Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                  30 Січня 2018 10:36

                  Представники ОТГ Чернігівщини вчилися писати проекти місцевого розвитку

                   

                  Минулого тижня  в Чернігівському  Центрі розвитку місцевого самоврядування  за  підтримки  програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар на тему «Підготовка проектів місцевого розвитку, що здійснюватимуться за рахунок коштів державного бюджету». Учасники навчання — представники новостворених об'єднаних територіальних громад області.

                  Учасники навчального семінару отримали інформацію про стратегії соціально-економічного розвитку, конкурс проектів Державного фонду регіонального розвитку, порядок та умови надання державної інфраструктурної субвенції ОТГ у 2018 році. Також опановували основи проектного менеджменту.

                  — Як показує міжнародний досвід проектної діяльності, в більшості розвинених країн світу одним із завдань місцевого самоврядування є пошук зовнішніх альтернативних джерел фінансування, налагодження співпраці з донорськими та грантовими організаціями, фондами. Залучення зовнішніх коштів громадами дозволяє вирішити багато важливих та актуальних питань розвитку спроможності, — переконана директор Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Кудрик.

                  Заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Олександра Хомик зауважила:

                  Підтримка проектів регіонального розвитку — один із пріоритетів державної політики. Цього року буде виділений значний ресурс на соціально-економічний розвиток територій — 5 мільярдів гривень, з Державного фонду регіонального розвитку — 6 мільярдів гривень. Але громадам важливо навчитися заробляти гроші самостійно із зовнішніх джерел, щоб бути незалежними та фінансово спроможними.

                  Представники ОТГ працювали над практичними завданнями: заповнювали форму технічного завдання на інвестиційну програму або проект регіонального розвитку, що може реалізовуватися за кошти ДФРР, вчилися оцінювати проекти за визначеними критеріями. Завдяки роботі в групах представники громад напрацювали ідеї для співробітництва та реалізації у майбутньому спільних проектів.

                   

                   

                  За матеріалами Чернігівського Центру
                  розвитку місцевого самоврядування

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua