Чернігівська ОДА

rss facebook
Чернігівська обласна державна адміністрація Горяча лінія голови Головна сторінка Мапа сайту Мапа

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    


                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   25 Травня 2012 10:25

                   З метою надання якісної освіти дітям соціально незахищених категорій в області проведено реформування інтернатних закладів.

                   У 2012 році Борзнянську та Черешенську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» та «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Прилуцький дошкільний навчальний заклад «Дитячий будинок інтернатного типу» - у комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр».

                   У 2014 році відбулась реорганізація Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів у комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр», Березнянської та Удайцівської спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІ ступенів - у комунальні заклади «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» та «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр».

                   У 2016 році Городнянську, Яблунівську загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів реорганізовано у комунальні заклади «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів», Городнянську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІ ступенів та Сосницьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів - у комунальні заклади «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» й «Сосницький навчально-реабілітаційний центр».

                   На даний час до мережі 18 закладів інтернатного типу обласного підпорядкування входять 4 спеціалізовані школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, 6 загальноосвітніх шкіл-інтернатів, 2 спеціальні загальноосвітні школи-інтернати, 6 навчально-реабілітаційних центрів, а саме:

                   1. Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   2. Комунальний заклад «Черешенська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   3. Комунальний заклад «Городнянська спеціалізована школа-інтернат  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   4. Комунальний заклад «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   5. Комунальний заклад  «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат  І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                   6. Краснохутірська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   7. Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського

                   8. Комарівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   9. Старобасанська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   10. Комунальний заклад «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                   11. Прилуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   12. Батуринська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   13. Комунальний заклад «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   14. Комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   15. Комунальний заклад «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   16. Комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний Центр» Чернігівської обласної ради

                   17. Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   18. Комунальний заклад «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   На базі загальноосвітніх шкіл-інтернатів відкрито 3 спеціальні класи для дітей з особливими освітніми потребами. На базі Березнянського, Городнянського, Сосницького навчально-реабілітаційних центрів функціонують класи для дітей з тяжкими порушеннями мовлення.

                   У Черешенській та Городнянській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів забезпечено функціонування виховних груп, сформованих за родинними зв’язками. Це сприяє розвитку у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, культури сімейних стосунків, формування у старших вихованців обов’язків з догляду за молодшими братами та сестрами, соціалізації дітей шляхом самообслуговування в умовах сімейного оточення.

                   Також у Черешенській та Городнянській спеціалізованих школах-інтернатах І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів функціонують дошкільні групи. На базі Сосницького, Прилуцького та Удайцівського навчально-реабілітаційних центрів організовано роботу дошкільних відділень.

                   На базі Чернігівського навчально-реабілітаційного центру діє консультативний пункт «Світло Надії», що забезпечує раннє виявлення сліпих і слабозорих дітей, надає консультації батькам, педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів області з питань виховання, навчання та реабілітації дітей з вадами зору та супутніми проблемами (порушення опорно-рухового апарату, слуху, мови, вади розумового розвитку, аутизм). Метою діяльності консультативного пункту є покращення якості життя дітей з вадами зору, сприяння оптимальному розвитку та соціалізації дітей даної категорії.

                   У Сосницькому навчально-реабілітаційному центрі всіх вихованців забезпечено сучасними індивідуальними слуховими апаратами. На базі закладу функціонує Центр підтримки сім’ї - реабілітаційний центр родин, що мають дітей з порушенням слуху. У центрі підтримки сім’ї батьки з усієї області мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку та виховання дітей з порушеннями слуху.

                   В інтернатних закладах працюють гуртки різного спрямування, що сприяє розвитку здібностей та уподобань дітей, моральних і вольових якостей, реабілітації та корекції здоров’я. Вихованці є постійними учасниками та призерами спортивних змагань з різних видів спорту, що проводяться на районному та обласному рівнях.

                   З метою розвитку у дітей з особливими освітніми потребами різнобічних інтересів та здібностей, розширення гурткової роботи в спеціальних загальноосвітніх школах-інтернатах, навчально-реабілітаційних центрах, популяризації дитячої творчості інтернатні заклади співпрацюють з обласним центром з фізичної культури і спорту «Інваспорт». Вихованці спеціальних шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів є постійними учасниками спортивних змагань з футболу, міні-футболу, настільного тенісу, легкої атлетики.

                   Щорічно всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, оздоровлюються за кошти обласного бюджету на базі місцевих оздоровчих закладів, за сприяння благодійних фондів та організацій – за кордоном.

                    

                    

                   № п/п

                   Назва і ступінь навчального закладу

                   Адреса

                   Номер телефону

                   Електронна адреса

                   1

                   Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   16400, м.Борзна, вул.І.Красносільського, 3

                   (04653)

                   2-14-81

                   interdim3@gmail.com

                   2

                   Комунальний заклад «Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   16231, Коропський р-н, с.Черешеньки, вул.Шкільна, 14

                   (04656)

                   2-53-75

                   chereshenki-zos@ukr.net

                   3

                   Комунальний заклад «Городнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   15100, м.Городня, вул.Петра Пиниці, 21

                   (04645)

                   2-11-59

                   gorodschoolbor@ukr.net

                   4

                   Комунальний заклад «Яблунівська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» Чернігівської обласної ради

                   17591, Прилуцький р-н, с.Яблунівка, вул.Яблунева, 17

                   (04637)

                   6-52-68

                   yablunovka@ukr.net

                   5

                   Комунальний заклад «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                   14010, м.Чернігів, вул.Гагаріна, 50

                   (0462)

                   649-412

                   int_school@ukr.net

                   6

                   Краснохутірська загально-освітня школа-інтернат  І-ІІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   16000, м.Новгород-Сіверський р-н, с.Сапожків Хутір, вул.Шкільна, 28

                   (04658)

                   3-55-54

                   krhutor@ukr.net

                   7

                   Новгород-Сіверська державна гімназія імені К.Д.Ушинського

                   16000, м.Новгород-Сіверський, вул.Губернська, 38

                   (04658)

                   3-16-80

                   nsdg15@ukr.net

                   8

                   Комарівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   16442, Борзнянський  р-н, с.Комарівка, вул.Шевченка, 1

                   (04653)

                   2-51-69

                   komintern03052010@meta.ua

                   9

                   Старобасанська загально-освітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   17423, Бобровицький район, с.Стара Басань, вул.Поштова, 1

                   (04632)

                   3-41-44

                   si-stb@ukr.net

                   10

                   Комунальний заклад «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради

                   15200, м.Сновськ,

                   вул. 30 років Перемоги, 2a

                   (04654)

                   2-11-90

                   zosh_internat@ukrpost.ua

                   11

                   Прилуцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   17507, м.Прилуки, вул.Київська, 329

                   (04637)

                   5-02-96

                   internat_pryluky@ukr.net

                   12

                   Батуринська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради

                   16512, Бахмацький район, смт Батурин, вул.Партизанська, 1

                   (04635)

                   4-82-82

                   batyrinska@ukr.net

                   13

                   Комунальний заклад «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   15622, Менський район, смт Березна  вул. Свято-Покровська, 2

                   (04644)

                   2-51-51

                   bereznacentr@i.ua 

                   14

                   Комунальний заклад «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   14034, м.Чернігів,

                   вул. 1 Травня, 56

                   (04622)  

                   3-42-12

                   chidsz@cg.ukrtel.net

                   15

                   Комунальний заклад «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   17585, Прилуцький     р-н, с.Удайці, вул.Шевченка, 76

                   (04637)

                   6-02-78

                   udaiciinternat@meta.ua

                   16

                   Комунальний заклад «Прилуцький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   17510, м.Прилуки, вул.Богунська, 1а

                   (04637)

                   5-24-48

                   prilnrc@ukr.net

                    

                   17

                   Комунальний заклад «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   14010, 16100,

                   смт Сосница, вул.Покровська, 1

                   (04655)

                   2-16-72

                   sinternat@ukrpost.ua 

                   18

                   Комунальний заклад «Городнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

                   15100, м.Городня, вул.Чумака, 14

                   (04645)

                   2-13-06

                   internatg@meta.ua

                    

                    

                    

                   Назад

                   Розробник : КП 'ІАЦ Чернігівської облради'    © Чернігівська облдержадміністрація
                   Технічна підтримка: КП 'ІАЦ Чернігівської облради' (0462)674166 obl.kp.iac@gmail.com
                   Інформаційне наповнення: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (0462)675372 inform.dep.cn@gmail.com
                   Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові вказання посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт Чернігівської облдержадміністрації www.cg.gov.ua