Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

Товариству Червоного Хреста України незабаром виповниться 100 років

06-04-2018 13:03

Упродовж сторіччя Товариство Червоного Хреста України допомагає тим, хто цього найбільше потребує: найуразливішим громадянам та постраждалим від надзвичайних ситуацій, збройних конфліктів. 18 квітня цього року організація відзначає 100-річний ювілей своєї діяльності. До речі, вона користується найбільшою довірою у населення серед вітчизняних громадських і благодійних організацій, згідно дослідження CoreStone та GFK Ukraine. Діяльність Товариства також відзначена експертним середовищем вітчизняної філантропії: воно стало лауреатом національної премії «Благодійна Україна».

Сторінки з історії діяльності

18 квітня 1918 року в Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України. Саме ця дата є початком роботи Українського Червоного Хреста як самостійного національного товариства. У 1920-ті роки Товариство організовує тисячі безкоштовних їдалень для бідних, надає населенню мільйони продовольчих пайків.

У 1930-ті роки Червоний Хрест України мав в своїй власності 119 медичних, 206 профілактичних та дитячих закладів, четверту частину всіх протитуберкульозних диспансерів, 36 оздоровчих установ, 800 лазень, 300 фельдшерсько-акушерських пунктів, 400 аптек і магазинів санітарії та гігієни.

До 40-х років Червоний Хрест активно проводить санітарно-просвітницьку роботу: займається профілактикою виробничого травматизму, залучає до лав безоплатного донорства тощо.

Під час Другої світової війни Товариство підготувало та відправило на фронт понад 100 тисяч медичних сестер, санінструкторів та сандружинниць. У цей час Червоний Хрест також став ініціатором безоплатного донорства. Подвиг 17 українських сестер милосердя, учасниць бойових дій відзначений медаллю імені Флоренс Найтінгейл — вищою нагородою Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Нині в Україні 23 медичних сестри удовстоєні цією найпрестижнішою світовою відзнакою за виняткове милосердя у повоєнний і мирний часи.

З 1961 року починає працювати патронажна служба Товариства для медико-соціальної підтримки малозахищених верств населення.

У 1986 році більш ніж 10 тисяч активістів, членів санітарних постів і дружин Червоного Хреста взяли участь в евакуації і розселенні постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Постраждалі отримали медико-соціальну, психологічну та матеріальну допомогу. Було розподілено 7 тисяч тонн продуктів харчування, 105 тонн сухого молока, полівітамінів, левотироксін.

У 1990 році за ініціативи Червоного Хреста України почала діяти комплексна Чорнобильська програма. Пересувні діагностичні бригади Червоного Хреста проводили обстеження постраждалого населення, а також вели просвітницьку роботу. На підтримку гуманітарних програм для постраждалого від аварії на ЧАЕС населення залучено понад 35 мільйонів доларів США.

У 1992 році Президент України підписав Указ, відповідно до якого Товариство Червоного Хреста України визнається єдиним в Україні національним Товариством Червоного Хреста на території країни, уповноваженим сприяти органам державної влади в їхній діяльності в гуманітарній сфері.  У цьому ж році створено Службу розшуку Товариства, яка безкоштовно надає допомогу членам родин, котрі втратили зв’язок з рідними внаслідок збройних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій.

У 1993 році Товариство отримало офіційне визнання Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Женеві і стало повноправним членом Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

У 1999 році Верховна Рада України прийняла Закон «Про символіку Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні», яким визначені порядок та умови використання і захисту відповідних емблем.

У 2002 році прийнятий Закон України «Про Товариство Червоного Хреста України», що регулює діяльність Товариства, визначає його правовий статус та правові засади діяльності.

З 2006 року з ініціативи Товариства в загальноосвітніх навчальних закладах запроваджено курс «Досліджуємо гуманітарне право».

У 2009 році Верховна Рада України ратифікувала ІІІ Додатковий протокол до Женевських Конвенцій 1949 року «Про Червоний Кристал».

З 2013 року Товариство працює в особливому режимі. Створено загони швидкого реагування для надання допомоги постраждалим під час громадського неспокою, особливо в Києві, Харкові, Донецьку, Луганську, Дніпрі, Херсоні, Одесі, Миколаєві, Вінниці та Вінницькій області. Товариство зосереджує роботу на наданні допомоги постраждалим і переміщеним особам із зони тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. За 2014–2017 роки гуманітарну підтримку надано на загальну суму більше 600 мільйонів гривень (продукти харчування, одяг, взуття, предмети побуту, ремонт будинків, засоби гігієни, медикаменти, лікування, оздоровлення), в тому числі медичним закладам, де перебувають на лікуванні поранені, — на суму понад 86 мільйонів гривень. Організація продовжує допомагати вразливим категоріям населення.

Наразі Товариство йде шляхом реформування та організаційного розвитку, посилюючи основні напрямки діяльності та надання послуг, що відповідають викликам сьогодення, впроваджуючи сучасні технології, розвиваючи кадровий потенціал та волонтерський рух.

Стратегічні цілі Червоного Хреста України до 2020 року включають, зокрема, підготовку та реагування на надзвичайні ситуації, допомогу людям бути фізично здоровими, розвиток стійкості до психосоціальних викликів тощо.

Всі охочі можуть долучитися до благодійної роботи.

Чернігівська обласна організація Товариства Червоного Хреста знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Мазепи, 1-Б; телефони (04622) 4-00-92, (04622) 4-02-42.

Розрахунковий рахунок 26008000036846, код 02940397, банк ПАТ «Укрсоцбанк», м. Київ, МФО 300023.

Банки одягу знаходяться в кожній міській та районній організаціях, зокрема у Чернігові за адресою: проспект Миру, 44; телефон (062) 66-08-22.

 

За інформацією Чернігівської обласної організації
 Товариства Червоного Хреста України

Останні новини

Анонси

Погода