back

Андрій Подорван: Наскільки довго Чернігівщина залишатиметься у «зеленій зоні» карантину залежить від дотримання громадянами санепідвимог

14-08-2020 | 18:04

14 серпня у Чернігівській ОДА відбулося засідання обласної комісії ТЕБ та НС. Заступник голови ОДА Андрій Подорван повідомив, що Чернігівська область залишається в "зеленій" карантинній зоні. Таке рішення прийняла на засіданні 13 серпня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

За інформацію в.о. заступника директора Чернігівського обласного лабораторного центру Артема Ярошенка на території області станом на 14 серпня 2020 року лабораторно підтверджено 1159 випадків захворювання на COVID-19, 675 людей одужало. На стаціонарному лікуванні перебувають 76 хворих, на амбулаторному – 386, померли 22 особи.

Показники контролю на території області знаходяться в межах норм:
- загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 тис. населення по області становить 32,8 (критична межа — 40),
- завантаженість лікарняних ліжок для госпіталізації хворих на COVID-19 – 21,7% (нормативний показник – менше ніж 50%),
- середня кількість тестування методами ПЛР та імуноферментного аналізу за останні 7 днів становить 57,5 на 100 тис. населення (вимога – більше ніж 24).

— В області щодо забезпечення медичними послугами ситуація контрольована. У випадку загострення ситуації будуть додатково введені в роботу лікарні другої хвилі, —  повідомив начальник Управління охорони здоров'я ОДА Петро Гармаш.

Відповідно до рішення комісії обов’язковими залишаються:
— перебування в громадських місцях у вдягнутих засобах індивідуального захисту (маска, респіратор) та з документами, що посвідчують особу;
— здійсненням перевезень пасажирів транспортом в кількості не більшій, ніж кількість місць для сидіння;
— проведення масових заходів за участю не більше однієї особи на 5 кв.м, соціальна дистанція – 1,5 м.

— Наскільки довго Чернігівщина залишатиметься у «зеленій зоні» карантину залежить від дотримання громадянами санепідвимог, — підкреслив Андрій Подорван.

Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації