Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  07 Червня 2018 16:35

                  Як на Чернігівщині взаємодіють профспілка освітян та влада

                  Розширене засідання колегії Управління освіти і науки ОДА та пленуму комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулося сьогодні у Чернігові. На порядку денному — стан виконання Угоди між зазначеними структурами на 2012-2020 роки.

                  Участь у заході взяла заступник голови ОДА Наталія Романова.

                  Як зазначають представники обох сторін Угоди, всі домовленості виконуються практично без порушень. Крім того, органи влади не втручаються у діяльність профспілок. Завдяки домовленостям відбувається соціальний діалог педагогів з органами влади.

                  Варто зазначити, що завдяки Угоді упорядковано низку законодавчо неврегульованих питань освітянської галузі. Це стосується, зокрема, трудових відносин, нормування і оплати праці. До речі, з 2018 року діє нова формула розподілу освітньої субвенції, на яку впливають показники щільності учнівського контингенту та відсотку населення, яке проживає в сільській місцевості. Відповідно наповненість класів на розподіл коштів не впливає.

                  Наразі колективними договорами охоплено майже 32 тисячі працюючих осіб у закладах освіти (99,3%), де створені первинні профспілкові організації.

                  Втім, кожного року кількість укладених договорів, як і самих працюючих, стає меншою. На це є об’єктивні причини. В першу чергу, скорочення кількості закладів. Так, наразі закриваються малокомплектні школи в сільській місцевості. Вартість утримання школяра на рік тут перевищує 90 тисяч гривень.

                  За статистикою, за останні 23 роки кількість закладів освіти скоротилася більш ніж на 40%, учнів — понад 47%.

                  Оптимізація мережі — процес болісний. Та насамперед потрібно думати про якісній процес навчання, результатом якого буде конкурентоспроможний випускник, переконаний начальник Управління освіти і науки ОДА Микола Конопацький.

                  До слова, на Чернігівщині в мережі 520 закладів загальної середньої освіти, понад 50% з них — малокомплектні. Створено 30 опорних шкіл та 16 філій. У перспективі ці школи стануть базовими.

                  — У постійному процесі реформування і змін маємо не забувати про нашу основну мету — створення якісного освітнього простору не тільки для дитини, а й для вчителя. До речі, восени стартує Нова українська школа, активно проводиться реформа інтернатних закладів. Саме взаємодія у трикутнику «влада-профспілки-школа» сприятиме реалізації цих ініціатив, — наголосила Наталія Романова.

                  Проблемою освітяни вважають і слабку мотивацію роботи в сільській школі для випускників педагогічних вишів. Як результат — високий відсоток вчителів пенсійного віку. Тут можуть допомогти об’єднані територіальні громади. Наприклад, запропонувати додатковий соцпакет молодому педагогу. Тим більше, впровадження прямих бюджетних відносин з громадами, зростання дохідної частини місцевих бюджетів дає можливість ОТГ модернізувати та зміцнити матеріально-технічну базу шкіл.

                  Насамкінець заходу учасники погодили зміни до Угоди, аби посилити соціально-економічний захист працівників освіти.

                   

                   

                  Департамент інформаційної діяльності
                  та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua