Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

З 15 серпня на Чернігівщині заборонений вилов раків

10-08-2018 09:55

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що з метою збереження та охорони популяції раків з 15 серпня по 15 вересня в області встановлюється літньо-осіння заборона на їх вилов (відбувається друга линька раків).

Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі, може змінюватися в різні роки. Він залежить від погоди, типу водойми та інших факторів. У цей час відбувається заміна всього хітинового покриву, що прикриває тіло рака. Під час линьки рак стає малорухливим. Поки не затвердіє новий покрив, може стати легкою здобиччю для хижаків та браконьєрів.

За порушення заборони на вилов раків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу відповідно до ч. 3 ст. 85 КУпАП у розмірі від 34 до 170 гривень. У разі вилову раків забороненими знаряддями, відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачено штраф у розмірі від 340 до 680 гривень.

Крім того, за кожну одиницю виловлених в незаконний спосіб раків доведеться сплатити по 25,5 гривні компенсації за нанесені збитки рибному господарству України.

Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян до співпраці з охорони та збереження природних ресурсів. Про всі випадки правопорушень рибоохоронного законодавства слід повідомляти за номерами «гарячої лінії»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

 

За інформацією Чернігівського рибоохоронного патруля

 

Останні новини

Анонси

 

 

 

 

Погода