Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://cg.gov.ua/old

back

Макіївська громада: два роки впевнених змін у соціальній сфері

14-02-2018 13:56

Днями журналісти Чернігівщини відвідали Макіївську громаду. Прес-тур для них організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Макіївська громада створена у 2015 році. Це одна з п’яти перших ОТГ області. До її складу ввійшли шість сіл — Ганнівка, Макіїївка, Пустотине, Степове, Вербове і Кленове. За кількістю населення (1801 осіб) та розміром території (105,9 кв.км) ця громада входить до десяти найменших в Україні. За два роки існування Макіївській ОТГ вдалося реалізувати чимало соціальних проектів, залучаючи як власні ресурси, так і кошти з різних джерел.

Керівник громади Петро Баклан переконаний, що реформа децентралізації дає надію на відновлення села та підвищення добробуту його мешканців. І одним з найбільш важливих факторів називає формування та наповнення бюджету.

Петро Баклан: «Спроможний бюджет — одна з головних гарантій місцевого самоврядування. До об’єднання бюджет Макіївської сільської ради складав 1,2 мільйона гривень, Ганнівської — 0,3 мільйона гривень. Бюджет же Макіївської об’єднаної територіальної громади у 2017 році — 14,3 мільйона гривень».

Звичайно ж, зросли і витрати. Громада утримує два навчально-виховні комплекси, три бібліотеки, а також тут працюють 11 соціальних робітників. На території ОТГ минулого року створено місцеву пожежну команду, відкрито дошкільну групу в селі Пустотине. Крім того, почалася робота по створенню сільського комунального підприємства, яке займатиметься благоустроєм.

Оновлені школи і садочки

У Макіївському навчально-виховному комплексі (школа і дитсадок) навчаються 70 учнів, садочок відвідує 17 дітей.

Директор Макіївського НВК Надія Позвон: «Дуже відчувається підтримка громади. У школі замінили вікна на енергозберігаючі. Заклад забезпечений всім необхідним. За рахунок державної субвенції (мільйон гривень) придбали шкільний автобус. Плануємо зробити капітальний ремонт даху та модернізувати систему опалення».

У селі Пустотине школі більше ста років. У ній навчається більше 40 учнів. Крім ремонту приміщення, також існувала потреба у дитячому садочку. У 2017 році за власні кошти та державну субвенцію реконструйовано частину будівлі школи під розміщення дошкільного навчального закладу. Спочатку садочок був розрахований на 16 місць. Але наразі його відвідують 20 дітей.

Пожежне депо — запорука безпеки у громаді

У червні минулого року на території громади створено місцеву пожежну команду «Макіївка», яку розмістили у реконструйованому приміщенні автомобільного гаражу. Автомобіль передала Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Працюють чотири пожежники, які забезпечують цілодобове чергування. Як пояснив керівник МПК Віктор Могильний, основна задача команди — локалізація пожежі до прибуття підрозділу Носівського ДСНС.

Територія обслуговування місцевої пожежної команди охоплює шість населених пунктів. До цього часу найближча пожежна частина від села Макіївка знаходилася в Носівці на відстані 45 км.

До речі, з червня по грудень 2017 року здійснено дев’ять виїздів, зокрема один за межі громади.

Медична сфера: вакансія лікаря

Медична сфера — це одне з найболючіших питань для Макіївської громади. На її території знаходяться два ФАПи та амбулаторія.

В.о. завідуючого амбулаторією Валерій Петрик: «Люди звертаються, допомагаю практично з усіх питань. Якщо ситуація потребує фахової медичної допомоги, то везу пацієнтів до районної лікарні у Носівку або викликаємо швидку. По місцевим дорогам — це майже година».

Також тут працює денний стаціонар та стоматологічний кабінет. Є обладнання і для проведення фізпроцедур. Втім, для створення первинної ланки медицини громаді терміново потрібен лікар, якого обіцяють забезпечити і житлом, і гідною заробітною платою.

Про проблеми і плани

Однією з основних проблем є земельне питання. Як зазначає Петро Баклан, вартість оренди земель (тут чорноземи) значно вища, ніж сьогодні отримує громада. Саме тому планується проведення інвентаризації земельних угідь, аби навести лад у цьому питанні.

Цьогоріч за рахунок субвенції заплановано ремонт комунальних доріг та вуличного освітлення. Загальна вартість робіт — близько двох мільйонів гривень. За власні кошти вже зроблено проектно-кошторисну документацію.

Підсумовуючи роботу за два роки існування громади, Макіївський сільський голова зауважив: «Можемо впевнено говорити, що за цей короткий період змогли значно підтягнути соціальну сферу в наших селах. Ми і надалі плануємо розвивати соціальний напрямок, а також покращувати благоустрій, наближувати до людей адміністративні і соціальні послуги».

 

 

За інформацією Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування

Останні новини

АнонсиПогода