реалізації державної політики Володимиром Демиденком. Він стосувався проведення перевірки діяльності Чернігівської обласної станції переливання крові за 2013-2017 роки та оцінки діяльності її керівництва.

Комітет промисловості, транспорту та зв’язку ГР ініціював звернення до голови облдержадміністрації Валерія Куліча стосовно внесення змін до складу комітету з підготовки та проведення конкурсу на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі області. Громадська рада його підтримала.

Участь у роботі засідання взяла заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова. Вона висловила низку слушних зауважень у ході роботи ради та поінформувала про рішення правління Національної суспільної телерадіокомпанії України закрити Новгород-Сіверську філію, лишивши там тільки корпункт. Представники громадськості Чернігівщини висловили обурення даним рішенням, наголосили на його неприпустимості та вирішили звернутися до правління НСТУ з вимогою переглянути це рішення та зберегти місцеве телемовлення на прикордонній території України.

Також Громадська рада затвердила орієнтовний план своєї роботи на поточний рік.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

22.09.2017

Анонс. Четверте засідання Громадської ради при ОДА

26 вересня, у вівторок, відбудеться  засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:15 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного засідання Громадської ради

Громадська рада: члени президії зустрілися з головою ОДА

Наприкінці минулого тижня, у п’ятницю 15-го вересня, відбулася робоча зустріч голови Чернігівської обласної державної адміністрації з членами президії її тимчасового консультативно-дорадчого органу – громадської ради.

До складу президії громадської ради при Чернігівській ОДА входять: її голова, заступники та голови комітетів, усього – 21 представник громадськості (загальний склад ради – 70 осіб), завданнями яких, відповідно до Положення, є сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю Чернігівської облдержадміністрації та сприяння врахуванню Чернігівською облдержадміністрацією громадської думки під час формування та реалізації державної і регіональної політики. Саме задля якомога ефективнішого виконання означених завдань, ще за минулого скликання громадської ради головою Чернігівської ОДА було запропоновано зустрічі у подібному форматі.

З членами президії громадської ради поточного скликання ця зустріч стала першою – діалог довкола пропонованих її учасниками тем тривав понад дві години. Протягом цього часу члени громради отримали відповіді на практично всі запитання, зокрема, про хід провадження національного плану дій з розвитку відновлювальної енергетики, цільової програми поліпшення якості питної води, створення об'єкту природно-заповідного фонду (ПЗФ) РЛП «Кордівка» у Чернігові, забезпечення сировиною місцевих деревообробних підприємств, розвитку на розширення діяльності у сфері національно-патріотичного виховання молоді та інше.

Здобута під час зустрічі членами президії громадської ради при Чернігівській ОДА інформація може мати практичне застосування як для діяльності дорадчого органу, наступне засідання якого заплановано на кінець вересня, так і для членів окремих громадських формувань і громади в цілому. Голова ОДА у свою чергу запевнив присутніх у тому, що озвучені питання будуть враховані в діяльності виконавчої влади області. Для конкретизації деяких із них домовлено про подальші окремі консультації.

Більше про громадську раду при Чернігівській ОДА та її діяльність дізнавайтеся з матеріалів у спеціальному розділі офіційного сайту облдержадміністрації та у викладі засобів масової інформації.

Прес-служба облдержадміністраці

ї

Анонс. Зустріч голови облдержадміністрації з членами президії Громадської ради при облдержадміністрації

15 вересня, у п’ятницю, відбудеться зустріч голови облдержадміністрації Валерія Куліча з членами президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Початок: о 14:00 год.

Місце проведення: зала № 2 облдержадміністрації (вул. Шевченка, 7).

 

08.09.2017

Засідання Громадської ради при ОДА відбудеться орієнтовно 26 вересня

На зібранні представники ІГС планують розглянути близько десятка пунктів. Про це сьогодні стало відомо під час засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації. Зокрема мова йтеме про зміни у складі Громадської ради. 

Говоритимуть про ініціювання звернення Громадської ради при Державній спеціалізованій установі «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» щодо продовження фінансування Державної програми забезпечення молоді житлом. Планують ознайомитися з відповідями на офіційні запити громадськості до різних установ та організацій.

На порядку денному майбутнього засідання і план роботи Громадської ради на 2017 рік.

 

06.09.2017

Анонс. Засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації

8 вересня, у п’ятницю, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 10:00 год.

Проект порядку денного засідання президії Громадської ради

18.08.2017

Питання реформування медицини, збереження історично-культурної спадщини та розвитку альтернативної енергетики —  на президії Громадської ради

Учора, 18 серпня, на президії Громадської ради при облдержадміністрації розглядалися питання, що будуть винесені на найближче засідання Громадської ради. Засідання провела перший заступник голови Громадської ради Тамара Петрова.

Обговорено питання підтримки звернення комітету Громадської ради з питань охорони та використання культурної спадщини щодо створення робочої групи з підготовки номінаційного досьє об’єктів культурної спадщини м. Чернігова до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, включення до орієнтовного плану роботи ГР на III квартал питання розвитку альтернативної (відновлювальної) енергетики, звернення почесного громадянина Чернігова Герарда Кузнецова до голови Громадської ради щодо встановлення меморіальної дошки мирним жителям, загиблим у 1941 році під час бомбардування Чернігова тощо.

Крім того, члени президії розглянули питання медичної реформи та вирішили провести розширене засідання комітету охорони здоров’я. Вирішено доопрацювати звернення до Верховної Ради України та Уряду щодо окремих ключових питань реалізації реформування медичної галузі, а також щодо відновлення процесу переробки в області донорської крові. Комітет має підготувати лист до громадських рад інших областей задля їх долучення до обговорення реформ в медицині та вироблення спільного рішення та пропозицій щодо реформування медицини.

Голова комітету Громадської ради при ОДА з питань формування і реалізації державної політики акцентував увагу на необхідності посилення участі комітетів Громадської ради в підготовці та доопрацюванні цільових програм, затверджених Чернігівською обласною радою.

Також поінформовано присутніх про поновлення роботи робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо створення об’єкту природно-заповідного фонду «Кордівка» в Чернігові, яка створена розпорядженням голови обласної ради від 12 липня 2016 року № 103.

Слід зазначити, що наступне засідання Громадської ради при ОДА планується на середину вересня.

А перед засіданням Громадської ради, за словами директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрія Подорвана, планується організувати зустріч членів президії з головою Чернігівської облдержадміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

 

АНОНС. Засідання президії Громадської ради

18 серпня, п’ятниця, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5 ).

Початок: о 10:00 год.

 

Проект порядку денного засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації

 

 

04.08.2017

Кров людська – не водиця: етичні питання комерціалізації залишаються відкритими

Обговорити етичну сторону комерціалізації заготівлі, переробки та продажу в Україні та за кордон донорської крові і препаратів, виготовлених на її основі, зібралися за «круглим столом» учора, 3 серпня, члени Громадської ради при ОДА, представники лікувально-профілактичних закладів області, донори, депутати місцевих рад та представники бізнес-асоціацій. Організував захід комітет Громадської ради при ОДА з питань формування і реалізації державної політики.

Як поінформував начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, на Чернігівщині єдиний заклад служби крові – обласна станція переливання крові (ОСПК) забезпечує повний цикл заготівлі, переробки крові, виготовлення з неї гемокомпонентів. Петро Гармаш зазначив, до 1 січня цього року ОСПК випускала єдиний препарат крові «Альбумін людини 10%» і повністю забезпечувала ним обласні лікувальні заклади. Наразі виробництво препарату припинено у зв’язку із закінченням дії сертифікату Міністерства охорони здоров’я України про державну реєстрацію даного медичного імунобіологічного препарату.

За словами Петра Гармаша, сучасний стан матеріально-технічної бази відділення виробництва препаратів крові застарілий, адже необхідна апаратура працює ще з 1980-х років.

Підсумовуючи, очільник Управління охорони здоров’я акцентував на найближчих перспективах служби крові області: її оптимізації у вигляді створення єдиного ліцензованого центру крові та двох-трьох філіалів згідно схеми формування госпітальних округів, перетворення районних відділень трансфузіології у лікарняні банки крові тощо. Це сприятиме покращенню доступу населення до якісних та безпечних гемокомпонентів.

Говорили під час засідання і про стан діяльності Національної системи крові в Україні. Голова комітету Громадської ради при ОДА з питань формування і реалізації державної політики Володимир Демиденко акцентував на важливості забезпечення доступності до якісних та безпечних компонентів крові для всіх пацієнтів та врахуванні інтересів донорів. Також він зупинився на основних проблемах сучасної системи служби крові та на питаннях  імпорту та експорту компонентів крові та препаратів, виготовлених на їх основі.

Володимир Демиденко зазначив, що держава та громадськість повинні більше уваги приділяти саме етичним питанням комерціалізації заготівлі, переробки та продажу донорської крові та препаратів, виготовлених на її основі. На його думку, кров може бути товаром, але за певних умов. По-перше, має бути згода донора на такий продаж. Як варіант — ввести відповідне анкетування при здачі крові. По-друге, ціна крові та гемопрепаратів: здаючи кров, населення має бути впевненим, що при потребі отримає необхідні компоненти крові чи препарати з них по адекватній ціні.

До заходу долучилися і представники ТОВ «Сумський обласний центр крові» та ПрАТ «Біофарма». Директор зазначеного центру Наталія Трофименко поділилася досвідом організації співпраці між державними установами та приватними інвесторами. Адже, Сумський центр крові на 25% підпорядковується обласній раді і на 75 % – ПрАТ «Біофарма». Така співпраця дає можливість працювати із сучасним медичним обладнанням, що забезпечує європейський рівень якості гемопрепаратів. Крім того, центр повністю забезпечує потребу області в компонентах крові та препаратах, виготовлених на їх основі.

По завершенню круглого столу членам комітету Громадської ради було запропоновано підтримати звернення до обласної ради з наступними пропозиціями. По-перше, ініціювати перед Держаудитслужбою України проведення перевірки діяльності головного лікаря обласної станції переливання крові за 2013-2017 роки. По-друге, прийняти рішення, в якому скасувати наказ цього ж закладу про припинення виробництва препаратів і компонентів крові, а також зобов’язати в найкоротший термін відновити це виробництво. По-третє, доручити відповідним службам і підрозділам ОДА за участю представників громадськості розробити і подати на затвердження калькуляцію вартості компонентів і препаратів крові, вироблених  Чернігівською обласною станцією переливання крові.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

03.08.2017

Чернігівська громадськість має пропозиції до Програми сприяння створенню і підтримки ОСББ

У квітні минулого року Чернігівська міська рада затвердила Програму сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки. Документом передбачено понад 25,5 мільйона гривень для капітальних ремонтів житлового фонду на умовах співфінансування (23,7 мільйона гривень), а також виготовлення технічної документації за кошти міського бюджету (1,8 мільйона гривень). Зокрема, при проведенні капітальних ремонтів 80% від загальної вартості робіт оплачується із міського бюджету і 20% — власними та залученими коштами ОСББ (ЖБК).

Проте, як показав досвід, Програма не досконала і потребує коригування.

Учора, 2 серпня, під час засідання за «круглим столом» комітету Громадської ради при ОДА з питань містобудування, капітального будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства представники громадськості, міські депутати та голови ОСББ міста Чернігова обговорили проект рішення міської ради про внесення змін до діючої Програми.

На жаль, механізм фінансування у Програмі прописаний нечітко. Відтак, деякі ОСББ ще не скористалися наданою можливістю, інші ж — брали участь кілька разів. До того ж, запланованої суми буде недостатньо.

Недоречним вважають зміну відсоткового співвідношення у фінансуванні з 20% на 30% для ОСББ та з 80% на 70% для міської влади.

Були пропозиції при розрахунках враховувати площу будинку, а також його вік. Адже ремонт 10-річної і 50-річної будівлі значно відрізняється по витратам.

Також до Програми доречно внести зміни у частині спрямування коштів: не тільки для капремонту, а й для заходів з енергозбереження та енергоефективності, утеплення та модернізації.

Наразі у Чернігові функціонує 81 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Для системної роботи і взаємодопомоги запропоновано створити відповідну робочу групу, до якої могли б звертатися усі ОСББ міста.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

28.07.2017

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему «Етичні питання комерціалізації заготівлі, переробки та продажу донорської крові, препаратів, виготовлених на її основі, в Україні та за кордон»

3 серпня, у четвер,  комітет Громадської ради при ОДА з питань формування і реалізації державної політики проводить засідання за «круглим столом» на тему «Етичні питання комерціалізації заготівлі, переробки та продажу донорської крові, препаратів, виготовлених на її основі, в Україні та за кордон». Голова комітету — Демиденко Володимир Юрійович.

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Початок: об 15:00 год.

Довідки за тел. (067) 461-13-75 (Демиденко В.Ю.)

Запрошуються члени Громадської ради при ОДА, донори, керівники хірургічних відділень ЛПЗ, депутати  місцевих рад, представники бізнес-асоціацій і роботодавців області, громадськості, ЗМІ, релігійних організацій.

 

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему «Обговорення проекту рішення Чернігівської міської ради «Про внесення змін до Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016— 2018 роки»

2 серпня, у середу,  комітет Громадської ради при ОДА з питань містобудування, капітального будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства проводить засідання за «круглим столом» на тему «Обговорення проекту рішення Чернігівської міської ради «Про внесення змін до Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016— 2018 роки». Голова комітету — Ушкевич Ігор Валерійович.

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Початок: об 15:00 год.

Запрошуються члени Громадської ради при ОДА, депутати, представники ОСББ, громадськості та ЗМІ.

 

27.07.2017

Чого чекати населенню від медичної реформи: громадськість Чернігівщини хвилює майбутнє медицини

Медична галузь наразі реформується. Відбувається перебудова системи надання екстреної медичної допомоги, розпочато створення первинних центрів медико-санітарної допомоги, госпітальних округів тощо. Про медичну реформу говорили і вчора, 26 липня, під час засідання за «круглим столом», що ініціював комітет Громадської ради при ОДА з питань охорони здоров’я, зокрема його голова Іван Осадців.

Учасників заходу цікавили всі етапи медичної реформи, в тому числі створення та подальша діяльність медичних округів Чернігівщини, їх фінансування.

Наразі найголовніше не кількість госпітальних округів, що функціонуватимуть в області, а чисельність лікарень інтенсивної терапії. На цьому наголосив начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш. Також він поінформував присутніх про основні аспекти медреформи з урахуванням особливостей Чернігівської області (велика територія, складна демографічна ситуація та високий показник смертності).

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун звернувся до членів Громадської ради щодо включення її представників до робочої групи, що займатиметься формуванням госпітальних рад.

Йшла мова і про кадрову забезпеченість. Крім значної нестачі коштів на зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів, області бракує близько 1300 лікарів. Є навіть заклади, які укомплектовані спеціалістами менш, ніж на 50%.

Питанням безпеки члени Громадської ради вважають відновлення повноцінного функціонування обласних станцій переливання крові. Його подальше обговорення відбудеться наступного тижня за «круглим столом».

Учасники заходу дискутували і з приводу оптимізації мережі медзакладів.

Також обговорили необхідність підвищити суму державного фінансування на одного громадянина при проведенні реформування медичної галузі на першому етапі (наразі ця сума складає близько 410 гривень). Потребує додаткових коштів і сама галузь загалом. Аби звернутися до вищих урядових структур, вирішили заручитися підтримкою інших громадських рад. Готується відповідне звернення.

До речі, питання, обговорені під час заходу, розглядатимуться на засіданні Громадської ради у третьому кварталі цього року.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

24.07.2017

Анонс. Засідання за «круглим столом» на тему «Стан та перспективи фінансування та трансформування первинної амбулаторної та стаціонарної  меддопомоги, швидкої та невідкладної меддопомоги, забезпечення хворих компонентами та препаратами крові на Чернігівщині»

26 липня, у середу, відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Стан та перспективи фінансування та трансформування первинної амбулаторної та стаціонарної  меддопомоги, швидкої та невідкладної меддопомоги, забезпечення хворих компонентами та препаратами крові на Чернігівщині».

Захід проводить комітет Громадської ради при облдержадміністрації з питань охорони здоров’я (голова Осадців Іван Васильович).

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення  Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5). 

 

Резолюція засідання круглого столу «Екологічна безпека стану питної води на території Чернігівського району»

Яку воду п’ють у Чернігівському районі — дізнавалася громадськість

Про якість питної води на території Чернігівського району говорили вчора, 20 липня, під час засідання за круглим столом. Ініціювали захід комітети Громадської ради при облдержадміністрації: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини спільно з Громадською радою при Чернігівській райдержадміністрації. Участь в нараді також взяли голова Чернігівської РДА Віктор Корж, голови селищних та сільських рад району, представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Управління Держпродспоживслужби в районі, міжрайонного відділу державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

З екологічним паспортом Чернігівського району ознайомила присутніх голова комітету Громадської ради при облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентина Седячко. Зокрема, вона зазначила, що на території Чернігова знаходяться два підприємства, які входять в сотню найбільших забруднювачів довкілля України — комунальний енергогенеруючий підрозділ «Чернігівська теплоелектроцентраль» ТОВ фірми «ТехНова» та комунальне підприємство «Чернігівводоканал». Також до екологічно небезпечних об’єктів, що межують або ж знаходяться на території Чернігівського району, відносяться полігон твердих побутових відходів Чернігівської міськради та ставки-накопичувачі рідких промислових відходів підприємств. Вплив названих об’єктів досить негативно позначається на водних ресурсах району.

За словами керівника Чернігівського міжрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Миколи Турчина, якщо якість води централізованого водопостачання в основному є стабільною, то велике занепокоєння викликає якість колодязної води. Однією з основних проблем децентралізованого водопостачання є нітратне забруднення.

Наразі в Чернігівському районі функціонують 69 криниць громадського користування. Якість води в цих колодязях перевіряється один раз на рік обласним лабораторним центром і, на жаль, за показниками є значне відхилення від нормативних вимог.

Голова Чернігівської РДА Віктор Корж зауважив, що в районі вже існує програма «Питна вода Чернігівського району на 2011-2020 роки», однак через відсутність державного фінансування вона не виконується.

По закінченню засідання його учасники прийняли рішення звернутися до облдержадміністрації з пропозицією створення Координаційної ради з питань біобезпеки та біозахисту, посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо якості питної води та до райдержадміністрації — щодо доопрацювання програми «Питна вода Чернігівського району на 2011-2020 роки».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

21.07.2017

Продаж земель сільськогосподарського призначення: за чи проти

У суспільстві широко обговорюється тема запровадження механізму продажу сільськогосподарських земель. Як відомо, Верховна Рада України продовжила мораторій на продаж до 1 січня 2018 року. Наразі існує багато думок «за» і «проти». Тож обговорити різні аспекти впровадження ринку землі в Україні зібралися сьогодні, 20 липня, за круглим столом представники влади, громадськості та сільгоспвиробники області. Захід ініціював комітет з питань агропромислового розвитку, земельних відносин і екології Громадської ради при Чернігівській ОДА, який очолює Сергій Хоботня, представник громадської організації «Центр допомоги аграріям та селянам Чернігівщини».

Виконуюча обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в області Олена Седнівець зауважила, що мораторій на продаж земель зазначеної категорії періодично продовжується, починаючи з 2001 року. Проте, це не вирішує земельні питання в цілому. На її думку, необхідно працювати над запровадженням обігу земель. Адже наразі конституційно закріпленого права громадян розпоряджатися землею пайовики фактично не мають. Олена Седнівець переконана, що розпочинати роботу потрібно з проведення роз’яснень серед населення, вивчення досвіду європейських держав тощо.

Акцентував увагу на запобіжниках, які має встановити держава при знятті мораторію на продаж сільгоспугідь, заступник директора Департаменту – начальник управління розвитку агропромислового виробництва та продовольчої безпеки Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний. На його переконання, є необхідність встановлення перехідного періоду, протягом якого лише громадяни України можуть купувати такі землі. Також необхідно законодавчо передбачити максимальний та мінімальний розмір землі при продажу, щоб не консолідувати в одних руках забагато земельних ресурсів чи, навпаки, занадто їх роздрібнити. Наголосив посадовець і на обов’язковому контролі за використанням землі за цільовим призначенням і недопущенням його зміни, наданні переважного права українським виробникам працювати на землях держави. Крім того, Олег Крапивний вважає, що разом з прийняттям закону про обіг земель необхідно прийняти ще низку законів, які б мінімізували можливі негативні ризики.

Під час засідання думку переважної більшості депутатів обласної ради з приводу продажу земель сільгосппризначення висловив заступник голови Чернігівської облради Арсен Дідур. Він зауважив, що обласна рада неодноразово зверталася стосовно земельних питань до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів. Зокрема 23 лютого цього року депутати підписали звернення щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення. У ньому, серед іншого, йдеться і про умови, за яких стає можливим обговорення доцільності запровадження обігу земель зазначеної категорії. Зокрема це: подолання корупції, підвищення купівельної спроможності населення, розробка системи кредитування сільгоспвиробників, проведення стовідсоткової нормативної грошової оцінки земель тощо.

Голова обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників, депутат обласної ради Іван Якуб зазначив: перш за все, необхідно спитати самих фермерів, чи хочуть вони відміни мораторію та чи зможуть викупити землю, на якій зараз працюють. Адже за результатами соціологічних досліджень, 75% населення України проти продажу сільськогосподарської землі. Важливим питанням залишається соціальний захист сільського населення. Наразі фермери беруть активну участь у соціальному забезпеченні територій, де вони працюють, — виділяються гроші на школи, дитсадки, ремонт доріг та інше. Особливу увагу Іван Якуб звернув на необхідність питання не «Як продати землю?», а «Як її купити?». На його думку, для України найефективнішим варіантом вирішення земельного питання є розвиток сімейного фермерства.

Представники Громадської ради при ОДА, які взяли участь у заході, одностайно підтримали позицію обласної ради та сільгоспвиробників щодо необхідності доопрацювати законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Голова Громадської ради Ігор Москаленко підкреслив, що після введення в дію закону головне – захистити права сільських жителів та вітчизняних фермерів. Крім того, Громадська рада висловила свою підтримку щодо звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення.

Підводячи підсумки круглого столу, його учасники дійшли висновку, що наразі відміна мораторію на продаж сільськогосподарських земель є несвоєчасною, земельна реформа поки не є досконалою. Спочатку необхідно створити сприятливі умови та мінімізувати ризики. Можливо, було б доречним провести пілотний проект в одній з областей та подивитися на результати.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

20.07.2017

Відбулось засідання комітету з інформації та комунікації. Громадськість звертатиметься до Кабміну з приводу розвитку цифрового мовлення на Чернігівщині

Пришвидшити процес надання Концерну РРТ статусу провайдера цифрового мовлення проситиме комітет з інформації та комунікації Громадської ради при Чернігівській ОДА в Уряду.

Необхідність відповідного звернення обговорили члени комісії та представники ЗМІ області вчора, 19 липня, під час засідання.

Якісна цифрова картинка — це не данина моді. Це — вимога сучасного інформпростору. Особливо, коли мова йде про прикордонний регіон, — наголосив голова комісії Вячеслав Родимченко.

Довідково. Чернігівська філія Концерну радіомовлення радіозв´язку та телебачення, (до лютого 2007 року Чернігівський обласний радіотелевізійний передавальний центр (ОРТПЦ) Концерну радіомовлення радіозв´язку та телебачення (Концерну РРТ)) підпорядкована Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, фактично, є монополістом по розповсюдженню всіх телевізійних програм аналогового мовлення на території Чернігівської області. Технічні засоби подачі та розповсюдження телевізійних та радіопрограм в Чернігівській області зосереджені на п´яти потужних радіотелевізійних передавальних станціях (Чернігів, Холми, Прилуки, Бахмач, Новгород-Сіверський), двох малопотужних станціях (Корюківка, Сосниця, Ніжин), а також на трьох проміжних радіорелейних станціях (Березна, Рожнівка, Сергіївка).

Зібрання також обговорило пріоритети інформаційного розвитку України, концепцію розвитку суспільного мовлення, громадських ЗМІ Чернігівщини. Акцентували на важливості створення та функціонування медіа в об’єднаних територіальних громадах. Мову вели і про якість регіонального контенту.

Окрім того, члени комісії обговорили напрямки роботи на найближчий період.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

18.07.2017

Анонс. Засідання комітету Громадської ради при ОДА з економічного розвитку

20 липня, у четвер, відбудеться засідання комітету Громадської ради при ОДА з економічного розвитку.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

 

Анонс. Засідання комітету Громадської ради при ОДА з інформації та комунікації

19 липня, у середу, відбудеться засідання комітету Громадської ради при ОДА з інформації та комунікації.

Планується обговорити пріоритети інформаційного розвитку України, концепцію розвитку суспільного мовлення, громадських ЗМІ Чернігівщини та напрями роботи комітету.

Початок засідання: 15:00 год.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Запрошуються представники ЗМІ, члени Громадської ради,зацікавлені представники інститутів громадянського суспільства, громадськості. 

 

Анонс. Засідання за круглим столом «Впровадження ринку землі в Україні: виклики та можливості. Регіональний аспект»

20 липня, у четвер,  за ініціативою комітету Громадської ради при ОДА з питань агропромислового розвитку, земельних відносин і екології відбудеться засідання за круглим столом «Впровадження ринку землі в Україні: виклики та можливості. Регіональний аспект».

Початок: об 11:00 год.

Місце проведення: приміщення Федерації профспілок області (м. Чернігів, вул. Шевченка, 5, 4-й поверх, конференц-зал).

 

Анонс. Засідання за круглим столом «Екологічна безпека стану питної води на території Чернігівського району»

20 липня, у четвер,  комітети Громадської ради при Чернігівській ОДА: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини спільно з Громадською радою при Чернігівській РДА проводять засідання за круглим столом «Екологічна безпека стану питної води на території  Чернігівського району».

Початок: о 15:00 год.

Місце проведення: в конференц-зал Чернігівської РДА (вул. Шевченка, 48).

 

11.07.2017

План роботи Громадської ради при ОДА ще допрацьовуватимуть

Президія Громадської ради при облдержадміністрації обговорила план роботи консультативно-дорадчого органу на наступне півріччя, зокрема на ІІІ квартал.

Варто зазначити, що не всі комітети спрацювали оперативно: з 19 лише 10 подали свої пропозиції. Відтак план відправили на доопрацювання.

Минулий квартал члени президії вважають доволі продуктивним — організовано два засідання за круглим столом на суспільно важливі теми. Такий темп роботи варто зберігати.

У планах — провести зустріч з представниками громадських рад при інших установах з усієї області. Продумує громадськість і спілкування з головою облдержадміністрації.

Голова Громадської ради Ігор Москаленко: Принципом роботи має бути чіткість у пропозиціях та злагодженість у діях. Ми повинні слухати і чути один одного.

Голова комітету з питань сім`ї та захисту прав дітей Наталія Проскуріна: Громадська рада повинна мати авторитет. А заробити вона його може лише конкретними діями та раціональними пропозиціями.

Представники комітетів також обговорили ряд інших важливих організаційних питань. Зокрема мова йшла про особливості видачі та визнання недійсним посвідчення члена Громадської ради, ведення документації дорадчого органу.

Наголошують представники громадськості і на створенні робочих умов для їх діяльності.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

07.07.2017

АНОНС. Засідання президії Громадської ради

10 липня, понеділок, відбудеться засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації. Планується обговорити, зокрема план роботи Громадської ради на друге півріччя 2017 року.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім 5 ).

Початок: о 15:00 год.

 

Резолюція засідання за «круглим столом» на тему «Про ризики в санітарно-епідеміологічному та екологічному благополуччі населення Чернігівської області та шляхи їх зменшення через підвищення екологічної безпеки (регіональний аспект)»

07.07.2017

Якість води на Чернігівщині в полі зору Громадської ради при облдержадміністрації

Обговорити питання доступу жителів Чернігівської області до якісної питної води зібралися за «круглим столом» вчора, 5 липня, члени двох комітетів Громадської ради при облдержадміністрації – з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини. Також участь у заході взяли представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Головного управління Держпродспоживслужби в області, Чернігівводоканалу, обласного лабораторного центру.

Представила аналіз ситуації з річкою Остер та питною водою в Ніжинському районі керівник громадської організації «Мама-86-Ніжин» Валентина Щокіна. Вона зазначила, що 16% ніжинців і 93% мешканців району користуються послугами децентралізованого водопостачання – в основному колодязями. Проте дослідження показують – 70% колодязної води забруднено нітратами. Гостро стоїть і питання доступу ніжинців до послуг каналізації, адже 53% його не мають.

Ще одна проблема Ніжинського району – забруднення Остра. До речі, річка набула статусу каналу меліоративної системи. А екологічний стан зазначеного водного об’єкту в значній мірі впливає на якість і безпеку води в регіоні.

Під час засідання обговорили і ситуацію з питною водою в Жавинці Чернігівського району. Керівник Чернігівської філії Громадської спілки «Захист громадського здоров’я» Олег Бережинський повідомив, що поблизу зазначеного села діють об’єкти, що становлять підвищену екологічну небезпеку, і вже багато років люди не можуть користуватися колодязною водою через її забруднення. Тож місцеві жителі хочуть, щоб їхньому населеному пункту надали статусу забрудненої території та наполягають на проведенні екологічної експертизи підприємств, що розташовані поблизу Жавинки.

 

 

Головний інженер КП «Чернігівводоканал» Юрій Федорченко розказав, що дійсно існує проблема зі зношеністю очисних споруд, колекторів. Проте наразі проводяться підготовчі роботи з побудови нових очисних споруд.

Після обговорення члени «круглого столу» зробили висновок, що питання потребує подальшого вивчення, адже в багатьох населених пунктах районів Чернігівської області якість води з водогонів є на недостатньому рівні. Серед пунктів резолюції заходу – необхідність внесення коректив в існуючі районні програми «Питна вода на 2016—2020 роки» стосовно проведення моніторингу стану мереж водопостачання та посилення контролю за дотриманням норм щодо промивки та дезінфекції мереж водопостачання, дотримання норм санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні колодязів.

Учасники засідання наголосили, що забезпечення громадян якісною питною водою можливе тільки за умови спільних дій обласної влади, органів виконавчої влади та громадськості.

Також члени комітетів Громадської ради при ОДА вважають доцільним створення Координаційної ради з питань біобезпеки та біозахисту при облдержадміністрації.

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

03.06.2017

Анонси заходів Громадської ради

5 липня 2017 року відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Про ризики в санітарно-епідеміологічному та екологічному благополуччі населення Чернігівської області та шляхи їх зменшення через підвищення екологічної безпеки (регіональний аспект)». 

Захід проводять  комітети Громадської ради при облдержадміністрації: з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» та з питань санепідеміологічного благополуччя і життєдіяльності людини.

Мета засідання за «круглим столом»: на прикладі м. Ніжина, Ніжинського та Чернігівського районів інформувати населення області про головні ризики та проблемні моменти забезпечення санітарно-епідеміологічного та екологічного благополуччя, обговорити заходи по  оптимізації стану водного середовища району проживання, проблемні питання децентралізованого водопостачання.

Місце проведення заходу: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Початок: о 15:00 год.

 

6 липня 2017 року відбудеться засідання за «круглим столом» на тему «Громадське обговорення проектно-кошторисної документації на Капітальний ремонт парку ім. Коцюбинського в м. Чернігові». 

Захід проводить комітет з охорони та використання культурної спадщини Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації.

Місце проведення: приміщення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 5).

Початок: о 14:00 год.

 

27.06.2017

За пропозицією комітетів Громадської ради планується включити до порядку денного засідання Громадської ради (29 червня 2017 року) додатково три питання.

Проект порядку денного засідання Громадської ради

1. Про заяву  щодо Жимолостнової С.К.

2. Про Регламент роботи Громадської ради при ОДА.

3.Про перелік комітетів Громадської ради при ОДА та затвердження їх голів.

4. Затвердження орієнтовного плану роботи Громадської ради при ОДА на 2017 рік.

5. Про звернення до голови ОДА щодо включення голів комітетів Громадської ради до колегій та інших консультативно-дорадчих органів структурних підрозділів ОДА.

6. Щодо звернень комітетів Громадської ради при ОДА (комітету з питань формування і реалізації державної політики та комітету охорони та використання культурної спадщини).

7. Про створення робочої групи при постійній комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО щодо вирішення проблемних питань та перспектив використання будівлі по вул. Мазепи, 3 (11 відділення Обласної психоневрологічної лікарні).

8. Про посвідчення члена президії Громадської ради.

9. Різне.

23.06.2017

Анонс. Трете засідання Громадської ради при ОДА

29 червня, четвер, відбудеться трете засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:00 год.

Початок засідання: 15:00 год.

Запрошуються члени Громадської ради, представники ЗМІ, інститутів громадянського суспільства, громадськості.

Звертаємо увагу! Члени Громадської ради, представники ЗМІ та гості   обов’язково мають мати при собі паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Місце проведення: зала № 1 облдержадміністрації.

Проект порядку денного засідання Громадської ради при ОДА

 1. Про заяву  щодо Жимолостнової С.К.
 2. Про Регламент роботи Громадської ради при ОДА.
 3. Про перелік комітетів Громадської ради при ОДА та затвердження їх голів.
 4. Затвердження орієнтовного плану роботи Громадської ради при ОДА на 2017 рік.
 5. Про звернення до голови ОДА щодо включення голів комітетів Громадської ради до колегій та інших консультативно-дорадчих органів структурних підрозділів ОДА.
 6. Різне.

У разі, якщо член Громадської ради не може бути особисто присутній на засіданні Громадської ради, необхідно: завчасно, за день до засідання, повідомити  телефоном 675-967, 066-510-07-49 або ел. поштою grom.inform.dep.cn@gmail.com; до початку засідання подати заяву голові Громадської ради у паперовому вигляді про наявність поважної причини. 

Реєстрацію заяв проводить секретар Громадської ради.  Заяву надавати при реєстрації учасників засідання або завчасно Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, кім. 7).

 

17.05.2017

Відбулося друге засідання новообраної Громадської ради при ОДА

Вчора, 16 травня, у приміщенні Чернігівського кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді відбулося друге засідання новообраної Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації.

З 71 особи, які входять до складу Громадської ради, на засіданні були присутні 59, з поважних причин відсутні 5 осіб.

Всі заплановані питання порядку денного засідання Громадської ради було розглянуто. Зокрема, більшістю голосів прийнято Положення Громадської ради при ОДА, затверджено бланк Громадської ради та орієнтовний перелік комітетів Громадської ради при ОДА.

Також обрано першого заступника голови Громадської ради при ОДА — Тамару Петрову, її кандидатуру підтримав 41 член Громадської ради.

Під час засідання Світлана Жимолостнова оприлюднила рішення Чернігівської профспілки підприємців «Єдність» про відкликання її як представника цієї організації від участі у роботі Громадської ради. Її вихід підтримали три члени Громадської ради.

Крім того, більшістю голосів підтримано звернення до депутатів Чернігівської обласної ради щодо відновлення виробництва лікарського препарату крові «Альбуміну» комунальним закладом «Чернігівська обласна станція переливання крові».

Також членами Громадської ради підтримано декілька звернень до голови ОДА: щодо проведення засідань Громадської ради в приміщенні обласної державної адміністрації та відновлення прямого залізничного сполучення між Черніговом та іншими містами України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з
 громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

12.05.2017

Анонс. Друге засідання Громадської ради при ОДА

16 травня, вівторок, відбудеться друге засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Початок засідання: о 15:00 год.

Місце проведення: приміщення Чернігівського кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, «Круглий зал», 2-ий поверх (м. Чернігів,  вул. Магістрацька, 3).

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:00 год. При собі мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного
засідання Громадської ради при ОДА

1.Про прийняття Положення Громадської ради при Чернігівській ОДА.

2.Обрання першого заступника голови Громадської ради при ОДА.

3.Про утворення комітетів Громадської ради при ОДА.

4.Про бланк Громадської ради.

5.Різне.

У разі, якщо член Громадської ради не може бути особисто присутній на засіданні Громадської ради, необхідно: повідомити  телефоном 675-967, 066-510-07-49 або ел. поштою за день до засідання;  до початку засідання надати заяву у паперовому вигляді про наявність поважної причини. Заяву надавати при реєстрації учасників засідання або Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Чернігів, вул. Шевченка, 7).

 

23.03.2017

Голову Громадської ради при ОДА обрано

Близько чотирьох годин вчора, 22 березня, тривало перше засідання Громадської ради при облдержадміністрації. Найбільше часу у громадських активістів зайняли організаційні питання: вибори головуючого на засіданні, затвердження порядку денного, послідовність розгляду питань. Найдовше обговорювали формат голосування за голову Громадської ради. Визначали, відкрите чи таємне голосування, один чи два тури, з використанням скриньки чи просто піднімаючи мандат.

Були й оригінальні пропозиції. Віктор Сєхін пропонував поіменне голосування за списком. А Володимир Демиденко — шляхом жеребкування. На його думку такий вибір допоміг би уникнути багатьох конфліктів, непорозумінь та взаємних звинувачень.

На посаду голови ГР було висунуто дві кандидатури: Тамари Петрової з ГО «Громадський контроль Чернігова» та Ігоря Москаленка, представника Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. Кожен з кандидатів представив своє бачення роботи Громадської ради, відповів на запитання колег.

У результаті голоси представників громадськості розподілилися таким чином: за Тамару Петрову — 26 голосів, за Ігоря Москаленка — 32 голоси. Один голос був проти всіх, один — утримався, один з мандатів визнано недійсним, ще один не брав участі у голосуванні. Присутніми на засіданні Громадської ради були 62 особи, які мали право голосу. Під час голосування за голову - 61 особа. Всього ж до цього дорадчого органу увійшов 71 представник ІГС.

Окрім того під час засідання Громадської ради були присутні близько двох десятків активістів, які брали участь в обговоренні та ставили питання кандидатам.

Отже, головою Громадської ради обрано Ігоря Москаленка. Під час засідання також затверджено бланк Громадської ради. До запропонованого його проекту було додано герб Чернігівської області та роки роботи ради цього скликання. Також створено робочу групу, яка розроблятиме нове Положення про Громадську раду при Чернігівській облдержадміністрації та регламент її роботи.

Крім того, від присутніх звучали нарікання щодо формату доступу до засідань Громадської ради, які традиційно відбуваються у великому залі облдержадміністрації (будівля є режимним об’єктом). З одного боку – на те, що фактично у роботі ради беруть участь і намагаються вплинути на голосування особи, які не є членами ради, з іншого – щодо законності присутності на засіданні громадян без будь-яких обмежень. Відтак, один із запропонованих варіантів – проводити засідання Громадської ради у приміщенні, яке б вмістило всіх бажаючих.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з
 громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

 

 

17.03.2017

Анонс. Перше засідання Громадської ради при ОДА

22 березня, середа, відбудеться перше засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Початок засідання: о 15:00 год.

Місце проведення: м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, зала № 1 Чернігівської ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:00 год. При собі мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Проект порядку денного першого засідання Громадської ради при ОДА

1. Обрання голови Громадської ради при облдержадміністрації.

2. Щодо виконання функцій секретаря Громадської ради при облдержадміністрації.

3. Затвердження бланку Громадської ради при облдержадміністрації.

4. Про утворення та затвердження складу робочої групи з підготовки проектів Положення, Регламенту роботи Громадської ради при облдержадміністрації та напрямів роботи комітетів.

5. Різне.

Робоча група з підготовки першого засідання Громадської ради при ОДА

15.03.2017

При облдержадміністрації створена Громадська рада

15 березня 2017 року голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч підписав розпорядження «Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації». До складу Громадської ради входить 71 представник інститутів громадянського суспільства.

Перше засідання Громадської ради заплановано провести 22 березня 2017 року в залі № 1 облдержадміністрації, початок о 15:00 год.

Серед першочергових завдань Громадської ради — обрання голови, розробка та прийняття Положення про Громадську раду при облдержадміністрації, плану роботи на 2017 рік, створення комітетів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Розпорядження голови облдержадміністрації від 15.03.2017 № 139 "Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації"

Доповідна записка юридичного відділу апарату облдержадміністрації з висновком до проекту розпорядження

 

14.03.2017

Анонс. Засідання робочої групи з підготовки першого засідання Громадської ради при ОДА

Засідання робочої групи з підготовки першого засідання Громадської ради при ОДА відбудеться 17 березня (п’ятниця), початок о 14:00 год. в приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації м. Чернігів, вул. Шевченка, 7), кім. 5.

 

 

Протокол зборів представників інститутів громадянського суспільства, обраних на установчих зборах 23 лютого 2017 року до складу Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації

Доповідна записка юридичного відділу апарату ОДА з висновком до проекту розпорядження "Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації"

 

 

13.03.2017

 

Громадська рада при ОДА: 35 чи все ж 71?

10 березня мало відбутися перше засідання Громадської ради при облдержадміністрації. Не відбулося, оскільки не підписане відповідне розпорядження голови облдержадміністрації.

Причину громадським активістам пояснив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.

Проект розпорядження «Про затвердження складу Громадської ради при обласній державній адміністрації», підготовлений на підставі рішення установчих зборів, передбачав у складі ради 71 представника громадської організації. Проте за висновком юридичного відділу ОДА цей проект не відповідає вимогам чинного законодавства.

Андрій Подорван детально зупинився на аргументах, викладених у висновку юристів. Так, Типове положення про громадську раду затверджено Постановою КМУ від 3 листопада 2010 року №996. Абзац 2 пункту 7 цього положення передбачає, що «кількісний склад громадської ради визначається установчими зборами та не може становити більш як 35 осіб». Тому розроблений проект розпорядження було визнано таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

При цьому директор Департаменту наголосив, що і особисто голова облдержадміністрації Валерій Куліч, і адміністрація в цілому відкриті до спілкування з представниками громадськості незалежно від присутності у складі Громадської ради.

Такий стан речей виявився неприйнятним для більшості присутніх у залі. Вони вважають, що Типове положення, затверджене Постановою КМУ носить рекомендаційний характер і обмеження чисельного складу Громадської ради не є обов’язковим.

Широкій дискусії, що розгорнулася стосовно подальших дій громадських активістів поклав край голова облдержадміністрації. Валерій Куліч намагався переконати присутніх у залі у доцільності дотримання вимог, викладених у Постанові КМУ. Проте учасники зборів наполягали на тому, що до складу Громадської ради має увійти 71 представник ГО.

У мене ніколи не було проблем у спілкуванні з громадськістю, — зазначив голова ОДА. — Я відкритий до спілкування на будь-які теми. Але я просто зобов’язаний попередити вас про юридичні ризики такого рішення. Адже будь-яка особа, невдоволена діями членів Громадської ради, зможе легко оскаржити у суді це розпорядження і визнати Громадську раду нелігитимною. А значить і всі її напрацювання будуть перекреслені.

Проте представники громадських організацій наполягали на своєму і голова ОДА пішов їм назустріч — завірив, що затвердить своїм розпорядженням запропоновану установчими зборами Громадську раду у складі 71 особи. Натомість відповідальність за таке рішення активісти взяли на себе, запевняючи, що усвідомлюють всі можливі наслідки такого кроку.

Наостанок учасники зборів визначилися з новою датою проведення першого засідання новообраної Громадської ради. Воно заплановане на 15 годину 22 березня поточного року.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

07.03.2017

 

Анонс.  Засідання Громадської ради при ОДА

10 березня, у п’ятницю, згідно рішення установчих зборів з формування Громадської ради при Чернігівській ОДА, відбудеться перше засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Реєстрація учасників засідання розпочнеться о 14:00 год. При собі мати паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу.

Початок засідання: о 15:00 год.

Місце проведення: м. Чернігів, вул. Шевченка, 7, зала № 1 Чернігівської облдержадміністрації.

 

Протокол установчих зборів з формування Громадської ради при ОДА

Додаток до протоколу установчих зборів

 

2017

Визначено дату першого засідання нового складу Громадської ради при ОДА

Вчора, 23 лютого, відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації за участі заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової.

На початку зборів Наталія Романова звернулася до представників громадськості та побажала конструктивної роботи у новому складі Громадської ради.

Відповідно до порядку денного голова ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради при облдержадміністрації Тамара Петрова проінформувала всіх присутніх про проведену роботу.

Більшістю голосів головою установчих зборів обрано Сергія Хоботню, представника громадської організації «Центр допомоги аграріям та селянам Чернігівщини».

Також обрано склад Громадської ради при облдержадміністрації у кількості 71 представника інституту громадянського суспільства.

Крім того, на зборах визначено дату та час першого засідання нового складу Громадської ради при облдержадміністрації — 10 березня 2017 року о 15-00 год.

Довідково. Згідно Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, рішення установчих зборів оформляється протоколом, на підставі якого орган виконавчої влади (облдержадміністрація) затверджує склад громадської ради.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Звіт про роботу Громадської ради у січні 2015 року - вересні 2016 року

*****

Архів НОВИНИ 2016

 

*****

Архів НОВИНИ 2015

 

*****

 

Архів НОВИНИ 2014

 

*****

 

Архів НОВИНИ 2013

 

*****

 

Архів НОВИНИ 2012

 

*****

 

Архів НОВИНИ 2010-2011

 

*****

 

 

Останні новини

Анонси

Погода