back

Які фахівці найбільш затребувані в області

16-12-2019 | 11:07

Як повідомила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка, найбільше вакансій на Чернігівщині пропонується в сільському, лісовому та рибному господарствах, переробній промисловості, сферах торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, державному управлінні й обороні. Найменше – у сферах інформації та телекомунікації, добувній промисловості, фінансовій і страховій діяльності.

Найбільше роботодавці потребують водіїв автотранспортних засобів, машиністів (кочегарів) котелень, трактористів, операторів заправних станцій, дорожніх робітників тощо. Також затребувані працівники сфери торгівлі і послуг – продавці, охоронники, кухарі, санітарки, соціальні робітники. Великим попитом у роботодавців користуються й кваліфіковані робітники з інструментом. Йдеться про слюсарів-ремонтників, швачок, електромонтерів, електрогазозварників, верстатників деревообробних верстатів, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків.

У сільськогосподарському секторі потрібні тваринники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, лісоруби, доярі.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, медсестер, вчителів, вихователів, спеціалістів держаної служби, менеджерів, економістів, інженерів різних галузей.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, сторожі, опалювачі, вантажники, комірники, двірники, робітники з благоустрою, мийники посуду, укладальники-пакувальники.

– Загалом протягом січня-листопада 2019 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості 31,5 тисячі вакансій, що на 3,7% більше, ніж за відповідний період минулого року, – сказала Лідія Падалка. – Станом на 1 грудня в базі даних служби зайнятості налічувалась 1381 вакансія (на 2,8% більше, ніж торік). Крім того, реєстр поповнили ще 545 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

За інформацією Чернігівського
обласного центру зайнятості