Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

Монетизація пільг з оплати житлово-комунальних послуг стартує з жовтня цього року

10-05-2019 | 11:29

Кабінет Міністрів України постановою від 17 квітня 2019 року № 373 затвердив Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Зокрема, пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуться у грошовій формі, починаючи з жовтня цього року.

Для забезпечення запровадження грошової форми надання пільг внесено також низку змін до інших нормативно-правових актів, що застосовуватимуться з 1 жовтня 2019 року, зокрема до:

  • постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги»;
  • Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу (постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 року № 426);
  • Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389).

Згідно з Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі з 1 жовтня 2019 року розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП). Тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників тощо у сільській місцевості, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.

Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через Ощадбанк аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.

За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в Ощадбанку, відкритий пільговиком. Реквізити рахунку мають бути вказані у заяві.

Якщо в особи, яка отримуватиме пільги в готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

Департамент соціального захисту населення
Чернігівської облдержадміністрації