Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  05 Липня 2018 08:35

                  Як писати про децентралізацію – для медіа та громадськості

                  У липні стартував проект громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» під назвою «Децентралізація у медіа: доступно, достовірно, актуально».

                  Мета даної конкурсної пропозиції – сприяти висвітленню діяльності органів влади в об’єднаних територіальних громадах, а також формуванню фахового та неупередженого підходу до висвітлення проблем децентралізації у місцевих медіа.

                  Проект передбачає аналітичну частину – контент-аналіз місцевих ЗМІ щодо тематики децентралізації, а також моніторинг забезпечення інформаційних потреб жителів ОТГ – у формі анкетування.

                  Навчальна частина включатиме тренінги «Медіа про децентралізацію» (для медійників) та «Децентралізація очима жителів ОТГ» (для представників громадських організацій з ОТГ).

                  – Актуальність проекту – зробити суспільно-політичні процеси у новостворених громадах публічними, а також спонукати журналістів місцевих ЗМІ приділяти увагу процесам, які відбуваються в ОТГ. З іншого боку, стимулювати місцевих представників громадськості або просто ініціативних громадян долучатись до інформаційних процесів у громадах. Це може бути будь-яка форма – дописування у місцеві ЗМІ, створення тематичних блогів, сторінок у соціальних медіа, каже Олександр Назаренко, голова ГО «АРЗМІ».

                  Окрім того, для відпрацювання практичних знань, навичок та вмінь, отриманих під час тренінгів, заплановане проведення прес-турів до об’єднаних громад Чернігівщини.

                  Проект реалізується на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

                  Довідково. Як відомо, вже 3 роки в Чернігівській області активно реалізується реформа децентралізації влади. Наразі створені та функціонують 37 сільських та селищних об’єднаних територіальних громад. У громадах створені органи влади, вони розпочали реалізацію проектів, перейшли на прямі міжбюджетні відносини з Міністерством фінансів України. Ще 4 ОТГ отримали позитивний висновок від Чернігівської облдержадміністрації та очікують призначення перших виборів.

                   

                  За інформацією громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ»

                   

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua