Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа
                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   


                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                   

                  25 Травня 2012 10:25

                  З метою надання якісної освіти дітям соціально незахищених категорій в області проведено реформування інтернатних закладів.

                  У 2012 році Борзнянську та Черешенську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» та «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Прилуцький дошкільний навчальний заклад «Дитячий будинок інтернатного типу» - у комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр».

                  У 2014 році відбулась реорганізація Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», Березнянської та Удайцівської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІ ступенів - у комунальні заклади «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» та «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр».

                  У 2016 році Городнянську, Яблунівську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Городнянську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів та Сосницьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів - у комунальні заклади «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» й «Сосницький навчально-реабілітаційний центр».

                  На даний час до мережі 18 закладів інтернатного типу обласного підпорядкування входять 4 спеціалізовані школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, 6 загальноосвітніх шкіл-інтернатів, 2 спеціальні загальноосвітні школи-інтернати, 6 навчально-реабілітаційних центрів, а саме:

                  1. Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  2. Комунальний заклад «Черешенська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  3. Комунальний заклад «Городнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  4. Комунальний заклад «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  5. Комунальний заклад  «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                  6. Краснохутірська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  7. Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського

                  8. Комарівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  9. Старобасанська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  10. Комунальний заклад «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                  11. Прилуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  12. Батуринська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  13. Комунальний заклад «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  14. Комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  15. Комунальний заклад «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  16. Комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний Центр» Чернігівської обласної ради

                  17. Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  18. Комунальний заклад «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  На базі загальноосвітніх шкіл-інтернатів відкрито 3 спеціальні класи для дітей з особливими освітніми потребами. На базі Березнянського, Городнянського, Сосницького навчально-реабілітаційних центрів функціонують класи для дітей з тяжкими порушеннями мовлення.

                  У Черешенській та Городнянській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів забезпечено функціонування виховних груп, сформованих за родинними зв’язками. Це сприяє розвитку у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, культури сімейних стосунків, формування у старших вихованців обов’язків з догляду за молодшими братами та сестрами, соціалізації дітей шляхом самообслуговування в умовах сімейного оточення.

                  Також у Черешенській та Городнянській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів функціонують дошкільні групи. На базі Сосницького, Прилуцького та Удайцівського навчально-реабілітаційних центрів організовано роботу дошкільних відділень.

                  На базі Чернігівського навчально-реабілітаційного центру діє консультативний пункт «Світло Надії», що забезпечує раннє виявлення сліпих і слабозорих дітей, надає консультації батькам, педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів області з питань виховання, навчання та реабілітації дітей з вадами зору та супутніми проблемами (порушення опорно-рухового апарату, слуху, мови, вади розумового розвитку, аутизм). Метою діяльності консультативного пункту є покращення якості життя дітей з вадами зору, сприяння оптимальному розвитку та соціалізації дітей даної категорії.

                  У Сосницькому навчально-реабілітаційному центрі всіх вихованців забезпечено сучасними індивідуальними слуховими апаратами. На базі закладу функціонує Центр підтримки сім’ї - реабілітаційний центр родин, що мають дітей з порушенням слуху. У центрі підтримки сім’ї батьки з усієї області мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку та виховання дітей з порушеннями слуху.

                  В інтернатних закладах працюють гуртки різного спрямування, що сприяє розвитку здібностей та уподобань дітей, моральних і вольових якостей, реабілітації та корекції здоров’я. Вихованці є постійними учасниками та призерами спортивних змагань з різних видів спорту, що проводяться на районному та обласному рівнях.

                  З метою розвитку у дітей з особливими освітніми потребами різнобічних інтересів та здібностей, розширення гурткової роботи в спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах, навчально-реабілітаційних центрах, популяризації дитячої творчості інтернатні заклади співпрацюють з обласним центром з фізичної культури і спорту «Інваспорт». Вихованці спеціальних шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів є постійними учасниками спортивних змагань з футболу, міні-футболу, настільного тенісу, легкої атлетики.

                  Щорічно всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, оздоровлюються за кошти обласного бюджету на базі місцевих оздоровчих закладів, за сприяння благодійних фондів та організацій – за кордоном.

                   

                   

                  № п/п

                  Назва і ступінь навчального закладу

                  Адреса

                  Номер телефону

                  Електронна адреса

                  1

                  Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  16400, м.Борзна, вул.І.Красносільського, 3

                  (04653)

                  2-14-81

                  interdim3@gmail.com

                  2

                  Комунальний заклад «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  16231, Коропський р-н, с.Черешеньки, вул.Шкільна, 14

                  (04656)

                  2-53-75

                  chereshenki-zos@ukr.net

                  3

                  Комунальний заклад «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  15100, м.Городня, вул.Петра Пиниці, 21

                  (04645)

                  2-11-59

                  gorodschoolbor@ukr.net

                  4

                  Комунальний заклад «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                  17591, Прилуцький р-н, с.Яблунівка, вул.Яблунева, 17

                  (04637)

                  6-52-68

                  yablunovka@ukr.net

                  5

                  Комунальний заклад «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                  14010, м.Чернігів, вул.Гагаріна, 50

                  (0462)

                  649-412

                  int_school@ukr.net

                  6

                  Краснохутірська загально-освітня школа-інтернат  І-ІІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  16000, м.Новгород-Сіверський р-н, с.Сапожків Хутір, вул.Шкільна, 28

                  (04658)

                  3-55-54

                  krhutor@ukr.net

                  7

                  Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського

                  16000, м.Новгород-Сіверський, вул.Губернська, 38

                  (04658)

                  3-16-80

                  nsdg15@ukr.net

                  8

                  Комарівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  16442, Борзнянський  р-н, с.Комарівка, вул.Шевченка, 1

                  (04653)

                  2-51-69

                  komintern03052010@meta.ua

                  9

                  Старобасанська загально-освітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  17423, Бобровицький район, с.Стара Басань, вул.Поштова, 1

                  (04632)

                  3-41-44

                  si-stb@ukr.net

                  10

                  Комунальний заклад «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                  15200, м.Сновськ,

                  вул. 30 років Перемоги, 2a

                  (04654)

                  2-11-90

                  zosh_internat@ukrpost.ua

                  11

                  Прилуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  17507, м.Прилуки, вул.Київська, 329

                  (04637)

                  5-02-96

                  internat_pryluky@ukr.net

                  12

                  Батуринська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                  16512, Бахмацький район, смт Батурин, вул.Партизанська, 1

                  (04635)

                  4-82-82

                  batyrinska@ukr.net

                  13

                  Комунальний заклад «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  15622, Менський район, смт Березна  вул. Свято-Покровська, 2

                  (04644)

                  2-51-51

                  bereznacentr@i.ua 

                  14

                  Комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  14034, м.Чернігів,

                  вул. 1 Травня, 56

                  (04622)  

                  3-42-12

                  chidsz@cg.ukrtel.net

                  15

                  Комунальний заклад «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  17585, Прилуцький     р-н, с.Удайці, вул.Шевченка, 76

                  (04637)

                  6-02-78

                  udaiciinternat@meta.ua

                  16

                  Комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  17510, м.Прилуки, вул.Богунська, 1а

                  (04637)

                  5-24-48

                  prilnrc@ukr.net

                   

                  17

                  Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  14010, 16100,

                  смт Сосница, вул.Покровська, 1

                  (04655)

                  2-16-72

                  sinternat@ukrpost.ua 

                  18

                  Комунальний заклад «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                  15100, м.Городня, вул.Чумака, 14

                  (04645)

                  2-13-06

                  internatg@meta.ua

                   

                   

                   

                  Назад

                  Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                  Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                  Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                  Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua