back

Спілка жінок Чернігівщини вчить громади області, як забезпечувати рівні можливості жінок і чоловіків

23-05-2019 | 17:07

Громадська організація «Спілка жінок Чернігівщини» розпочала реалізацію проекту «Розширення можливостей жінок в прийнятті рішень – успішна децентралізація влади». Мета – підвищення громадської активності жінок, залучення їх до прийняття та реалізації рішень стосовно життєдіяльності громад у процесі децентралізації влади, сприяння становленню інститутів громадянського суспільства в області.

У рамках проекту днями в Михайло-Коцюбинській ОТГ тренери та експерти з гендерних питань провели тренінг на тему «Роль та участь жінок у сталому розвитку громади, жіноче лідерство, його розвиток». У заході взяли участь депутатки Михайло-Коцюбинської селищної ради, керівниці та спеціалісти виконавчих органів місцевого самоврядування, представниці відокремленого підрозділу ГО «Спілка жінок Чернігівщини» в Чернігівському районі. До тренінгу також долучилися виконуюча обов’язки Михайло-Коцюбинського селищного голови Ніна Ворох та її заступник Віктор Єрема.

У режимі дискусій, інтерактивних ігор та практичних занять розглядалися питання сутності рівності жінок і чоловіків, гендерних підходів та їх важливості, ролі жінок у розвитку громад.

Особливу зацікавленість учасників викликало практичне завдання з картування деяких населених пунктів громади, визначення їх уразливих місць та проблемних зон, пошук практичних гендерних потреб та шляхів їх вирішення. Акцентувалася увага на необхідності розробки гендерного паспорту громади для більш якісного вирішення проблем різних груп населення та впровадження гендерного бюджетування.

Під час тренінгу відбувалися цікаві дискусії щодо рівності, важливості долучення жінок до розробки і прийняття рішень щодо сталого розвитку громади.

Для подальшого популяризації ідеології рівності жінок і чоловіків у громаді учасникам тренінгу був презентований посібник «Гендерний підхід в діяльності сільських, селищних, міських рад (громад)», розроблений у рамках проекту.

Проведене анкетування учасників тренінгу показало розуміння ними сутності рівності жінок і чоловіків, виявило у більшості бажання долучитися до просування цього питання в громаді. Переважна більшість опитаних вважає, що створення жіночих громадських організацій або жіночих рад сприятиме вирішенню багатьох проблем громади. Важливість цього питання актуалізувала голова Спілки жінок Чернігівщини Ірина Дорожкіна.

Учасники тренінгу відмітили важливість інтерактивних форм навчання та корисність отриманого матеріалу для подальшої роботи та покращення життя в громаді.

Проект реалізується на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

За інформацією громадської організації
«Спілка жінок Чернігівщини»