back

Журналіст Сєргєй Карась презентував книгу, видану в рамках обласної програми

21-12-2019 | 13:35

Дебютну книгу «Хроніки втраченого шансу: шлях суверенної демократії» представив учора в обласному молодіжному центрі журналіст Сєргєй Карась. Це — перша презентація твору, виданого цього року за результатами конкурсу рукописів місцевих авторів.

Видання розповідає про події протестного руху у Росії взимку 2011–2012 років під гаслом «За чесні вибори». В основі твору лежить автобіографічна історія — автор був спостерігачем на виборах 2011 року до Державної думи Російської Федерації.

Сєргєй Карась підкреслює: саме той склад Держдуми, чесність виборів якого викликала сумніви в учасників протестів, згодом голосував за введення російських військ до України та підтримав анексію Криму.

Книга «Хроніки втраченого шансу: шлях суверенної демократії» вже доступна для всіх охочих в електронному вигляді, а друковані примірники невдовзі з’являться у бібліотеках.

Конкурс рукописів місцевих авторів реалізується в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки. Усі 9 книг, обрані у 2019 році за результатами конкурсу, вийшли друком у грудні. Протягом найближчих місяців автори презентуватимуть їх читачам.

Читайте також: Комісія з питань підтримки місцевого книговидання визначила, які книги друкувати бюджетним коштом

Сєргєй Карась — спортсмен-аматор, журналіст та письменник. Народився 1990 року у російському місті Гусь-Хрустальний. Має статус закордонного українця. З 2012 по 2015 роки був членом оргкомітету Українського молодіжного форуму Росії (УМФР).

Брав участь у житті української діаспори Росії. Зокрема, у 2013 році організував у м. Владимир один із перших у Росії Мегамаршів у вишиванках. У грудні того ж року у Гусь-Хрустальному провів пікет на підтримку Євромайдану.

З грудня 2016 року живе у м. Чернігів.

У 2017 році за серію робіт «Українці єдині», що розповідала про підтримку українською діаспорою Росії українських спортсменів на змаганнях у Російській Федерації, був номінований на здобуття премії ім. В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу у галузі журналістики.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації