back

В Україні — спалах кору. Чернігівщину вірус поки оминув

12-01-2018 10:08

За 11 місяців 2017 року в Україні зафіксували 3382 випадки захворювання на кір. Поширення хвороби спостерігається і в 2018 році. Загалом найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1049, Одеській – 931, та Закарпатській – 416. 5 людей в Одеській області померли, з них — 3 дітей.

За 11 місяців минулого року на Чернігівщині зареєстровано один лабораторно підтверджений випадок захворювання на кір у дорослого (чоловік, 31рік).

    

    Про причини спалаху кору і захист від хвороби

Головна причина спалахів — низький рівень охоплення щепленнями.

Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

Як повідомляє профільне управління Чернігівської ОДА, за календарем імунізації рівень вакцинації дитячого населення в області в середньому — 92%, додаткової з вересня 2017 року — майже 70%.

Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини КПК.

В Україні наявна якісна, ефективна та безпечна вакцина КПК проти кору, паротиту та краснухи (Пріорикс, виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія).

На Чернігівщині необхідного препарату достатньо.

До уваги батьків: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше.

Для дорослих: якщо ви не були вакциновані проти кору, вам також рекомендується зробити щеплення.

Про вірус кору

Кір – одна з головних причин дитячої смертності у світі. Він загрожує і дітям, і дорослим, не захищеним щепленням. Захворювання проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
за повідомленням Міністерства охорони здоров'я України
 

 

Останні новини

Анонси







































 

 

 

 

Погода