back

У Кіптівській ОТГ відбувся тренінг з питань гендерної рівності

28-05-2019 | 11:33

У рамках реалізації проекту «Розширення можливостей жінок в прийнятті рішень – успішна децентралізація влади» громадська організація «Спілка жінок Чернігівщини» минулого тижня провела одноденний тренінг у Кіптівській громаді.

20 учасниць заходу – депутатки Кіптівської сільської ради, старости ряду сіл громади, керівниці та представниці виконавчих органів місцевого самоврядування, громадської організації «Кіптівська жіноча спілка», а також представниці з Куликівського та Сновського району – говорили про роль та участь жінок у сталому розвитку громади, жіноче лідерство і його розвиток.

У заході взяв участь голова Кіптівської сільської ради Володимир Кучма, який засвідчив, що у більшості успішні реформи і перетворення в громаді досягнуті, у тому числі, завдяки активності і сумлінній праці жінок.

Найбільш цікавим та корисним для учасниць тренінгу стало практичне завдання з картування населених пунктів Кіптівської громади (сіл Кіпті і Прогрес), села Вершинова Муравейка Куликівського району та села Петрівка Сновського району. Вправа дозволила наглядно представити як благополучні, так і уразливі місця та проблемні зони цих населених пунктів, щоб передбачити майбутні кроки в усунені негативів та спланувати заходи для створення більш комфортного середовища проживання в цих громадах.

Цікавою та емоційною була і вправа з уособленням себе в ролі представника певної соціальної групи з визначенням меж їх можливостей, адже стереотипи мислення, власний досвід та перебування в інших соціальних групах іноді заважають бачити проблеми уразливих категорій населення.

Для більш продуктивної роботи в подальшому учасники тренінгу отримали посібник «Гендерний підхід в діяльності сільських, селищних, міських рад (громад)», розроблений та виготовлений у рамках проекту, та роздатковий матеріал, що допоможе сформувати гендерний портрет території (як дієвий інструмент просування рівності жінок і чоловіків).

Вирішення проблем із забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків у громадах тренери та голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини» Ірина Дорожкіна вбачають через створення дієвих жіночих громадських організацій або жіночих рад. На цьому вони акцентували під час заходу.

Проект реалізується на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

За інформацією громадської організації
«Спілка жінок Чернігівщини»