Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа
                    27 Червня 2012 12:15

                    Індекс розвитку для Чернігівщини

                    У рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», який реалізовано ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» (м. Чернігів) у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED), було проведено комплексне дослідження та в результаті створено загальнонаціональний рейтинг демократичного розвитку областей України.

                    До виконання проекту залучалися представники Асоціації регіональних аналітичних центрів (АРАЦ), а над методологією працювали експерти Центру політико-правових реформ. Вона основана на оригінальній методології Міжнародного інституту демократії та сприяння виборам (International IDEA) та включає аналіз широкого переліку чинників розвитку на регіональному рівні, які були згруповані у 10 блоків. В рамках дослідження проводилось експертне опитування, яке доповнювалося та доопрацьовувалося на основі числових даних та аналізу національних і регіональних джерел вторинних даних (аналітичні доповіді, результати соціологічних досліджень, статистичні дані тощо). Дослідження виконувалося протягом листопада 2016 року – січня 2017 року в 24 областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей .

                    Отримані дані свідчать, що всі регіони відносяться до змішаного/перехідного типу з середнім значенням інтегрального показника по Україні на рівні 3,05 за п’ятибальною шкалою. Такі області, як Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Сумська, Львівська розмістилися на перших п’яти позиціях рейтингу. Останніми у списку демократично розвинених регіонів виявилися Київська, Харківська, Житомирська, Миколаївська та Одеська області. Найвищі експертні оцінки серед окремих тематичних блоків отримали: «Соціально-економічний стан» (3,25 бали); «Громадська активність і самоорганізація громадян» (3,11); «Міжетнічні та конфесійні відносини» (3,69); «Децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування» (3,13). Низькі оцінки виставлено за блоками «Безпека. Органи правопорядку: поліція та прокуратура» (2,63) та «Корупція» (2,60).

                     

                    Що стосується Чернігівської області то експерти, за результатами дослідження віднесли регіон до змішаного / перехідного типу. У загальному рейтингу область посіла 12 місце.

                    Одним з блоків, які сприяли більшому значенню інтегрального показника є «Соціально-економічний стан». Респонденти високо оцінили ступінь дотримання прав громадян на отримання освіти та ступінь легкості відкриття бізнесу. Успішними були результати функціонування аграрної сфери області у 2016 році.

                    Блок «Міжетнічні та міжконфесійні відносини» був оцінений у 3,57 бали. На думку експертів, в області встановилися толерантні міжнаціональні взаємовідносини. Національні меншини достатньо реалізують свої права на створення освітніх та культурних закладів, відправлення релігійних культів.

                    Одним з блоків дослідження, який показав негативну динаміку є «Безпека (злочинність, діяльність органів правопорядку). Органи правопорядку: поліція та прокуратура». Для даного блоку можна виділити дві тенденції: з одного боку, позитивні відгуки отримала діяльність патрульної поліції. З іншого боку відзначається неефективність роботи слідчих органів поліції області та ріст злочинності. Зафіксовані випадки хабарництва та дискредитуючої поведінки поліції.

                    Більш детально з результатами досліджень можна ознайомитися за посиланням http://pfirs.org/produkti/book/70-indeks-demokratichnogo-rozvitku-oblastej-ukrajini-2016/3-produkti.html

                     

                     

                    Результати соціологічного дослідження думки населення Чернігівщини 

                    Цьогоріч за фінансової підтримки з обласного бюджету фахівці Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України» провели моніторинг думки населення про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Чернігівській області.

                    Проект реалізовано в рамках обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства «Чернігівська громада» на 2016-2020 роки.

                    Основні завдання соціологічного дослідження:

                    1) виявлення основних соціальних проблем в регіонах області за їх значимістю та ступенем задоволеності громадян вирішенням цих проблем;

                    2) виявлення рівня довіри людей до органів місцевої влади та поінформованості про її діяльність;

                    3) вивчення ставлення до корупційних зловживань;

                    4) дослідження політичних поглядів та довіри мешканців Чернігівщини до керівництва країни, органів центральної влади, протестного потенціалу в регіонах області;

                    5) ставлення жителів області до вступу України в ЄС, НАТО та митний союз;

                    6) вивчення думки населення про збройний конфлікт на Сході країни.

                    Моніторинг проведено методом анкетного індивідуального формалізованого інтерв’ю face-to-face за стандартною технологією вуличного опитування у період з 14.10.2016 по 16.10.2016 за місцем постійного проживання (домогосподарств).

                    Вибірка багатоступенева, районована, квотна, репрезентативна за віком, статтю та місцем проживання респондентів.

                    Загалом проанкетовано 4823 учасників, максимально допустима похибка – 5%. Моніторинг проводився в усіх районах та містах обласного підпорядкування.

                    Для визначення вибіркової сукупності респондентів використані статистичні дані Головного управління статистики в Чернігівській області станом на 01.01.2016, що характеризують генеральну сукупність на зазначену дату.

                    Система питань спрямована на виявлення кількісно-якісних характеристик об’єкта і предмета дослідження. Відповіді фіксувалися інтерв’юером за визначеними правилами.

                    Обробка отриманої первинної соціологічної інформації здійснювалася в два етапи: спочатку – ручна обробка, що передбачала контроль точності, повноти та якості заповнення анкети; потім – обробка даних з використанням пакету програми SPSS.

                    Аналіз думки мешканців області щодо умов життя свідчить, що найбільше людей хвилює благоустрій та санітарний стан їх населених пунктів. Серед проблемних питань – незадовільний стан доріг, відсутність освітлення вулиць у темну пору року, недостатня соціальна допомога малозабезпеченим, низький рівень комунальних та медичних послуг тощо.

                    Недовіру райдержадміністрації та районній раді висловили жителі Куликівки (79%), Носівки (65%), Бобровиці (61%), Сосницького району (61%),  та міста Н.-Сіверський (54%).

                    Більше довіряють районній владі в Коропському (78%) та Ріпкинському (62%) районах, а також у Коропі (58%).

                    Вивчався також рівень довіри до правоохоронних органів. Ставлення мешканців Чернігівщини до місцевої поліції наступне:

                    Досить недовірливо ставляться до місцевого суду в Бобровиці (рівень недовіри – 77%), Козельці (73%), Ніжині (71%), Семенівці (65%), Носівці (70%), Мені (69%), Коропі (60%) та в Ніжинському (71%) і Сновському (64%) районах.

                    Зовсім інша картина в Ічні (рівень довіри – 73 %), Прилуцькому (66 %) та Коропському (66 %) районах.

                    Високий рівень недовіри до місцевої прокуратури в Куликівці (71%), Носівці (67%), Ніжині (63%), Бобровиці (62%), Семенівці (62%), Городні (61%), Чернігів (58%), Коропі(54%). А також у Сновському (68%), Ніжинському (65%), Варвинському (65%), Чернігівському (58%) та Менському(53%) районах.

                    На питання «Представники яких місцевих органів чи установ на Вашу думку найчастіше вчиняють корупційні дії на території, де Ви мешкаєте?» відповіді були наступні:

                     

                     

                    поліції суду прокуратури контролюючих органів органів державної влади та місцевого самоврядування медичної галузі центрів надання адмінпослуг та дозвільних служб освіти
                    Бахмацький
                    р-н

                    0

                    0

                    4

                    4

                    54

                    38

                    0

                    0

                    Бахмач

                    16

                    11

                    0

                    11

                    53

                    11

                    0

                    0

                    Бобровиця

                    4

                    4

                    0

                    12

                    36

                    24

                    16

                    4

                    Борзнянський р-н

                    0

                    67

                    0

                    0

                    0

                    0

                    0

                    0

                    Борзна

                    42

                    0

                    25

                    0

                    0

                    33

                    0

                    0

                    Варвинський р-н

                    25

                    8

                    0

                    25

                    33

                    0

                    8

                    0

                    Варва

                    45

                    12

                    4

                    4

                    0

                    25

                    10

                    0

                    Городнянський р-н

                    7

                    27

                    0

                    0

                    53

                    13

                    0

                    0

                    Городня

                    78

                    12

                    4

                    0

                    6

                    0

                    0

                    0

                    Ічнянський
                    р-н

                    51

                    5

                    21

                    5

                    13

                    3

                    3

                    0

                    Ічня

                    50

                    0

                    0

                    0

                    33

                    17

                    0

                    0

                    Козелецький
                    р-н

                    0

                    0

                    0

                    0

                    0

                    0

                    50

                    0

                    Козелець

                    9

                    9

                    27

                    9

                    0

                    45

                    0

                    0

                    Коропський
                    р-н

                    19

                    19

                    3

                    19

                    13

                    23

                    0

                    3

                    Короп

                    55

                    9

                    0

                    5

                    14

                    18

                    0

                    0

                    Корюківський р-н

                    5

                    0

                    0

                    11

                    32

                    53

                    0

                    0

                    Корюківка

                    11

                    11

                    3

                    16

                    30

                    22

                    8

                    0

                    Куликівський р-н

                    35

                    0

                    10

                    25

                    15

                    15

                    0

                    0

                    Куликівка

                    43

                    0

                    14

                    0

                    14

                    29

                    0

                    0

                    Менський р-н

                    22

                    12

                    10

                    6

                    36

                    2

                    8

                    4

                    Мена

                    26

                    11

                    6

                    11

                    23

                    11

                    12

                    0

                    Ніжинський
                    р-н

                    0

                    0

                    8

                    0

                    23

                    31

                    38

                    0

                    Ніжин

                    30

                    13

                    9

                    9

                    13

                    9

                    4

                    13

                    Н.-Сіверський р-н

                    4

                    12

                    16

                    8

                    16

                    8

                    32

                    4

                    Н.-Сіверський

                    7

                    7

                    3

                    48

                    7

                    28

                    0

                    0

                    Носівка

                    21

                    11

                    3

                    16

                    30

                    12

                    8

                    0

                    Прилуцький
                    р-н

                    50

                    0

                    17

                    0

                    0

                    33

                    0

                    0

                    Прилуки

                    20

                    0

                    0

                    25

                    35

                    10

                    10

                    0

                    Ріпкинський
                    р-н

                    7

                    4

                    0

                    26

                    26

                    26

                    4

                    7

                    Ріпки

                    21

                    8

                    8

                    4

                    29

                    21

                    8

                    0

                    Семенівський р-н

                    3

                    3

                    0

                    10

                    68

                    13

                    3

                    0

                    Семенівка

                    25

                    0

                    0

                    0

                    0

                    63

                    0

                    13

                    Сновський р-н

                    0

                    37

                    11

                    26

                    22

                    0

                    4

                    0

                    Сновськ

                    0

                    40

                    0

                    40

                    20

                    0

                    0

                    0

                    Сосницький
                    р-н

                    24

                    28

                    0

                    12

                    16

                    20

                    0

                    0

                    Чернігівський р-н

                    11

                    13

                    6

                    30

                    17

                    6

                    17

                    0

                    Чернігів

                    11

                    13

                    6

                    30

                    17

                    6

                    17

                    0

                    Аналіз анкет респондентів показав, що більшість наших земляків підтримують вступ України до Євросоюзу та НАТО, проте негативно ставляться до митного союзу. Загальна картина наступна:

                    Розподіл (у %) ставлення населення області до вступу України в НАТО

                    Розподіл (у %) ставлення жителів Чернігівщини до вступу України в ЕС

                    Розподіл (у %) ставлення населення області до вступу України у митний союз

                    Детальніше з результатами моніторингу можна ознайомитись за посиланням.

                     

                    Департамент інформаційної діяльності
                    та комунікацій з громадськістю ОДА,
                    ЧОО ВГО «Ліга соціальних працівників України»

                     

                    Чи ефективна соціальна реклама?

                    Триває співпраця Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА з Чернігівським національним педагогічним університетом імені Т.Г. Шевченка. У рамках такої співпраці у березні 2016 року групою студентів 4-го курсу психолого-педагогічного факультету цього ВНЗ за напрямом підготовки «Соціологія» проведено опитування мешканців Чернігова.

                    Мета соціологічного дослідження — оцінити вплив соціальної реклами на свідомість та мислення дорослого населення міста. Всього в опитуванні взяли участь 555 осіб.

                    Основна маса респондентів (65 %) підтвердили, що вони звертають увагу на соціальну рекламу. Серед них переважають молоді та середнього віку особи зі спеціальною технічною чи вищою освітою.

                    Найчастіше люди звертають увагу на рекламу на телебаченні (44,5 %) та на вуличних рекламних площинах (41,6 %).

                    На думку респондентів на даний час найбільш актуальною рекламою є профілактика шкідливих звичок (41,4 %) та патріотична тематика (32,8 %).

                    Крім того, майже 63 відсотки опитаних впевнені у необхідності та потрібності соціальної реклами.

                    А для 5,59 % опитаних соціальна реклама змінила ставлення до проблеми та налаштувала на ефективне її вирішення. Окрім того, існує висока ймовірність того, що почутий чи побачений завдяки соціальній рекламі меседж буде поширений такими особами у колі свого спілкування. Причому найбільше таких людей виявилося серед категорії 45-59 років.

                    Разом з тим, на 52 % громадян соціальна реклама жодним чином не вплинула.

                     

                    Примітка. Опитування проводилося з 22 по 25 березня 2016 року  методом індивідуального інтерв’ю серед дорослого населення м. Чернігова. Всього було опитано 555 респондентів. Помилка вибірки з імовірністю 95 % не перевищує 4,7% для показників наближених до 50%, 4,1% для показників наближених до 30%, 3,5% для показників наближених до 20%, 2,6% для показників наближених до 10 %.

                     

                    Результати соціологічного дослідження

                     

                    *****

                     

                     

                    Громада і влада: партнерство, діалог і взаємодія

                     

                    У рамках виконання пп. 4, 8 обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада» протягом листопада-грудня 2012 року, громадською організацією «Асоціація регіональних засобів масової інформації» проводилось фокус-групове дослідження серед представників громадських організацій та громадських активістів міст Мени та Щорса Чернігівської області щодо основних проблем взаємодії громадських організацій та органів державної влади.

                    У фокус-груповому дослідженні прийняли участь 27 осіб.

                    У результаті дослідження були окреслені основні проблеми, що заважають налагодженню ефективної взаємодії між інститутами громадянського суспільства та органами державної влади, та надані рекомендації по їх усуненню.

                    Проект реалізовувався за фінансової підтримки з обласного бюджету.

                     

                    Результати фокус-групового дослідження у м. Мена

                     

                     

                    Результати фокус-групового дослідження у м. Щорс

                     

                     

                    *****

                     

                     

                    Якість житлово-комунальних послуг у місті Чернігові

                     

                    У рамках виконання пп. 4, 8 обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада» Чернігівська міська молодіжна громадська організація «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» протягом грудня 2012 року проводили дослідження громадської думки щодо якості комунальних послуг в м. Чернігові.

                    В рамках проекту за допомогою вибіркового анкетного опитування було опитано 400 респондентів, статистична похибка складає не більше 5%.

                    Результати опитування дають змогу сформувати уявлення про думку жителів щодо якості надання комунальних послуг в м. Чернігові.

                    Проект реалізовувався за фінансової підтримки з обласного бюджету.

                     

                    Якість житлово- комунальних послуг у місті Чернігові
                    Результати соціологічного опитування

                     

                     

                    *****

                     

                     

                    Що турбує чернігівську молодь?

                     

                    Протягом грудня 2012 року на виконання пп. 4, 8 обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки «Чернігівська громада», в рамках проекту «Що турбує чернігівську молодь?», який реалізує громадська ініціатива «Клуб молодого політолога» та Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень було проведено аналітичне дослідження на тему: «Що турбує чернігівську молодь?». В рамках дослідження було проведено дві фокус-групи:

                    - експертна, що була представлена спеціалістами Управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, відділом у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради, викладачами вищих навчальних закладів, вчителями шкіл, викладачами професійно-технічних училищ та представниками інститутів громадянського суспільства;

                    - молодіжна, в яку ввійшли представники молодіжних громадських організацій, студентського активу кількох вищих навчальних закладів м. Чернігова та учні випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів.

                    За підсумками даного дослідження будуть розроблені рекомендації для покращення державної молодіжної політики на території м. Чернігова.

                     

                    Звіт за результатами фокус-групового дослідження
                    «Що турбує чернігівську молодь?»

                     

                     

                    *****

                     

                     

                    Якість вищої освіти в Україні

                     

                    Комітет з питань освіти та науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації у березні 2012 року провів дослідження якості вищої освіти в Україні.

                    В рамках дослідження:

                    • опитано студентів вищих навчальних закладів Чернігівської області (373 студентів І-ІІ, IV-V курсів: ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, ЧДТУ, ЧФ Київського славістичного університету, ЧДІЕіУ, ЧФ Європейського університету, НДУ).

                    • проведено дослідження фокус-груп (студенти IV-V курсів державних вищих навчальних закладів м. Чернігова; студенти II-III курсів приватних вищих навчальних закладів м. Чернігова; представники молодіжних громадських організацій).

                    Мета проведення дослідження полягала в з’ясуванні думки студентів вищих навчальних закладів стосовно вищої освіти в Україні.

                     

                    Звіт за результатами фокус-групи в рамках круглого столу
                    "Якість вищої освіти в Україні"

                     

                     

                     

                    Результати опитування студентів вищих навчальних закладів
                    Чернігівської області

                     

                     

                     

                    *****

                     

                     

                    Оцінка діяльності органів виконавчої влади та місцевого
                    самоврядування на території Чернігівської області

                     

                    У рамках виконання обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012—2015 роки «Чернігівська громада» протягом грудня 2012 року проведено дослідження громадської думки на тему: «Вивчення суспільної думки щодо оцінки діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», що проводилось Чернігівським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Фонд сприяння демократичним виборам».

                    Дослідження проводилось на території Семенівського, Ріпкинського, Прилуцького районів та міст Прилуки, Ніжин та Чернігів.

                    У рамках дослідження було опитано 500 осіб. За підсумками даного дослідження будуть розроблені рекомендації для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області.

                     

                    Вивчення суспільної думки щодо оцінки діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

                     

                     

                    *****

                     

                    Назад

                    Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                    Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                    Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                    Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua